Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Znači ipak su rešili da svojima daju mesto pa je zato food court bio prazan. Katastrofa.
 
Bejah pre dva dana u "Galeriji" prvi put posle šest meseci. Kako je prethodna poseta bila kratka (faktički sam samo stigao u bioskop), sada sam imao prilike da osmotrim ceo centar i izvučem neke zaključke.

TL;DR verzija:
1) Koncept nije toliko promašen u idejnom smislu, koliko je preuranjen, jer očito Kula mora da se dovrši da bi funkcionisao kako je zamišljen.
2) Oko 1/4, možda i 1/3 radnji i dalje zvrji prazno, a od toga neka četvrtina/petina je trenutno u priremi.
3) Monumentalnost objekta možda dovodi u zabludu da je posećenost slaba. Zapravo je solidna, mada svakako ne na nivou drugih centara.

E, sad, puna verzija.

Prvi utisak je - garaža. Podzemni nivoi su ogromni, ali opet, jedva sam pronašao mesto. Stoga, u prvom momentu mi se učinilo da će centar, naročito s obzirom na to da su praznici pred nama, biti krcat. Ali sam se ubrzo prevario. Bio je ponedeljak popodne, a prizemni nivo je bio pristojno popunjen, ali ni manje ni više od toga.

Nominalno, centar ima više numerisanih ulaza, ali neki su faktički blokirani, odnosno, koristi ih samo osoblje, ili su, pak, preko njih prilepljene terase ugostiteljskih objekata.

Otprilike 3/4 radnji je popunjeno na tom nivou. Ugostiteljski objekti su poluprazni, da ne kažem, polupuni, zavisi koju stranu medalje više volite. Apsolutni utisak je monumentalnost objekta, hodnici su gotovo na nivou lavirinta. I toliki su nekako progutali taj solidan broj ljudi, pa se čini da je po određenim ćoškovima potpuna pustoš.

Prvi sprat je još slabije popunjen, rekao bih da je na neke 2/3. Ima nekoliko zanimljivih ideja, npr, i "Gigatron" i "Tehnomanija" otvaraju dodatne lokale koji će biti, stari srpski izraz, "experience store" za skuplje brendove. To jeste novo kod nas i pohvalno je.

Pošto je tek bilo popodne, posećenost bioskopu je takođe bila dosta slaba, iako se trenutno na repertoaru vrte i neki relativno jaki naslovi (loše kritike na stranu).

Malo me nervira i "zapostavljenost" nekih radnji, ili, bolje rečeno, standardno srpsko "boli me uvo za detalje". Recimo, u "Peak and Cloppenburg"-u stoji pult sa karticama za program lojalnosti, ali, nema nijednog flajera koji može da se popuni i da se registruje. Generalno, osoblje većine radnji je u fazonu "šta mi bi da radim ovde", jer je, generalno, posećenost osrednja, te samo gledaju da otaljaju kupce.

"Mekdonalds" se još gradi. Provirio sam kroz prorez između daščanih vrata i ragastola i video da će lokal biti prilično prostran (doduše, deo toga otpada na kuhinju).
Pohvalno je da ima podosta eskalatora i liftova, nešto što nije slučaj u drugim centrima (recimo, to mi smeta u "BeoShopping"-u, recimo, a naročito u "Ada Mall"-u).

Sve u svemu, posao je ovde tek negde napola završen, sa otvaranjem se poranilo dobranih godinu i po dana. Pretpostavljam da će centar ozbiljnije zaživeti tek kada se otvori Kula, preciznije, pasarela koja ih spaja. Bulevar Vudroa Vilsona je zaživeo, saobraćaj je prilično frekventan, tako da je razumno očekivati i više linija gradskog prevoza, kako bi se i posećenost centru povećala.

Post scriptum: Dok sam se spuštao ka garaži, primetio sam da je poseta donekle porasla, recimo da je dostigla "Ušće" u podnevnim satima radnim danom, barem je takav "subjektivni osećaj", jer je verovatno i veća, ali su hodnici široki, pa se to ne primećuje.
 
