Šta je novo?

"BW Arcadia i Aurora - BW Verde i Aqua" - Beograd na vodi

Ne projektuju socijalne stanove pa da cena opravdava dizajn, predstavljaju ga kao luksuzno naselje, te ne vidim razlog da uopšte diskutujemo o tome, a i svakako ako je to slučaj jeftinim stanovima nije mesto na ovoj lokaciji..
 
slike od juce
 

Prilozi

  • IMG_20201202_112125.jpg
    IMG_20201202_112125.jpg
    225,4 KB · Pregleda: 10.812
  • IMG_20201202_112128.jpg
    IMG_20201202_112128.jpg
    293,3 KB · Pregleda: 10.808
Dzondzula":86hoirp8 je napisao(la):
Ne projektuju socijalne stanove pa da cena opravdava dizajn, predstavljaju ga kao luksuzno naselje, te ne vidim razlog da uopšte diskutujemo o tome, a i svakako ako je to slučaj jeftinim stanovima nije mesto na ovoj lokaciji..
To je marketing. Otvori oglase, i pored svakog stana stoji "lux". Realnost ovde je da ti prodaju pristojnu gradnju na super lokaciji po relativno prihvatljivoj ceni. Mislim da je to fer ponuda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799175#p799175:1brjamzg je napisao(la):
savskizmaj » Čet Dec 03, 2020 10:02 am[/url]":1brjamzg]slike od juce
file.php

file.php

Da li je još neko primetio ove silne kamere koje su postavili na sred ulice?
 
Па ја сам их видео али не знам чему служе. Не верујем да ту мере брзине јер није неки правац, могуће да су безбедносне али онда би вероватно требало да буде пар на почетку и крају булевара вудроа вилсона.

Оно што сам приметио је огромно повећање саобраћаја по овим улицама, макар у неком периоду, хтео сам по навици лагодно да претрчим булевар ван пешачког и морао сам да чекам читав минут да се направи место. Није ми јасно како ће ово да изгледа кад се саграде и напуне све ове зграде.
 
covid19":llg0qibj je napisao(la):
Strabag je dobio da radi Aqvu i Verde
Kako se Strabag pokazao u odnosu na ostale izvodjace? Ja sam uvek vezivao iskljucivo za niskogradnju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GCTkE6d3SM0[/youtube]
 
Srećna Nova godina svim forumašima :pob:

arcadia-aurora-jan2021.jpg
 
Ko so na ranu, svaki put kad pogledam :(
Bukira, plusić!
 
Mislim da nikad neće moći da mi se naviknu oči na ružnoću ovih solitera.

Kula mi je čak i zanimljiva ali su je pojeli.
 
Ни ја никако да се навикнем на ове сподобе. Све мислим да су неки детаљи могли да ублаже ружноћу. Нпр, да су користили стаклену ограду уместо металне на терасама, све би то деловало макар мало елегантније. Или да су убацили макар мало неких панела уместо демит фасаде.

Пусте жеље...
 
Za toliku cenu kvadrata da nema staklene ograde ....ovakve ,ako ne i lepse solitere vidjamo po novobeogradskim blokovima .
 
Da li je baš morala gomila ovakvih identičnih zgrada na ovom mestu? Stiče se utisak da se samo investitori pitaju i da profit od prodatih kvadrata ima prioritet nad estetikom i potrebama grada.

Zgrada.jpg
 
mislim da je ok. bice dosta drugih zgrada. i mene je na pocetku jako smetalo al ok je. kada se jos vise ugrada naprave potpuno ce sve drugacije izgledati
 
Meni se svidja...stanovi su izuzetno svetli zbog velikih staklenih povrsina sto definitivno predstavlja iskorak u odnosu na standard danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne blamiraj se. Mogu stanovi da budu izuzetno svetli bez da zgrada izgleda kao da je odbačeni projekat iz centralne Azije
 
Myah":as8aueew je napisao(la):
Ne blamiraj se. Mogu stanovi da budu izuzetno svetli bez da zgrada izgleda kao da je odbačeni projekat iz centralne Azije
Zasto mislis da se blamiram ako kazem da mi se nesto svidja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato što je osvetljenost stanova uslovljena orijentacijom i veličinom fasadnih otvora, ničim drugim. U redu je da ti se sviđa svetao stan, u redu je i da ti se sviđa ova zgrada, iako se većini ne sviđa. Ali osvetljenost stanova nema ama baš nikakve veze sa opštim kvalitetom ove zgrade, koja je sve samo ne iskorak u bilo kom pravcu u odnosu na standard. To smo imali prilike da vidimo u temama za Vistu i Parkogled, gde su se i stanovi i fasade raspadali. Ova zgrada će biti to, sa malo većim prozorima. O samom volumenu i dizajnu da ne govorim. Ako je to iskorak zato što su se setili da stave možda malo veće prozore, onda zaista...
 
Pored staklenih povrsina koje sam ja naveo a ti ih prekrstio u fasadne otvore, sto je verovatno tacnije, dodao si i orijentaciju zgrade...i tu se slazem sa tobom. Mada ukoliko pogledas ovu zgradu, ona sa svake strane ima puno fasadnih otvora, sto sam siguran da stanove cini svetlim. Sledece sto kazes je ono sto vecina misli...sto me realno i ne zanima. Vecina u ovoj zamlji glasa kako glasa, sto opet...
Elem, ja verujem da fasada nije jedina stvar koja definise kvalitet. Slazem se da je ovde i demit mogao da se zameni necim drugim, mada mislim da ovde nema toliko demita kao na one dve prve zgrade. Ova zgrada ima centralni otvor za djubre, ima recepciju, ima niske parapete u svim stanovima, mesto za masinu za ves i susenje u svakom stanu, ima garazu na dva sprata gde je broj mesta veci od broja stanova, ima podrume za stanare, ima parking za bicikle...to su sve stvari koje definisu kvalitet na neki nacin...pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh