Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906601#p906601:xir0bdsm je napisao(la):
Pegasus » Čet Dec 09, 2021 3:34 am[/url]":xir0bdsm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906305#p906305:xir0bdsm je napisao(la):
Пантограф » 08 Dec 2021 10:49[/url]":xir0bdsm]У принципу је штета за овако квалитетан објекат што ће да пропадне. Био сам први пут прошле недеље, требало ми нешто из конкретне спортске радње, импресивно, али пустиња. Само да га нису направили ту. Али јесу.

Bas zato sto je najkvalitetniji objekat i jer impresionira kao sto si napisao u postu, je nemoguce da ovakav TC propadne.

Zato što su stavili kvalitete cigle i keramiku biće ekonomski isplativ ili nešto nisam dobro razumeo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906653#p906653:10ej43zp je napisao(la):
mariks » Čet Dec 09, 2021 11:46 am[/url]":10ej43zp]Ali onda ne bi bio uz reku, što je verovatno i bio cilj kako bi neki restorani i pogledi sa terasa imali eksluzivnost. Meni je lokacija ok, a verujem i ljudima koji žive u blizini. Problem je malo doći iz drugih delova grada ali meni opet pristupačnije nego stadion za koji mi treba egzibicija da bih otišao tamo.

TC je prazan, jer su ga sagradili pre nego što je sagrađen i useljen stambeni deo. Investitor je verovanto hteo da napuni TC i da odmah krenu da kaplju pare od rente dok krcka kvadrate.

Zapravo bi poštenije prema tim zakupcima bilo da su prvo uselili naselje, pa onda TC - jer ovako nikome nije usput da ide tamo i TC zvrji prazan.

TC Ušće kada je sagrađen pored njega je bio samo Delta City, pa su svi išli i tamo - sada po celom gradu imaš TC-ove i to je postala lokalna priča. Šta će onaj sa NBG da ide u Beo Shopping Centar ili neko iz Višnjice u Delta City, Galeriju i sl. Možda ode jednom godišnje, ne kao ranije svaki vikend u Ušće iz celog Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906653#p906653:ttr32lvd je napisao(la):
mariks » Чет Дец 09, 2021 10:46 am[/url]":ttr32lvd]Ali onda ne bi bio uz reku, što je verovatno i bio cilj kako bi neki restorani i pogledi sa terasa imali eksluzivnost. Meni je lokacija ok, a verujem i ljudima koji žive u blizini. Problem je malo doći iz drugih delova grada ali meni opet pristupačnije nego stadion za koji mi treba egzibicija da bih otišao tamo.
Па за куповину, што и јесте сврха тржног центра, близина реке уопште није пресуђујући фактор. Ја кад год сам ишао у Галерију, ишао са пешице, и није уопште једноставно доћи због недовршености и околних саобраћајница, и зграда успуз због којих је често и тротоар узурпиран, и променаде у зони куле. А и сама раскрсница Вилсоновог булевара и улице Николаја Кравцова има незгодно постављене пешачке прелазе. Верујем да је ок људима који иду тамо колима. Стадион је локални ТЦ.
Да су Галерију направили нпр. преко пута Палате правде била би пун погодак и успут многима. Ушће је веома посећено захваљујући позицији на врло прометној раскрсници.
Да су Галерију направили иза БАСа и железничке станице, била би близу и пешачки из центра града. Овако је цимање доћи до ње и од Саванове.
 
Да цитирам сам себе о разлозима слабе посећености Галерије


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885801#p885801:312nt6a5 je napisao(la):
Dzigi Bau » Sub Okt 02, 2021 9:21 pm[/url]":312nt6a5]1. Неприступачна за све који долазе градским превозом из било ког дела града, после изласка из превоза мора да се пешачи 15, 20, 25 минута по киши, ветру, снегу, на 35 степени
2. Небезбедан крај ноћу за тинејџере, жене, девојке зато што је то мигрантски крај, ту је Авган парк где ови спавају, леже, блеје, пију, туку се међусобно, ту је кафе Месопотамија где се скупљају они главни који организују њихов шверц и ко зна шта све не
3. Градилиште и радови на све стране, мораш да се провлачиш кроз неке катакомбе да би дошао
4. Незавршен кеј ( по новоговору променада) поред Куле
5. Доста других тржних центара на разним локацијама по граду далеко приступачнијих
6. Галерија за сад нема ништа што би је издвојило и разликовало од других ТЦ, ниједан нови бренд или садржај, осим можда тог биоскопа
7. Зими шиба ледена кошава поред реке
8. ...
 
Realno, meni iz Zemuna najviše odgvora Ušće (kad god se odlučim da kupujem nešto idem tu). Baš, baš retko u Delta Siti. Do Galerije mi je jako teško da dođem. Juče sam kupovao jaknu u Ušću oko 12 sati, bilo je dosta ljudi u tržnom centru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906763#p906763:2svxgm80 je napisao(la):
Дошљак » Čet Dec 09, 2021 7:12 pm[/url]":2svxgm80]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906653#p906653:2svxgm80 je napisao(la):
mariks » Чет Дец 09, 2021 10:46 am[/url]":2svxgm80]Ali onda ne bi bio uz reku, što je verovatno i bio cilj kako bi neki restorani i pogledi sa terasa imali eksluzivnost. Meni je lokacija ok, a verujem i ljudima koji žive u blizini. Problem je malo doći iz drugih delova grada ali meni opet pristupačnije nego stadion za koji mi treba egzibicija da bih otišao tamo.
Па за куповину, што и јесте сврха тржног центра, близина реке уопште није пресуђујући фактор. Ја кад год сам ишао у Галерију, ишао са пешице, и није уопште једноставно доћи због недовршености и околних саобраћајница, и зграда успуз због којих је често и тротоар узурпиран, и променаде у зони куле. А и сама раскрсница Вилсоновог булевара и улице Николаја Кравцова има незгодно постављене пешачке прелазе. Верујем да је ок људима који иду тамо колима. Стадион је локални ТЦ.
Да су Галерију направили нпр. преко пута Палате правде била би пун погодак и успут многима. Ушће је веома посећено захваљујући позицији на врло прометној раскрсници.
Да су Галерију направили иза БАСа и железничке станице, била би близу и пешачки из центра града. Овако је цимање доћи до ње и од Саванове.

Nisam mislio za kupovinu, već za restorane jer pored beton hale teško da ima neki takav prostor. Šta znam meni je lako pešice da dodjem do nje i to je jedini TC do kog mogu pešice. Sa Senjaka izadjem kod sajma i samo pravo. Tu je i promenada i td... Ušće je posećeno jer su dugo bili samo Delta i Ušće. Meni npr smeta kada idem kolima u Ušće jer često se zaglavim na toj prometnoj raskrnici i čekam po više semafora da dodjem do TC, pa onda problemi sa parkingom u garaži zbog okolnih firmi, plus gužva gde ne možeš proći od ljudi koji samo gledaju... Kupovina postaje mučna sem za onoga ko voli da je u gužvi bez ikakvog razloga, kupi šejk ili neku kafu i sedne i gleda klinčuriju.

Mislim da generalno greše sa čekanjem food court-a, da li zbog restorana ili nečeg drugog ne znam, i što nedaju pozicije svima. Ne mislim da će propasti daleko od toga ali definitivno trenutno to smanjuje posećenost. Možemo da mrzimo objekat iz raznoraznih razloga i da dodolamo da propadne ali objekat je napravljen i teško da će propasti. Dovoljno je da opslužuje BW, Senjak i Centar pa će opstati veoma lako.
 
