Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Ozbiljno su krenuli svaka čast na inicijativi

A14794EF-614D-447B-81FF-A1A61AA544EF.jpeg
4969BE3C-EC65-405E-8FEA-0B6AA78308D5.jpeg
 
Počeli su baš divljački da se parkiraju po Galeriji, ne samo da staju na mesta za invalide, već staju i duž traka za vožnju (neoznačena mesta). Pogotovo je izraženo u delu koji vodi ka izlazu kod Kule.

Što veći parking/garaža, to veća bahatost...
 
Nisu mi te lisice baš jasne. Nije da ne podržavam, samo ne znam odakle im ovlašćenja za tako nešto. Milion puta sam razmišljao kako stati na put ovakvom bahaćenju i zaključio da je najlakše kažnjavati ih zabranom ulaza. Jedno bahato parkiranje - žuti karton, dva - zabrana ulasku vozilu sa tom registracijom sledeća tri meseca.
 
Nisu mi te lisice baš jasne. Nije da ne podržavam, samo ne znam odakle im ovlašćenja za tako nešto. Milion puta sam razmišljao kako stati na put ovakvom bahaćenju i zaključio da je najlakše kažnjavati ih zabranom ulaza. Jedno bahato parkiranje - žuti karton, dva - zabrana ulasku vozilu sa tom registracijom sledeća tri meseca.
Pa privatan je parking, tehnicki imaju prava da na svojoj imovini rade sta hoce, pogotovo kada neko krsi pravila iste te privatne imovine, verujem da su nasli neku rupu u zakonu koja im dozvoljava da ovo rade. Iskreno i treba, i nek smisle i kazne pa da placaju degenerici koji ne mogu da prosetaju 30 metara.
 
Pa privatan je parking, tehnicki imaju prava da na svojoj imovini rade sta hoce, pogotovo kada neko krsi pravila iste te privatne imovine, verujem da su nasli neku rupu u zakonu koja im dozvoljava da ovo rade. Iskreno i treba, i nek smisle i kazne pa da placaju degenerici koji ne mogu da prosetaju 30 metara.
Jeste, ali i automobil je nečija privatna svojina. Ako se dobro sećam ustav ne dozvoljava tako nešto. Parking servis nije našao rupu u zakonu da koristi lisice, a tek privatnik nema šanse da sme. Plaćanje isto nije realno - kojim instrumentima da primoraju nekog da plati?
Ovako sa zabranom ulaska je najčistije i najbezbolnije...njihov parking, niko im ne može određivati koga će da puštaju unutra. Plus nema nikakvog kontakta sa ovim debilima, koji bi sigurno postali nasilni. Ovako mogu samo iz obesti da polome rampu, što je već krivično delo koje bi snimilo X kamera
 
Па, сад, ако ће неко да тужи тржни центар због тога... а само треба да оде да тражи да га откључају (и осрамоти се).
Интелигентна мера.
 
Misliš da će samo da ga otključaju bez da mora da plati kaznu neku? To mi nije logično.
A plus su ti što se bahate uglavnom neki krimi likovi, koji će sigurno skandal da naprave kad im se ovo desi. Previše mi je...fizička...ova mera ako postoji alternativa
 
Па, сад, ако ће неко да тужи тржни центар због тога... а само треба да оде да тражи да га откључају (и осрамоти се).
Интелигентна мера.
Ma jeste, svako će svakga da tuži, a ne znaju da popune uplatnicu u banci... Nisu ovo američki filmovi.
 
Pa po toj logici, ajde svakom po kramp u soferku, sto bih ja najradije i uradio. Sigurno nece nikog tuziti, ali ce nabesnjen otici i istresti se na nesrecniku kome je dopalo da se bavi time. S obzirom koja je to sorta ljudi u pitanju, jedino adekvatno je da naoruzano obezbedjenje bude nadlezno.
Nema potrebe za fizickim kontaktom sa tim ljudima - neka idu slobodno, samo nece uci vise i gotovo. Nemaju na kome da istresaju bes u tom slucaju...moze da im se ostavi kontakt telefon za zalbe ili jos bolje email. Elegantno resenje.
 
Opet, objašnjavao sam na drugoj temi...ovo je čak bio i moj predlog sem što nisam išao u krajnjost sa lisicama...ovo ne mora da se klasifikuje kao kazna...već posebna cena za parkiranje na ovim mestima. Privatna svojina mogu da rade to...i opušteno mogu da uvedu popust od 100% za osobe sa invaliditetom. Samo dokaži i obračunava se popust.
 
Mora se voditi racuna o psihologiji ljudi (pogotovo ove "jelznastikosamja" vrste). Mislim da je mnogo lakse zabraniti nekom da udje nego da izadje.
Ja da sam vlasnik trznog centra ni po koju cenu ne bih zeleo situacije gde kriminalac ili napaljeni klinac sa dzipom zeli da izadje iza garaze, a ja mu ne dam. To su incidenti u najavi i to na lokacijama svima ispred nosa, ispred samih ulaza u TC. Kontraproduktivno potpuno
 
Koji kriminalac? Većina ovih bahatih su iskompleksirani tipovi koje ceo dan gaze na poslu ili kod kuće, pa onda mrze ceo svet oko sebe i ovako daju sebi oduška. Osećaju se nešto bitnijim tako što su eto oni stali tu gde "niko ne sme"... Sigurno narko diler ne ide npr. u Galeriju sa Mercedesom GLS da isporuči drogu tokom špica i još staje na mesto za invalide. Malo je upadljivo.
 
Sta god da su, poenta ostaje. To sto ih mi ne podnosimo i zelimo im sve najgore, ne znaci da je trznom centru sukob sa njima i nicidenti u interesu. A sukob sa njima, ako im ne dozvolis da sa svojim kolima izadju iz garaze ili im jos i stavis lisice je neminovan.
 
Ne znam za vas ostale, ali ja ovaj TC i ceo BnV doživljavam kao državno/SNS vlasništvo pa me i ne čudi kako se ne plaše da stavljaju "lisice" ovim mentolima, a u garažama tržnih centara koji su vlasništvo pravih privatnika se ne usuđuju da to rade (da ne kažem kod "tajkuna").
Znaju da imaju "leđa" i da će policija da doleti u treptaju oka ako neko počne da pravi incidente u tržnom centru od nacionalnog značaja....
 
Mora se voditi racuna o psihologiji ljudi (pogotovo ove "jelznastikosamja" vrste). Mislim da je mnogo lakse zabraniti nekom da udje nego da izadje.
Ja da sam vlasnik trznog centra ni po koju cenu ne bih zeleo situacije gde kriminalac ili napaljeni klinac sa dzipom zeli da izadje iza garaze, a ja mu ne dam. To su incidenti u najavi i to na lokacijama svima ispred nosa, ispred samih ulaza u TC. Kontraproduktivno potpuno
Uopšte se ne slažem. Po tome treba da pazimo na psihopatologiju orangutana i da se plašimo njihove reakcije? Treba ih razvlačiti po centru ili im staviti gips na obe ruke ili noge na mesec dva. Dok god se država plaši reakcije ovih debila uvek ćemo imati zimzeleno lišće na tablicama i uvek će biti ovih pacijenata koji parkiraju svoje SUViće na ovim mestima.
 
Koji "mi", koja "drzava"? Ovde pricamo o privatnom vlasniku, kome je PR na prvom mestu, a ne isterivanje pravde. Sem sto su isti akteri u pitanju, paralela sa stanjem "napolju" ne postoji
 
A za nas koji nismo pratili, ko su fizička lica, vlasnici pravnog lica - privatne firme/firmi, u čijem vlasništvu je ovaj TC?
 
E, Relja, seti se 'Belgijskog anonimnog društva' (fr. SA - société anonyme, na srpskom: akcionarsko društvo):)

Glede PR-a, ja mislim da je za njih dobar PR ovo što rade.
 
Mislim da na francuskom to ima drugačiji kontekst... :)
Dobar PR, slažem se.
Mada, na mene, u slučaju ovog TCa, i ne deluje :)
 
Koji "mi", koja "drzava"? Ovde pricamo o privatnom vlasniku, kome je PR na prvom mestu, a ne isterivanje pravde. Sem sto su isti akteri u pitanju, paralela sa stanjem "napolju" ne postoji
Pa što se ti onda sekiraš, ako već Galerija ne brine o "svom PR-u" ili reakciji bahatih kretena i stavlja im kljusu na točkove... Eto, ne valjda kada se ne reaguje, ne valjda ni kada se reaguje. Teško je nama ugoditi.
 
Ok, dižem ruke. Nastavite da likujete, racionalnoj diskusiji ovde očigledno nema mesta
 
Ja pričam o širem problemu, sam si rekao..akteri su isti...danas u centru sutra na šinama u Požeškoj..prekosutra na Trgu republike..sledeći dan tebi ispred kuće..a onaj tamo na ulasku u Urgentni centar (i to se dešavalo). Samo strogo kažnjavanje na svim mestima i brzo pravosuđe rešavaju ovaj problem, nikakve edukacije i priče za malu decu.
 
Skoro je jedan da kažemo poznatiji košarkaš pričao u jednom podkastu o životu preko. I prva stvar koju je ispričao je kako su ga klepili par stotina eura dok je bio parkiran "samo na minut da nešto obavi". Naravno sve to u negativnom kontekstu. To je taj mentalitet.
 
Vrh