Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Šta bi od famoznog Burger Kinga? Krenula svojevremeno promocija i po društvenim mrežama, pa su odjednom ugašeni nalozi...
 
Imam poznanika koji radi part time u jednom od restorana za koji je odgovaran Amrest, on kaže da je rečeno da je pomereno otvaranje za neodredjeno vreme, par meseci najverovatnije.
 
Nisam ljubitelj tržnih centara ali sviđa mi se ova širina i osećaj da nisi u kutiji kao kod drugih sličnih mesta u gradu, naravno najveći plus je reka i terase..
 
popunjava se i ovaj najprazniji deo
 

Prilozi

  • 917A4E3E-DD00-4E09-AE9A-4AAF8B10BDE3.jpeg
    917A4E3E-DD00-4E09-AE9A-4AAF8B10BDE3.jpeg
    177,8 KB · Pregleda: 474
Nisam ljubitelj tržnih centara ali sviđa mi se ova širina i osećaj da nisi u kutiji kao kod drugih sličnih mesta u gradu, naravno najveći plus je reka i terase..
To što kažeš. Bejah pre nekoliko nedelja u "Delta City"-ju. Još uvek se sećam kako sam prilikom prve posete 2008. godine bio fasciniran zbog principa "sve na jednom mestu".
Sada mi je utisak da su hodnici, naročito van glavnih holova, preuzani, nekako, kao da je sve sprčeno.
 
Mislim da je prednost ovog tržnog centra što se nalazi na šetalištu reke Save, pa mnogi ljudi koji posećuju Beograd iz ostalih gradova i regiona, pre će doći ovde nego u druge beogradske tržne centre.

Danas je tržni centar bio krcat. Jedna slika sa mosta koji spaja dve krovne celine:

Img04-44-272.jpg



Prošetao sam se otvornim krovom i tamo zatekao kratere od ploča na nekoliko mesta, uslikao sam i kako deluje konstrukcija tih ploča i šta ih drži. Mislim da ploče nisu zamišljene da čuvaju hidro izolaciju krova, ali neko je baš nestručno odradio montažu pojedinih delove.
Na slici je samo primer kako izgleda montaža:

Img04-44-224.jpg
 
Izvini, ali tvoja konstatacija da je TC "krcat" je baš pogrešna. Ovo na tvojoj slici je, barem meni, idealna količina ljudi, pa čak možda i ispod idealne posećenosti. Ovo dole je krcato, pa čak je i manje nego što inače može da bude.
CentrO u Oberhausen:
Centro_in_Oberhausen.jpg
 
Izvini, ali tvoja konstatacija da je TC "krcat" je baš pogrešna. Ovo na tvojoj slici je, barem meni, idealna količina ljudi, pa čak možda i ispod idealne posećenosti. Ovo dole je krcato, pa čak je i manje nego što inače može da bude.
CentrO u Oberhausen:
U pravu si, loše sam se izrazio. :)

Parking je bio krcat, popunjenost tržnog centra, sasvim pristojno, da ti ne smeta gužva :)
 
Ja iskreno ne bi ni voleo da je ovolika guzva kao na ovoj fotografiji iznad!

Mada po svemu sudeci kod nas ce da bude duplo toliko kako bi se investicija isplatila na maksimum :)
 
Ovo na slici ima ukupnu površinu od 830k m2, dok Galerija ima 300k m2. A koncept je praktično isti, i jedno i drugo ima promenadu, doduše CentrO ima veštačku. Pa sad, čija investicija se isplati...
 
Realno, ovolike gužve su bile možda u vreme kada su postojali samo Delta i Ušće, pa se organizuje neki shopping night i sl. Teško da su sada tolike gužve u bilo kom tržnom centru.

Što se tiče Galerije, na ovom videu gore sa rasklimatanim pločama u jednom od prethodnih postova se vidi kolika je pustinja tamo... Nigde žive duše, kao da je snimano 1. januara.
 
Novo u Galeriji:
- U prizemlju otvoren Max&Co. (odeća za žene)
- U prizemlju pored Maksija otvoren PanSport
- U food court-u otvorena neka domaća verzija KFC-a.

Ljudi jako mnogo. Galerija odlično radi vikendom i praznicima.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Galerija News:
Otvorena su jos 2 lokala u food court-u (meksicka hrana u jednom i cepkana prasetina u drugom). Sada ih radi ukupno 10. Jos 2 lokala u food court-u se sredjuju; majstori zavrsavaju posao. Verujem da ce i to proraditi za nedelju dana. Inace, dosta ljudi juce (subota).

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Onaj moj prijatelj, što hoće da otvori lokal u Galeriji, pre neki dan imao video konferenciju sa predstavnicima Galerije (i svojim predstavnicima). U međuvremenu je promenio ideju da ipak ne uzme lokal, nego prostor u hodniku (holu?) i da tu postavi nešto (da ne pricam šta tačno). Oni su naravno o svemu tome unapred bili obavešteni. Šta je bio ishod konferencije? Predstavnici Galerije nisu znali da odgovore ni na jedno pitanje niti su imali bilo kakve podatke, koje realno svaki potencijalni zakupac mora da ima. Nisu znali koliko ljudi posećuje Galeriju, bilo po danu, mesecu, satu, itd., jednostavno nisu imali te podatke. Nisu znali kakva je kupovna moć posetilaca, koliki je prosečan broj posetilaca po kupovnoj moći, odakle dolaze posetioci, vreme zadržavanja, itd. Jedino što su umeli da kažu je to da taj kontejner (ili bilo kakav štand) mora da postavi za jednu noć jer ne dozvoljavaju da budu radovi tokom radnih sati, kao i cenu, i to otprilike, zakupa prostora, te ovoliko sada, ovoliko kasnije, itd. Ostalo ništa nisu umeli da kažu, ništa što je potencijalno zakupca interesovalo i što mora da zna, dok je cena u ovoj fazi nebitna. Realno može da košta i 100 evra, ali to ne vredi nikome ništa dok ne zna druge bitnije podatke pomoću kojih će odlučiti da li uopšte ima smisla da otvori radnju.
 
Iskreno, ne znam da li su stranci ili naši, ali računam da su naši po njegovom prepričavanju konferencije.
Pa nije im nezanimljiv, imali bi ekskluzivu jer bi doveo renomirani francuski brend, kao zvanični premium prodavac. Uostalom, ne može biti manje zanimljiv od štanda sa maskama za telefone. I takođe ne ulazi u priču sam, kao običan prodavac, nego, pored te francuske firme, u priči je i poznati investitor.

Ne bih da pišem ništa direktno.
 
Ma jasno, nema potrebe da pišeš ništa više. Ne znam, čudno je baš, ali šta je teško našima da budu potpuno nesposobni za svoj posao :)
 
Vrh