Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Jeste slika je moja, postavljena je u ovoj temi pre nešto više od mesec dana. To me podseti da nisam odavno bio u obilasku gradilišta. Nikako da stignem od posla, ali nadam se da ću narednih dana uspeti da nađem malo vremena i napravim nove slike.
 
Koji je tacan rok zavrsetka ovog trznog centra i da radovi napreduju po planu ili sa kasni par meseci kao sto je slucaj sa BW Residence?
 
Da je pameti pa da su napravili sve ovo iznad ploče na Prokopu. Em bi imali završen Prokop, em bi im bila jeftinija izgradnja tržnog centra, jer ne bi morali da kopaju i izlivaju temelje. A ploču bi sigurno dobili besplatno, ko što su dobili i Savski amfiteatar. I mogli su istom odnosu kao u BnV-u da podele vlasništvo nad preduzećem koje bi izgradilo TC iznad Prokopa.
Samo da je bilo pameti. Generalno naš najveći problem u poslednjih 30ak godina je što smo u deficitu sa pameću na mestima gde se odlučuje o strateškim državnim projektima.
 
Mislim da je površina ploče na prokopu jedno 5x manja od površine ovog TC-a
 
Garaza super napreduje, ali se mom amaterskom oku cini da gradnja trznog centra ne ide istom brzinom ili gresim?

Plan za otvaranje BW Galerije je 2020god ali ne pise detaljnije koji kvartal, jel moguce da otvaranje TCa bude krajem 2020god?
 
Oni ako ovako nastave sigurno će ga završiti do tada.
Konstrukcija da bude završena do leta sledeće godine, i imaće vremena da ga opreme i otvore u datom roku.
Ovde je sve moguće, ali ako ovim tempom budu radili, nema sumnje da će biti gotovo do onda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549790#p549790:1xjohtrh je napisao(la):
Mr.Awesome » Sub Jul 07, 2018 1:14 pm[/url]":1xjohtrh]Oni ako ovako nastave sigurno će ga završiti do tada.
Konstrukcija da bude završena do leta sledeće godine, i imaće vremena da ga opreme i otvore u datom roku.
Ovde je sve moguće, ali ako ovim tempom budu radili, nema sumnje da će biti gotovo do onda.

Ajde molim te priznaj koliko te placaju da budes bNv pr na beobuild.rs-u? Please )))
 
1cced0e872735a7dda5b35d512720b37.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544000#p544000:2wnxrlq5 je napisao(la):
dziggy » 11 Jun 2018 03:11 am[/url]":2wnxrlq5]Upravo je odraz necivilizovanosti, netakticnosti, bezukusa, dusevnog nemira i ono sto se i gradi na ovom prostoru, koji je trebalo da bude avojevrsna mala Venecija ili Amsterdam, sa kanalima beogradskih potoka koji se slivaju u ovaj basen, bez da se voda betonira i stvaraju negativne energije. Niske zgrade, zaista ekskluzivne, raznoliki sadrzaji i zaista prostor koji bi privukao turiste. Arhitekte iskusne i mlade sa modernim idejama, bez plastike, bez spoljnih jedinica klima uredjaja na fasadi, bez "nelson mandela" stambenih blokova iz Mucki.

Kako moze ovaj projekat da ima ikakvu podrsku ljudi koji zive u ovom gradu i znaju svaku njegovu car, kada vide bahatost ovakvog projekta u vidu brzog pranja para, u vidu dozvolicu da kazem lazi da postoje neki investitori i neke arhitekte sve to marketinski upakovano da izgleda "fensi", kao npr Nikolija ili elitni odredi, a ustvari dobijamo bukvalno katastrofu usred grada. Jako lose vreme za Beograd, i za 30 godina bice nam veoma zao.

Divan tekst i vrlo istinit ! Potpuna podrska tvojim recima ! :gobb:
 
Predivno.
Duboko.
Ne znam šta je lepše sročio, ovo za klime ili za pranje para.
Vidi se da zna znanje čovek...
Evo... sav sam se naježio.
 
recite mi da sam dzangrizav i da samo pricam lose o ovom projektu...al ova nakaza od parking kutije mi blokira pogled na stari grad kad prelazim gazelu...tek kad dodjem do pola mosta mogu da vidim grad..a to je vec kasno moras da se osvrces nazad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Necu da branim trzni centar ali imao bi isti problem i da su umesto njega izgradjene obicne zgrade P+6.
 
apsolutno se slazem...da nije tc bilo bi nesto drugo iza...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde nije fokus na BW Galeriju već na čisti prozor autobusa iz koga sam zabeležila prizor. :D
 
Vrh