Ресторани су могли да буду засебни објекти, невезани за тржни центар. Могли су да осмисле БнВ тако да дуж целе променаде имамо низ ресторана и то би био сасвим фин и смишљен силазак града на реку. Нису неопходни стамбени солитери.
Јесте лако од Сајма прошетати, али није баш пријатан амбијент поготову ноћу, она брда земље, рушевине и доста растиња са свих страна.
Опет, питање је и колико људи иде у неки тржни центар због ресторана. Овај тржни центар свакако неће пропасти, али је могао да буде неупоредиво успешнији да је боље позициониран.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906896#p906896:iq1wclly je napisao(la):
Дошљак » Pet Dec 10, 2021 11:17 am[/url]":iq1wclly]Ресторани су могли да буду засебни објекти, невезани за тржни центар. Могли су да осмисле БнВ тако да дуж целе променаде имамо низ ресторана и то би био сасвим фин и смишљен силазак града на реку. Нису неопходни стамбени солитери.
Јесте лако од Сајма прошетати, али није баш пријатан амбијент поготову ноћу, она брда земље, рушевине и доста растиња са свих страна.
Опет, питање је и колико људи иде у неки тржни центар због ресторана. Овај тржни центар свакако неће пропасти, али је могао да буде неупоредиво успешнији да је боље позициониран.

U galeriji recimo uvek su kafici solidno popunjeni sa blejacima dok po hodnicima i radnjama duhovi lete
 
Silazak na reke ne mora da znači samo pristupačan silazak iz centra i kafića na reke, može značiti i stanovanje pored reke što u Beogradu retko gde ima takva lokacija i takve lokacije su svuda najskuplje. Iskreno da imam para kupio bih stan u BNV samo ne znam da li bih živeo u njemu :) Po meni samo su trebali da smanje spratnost odredjenih objakata ali dobro ovo nije ta tema.

Prijatan ambijent noću retko da ima gde, pa Ušće i čuveni podzemni prolaz nisu bezbedni ni danju. Stoji da nije trenutno lepo za oko ali sve će se to srediti. A za restorane grešiš, i sam se čudim koliko ljudi ide u TC u restorane umesto negde u gradu ili u prirodu, kada je kiša ili loše vreme pa i da razumem ali kada je lepo vreme ni dan danas mi nije jasno, isto kao što se uvek čudim u Ušću kako je onaj kafić uvek pun i zašto i ne samo Ušće već i svi ostali TC-i.

Stoji da je pozicija za ljude koji treba da dodju iz drugih delova grada loša, tu ćemo videti da li će se nešto promeniti. Plus okolna gradilišta koja otežavaju proces.
 
To су онда неки нови трендови, да се у ТЦ иде због ресторана :D Мада признаћу, ишао сам у Ада мол да једем азијску храну на тераси :D
 
Mislim da ideja iza Galerije nije da bude iskljucivo trgovacki centar vec da bude prostor za provodjenje veceg dela dana u njemu, nalik na centre u UAE...da li ce to zaziveti kod nas ostaje da se vidi. Bez obzira koliko mozda deluje praznjikavo, neko mi rece da su vec po broju posetilaca nadmasili Usce...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
За сад ће тешко надмашити Ушће, али видећемо док се комплетира цела околина. То је буквално један мини центар града под једним кровом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906908#p906908:wb0dgzl3 je napisao(la):
mariks » Pet Dec 10, 2021 11:45 am[/url]":wb0dgzl3]Silazak na reke ne mora da znači samo pristupačan silazak iz centra i kafića na reke, može značiti i stanovanje pored reke što u Beogradu retko gde ima takva lokacija


Па да становање поред реке ретко где има, баш и не

2D8CA838-172C-497A-85FC-46DD59A400FA.jpeg

400D39CE-BF5C-48CC-ABEA-930C0A173174.jpeg

83B16CDC-F0BB-42E4-9D4D-EA987F677F31.jpeg

E0742F58-AC09-44CE-86B4-2706DE281684.jpeg

D5E38D16-CF0C-4AFC-8252-0A8D96654583.jpeg
 
Vidim neke kuće i par nekih starih solitera u Zemunu, stare savske blokove na nbg, ostalo je poprilično dalje od reka, a nijedna lokacija nije u starom delu grada. Sa druge strane ima li na tim lokacijama novogradnji(i starogradnji) i slobodnih stanova u uredjenom naselju? Kao što vidimo i samih lokacija ima poprilično malo. Onda se i za Sakuru može reći da je uz reku :)
 
Дорћол је у "старом" делу града колико знам, 4. слика, ту се такође још планира и оно ново насеље код марине Дорћол, као и у будућности градња на Ади Хуји, а има далеко више зграда поред реке у Земуну и на Новом Београду од тих пар солитера и сви су ближи реци од на пример БВ Квартета или Етерне, Лумие и сличних и са пуно више садржаја што се тиче ресторана, кафана, кафића, избора хране...него БнВ ако је и то мерило, мислим на Земунски кеј, такође сам изоставио и Чукаричку падину која је на пар минута хода од Аде...ако је најбитнија локација у односу на центар града или уопште стари део града, опет мислим да и ту побеђује нови пројекат код марине Дорћол.
 
Da ali marina Dorćol još nije ni krenula sa gradnjom koliko znam i ne znam kada je uopšte započeta njena priča. A o Adi Huji slušam već pola decenije kako će tu da se gradi novi BNV ali ta priča nikako da krene, a i pitanje je da li će. Prvo trebaju rešiti onaj smad koji je opkoljava i fabriku kartona. Svakako lokacija ima potencijal. Te stare gradnje ne trebamo gledati jer em je generalno neuredjeno em retko ko prodaje stan. Dakle bila je potrebna nova lokacija. Kao kad bi rekao šta će nam West65 i Beograd kule kada imamo Genex i Rudo. Slažem se da će marina Dorćol dobro izgledati ako uopšte ispoštuju render, lokacija je svakako dobra kao i bnv. No da ne dužimo više omašili smo temu.
 
Galerija News:
Otvara se salon BMW u prizemlju, pored XYZ.
c8354372abe3406587b97843cd2109cf.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Galerija News:
- Otvoren DeNiro u prizemlju
- Otvoren Muzej selfija na prvom spratu
- Otvoren The BMW Store u prizemlju (ne mogu da provalim da li je pop-up store ili ne)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Polako se popunjava i famozni food court, sva tri lokala pored Richard Gyros su zakupljeni. Pored ranije pomenutog Hot Dog Factory-a treba da se otvore Kortzza i neki BRT Burger (da da ime je epic krindz)
 
Oba su vlasnistvo Car go-a kao i w sushi i supreme steak u prizemlju... šljaka firma...
 
zoran_m":2cbh576q je napisao(la):
Oba su vlasnistvo Car go-a kao i w sushi i supreme steak u prizemlju... šljaka firma...
Kako su oni uznapredovali... Još se sećam kada su im pre par godina komunalci oduzimali vozila a taksisti ih tukli kad ih uhvate. I kada su bili jeftiniji i davali precizne račune...
 
unedfined":2cid8r45 je napisao(la):
zoran_m":2cid8r45 je napisao(la):
Oba su vlasnistvo Car go-a kao i w sushi i supreme steak u prizemlju... šljaka firma...
Kako su oni uznapredovali... Još se sećam kada su im pre par godina komunalci oduzimali vozila a taksisti ih tukli kad ih uhvate. I kada su bili jeftiniji i davali precizne račune...
Promenila se vlasnicka struktura


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
unedfined":3tjrrwql je napisao(la):
zoran_m":3tjrrwql je napisao(la):
Oba su vlasnistvo Car go-a kao i w sushi i supreme steak u prizemlju... šljaka firma...
Kako su oni uznapredovali... Još se sećam kada su im pre par godina komunalci oduzimali vozila a taksisti ih tukli kad ih uhvate. I kada su bili jeftiniji i davali precizne račune...
da da, postali su “napredni”
 
Vrh