Slažem se, ogromni hodnici daju utisak slabije posećenosti, ljudi uporedjuju sa Adom koji je nekoliko puta manji. Na žalost (ili na nečiju sreću) izgleda da nisu odustali od pulteva u hodniku, što će napraviti dodatne gužve i smanjiti prostor, valjda je to zanimljivo ljudima koji vole da bleje po hodnicima. Čuo sam i da im je treći sprat malo prokisnuo pa saniraju.
 
Malo sutra je poseta "dostigla" Usce. Nego su sad svugde guzve zbog nove godine. Nije merodavno sad uporedjivati kakva je poseta Travolta
To ti kazem ja koji idem par puta mesecno od otvaranja.
 
Broj ljudi koji dolaze u Galeriju je vec par meseci daleko iznad broja koji dolaze u Usce, koliko god to neko zeleo da prizna ili ne...i ta razlika nije mala. Od marta ce odnos biti 2 prema 1.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913224#p913224:5kfofgsp je napisao(la):
Zion Williamson » 30 Dec 2021, 19:20[/url]":5kfofgsp]Malo sutra je poseta "dostigla" Usce. Nego su sad svugde guzve zbog nove godine. Nije merodavno sad uporedjivati kakva je poseta Travolta
To ti kazem ja koji idem par puta mesecno od otvaranja.
Hajde sad lepo pročitaj šta sam napisao:
Post scriptum: Dok sam se spuštao ka garaži, primetio sam da je poseta donekle porasla, recimo da je dostigla "Ušće" u podnevnim satima radnim danom, barem je takav "subjektivni osećaj", jer je verovatno i veća, ali su hodnici široki, pa se to ne primećuje.

Ergo, ne verujem da je stigla "Ušće" vikendom, pa ni "BeoShopping", ali je predveče bila u nivou "Ušća" radnim danom u podne, dok je većina ljudi na poslu.
 
Ja sam bio prošli vikend, subota 18-21h i bilo je baš puno. Morao sam na -2 da primenim metodu praćenja ljudi da bih pronašao slobodno mesto. Pritom napolju je bila kiša pa se ne može reći da su ljudi bili tu zbog šetališta.

Bio je i neki dečiji dan, šta god, deda mrazevi, nastupi, klovnovi, mali proizvodjači igračaka,...
U prizemlju je bio neki dogadjaj za šminkanje kao sa nekim blogerkama, šta god.

Po prodavnicama je bilo dosta kupaca, a najviše smo čekali u DexyCo prodavnici gde je bila ozbiljna gužva.
U N Afrika radnji sa obućom nisu mogli da postignu gužvu.

Sve u svemu, ovo je možda 4-5 put da sam bio tamo i do sada je bio najposećeniji. Rekao bih da je ponuda najsadržajnija u odnosu na ostale tržne centre.

Čudi me inače da Mona nema radnju u Galeriji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913266#p913266:1ei9qh7c je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 30, 2021 10:22 pm[/url]":1ei9qh7c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913224#p913224:1ei9qh7c je napisao(la):
Zion Williamson » 30 Dec 2021, 19:20[/url]":1ei9qh7c]Malo sutra je poseta "dostigla" Usce. Nego su sad svugde guzve zbog nove godine. Nije merodavno sad uporedjivati kakva je poseta Travolta
To ti kazem ja koji idem par puta mesecno od otvaranja.
Hajde sad lepo pročitaj šta sam napisao:
Post scriptum: Dok sam se spuštao ka garaži, primetio sam da je poseta donekle porasla, recimo da je dostigla "Ušće" u podnevnim satima radnim danom, barem je takav "subjektivni osećaj", jer je verovatno i veća, ali su hodnici široki, pa se to ne primećuje.

Ergo, ne verujem da je stigla "Ušće" vikendom, pa ni "BeoShopping", ali je predveče bila u nivou "Ušća" radnim danom u podne, dok je većina ljudi na poslu.

Aj ti lepo procitaj sta sam ja napisao a to je da si bio kazes pre 2 dana a to je pik novogodisnje sezone kad su svi trzni centri puni pa nije merodavno sto kazes da je dostigao posetu bilo cega. Uostalom kazes bio si prvi put posle 6 meseci i kako ti mozes zakljucak da bilo kakav da izneses.
Ja idem redovno i znam situaciju maltene po danima i satima kakva je jer sam bio u svim vremenskim periodima i danima
 
Daj podatak sa brojača.

