Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Kakve veze ima to što gotivite keriće i ovo o čemu se priča ovde, o kerićima koji seru i pišaju gde stignu u zatvorenom javnom prostoru, jel to gotivite? To što je odgovornost na vlasnicima ne menja ništa, ovde je problem svest većine tih vlasnika koji se postavljaju tako da su iznad svih ostalih i ponašaju nekulturno, od tog nečišćenja govana do puštanja povoca po metar na prometnim trotoarima/hodnicima, do nenošenja brnjica za opasne pse (a tek do puštanja da se slobodno kreću ti opasni psi, zato svake godine gomila ljudi nastrada zbog neodgovornih vlasnika). Prosto ako hoćete iste privilegije za ljubimce onda ispoštujte i obaveze koje povlači taj suživot u javnom prostoru.

Sa druge strane ne vidim zašto bi se deca poredila i stavljala u isti koš sa kućnim ljubimcima koji seru po javnim prostorima bez da vlasnik počisti za njima.

"Do podne mrzi samog sebe, a od podneva ceo svet..."
 
"Do podne mrzi samog sebe, a od podneva ceo svet..."

Izneo sam prilično očigledna zapažanja, na ovo loše reaguju samo oni koji se upravo tako i ponašaju. Normalni vlasnici pasa jednako kritikuju takvo ponašanje, ali to je danas postalo više pomodarstvo pa nekultura preovlađuje.
 
Izneo sam prilično očigledna zapažanja, na ovo loše reaguju samo oni koji se upravo tako i ponašaju. Normalni vlasnici pasa jednako kritikuju takvo ponašanje, ali to je danas postalo više pomodarstvo pa nekultura preovlađuje.

Pa eto, nisi u pravu i generalizuješ stvari (pričaš napamet). Meni se npr. uopšte nije dopalo to što si napisao, a ne ponašam se tako kako si naveo. Svakako nije rešenje da ostanemo zatucani i da proganjamo životinje po ulici zbog nekih neodgovornih vlasnika. Ima isto tako i neodgovornih roditelja (npr. deca na krovu Galerije).

Takođe, nisam zapazio, mislim, nikada da je pas izvršio nuždu u tržnom centru i da to stoji tako. Jednostavno, to nisam video. Ne vidim nikakav problem što su ljubimci danas u svim tržnim centrima, prevozu, kafićima... Zapravo mi je čudno kada vidim da neko mesto nije Pet Friendly.

Skoro sam bio poslovno u Americi - na aerdoromu imaju toalete za kućne ljubimce (Pet Relief Area).
Onda, se vratiš u Srbiju i čitaš ovakve ružne reči o životinjama...

Ja ti želim da malo prošetaš izvan Srbije i proširiš vidike, pa da mržnja koja izbija iz tvog posta (pročitaj ga opet) te ne preuzima toliko.
 
Takođe, nisam zapazio, mislim, nikada da je pas izvršio nuždu u tržnom centru i da to stoji tako. Jednostavno, to nisam video. Ne vidim nikakav problem što su ljubimci danas u svim tržnim centrima, prevozu, kafićima... Zapravo mi je čudno kada vidim da neko mesto nije Pet Friendly.

Skoro sam bio poslovno u Americi - na aerdoromu imaju toalete za kućne ljubimce (Pet Relief Area).
Onda, se vratiš u Srbiju i čitaš ovakve ružne reči o životinjama...

Ja ti želim da malo prošetaš izvan Srbije i proširiš vidike, pa da mržnja koja izbija iz tvog posta (pročitaj ga opet) te ne preuzima toliko.

Ja sam završio master na zapadu, bio sam tamo nekoliko godina, da i ne pričam da dosta putujem, znam sve veoma dobro, a ne znam gde u mojim komentarima se vidi mržnja, evo iskreno pitam. Da li vi ljudi umete da razlikujete kritiku neodgovrnog/bahatog ponašanja vlasnika pasa i vašu imaginarnu mržnju od mene prema psima (inače do oko 21 godine odrastao sa psima dok sam živeo kod roditelja), ovde se isključivo govori o ponašanju njihovih vlasnika.

A za boldovano, ja se nekad zapitam da li vi uopšte pratite ovu temu i gledate one slike i komentare drugih ili samo upadnete kao padobranci kad vam se neki komentar ne svidi, ja sam nebrojeno puta video pseća govna i žute barice po tc a imate i slike toga u ovoj temi.

Eto, i malo spustite loptu, forum je za diskusiju.
 
Pa eto, nisi u pravu i generalizuješ stvari (pričaš napamet). Meni se npr. uopšte nije dopalo to što si napisao, a ne ponašam se tako kako si naveo. Svakako nije rešenje da ostanemo zatucani i da proganjamo životinje po ulici zbog nekih neodgovornih vlasnika. Ima isto tako i neodgovornih roditelja (npr. deca na krovu Galerije).

