Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Uh, ovi Poke Bowls su brutalno dobri, evo sad sam ogladneo kad sam pogledao par slika. Znači fantazija kakve kombinacije se mogu napraviti, a ukus razbija.
 
Galerija News:

Ovo je otvoreno pre neki dan, a uskoro se otvara "Elisabetta Franchi" (brend za žene). Šalju pozivnice za otvaranje ovih dana.
9d2ea813e1a3d3994385b25f9915c7f4.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
@ProžetVrlinom, kako sad ceniš popunjenost?
Mislim da je popunjenost oko 70%. Prizemlje je popunjeno 90%. Tu je ostao poluprazan hodnik ka budućoj luksuznoj zgradi, u kome je npr. Boss. To se čuva za lokale tog tipa. Ostao je prazan i deo prekoputa Maksija. Ostalo je uglavnom popunjeno. Na prvom spratu je popunjenost 75%. Tu ima mesta za jos velikih brendova koji za sada nisu dosli (LC Waikiki, Lindex, Deichmann npr). Na drugom spratu je popunjenost oko 65%. Tu ima mesta za npr. salone namestaja koji bi mogli da zauzmu preostale lokale.

Galerija se ubrzano puni. Samo u septembru je otvoreno ili ce biti otvoreno: Liu-Jo, Elisabetta Franchi, Karl Lagerfeld, Furla, Dallas premium store, iStyle, CoinCasa, CosmoFun, DexyCo Fashion, dve zlatare, ShoeZen, Geox, People boutique, jos neka dva lokala koja se sredjuju ali ne pise sta ce biti.

Posecenost je takodje porasla i to primetno (ne obracaj paznju na poslednju fotografiju; to je slikano na pocetku radnog vremena). Mislim da ce posecenost tek rasti, jer ima sve vise radnji, kao uostalom i stanovnika ovog dela grada.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Uf, ako se otvaraju prodavnice nameštaja, znači da im ne ide dobro.

Naime, prodavnice nameštaja zahtevaju ogromne prostore, i nije im isplativo da plaćaju veliki zakup po kvadratu. Razmislite koliko je prostora potrebno za jednu garnituru, a koliko za desetine komada odeće, koji imaju bolju maržu. Isti prostor a zarada neuporediva. Zato se prodavnice nameštaja (osim nekih luksuznih brendova) ne nalaze na top lokacijama.

U Americi npr. sa propašću (i odlasku) velikih prodavnica je došlo do pražnjenja velikih površina u tržnim centrima. U takvim situacijama, vlasnik tržnog centra ide sa logikom, bolje išta nego ništa, te se lokali, po nižim cenama, iznajmljuju i prodavnicama nameštaja. Ali u Americi je reč o tržnim centrima koji su sagrađeni pre nekoliko decenija, a ne novim, tek projektovanim.

 
Uf, ako se otvaraju prodavnice nameštaja, znači da im ne ide dobro.

Naime, prodavnice nameštaja zahtevaju ogromne prostore, i nije im isplativo da plaćaju veliki zakup po kvadratu. Razmislite koliko je prostora potrebno za jednu garnituru, a koliko za desetine komada odeće, koji imaju bolju maržu. Isti prostor a zarada neuporediva. Zato se prodavnice nameštaja (osim nekih luksuznih brendova) ne nalaze na top lokacijama.

U Americi npr. sa propašću (i odlasku) velikih prodavnica je došlo do pražnjenja velikih površina u tržnim centrima. U takvim situacijama, vlasnik tržnog centra ide sa logikom, bolje išta nego ništa, te se lokali, po nižim cenama, iznajmljuju i prodavnicama nameštaja. Ali u Americi je reč o tržnim centrima koji su sagrađeni pre nekoliko decenija, a ne novim, tek projektovanim.

Naprotiv. Činjenica da se samo u septembru otvara maltene 20 novih prodavnica sigurno nije znak propasti tržnog centra. "Dalasov" salon je showroom a ne mesto na kome će izložiti sve što proizvode. Tržni centar u naselju u kome se grade zgrade i gde će doći ljudi kojima je potreban nameštaj za nove stanove je upravo mesto na kome treba otvoriti prodavnicu nameštaja.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Svako može da shvati to kako želi, ja tu ne mogu da pomognem :)

Postoji i nešto što se zove ekonomska logika, ali opet treba studirati i raditi da bi se to shvatilo.

Ali eto, neka barem lepo sija :)
 
Btw - jel postoji negde peticija da se buduća metro stanica izmesti sa Savskog trga u sam tržni centar? Mislim da bi to dosta pomoglo.
 
Otvaranje DALLAS prodavnice 🥴mi govori da je dotični nameštaj vrlo popularan kod kupaca stanova u beogradu na vodi.:cry:
 
Svako može da shvati to kako želi, ja tu ne mogu da pomognem :)

Postoji i nešto što se zove ekonomska logika, ali opet treba studirati i raditi da bi se to shvatilo.

Ali eto, neka barem lepo sija :)
Njima da ide dobro ne bi se otvarale radnje tipa H&M i slične. Još dok se gradio pričalo se o tome da će ovo biti TC samo za Lux brendove.
Bio sam za vikend u Malo of Berlin. To je ono ćemu su ovi u Beogradu stremili pa nije uspelo.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
 
Njima da ide dobro ne bi se otvarale radnje tipa H&M i slične. Još dok se gradio pričalo se o tome da će ovo biti TC samo za Lux brendove.
Bio sam za vikend u Malo of Berlin. To je ono ćemu su ovi u Beogradu stremili pa nije uspelo.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
Liče, pola Srbije nema ni za "Koton" i kupuje kod Kineza, a čemu se ovde stremilo, to možemo samo da nagađamo, jer nikada nigde nije objavljeno.
 
Liče, pola Srbije nema ni za "Koton" i kupuje kod Kineza, a čemu se ovde stremilo, to možemo samo da nagađamo, jer nikada nigde nije objavljeno.
Liče, 80% Srbije nema ni za stan u ovom naselju pa ih to nije sprečilo da stave cene kao da su zgrade u Londonu. Istina jeste da pune sada tržnjak sa svim i svačim jer ti Lux brendovi koje su najavljivali ne dolaze.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
 
Naravno da nije nigde rečeno. Za luksuzne brendove je "rezervisan" samo jedan delić objekta, onaj što izlazi na šetalište ka Kuli, i tu je većina lokala i dalje prazna.

Razumem da su ljudi većinom protiv "Beograda na vodi", i za to postoje zaista opravdani razlozi, ali smešna su ova preterivanja gde se tržnom centru u kom radi oko 250 lokala, i gde se svakih nekoliko dana otvara nešto novo, sluti propast zbog zatvaranja jednog kioska ili dolaska prodavnice nameštaja.
 
Njima da ide dobro ne bi se otvarale radnje tipa H&M i slične. Još dok se gradio pričalo se o tome da će ovo biti TC samo za Lux brendove.
Bio sam za vikend u Malo of Berlin. To je ono ćemu su ovi u Beogradu stremili pa nije uspelo.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk

U Mall of Berlin najveće lokale imaju H&M i Zara i P&C. Tu su i C&A, Bershka, Deichmann... Takodje, i u njemu su pojedini brendovi od početka korone zatvorili radnje popust Massimo Dutti-ja, iako je lokacija u samom centru Berlinu blizu najvećih turističkih atrakcija grada.
 
Vrh