Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900630#p900630:2l4zvt4i je napisao(la):
Belraider » Sun Nov 21, 2021 2:07 am[/url]":2l4zvt4i]
Zion Williamson":2l4zvt4i je napisao(la):
Apropo Luj Vitona I Gucci-a, ja sam uvek razmisljao zasto bi neko ko ima para kupovao kod nas recimo zeni torbu od 3-5k eura kad mogu zajedno da skoknu do Milana, Beca ili Pariza recimo, prodju jefitnije i jos da povrate porez pri izlasku iz zemlje?
A i zna se da nase "pevaljke" nose kopije i shanirane stvari. Pa ne vidim ko ce kupovati al mozda debelo gresim
I pre sam rekao, zasto mislite da je otisao Burberry sa Terazija posle par godina? Sigurno im dobro islo a?
Ali zasto bi iko isao u Milan da kupuje torbu ako moze takvu istu da kupi u Bg? Veruj mi ti ljudi ne sede u redu da popunjavaju prijave za povracaj PDVa. Idi kod Petrovica i pokusaj da kupis Rolex. Lista cekanja za odredjene modele je preko 2 godine. Idi u Absolut u Knezu, Omega se ceka 6 meseci. Fratelli otvorio dve radnje u Galeriji, Boss takodje. Kalemegdan park se rasprodao za par dana sa stanovima od 8 soma, One, Wellport, BW...ocigledno da postoje ljudi koji imaju mnogo para i koji zele da ih trose ovde. Bmw i Mercedes prodaju 3,000 automobila godisnje...tim ljudima nije problem da kupe torbu za par soma, i nemaju vremena da idu u Italiju za tako nesto...


Sent from my iPhone using Tapatalk


- U Srbiji se ne proda 3000 BMW i Mercedes Automobila godišnje. U (kriznoj) 2020-oj je prodato 1.666 automobila, a u 2019-oj 1.841 automobila. To je na nivou cele Srbije. Otprilike koliko u nekom manjem gradu u Nemačkoj. Podsetnik da su u ove cifre uvršteni i službeni automobili.

- Liste čekanja nemaju (u celosti) vezu sa potrožnjom na tržištu, već sa stranom ponude. Upravo je deo priče oko luksuza ta da nešto nije svima, niti odmah, raspoloživo, tj. dostupno. Ovo ne važi samo za satove, već i za druge luksuzne predmete. Zašto sam rekao u celosti - zato što i odnos dilera sa proizvođačem je bitan - što je veće tržište, bolje pogodnosti će i taj diler imati sa proizvođačem. Što je tržište manje, i diler je "niži" u očima proizvođača, i liste čekanja će biti duže.

- Većina luksuznih prodavnica-tržišta ne zasniva svoju prodaju samo na osnovu domaće tražnje - veliki deo te tražnje dolazi iz inostranstva. U proseku 20-30% potrošnje luksuznih dobara čine kupovine stranaca. U manje razvijenim zemljama, ovaj procenat je daleko veći. Da bi Beograd imao tu vrstu turista, mora da pruži drugačiji sadržaj, i da se obrati toj ciljnoj grupi. Trenutna komunikacija se bazira na tome da je ovde sve "jeftino", i da vam nisu potrebne vize (jedan od bitnih razloga zašto dolaze, tj. dolazili pre korone, turisti iz Turske, Rusije, i Narodne republike Kine). A što se tiče sadržaja... pa on podrazumeva mnogo više od luksuznih radnji.

Nije nemoguće da se uz koordinisanu/dobru strategiju dovedu i takvi potrošači u Beograd. Ali za to je potrebno mnogo više od par luksuznih radnji u jednom tržnom centru.

PS. Ne ulazim u to da sam retko gde (ako igde) u Evropi video luksuzne radnje u jednom tržnom centru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900630#p900630:27fe77wf je napisao(la):
Belraider » Ned Nov 21, 2021 2:07 am[/url]":27fe77wf]
Zion Williamson":27fe77wf je napisao(la):
Apropo Luj Vitona I Gucci-a, ja sam uvek razmisljao zasto bi neko ko ima para kupovao kod nas recimo zeni torbu od 3-5k eura kad mogu zajedno da skoknu do Milana, Beca ili Pariza recimo, prodju jefitnije i jos da povrate porez pri izlasku iz zemlje?
A i zna se da nase "pevaljke" nose kopije i shanirane stvari. Pa ne vidim ko ce kupovati al mozda debelo gresim
I pre sam rekao, zasto mislite da je otisao Burberry sa Terazija posle par godina? Sigurno im dobro islo a?
Ali zasto bi iko isao u Milan da kupuje torbu ako moze takvu istu da kupi u Bg?

Da bi rekao da je to kupio u Milanu.
 
London, Milano, Moskva mi odmah padaju na pamet sa luksuznim radnjama u tržnim centrima.

Stvar je dosta prosta, da je značajna tražnja postojala ti luksuzni brendovi bi već bili prisutni na našem tržištu, direktno ili posredno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900770#p900770:3l6nswcr je napisao(la):
duke23 » Sun Nov 21, 2021 8:07 pm[/url]":3l6nswcr]London, Milano, Moskva mi odmah padaju na pamet sa luksuznim radnjama u tržnim centrima.

Stvar je dosta prosta, da je značajna tražnja postojala ti luksuzni brendovi bi već bili prisutni na našem tržištu, direktno ili posredno.

Glavne/flagship radnje se uglavnom (ako ne i uvek) nalaze u mirnim i/ili reprezentativnim gradskim delovima, kao i u eksluzivnim robnim kućama u tim krajevima (npr. za gore navedene gradove Harrods , La Rinascente, Tsum, itd.). Neki od ovih gradova su toliko veliki, da "zahtevaju" i više prodajnih objekata.

U Londonu, najpoznatije-luksuzne radnje se nalaze u Bond Street-u.

Milano, nadaleko poznat po Kvadrilatero de la moda, ceo kvart/ulice u kojima se samo nalaze luksuzne radnje.

U Moskvi nisam dugo bio. Ali najbitnije luksuzne radnje su se nalazile u Gum-u, koji je sve, ali ne tržni centar o kakvim pričamo.

Linkovi vode ka StreetView-u.

Što se tiče komentara o tome da je postojala tražnja, apsolutno se slažem. Međutim, ukoliko postoji neka (merodavna-opravdana) strategija razvoja turizma, koja podrazumeva i dovođenje platežno sposobnijih turista, onda što da ne, neka država da podsticaje (vremenski ograničeni, transaparentne, merljive) za dovođenje ovih radnji. Ali to ne znači da ti podsticaji treba da budu vezani za ovaj jedan objekat, tj. tržni centar.
 
Međutim, ukoliko postoji neka (merodavna-opravdana) strategija razvoja turizma, koja podrazumeva i dovođenje platežno sposobnijih turista, onda što da ne, neka država da podsticaje (vremenski ograničeni, transaparentne, merljive) za dovođenje ovih radnji. Ali to ne znači da ti podsticaji treba da budu vezani za ovaj jedan objekat, tj. tržni centar.

Da li je to uopšte moguće? Beograd neće nikada biti luksuzna destinacija kao što su London, Milano ili Pariz, jer je u Istočnog Evropi. Takvih destinacija na Svetu je nekoliko. Beograd, kada bi i imao strategiju i privukao platežno sposobnije goste, to svakako ne bi značilo da bi dolazili ovde da kupuju Pradu, Gucci i Armani - za to bi i dalje išli tamo gde se to kupuje: Milano, London itd... Niti je strategija razvoja turizma u Beogradu takva, niti je to moguće, niti treba da bude...

Uostalom kada bi u nekom ludilu sve te marke došle u Beograd, pre bi zauzele one prazne lokale po Knezu (kada se reše imovinski sporovi), jer tamo su turisti, nisu sigurno po tržnim centrima, a posebno ne u Galeriji...

Svi tržni centri imaju manje-više istu ponudu i to su brednovi iz nižeg i srednjeg segmenta - ako si otišao u jedan veći beogradski tržni centar, uglavnom si sve video.
 
VeniVidiVici":362tofnq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900630#p900630 je napisao(la):
Belraider » Sun Nov 21, 2021 2:07 am[/url]":362tofnq]
Zion Williamson":362tofnq je napisao(la):
Apropo Luj Vitona I Gucci-a, ja sam uvek razmisljao zasto bi neko ko ima para kupovao kod nas recimo zeni torbu od 3-5k eura kad mogu zajedno da skoknu do Milana, Beca ili Pariza recimo, prodju jefitnije i jos da povrate porez pri izlasku iz zemlje?
A i zna se da nase "pevaljke" nose kopije i shanirane stvari. Pa ne vidim ko ce kupovati al mozda debelo gresim
I pre sam rekao, zasto mislite da je otisao Burberry sa Terazija posle par godina? Sigurno im dobro islo a?
Ali zasto bi iko isao u Milan da kupuje torbu ako moze takvu istu da kupi u Bg? Veruj mi ti ljudi ne sede u redu da popunjavaju prijave za povracaj PDVa. Idi kod Petrovica i pokusaj da kupis Rolex. Lista cekanja za odredjene modele je preko 2 godine. Idi u Absolut u Knezu, Omega se ceka 6 meseci. Fratelli otvorio dve radnje u Galeriji, Boss takodje. Kalemegdan park se rasprodao za par dana sa stanovima od 8 soma, One, Wellport, BW...ocigledno da postoje ljudi koji imaju mnogo para i koji zele da ih trose ovde. Bmw i Mercedes prodaju 3,000 automobila godisnje...tim ljudima nije problem da kupe torbu za par soma, i nemaju vremena da idu u Italiju za tako nesto...


Sent from my iPhone using Tapatalk


- U Srbiji se ne proda 3000 BMW i Mercedes Automobila godišnje. U (kriznoj) 2020-oj je prodato 1.666 automobila, a u 2019-oj 1.841 automobila. To je na nivou cele Srbije. Otprilike koliko u nekom manjem gradu u Nemačkoj. Podsetnik da su u ove cifre uvršteni i službeni automobili.

- Liste čekanja nemaju (u celosti) vezu sa potrožnjom na tržištu, već sa stranom ponude. Upravo je deo priče oko luksuza ta da nešto nije svima, niti odmah, raspoloživo, tj. dostupno. Ovo ne važi samo za satove, već i za druge luksuzne predmete. Zašto sam rekao u celosti - zato što i odnos dilera sa proizvođačem je bitan - što je veće tržište, bolje pogodnosti će i taj diler imati sa proizvođačem. Što je tržište manje, i diler je "niži" u očima proizvođača, i liste čekanja će biti duže.

- Većina luksuznih prodavnica-tržišta ne zasniva svoju prodaju samo na osnovu domaće tražnje - veliki deo te tražnje dolazi iz inostranstva. U proseku 20-30% potrošnje luksuznih dobara čine kupovine stranaca. U manje razvijenim zemljama, ovaj procenat je daleko veći. Da bi Beograd imao tu vrstu turista, mora da pruži drugačiji sadržaj, i da se obrati toj ciljnoj grupi. Trenutna komunikacija se bazira na tome da je ovde sve "jeftino", i da vam nisu potrebne vize (jedan od bitnih razloga zašto dolaze, tj. dolazili pre korone, turisti iz Turske, Rusije, i Narodne republike Kine). A što se tiče sadržaja... pa on podrazumeva mnogo više od luksuznih radnji.

Nije nemoguće da se uz koordinisanu/dobru strategiju dovedu i takvi potrošači u Beograd. Ali za to je potrebno mnogo više od par luksuznih radnji u jednom tržnom centru.

PS. Ne ulazim u to da sam retko gde (ako igde) u Evropi video luksuzne radnje u jednom tržnom centru.
U Srbiji se proda i vise novih BMW i MB automobila, stvar je samo u prezentaciji...dileri uvoze automobile kao osnovna sredstva i prodaju ih sa 5-6 hilj. km kao demo polovna vozila. Mislim da je i manje bitno to...generalno se slazem sa tobom. Moja poenta je bila da u Srbiji postoje mnogi koji imaju mnogo i da definitivno postoji potreba za luksuznim radnjama, kao sto se grade i lux stanovi. Flagship radnje definitivno u Srbiji nece biti bilo gde osim u Galeriji...druga opcija moze biti Sava centar kad se renovira... U svakom slucaju vraticu se na ovu temu za par godina pa cemo videti gde smo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
St. Regis i W ce zajedno imati 300 soma. To je preko sto hiljada gostiju godisnje koji placaju u proseku nekih 300 evra noc...sasvim dovoljno za jedan ozbiljan flagship u Beogradu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Belraider":1912mkij je napisao(la):
St. Regis i W ce zajedno imati 300 soma. To je preko sto hiljada gostiju godisnje koji placaju u proseku nekih 300 evra noc...sasvim dovoljno za jedan ozbiljan flagship u Beogradu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesi to cuo na pinku? To sto oni grade, ne znaci da ce neko da stvarno dodje tu. Reci mi molim te, koji je razlog da bilo ko u srbistanu placa 300e noc?
 
gmr_x":wjjfeyfh je napisao(la):
Belraider":wjjfeyfh je napisao(la):
St. Regis i W ce zajedno imati 300 soma. To je preko sto hiljada gostiju godisnje koji placaju u proseku nekih 300 evra noc...sasvim dovoljno za jedan ozbiljan flagship u Beogradu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesi to cuo na pinku? To sto oni grade, ne znaci da ce neko da stvarno dodje tu. Reci mi molim te, koji je razlog da bilo ko u srbistanu placa 300e noc?
Ja radim u hotelu gde je trenutno noć 150 eura za sobu koja nije ništa posebno. Verujte mi da ima ljudi koji će da plate i 300 ako hotel može da ponudi nešto vrhunski.
Takođe ne biste verovali koliko ljudi u srbiji ima dovoljno novca da kupi luxury brend tašne torbe cipele i slično.
Živi bili pa videli kada se te radnje otvore kod nas kakvo će biti poslovanje. Pola ljudi koji dođu kod nas u hotel i uzmu najskuplje sobe da odu i kupe jednu tašnu ili par cipela, ta radnja će biti uspešna.

Sent from my SM-T725 using Tapatalk
 
Ne kapira čovek da Beograd ima manjak ekskluzivnih hotela, a cene poredi sa cenama apartmana na Halkidikiju...
 
StariPosmatrač":3o3r1yth je napisao(la):
Ne kapira čovek da Beograd ima manjak ekskluzivnih hotela, a cene poredi sa cenama apartmana na Halkidikiju...
Pa ima manjak jer mu ne treba. Do sada nije trebalo, pa ne treba ni sad jer se nista nije promenilo. Mislis da su se ovi genijalci sad setili necega sto ovi pre njih nisu? To je isto kao da kazes Iran ima manjak ekskluzivih hotela, ili ne znam Pakistan. Mi smo negde tu na njihovom nivou.
Beograd jednostavno nije destinacija za ljude koji imaju novac. Znaci to sto je neko napisao iznajmljuju za 150 sig ce i za 300… Ima nasih koji iznajmljuju to zna se zbog cega, nadje se i po neki turista ali generalno gledano je l vi mislite da neko ko ima dosta novca i gleda da potrosi par hiljada na putovanje uzima Beograd u razmatranje? To je van svake pameti.
 
Pa kad si pretplaćen na predsednikove kanale i veruješ u to što ti serviraju, a uz to se informišeš i preko njegovih pisanih i elektronskih medija, nije ni čudo što nemaš razvijenu moć kritičkog razmišljanja i samostalnog zaključivanja. Ovo se odnosi i na opzicione i alternativne medije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900786#p900786:3ugcdtvk je napisao(la):
sjcam » Sun Nov 21, 2021 9:10 pm[/url]":3ugcdtvk]
Međutim, ukoliko postoji neka (merodavna-opravdana) strategija razvoja turizma, koja podrazumeva i dovođenje platežno sposobnijih turista, onda što da ne, neka država da podsticaje (vremenski ograničeni, transaparentne, merljive) za dovođenje ovih radnji. Ali to ne znači da ti podsticaji treba da budu vezani za ovaj jedan objekat, tj. tržni centar.

Da li je to uopšte moguće? Beograd neće nikada biti luksuzna destinacija kao što su London, Milano ili Pariz, jer je u Istočnog Evropi. Takvih destinacija na Svetu je nekoliko. Beograd, kada bi i imao strategiju i privukao platežno sposobnije goste, to svakako ne bi značilo da bi dolazili ovde da kupuju Pradu, Gucci i Armani - za to bi i dalje išli tamo gde se to kupuje: Milano, London itd... Niti je strategija razvoja turizma u Beogradu takva, niti je to moguće, niti treba da bude...

Uostalom kada bi u nekom ludilu sve te marke došle u Beograd, pre bi zauzele one prazne lokale po Knezu (kada se reše imovinski sporovi), jer tamo su turisti, nisu sigurno po tržnim centrima, a posebno ne u Galeriji...

Svi tržni centri imaju manje-više istu ponudu i to su brednovi iz nižeg i srednjeg segmenta - ako si otišao u jedan veći beogradski tržni centar, uglavnom si sve video.

Nije nemoguće (da postane luksuzna destinacija), ali je potrebno ispunjenje velikog broja kriterijuma (uključujući i ekonomski razvoj zemlje, koja je trenutno na evropskom začelju (šta god vam političari servirali - nama trebaju godine i godine da sustignemo susede - Rumuniju, Hrvatsku i Bugarsku!) I to je nešto do čega ne dolazi preko noći, već su potrebne godine (decenije) predanog rada i razvoja.

To što je u Istočnoj Evropi, ne mora da znači da ne može biti takvo odredište. Prag npr. pokušava da postane takva destinacija - ako samo posmatramo prodavnice, u njihovoj poznatoj Pařížská ulici se nalazi veliki broj svetski poznatih luksuznih marki - negde sam pročitao da preko 40 luxury brandova postoji u toj ulici, a o čemu mi ovde pričamo, jednoj ili dve radnje?! Inače, da se vratim na lokalnu potrošnju, 2012. godine (davno!), udeo Čeha u luksuznoj potrošnji u Pragu je iznosilo 40%. Ostatak su činili stranci! (A te godine je Češka imala skoro 3 puta veći BDP po stanovniku nego što Srbija ima danas!)

Luksuzna destinacija ne podrazumeva samo luksuzne radnje. Te radnje su samo jedna karika u celoj priči.

Mnogo stvari definiše luksuznu destinaciju:
- dobra povezanost sa svetom (zašto bi neko presedao da bi stigao do Beograda, ili čekao određeni dan u nedelji, ako ima x drugih destinacija do kojih je lakše doći)
- užitak, npr. gastronomija: Beograd još uvek nema nijedan restoran sa Mišelinom zvezdicom (doduše, izvesno je da će se to uskoro promeniti - da li znate koliko ljudi je spremno da dođe da bi obedovalo u restoranu sa MIšelinom zvezdicom?!)
- svetski priznate izložbe, galerije, festivale, muzeje (setite se kako je Bilbao došao na mapu sveta otvaranjem Guggenheim muzeja).
- autentična iskustva (koja ne postoje u drugim krajevima)
- kvalitetan smeštaj (na ovome se dosta toga radilo u poslednje vreme)
- itd. itd.

Za sve ovo gore je neophodan i ekonomski razvoj, i povezivanje sa svetom. Jer dobar deo tih gostiju čine i poslovni ljudi koji dolaze iz poslovnih razloga.

PS: Luksuzne radnje se nikada ne bi otvorile u Knez Mihailovoj ulici. To je tipična high street ulica gde se nalaze prodavnice namenjene masovnom segmentu. Luksuzne radnje se obično nalaze u mirnijim delovima grada ili mirnijim ulicama.
 
U toku 2019. godine popunjenost hotela u Bg je bila preko 90%. Metropol je bio na 99%, Hajat takodje blizu. U Skveru ni sada nikad nema mesta...meni je zao sto ljudu potcenjuju Bg i Srbiju kao destinaciju u ovom delu Evrope. Uvek je trava zelenija preko ograde. Mi nikad necemo moci da se takmicimo sa Londonom i Rimom, ali posle Beca i Budimpeste pa sve do Moskve na istoku i Atine na jugu, nema puno destinacija koje bih radije posecivao tokom produzenih vikenda od Beograda. Na kraju ni Vinci ne bi ulagao milijardu u Teslu da ne predvidjaju veliki rast Beogradu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900859#p900859:37f1f7xt je napisao(la):
Belraider » Pon Nov 22, 2021 12:05 am[/url]":37f1f7xt]ali posle Beca i Budimpeste pa sve do Moskve na istoku i Atine na jugu, nema puno destinacija koje bih radije posecivao tokom produzenih vikenda od Beograda. Na kraju ni Vinci ne bi ulagao milijardu u Teslu da ne predvidjaju veliki rast Beogradu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

A šta je ostalo kada izuzmeš te gradove koje si naveo: Priština, Podgorica, Skoplje, Sofija :)

PS: Aerodrom Beograd ima potencijal kao tranzitna tačka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900820#p900820:2vrhmb4x je napisao(la):
gmr_x » Ned Nov 21, 2021 10:34 pm[/url]":2vrhmb4x]
StariPosmatrač":2vrhmb4x je napisao(la):
Ne kapira čovek da Beograd ima manjak ekskluzivnih hotela, a cene poredi sa cenama apartmana na Halkidikiju...
Pa ima manjak jer mu ne treba. Do sada nije trebalo, pa ne treba ni sad jer se nista nije promenilo. Mislis da su se ovi genijalci sad setili necega sto ovi pre njih nisu? To je isto kao da kazes Iran ima manjak ekskluzivih hotela, ili ne znam Pakistan. Mi smo negde tu na njihovom nivou.
Beograd jednostavno nije destinacija za ljude koji imaju novac. Znaci to sto je neko napisao iznajmljuju za 150 sig ce i za 300… Ima nasih koji iznajmljuju to zna se zbog cega, nadje se i po neki turista ali generalno gledano je l vi mislite da neko ko ima dosta novca i gleda da potrosi par hiljada na putovanje uzima Beograd u razmatranje? To je van svake pameti.

A jel ti nekad palo na pamet da neko osim klasičnog turiste odseda u hotelu? Poslovni ljudi, sportisti, strane delegacije...
Meni se nekoliko puta desilo da ne mogu da nađem adekvatan smeštaj za kolege i poslovne partnere, Hyatt, Crowne plaza, square nine, sve puno. Jednom smo se brukali kad smo morali da ih smestimo u tulip inn, verovatno su mislili da će neko da ih zaskoči iz starog merkatora.
 
sjcam":3godr24x je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900859#p900859 je napisao(la):
Belraider » Pon Nov 22, 2021 12:05 am[/url]":3godr24x]ali posle Beca i Budimpeste pa sve do Moskve na istoku i Atine na jugu, nema puno destinacija koje bih radije posecivao tokom produzenih vikenda od Beograda. Na kraju ni Vinci ne bi ulagao milijardu u Teslu da ne predvidjaju veliki rast Beogradu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

A šta je ostalo kada izuzmeš te gradove koje si naveo: Priština, Podgorica, Skoplje, Sofija :)

PS: Aerodrom Beograd ima potencijal kao tranzitna tačka.
Ostalo je verovatno 150 miliona ljudi koji zive u tom regionu...i nek samo 1 posto ima mnogo para.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900872#p900872:2b3p07sq je napisao(la):
Belraider » Mon Nov 22, 2021 12:36 am[/url]":2b3p07sq]
sjcam":2b3p07sq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900859#p900859 je napisao(la):
Belraider » Pon Nov 22, 2021 12:05 am[/url]":2b3p07sq]ali posle Beca i Budimpeste pa sve do Moskve na istoku i Atine na jugu, nema puno destinacija koje bih radije posecivao tokom produzenih vikenda od Beograda. Na kraju ni Vinci ne bi ulagao milijardu u Teslu da ne predvidjaju veliki rast Beogradu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

A šta je ostalo kada izuzmeš te gradove koje si naveo: Priština, Podgorica, Skoplje, Sofija :)

PS: Aerodrom Beograd ima potencijal kao tranzitna tačka.
Ostalo je verovatno 150 miliona ljudi koji zive u tom regionu...i nek samo 1 posto ima mnogo para.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ovo uopšte nisam razumeo? Kakvih 150 miliona ljudi?!
 
Mozda je mislio populacije Turske, Grcke, Rumunije, Bugarske sto je nekih 120 miliona
 
Zion Williamson":1l94m7ns je napisao(la):
Mozda je mislio populacije Turske, Grcke, Rumunije, Bugarske sto je nekih 120 miliona
Plus Ex Yu i Albanija...ali na to sam mislio generalno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da presečem offtopic sa jučerašnjim fotografijama. Solidna je poseta u prizemlju i na prvom spratu a i otvoren je Burito Madre u food court-u.

galerija-04-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-01-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-02-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-03-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-05-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-06-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-08-2021-11-21-16-44-56-547.jpg

galerija-09-2021-11-21-16-44-56-547.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900894#p900894:2to2929x je napisao(la):
Belraider » Pon Nov 22, 2021 2:42 am[/url]":2to2929x]
Zion Williamson":2to2929x je napisao(la):
Mozda je mislio populacije Turske, Grcke, Rumunije, Bugarske sto je nekih 120 miliona
Plus Ex Yu i Albanija...ali na to sam mislio generalno


Sent from my iPhone using Tapatalk

I pošto nemaju gde, tih 1% bogatih će doći u Beograd? A zašto ne bi i ti bogati bugari, rumuni i turci otišli takođe u London?
 
U redu, nece doci u Beograd...ja sam se zaneo malo. Silly me.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900902#p900902:3bnyzni1 je napisao(la):
sjcam » Pon Nov 22, 2021 8:42 am[/url]":3bnyzni1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900894#p900894:3bnyzni1 je napisao(la):
Belraider » Pon Nov 22, 2021 2:42 am[/url]":3bnyzni1]
Zion Williamson":3bnyzni1 je napisao(la):
Mozda je mislio populacije Turske, Grcke, Rumunije, Bugarske sto je nekih 120 miliona
Plus Ex Yu i Albanija...ali na to sam mislio generalno


Sent from my iPhone using Tapatalk

I pošto nemaju gde, tih 1% bogatih će doći u Beograd? A zašto ne bi i ti bogati bugari, rumuni i turci otišli takođe u London?

Evo ovaj odgovor odlicno prikazuje um i nacin razmisljanja ljudi koje sam opisao u prethodnom postu. Odgovor je na nivou onih Arapa koji su se sigurno smejali princu Emirata kada je pre 30 godina govorio ovde ce dolaziti bogati ljudi iz celog sveta. Da li mislite da nije bilo Arapa koji su tada rekli pored Londona i Pariza oni ce dolaziti u Dubai? Razlika izmedju ljudi koji imaju viziju i ljudi sa takvim nacinom razmisljanja je ogromna, zato ovi drugi i letuju sa torbom paradajza. I zbog toga mi je drago.
 
Obožavam kada neko ko živi u inostranstvu godinama, i nema dodir sa svakodnevnim životom ovde, krene da proziva ljude kako polaze od sebe, a taj isti polazi od sebe, jer smatra da ako se on oduševljava sa BNV da će se oduševljavati i drugi i da će dolaziti u Beograd kako bi videli BNV, jer tako nešto ima samo Beograd i nijedan grad na svetu. I na sve to, ljudi će u nepreglednim kolonama da čekaju u redu da bi kupili Luj Viton ili nešto slično u Galeriji. A svi ti posetioci će odsedati u najekskluzivnijim hotelima, i voziti se luksuznim kolima po extra sređenim putevima koji će se specijalno zbog njih sređivati čim se i najmanja pukotina u asfaltu pojavi, pošto je opšte poznato u svetu da se tako radi u Srbiji i da su zato njeni putevi najbolji na svetu.
 
Vrh