Šta je novo?

"BW Arcadia i Aurora - BW Verde i Aqua" - Beograd na vodi

20.06.2020.

IMG-3826.jpg


IMG-3885.jpg


IMG-3890.jpg
 
Meni su ove zgrade odvratne, da se nalaze negde na periferiji pa i nekako bi bilo ok, ovako na ovoj lokaciji neprihvatljivo !

Kapiram ako su hteli već ovaj neki G oblik mogli su bar ove oštre ivice zgrade zaobliti nekako i malo drugaciju fasadu napraviti i druge boje i možda bi ličile na nešto.
 
Mogli su neki drugi design da, ipak mislim da ovo samo iz daleka ruzno izgleda. kada se pored prosetam meni to drugacije deluje i cak mi se i svidaju ponekada. Ja mislim kada se ovo sve zavrsi da ce sve drugacije i izgledati. Trenutno ima prevelikih rupa izmedu pa deluje na jedan deo previse.
 
Волео бих неко о мени да говори као поједини овде о БнВ
 
Sa 8 spratova max donekle bi mogao da svarim ove zgrade ali ovako nikako.
 
Mene sve vise podseca na Waikiki :) pogotovo ove gornje IK-97 fotografije.
 
Kako mozes reci da beograd na vodi podseca na waikiki, pa to je tako ponizavajuce, valjda waikiki podseca na beograd na vodi.
 
Koliko god se salio, ali u meri koliko je to uopste moguce porediti, promenada pored Save deluje neuporedivo lepse nego Waikiki. Naravno da je tamo plaza u pitanju i drugacije se uziva na njoj nego na promenadi! Ali i tamo su napravljeni mnogi propusti za koje da se kojim slucajem urade u sklopu Bg na vodi, mislim da bi se ovde forum bukvalno zapalio! U nekoliko slucajeva su bukvalno zgrade ugurane do polovine plaze a u dva slucaja doslovno do vode! Recimo morate proci kroz bastu, pored bazena u par hotela jer su doslovno napravljeni na plazi. Ko je bio zna o cemu pricam!
Moram pohvaliti utiske moje zene koja je jednom prilikom prijateljici rekla da je to u stvari "Sutomore sa stotinjak solitera u kojem traje sezona svih 365 dana i u kome dominira lgb klijentela" :lol:
 
KrCane,

Trava je vazda bila zelenija u tuđem dvorištu.
Odatle ne čude komentari ovde.

:)
 
U prvom planu ulaz u garažu BW Galerije a u pozadini ova remek dela moderne arhikteture






 
Ako ne dodje do nekog zastoja, do Novembra ce ova sto je visa biti zavrsena.
 
Колико би било лепше, квалитетније и достојанственије да су ове зграде од црвене цигле

Цигла уопште није нешто скуп материјал а јако добро подноси стуб времена, лако је учинити да изгледа отмено и одлично се слаже са зеленилом

06_BrooklynHeights_CobbleHill_JulienneSchaer_112_750_500_40_c1.jpg



Надам се да ћемо за пар деценија када крену да падају јефтини пластични панели са овог луксузног насеља имати квалитетне архитекте који ће то узети у обзир и реконструисати ове фасаде како заслужују
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775755#p775755:2anl2jsy je napisao(la):
Kailan » Čet Sep 17, 2020 5:24 pm[/url]":2anl2jsy]Колико би било лепше, квалитетније и достојанственије да су ове зграде од црвене цигле

Цигла уопште није нешто скуп материјал а јако добро подноси стуб времена, лако је учинити да изгледа отмено и одлично се слаже са зеленилом

06_BrooklynHeights_CobbleHill_JulienneSchaer_112_750_500_40_c1.jpg



Надам се да ћемо за пар деценија када крену да падају јефтини пластични панели са овог луксузног насеља имати квалитетне архитекте који ће то узети у обзир и реконструисати ове фасаде како заслужују

Fasadna cigla se koristi na zgradama do 7 spratova, a nikako na 20 i vise spratova. Visoke zgrade stalno vibriraju i ljuljaju se, tu bi cigla popucala, a jos je gore sto je cigla veliki teret. Koliko bi destina ili stotina tona fasadne cigle trebalo za jednu takvu zgradu.
 
Vrh