Takođe, nisam zapazio, mislim, nikada da je pas izvršio nuždu u tržnom centru i da to stoji tako. Jednostavno, to nisam video. Ne vidim nikakav problem što su ljubimci danas u svim tržnim centrima, prevozu, kafićima... Zapravo mi je čudno kada vidim da neko mesto nije Pet Friendly.

Skoro sam bio poslovno u Americi - na aerdoromu imaju toalete za kućne ljubimce (Pet Relief Area).
Onda, se vratiš u Srbiju i čitaš ovakve ružne reči o životinjama...

Ja ti želim da malo prošetaš izvan Srbije i proširiš vidike, pa da mržnja koja izbija iz tvog posta (pročitaj ga opet) te ne preuzima toliko.

Да ли у тим градовима у којима си био у Америци постоје чопори луталица по улицама који редовно нападају људе и да ли пси кењају где стигну или власници купе измет?
 
Posto je most do kule zavrsen skonjena i skela ovo sad definitivno moze u završene projekte
 
Да ли у тим градовима у којима си био у Америци постоје чопори луталица по улицама који редовно нападају људе и да ли пси кењају где стигну или власници купе измет?

Postoji više reda, pa tako i ljudi koji su često gori od životinja se revnosno kažnjavaju, bez puno izuzetaka. Nama to nedostaje, ljudske životinje su veći problem... Ljudska samoživost i nekultura su naš problem. I baš ovo kako ti pišeš je nešto od čega, kada odeš tamo, se odmoriš, ljudi nisu toliko agresivni i zatrovani glupostima. Više gledaju svoja posla. Čim se ukrcaš u avion za Beograd odmah kreće: galami se po avionu, sve im nešto smeta, opšta nekultura na sve strane, uličarski rečnik... Ima toga i tamo, ali je nije ovako uobičajeno i podstrekivano kao ovde. Kažem ti, sedi u avion pa putuj i vidi. Možda te bude malo i sramota.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Postoji više reda, pa tako i ljudi koji su često gori od životinja se revnosno kažnjavaju, bez puno izuzetaka. Nama to nedostaje, ljudske životinje su veći problem... Ljudska samoživost i nekultura su naš problem. I baš ovo kako ti pišeš je nešto od čega, kada odeš tamo, se odmoriš, ljudi nisu toliko agresivni i zatrovani glupostima. Više gledaju svoja posla. Čim se ukrcaš u avion za Beograd odmah kreće: galami se po avionu, sve im nešto smeta, opšta nekultura na sve strane, uličarski rečnik... Ima toga i tamo, ali je nije ovako uobičajeno i podstrekivano kao ovde. Kažem ti, sedi u avion pa putuj i vidi. Možda te bude malo i sramota.
Nama fale i copori beskucnika po ulicama koji se mogu videti po dosta US i kanadskih gradova.

I oni onako kulturno gledaju svoja posla, kako da dodju do sledeceg fixa uglavnom.
 
Galerija News:
Otvara se "Barbosa" u prizemlju
82353674d3d76323b6bf623d59fec5f9.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Galerija News:

- Otvoreni "Hespo" dušeci (drugi sprat)

- Otvoren "Philips" (drugi sprat)

- Najavljena odeća za.decu "Jacardi" (drugi sprat)
465e5774e0d1f0553e90fc2e43a697dc.jpg
fc82f90fa897c1c4ea8b5c8601f95d5b.jpg
4f39fd76655e0b589d4090447416342f.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Postoji više reda, pa tako i ljudi koji su često gori od životinja se revnosno kažnjavaju, bez puno izuzetaka. Nama to nedostaje, ljudske životinje su veći problem... Ljudska samoživost i nekultura su naš problem. I baš ovo kako ti pišeš je nešto od čega, kada odeš tamo, se odmoriš, ljudi nisu toliko agresivni i zatrovani glupostima. Više gledaju svoja posla. Čim se ukrcaš u avion za Beograd odmah kreće: galami se po avionu, sve im nešto smeta, opšta nekultura na sve strane, uličarski rečnik... Ima toga i tamo, ali je nije ovako uobičajeno i podstrekivano kao ovde. Kažem ti, sedi u avion pa putuj i vidi. Možda te bude malo i sramota.
Па то сам и написао, по Европи где сам био нигде нисам видео чопоре паса на улици и нигде нисам видео да се власници паса понашају као разјарени бахати лудаци, код нас се то баш запатило, само оштре казне и спровођење закона, то нама треба.
 
Takođe, nisam zapazio, mislim, nikada da je pas izvršio nuždu u tržnom centru i da to stoji tako. Jednostavno, to nisam video. Ne vidim nikakav problem što su ljubimci danas u svim tržnim centrima, prevozu, kafićima... Zapravo mi je čudno kada vidim da neko mesto nije Pet Friendly.
 
Inače za Philips radnju pogledati ovaj video, Philips direktno proizvodi jedino još električne brijače i četkice za zube, sve ostalo su rasprodali i ti drugi proizvođači imaju samo pravo da koriste brend.

 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: N_L
Inače za Philips radnju pogledati ovaj video, Philips direktno proizvodi jedino još električne brijače i četkice za zube, sve ostalo su rasprodali i ti drugi proizvođači imaju samo pravo da koriste brend.

Kad skontas da sve tako danas funkcionise. Ni Apple ne proizvodi svoje uredjaje niti bilo koji drugi brend. Imati proizvodnju danas je ozbiljan problem. A Philips rukovodstvo je uradilo sve da unisti svoj biznis, jbg.
 
Pa ne funkcioniše baš tako sve... Apple sam radi razvoj softvera, specijalizovanih čipova i kompletnih proizvoda. Na osnovu takvih šema i nacrta se ti proizvodi samo sklapaju u Kini, ali je IP američki. Naravno, sve to se proizvodi u najmodernijim fabrikama na Svetu (npr. Foxconn proizvodi MacBook i iPhone), ali ti moraš da uradiš razvoj, naravno imajući u vidu i karakteristike proizvodnog procesa.

Apple ima puno takvih dobavljača https://www.apple.com/supplier-responsibility/pdf/Apple-Supplier-List.pdf

NVIDIA dizajnira svoje čipove uz veoma kompleksan IP koji je implementiran u njih, a sama proizvodnja je u TSMC-u na Tajvanu. TSMC ima najmodernije fabrike, ali ništa ne može da uradi, ako ne dobije dizajn samog čipa od AMD-a, NVIDIA-e, Intel-a itd...

Philips je kompletno prodao svoje brendove kućne elektronike kinezima i ne utiču direktno na sam razvoj, kontrolu kvaliteta i proizvodnju. Slično kao što je NOKIA brend kupljen od strane HMD Global ili Gorenje kojeg je kupio Hisense i samim tim preuzeo kompletnu proizvodnju i razvoj. U tom smislu se nekada kaže da to više nije isti Philips ili Nokia.
 
Poslednja izmena:
Pa to je razlika nebo i zemlja sa primerom nvidie i drugih koji direktno upravljaju razvojem i proizvodnjom.


Philips je kompletno prodao svoje brendove kućne elektronike kinezima i ne utiču direktno na sam razvoj, kontrolu kvaliteta i proizvodnju. Slično kao što je NOKIA brend kupljen od strane HMD Global ili Gorenje kojeg je kupio Hisense i samim tim preuzeo kompletnu proizvodnju i razvoj. U tom smislu se nekada kaže da to više nije isti Philips ili Nokia.
 
Danas sam bio u "Galeriji" posle dužeg vremena, 7 meseci, pa kačim jednu foto-reportažu.

Generalni utisak je dosta pozitivniji nego bilo kad ranije (osim oko Nove godine, kad je bila praznična gužva), ali me je prvi detalj iziritirao: eskalatori iz garaže ka centru (u oba smera) nisu radili.
IMG_1207.JPEG


U prizemlju je bilo dosta ljudi. Ako se ima u vidu da je reč o popodnevu radnog dana u sred leta, sasvim pristojno, uporedivo sa drugim velikim centrima u gradu. Naročito su fascinantni ugostiteljski objekti, gde je slabo gde imalo da se sedne (taj detalj već nisam slikao, da se ne bih nekome zamerio zbog remećenja privatnih trenutaka, jelte).
IMG_1209.JPEG

IMG_1211.JPEG


Prvi sprat - pravilo je jasno: tamo gde su grupisani lokali, ima naroda, tamo gde su proređeni (ili ih nema), pustoš.
Pak, upadljivo mnogo je lokala iz omiljenog srpskog brenda: "Coming soon".
IMG_1210.JPEG


IMG_1214.JPEG

Ovo čak ni ne znam šta je:
IMG_1216.JPEG

Evo i više puta pominjanog lokala "Er Srbije":
IMG_1215.JPEG

Zavirio sam iza, ništa ne ukazuje na to da će biti nekih "dopunskih" postrojenja, poput skladišta za prtljag, da bi mogao da se obavi nekakav city check-in. Sa druge strane, zadnji zid izlazi na lift-sobu i eskalatore, tako da šta znam, možda imaju neki skriveni teretni lift. Šalim se, ne očekujem.

Drugi sprat je prilično pust, izuzev "Mekdonaldsa" i nekolicine ugostiteljskih lokala. Umesto toga, evo malo ovih aktuelnih plafonskih ukrasa:
IMG_1212.JPEG
IMG_1209.JPEG

IMG_1219.JPEG

Na kraju, ne baš idealni, ali zanimljiv "pejzaž", koji sam uhvatio kroz prozor "Lagunine" knjižare:
IMG_1217.JPEG
IMG_1218.JPEG


To je to. Sve u svemu, bolji utisak, naročito imajući u vidu da ovo nije "full" sezona za tržne centre, a daleko više se očekuje od jeseni.
 
Kakvo je stanje sa klimatizacijom po višim spratovima
 
Vrh