Možda stigne Ušće kad uvedu brodove u gradski saobraćaj, jer ne vidim kome još treba da se "bavi ćamcima".

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Galerija News:

Nikad više ljudi u TC i u garaži; jedva sam se parkirao na nivou -2.

Konačno je otvorena MiaMaya u prizemlju.

U food court-u otvoreni: Hot dog factory, BRT burger i neka sendičara. Iako su domaći nonejmovi, lepo izgleda i ljudi kupuju. I dalje je najveći red pred Richard Gyros.

Od novih najava, ima ovo na slici, na drugom spratu. Pretpostavljam da je to neka odeća za decu.
6ab6c89453ab135742d29da4d1e1db9b.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Od najavljenih brednova tipa Philipp Plein, Gucci, Armani Casa - spala knjiga na NewYorker, BRT Burger, Hot Dog Factory i "neku sendvičaru"... A da, tu je i čuveni Muzej iluzija... Znam, svi top brednovi dolaze, čim se otvori i useli "kula", u međuvremenu tu su BRT Burger i sendvičara :shock:
 
Zašto patiti za Guccijem i Armanijem?
Da nije možda neko ovde planirao da "shopinguje" za 20000 evra skupe garderobe pa mu sad žao?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914072#p914072:3glvghzw je napisao(la):
sjcam » Pon Jan 03, 2022 9:19 pm[/url]":3glvghzw]Od najavljenih brednova tipa Philipp Plein, Gucci, Armani Casa - spala knjiga na NewYorker, BRT Burger, Hot Dog Factory i "neku sendvičaru"... A da, tu je i čuveni Muzej iluzija... Znam, svi top brednovi dolaze, čim se otvori i useli "kula", u međuvremenu tu su BRT Burger i sendvičara :shock:
Polako... biće i to eventualno, ipak je pandemija u toku...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913997#p913997:1k3bh3i3 je napisao(la):
ProžetVrlinom » 03 Jan 2022 15:36[/url]":1k3bh3i3]Galerija News:

Nikad više ljudi u TC i u garaži; jedva sam se parkirao na nivou -2.
Nikad više ljudi u nekom tržnom centru tokom novogodišnjeg ludila. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914103#p914103:3qv08zqj je napisao(la):
spatiotecte » Pon Jan 03, 2022 11:16 pm[/url]":3qv08zqj]Zašto patiti za Guccijem i Armanijem?
Da nije možda neko ovde planirao da "shopinguje" za 20000 evra skupe garderobe pa mu sad žao?

U pravu si, svakako će BRT, Ričard Giros i Terranova da privuku više običnog sveta...
 
Велики је ово простор да би се ограничили само на богатију клијентелу.
 
Procena je da vikendom vrv ima veću posetu od Ušća, a radnim danima čabar.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Novogodišnji vatromet oštetio je plastične svodove Galerije.
U proteklim danima šteta je sanirana tako što su krpili plastične folije pa su ih dopumpavali. Ako sam dobro razumeo sreća je da je oštećen samo spolji sloj jer da je oštećen i unutrašnji onda bi se teže repariralo.

Nije mi samo jasno kako im nije palo na pamet da će vatromet sa kule najverovatnije završiti na krovu Galerije, a da je krov napravljen od plastike :?:
 
Zato što im je u glavi bilo samo da pokažu svetu kako je najveći spektakl bio ispred Kule u BNV. Repriza zakazana za Srpsku Novu godinu, sa Željkom Joksimovićem.
 
Food cort nastavlja polako da se popunjava sada se otvorio i love sandwich tako da je jedna strana popunjena.

Što se tiče gradnje samog centra, dovoljno je pogledati zidove ili ograde na zadnjem spratu da se primeti kako su pojedini delovi zadnjeg sprata smandrljani. Čak su se jedno vreme videli otisci ruku radnika (na plafonu iznad dela za hranu).
 
LPP (Reserved, Cropp, Sinsay..) je zakupio 5 lokala, koje otvara u martu. Gde se tačno nalaze i da li su u jednom nivou nemam informaciju.
 
Vrh