Šta je novo?

"BW Arcadia i Aurora - BW Verde i Aqua" - Beograd na vodi

Par današnjih fotografija.

210228-aqua-verde-02.jpg

210228-aqua-verde-03.jpg

210228-aqua-verde-01.jpg
 
Da li neko ima informaciju do koliko % izgradjenosti su stigle Arkadia i Aurora?
 
jel se zna zašto je obustavljena gradnja Aurore i Arkadie na x meseci bar spolja gledano, skele su već mesecima skinute sa nezavršenih strana, ne pamtim kad sam video nekog radnika na njima? Ja kao kroz sprdnju kažem čekaju da se stabilizuje cena gradjevinskog materijala koja je otišla u nebesa a kako to izgovorim tako pogledam ostale zgrade po kojima daju gas. Malo mi je meh prema onima koji su kupili stanove tu a trebalo je da se usele na jesen ove godine.
 
Ja sam danas prosao posle nekih metar dana i deluje da bas lepo napreduju. Mislim da je samo fokus vise bio na enterijerskim radovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi objasni zbog cega stanovi u BW (npr. stanovi u BW Verde) imaju nekakve bojlere od 200 litara? Zar BW nije prikljucen na toplovod? Nisam gradjevinac; izvinite ako je pitanje glupo. Hvala na odgovoru.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi objasni zbog cega stanovi u BW (npr. stanovi u BW Verde) imaju nekakve bojlere od 200 litara? Zar BW nije prikljucen na toplovod? Nisam gradjevinac; izvinite ako je pitanje glupo. Hvala na odgovoru.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Jesu priključeni na toplovod,a to im je verovatno i za kuhinju i toalete...
 
Jesu priključeni na toplovod,a to im je verovatno i za kuhinju i toalete...
Hvala na odgovoru ali mi i dalje nije jasno. Npr. moji roditelji žive u naselju izgrađenom 1985. godine i nemaju nikakve bojlere ni u kuhinji, ni u kupatilu. Uvek ima tople vode. A BW se gradi u 2022. godini i stanovi imaju nekakve bojlere od 200 litara ?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru ali mi i dalje nije jasno. Npr. moji roditelji žive u naselju izgrađenom 1985. godine i nemaju nikakve bojlere ni u kuhinji, ni u kupatilu. Uvek ima tople vode. A BW se gradi u 2022. godini i stanovi imaju nekakve bojlere od 200 litara ?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Voda iz toplovoda je isključivo za grejanje radijatora, to nije voda za piće.
 
Voda iz toplovoda je isključivo za grejanje radijatora, to nije voda za piće.
Ali tamo niko u naselju nema bojler u stanu/kući, a svi stalno imaju toplu vodu. Gde se ta voda greje? Ja sam razumeo da se i ta voda greje u toplani. I kako je to moglo da se napravi tako sredinom osamdesetih, a sad u 21.veku prodaju stanove s bojlerima kao luksuz ?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
U principu si u pravu, topla voda koju to naselje koristi se greje u toplani, te ti stanovi nemaju nikakav bojler. Medjutim, ja u celom Beogradu jedino znam da na Ceraku to postoji, zivela sam u osam razlicitih naselja po Beogradu i uvek sam imala bojler koji je ruzan, glomazan i zauzima dosta mesta. Imam stan od 55m2 u Beogradu na vodi i on ima bojler od 80l, mada nije u kupatilu već ima neka kao ostava-plakar gde su ga nagurala, a tu je i predvidjeno mesto za ves masinu i neke sitne gluposti koje su neophodne.
 
U principu si u pravu, topla voda koju to naselje koristi se greje u toplani, te ti stanovi nemaju nikakav bojler. Medjutim, ja u celom Beogradu jedino znam da na Ceraku to postoji, zivela sam u osam razlicitih naselja po Beogradu i uvek sam imala bojler koji je ruzan, glomazan i zauzima dosta mesta. Imam stan od 55m2 u Beogradu na vodi i on ima bojler od 80l, mada nije u kupatilu već ima neka kao ostava-plakar gde su ga nagurala, a tu je i predvidjeno mesto za ves masinu i neke sitne gluposti koje su neophodne.
Hvala na odgovoru.
Ja konkretno govorim o Višnjičkoj banji. Naselje je izgrađeno sredinom osamdesetih godina i nema bojlera po kućama i stanovima. Meni (koji nisam građevinac) je baš čudno da je to moglo pre 40 godina a ne može danas.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Na kraju će BW VISTA I BW PARKVIEW biti dve najgore zgrade u BNV samo zbog sto nisu postavili staklene panele kako je bilo i planirano a uopšte mi nije jasno zašto to nisu uradili ?
 
Ima delova grada u kojima Beogradske Elektrane, imaju mogućnost pripreme centralne pripreme sanitarne vode (koja ne služi za pijenje). To su Cerak, deo Medaka, i još neki.
Veći deo nema tu mogućnost.
Mada znam da kad je projektovano naselje Stepa Stepanović, bilo je reči o centralnoj pripremi tople vode, i toplane su insistirale na tome, ali je cena participacije za to bila veoma velika, pa je investitor odustao.
Tako da ne treba uvek kriviti ni investitora....zakon tržišta je jasan.
 
Ima delova grada u kojima Beogradske Elektrane, imaju mogućnost pripreme centralne pripreme sanitarne vode (koja ne služi za pijenje). To su Cerak, deo Medaka, i još neki.
Veći deo nema tu mogućnost.
Mada znam da kad je projektovano naselje Stepa Stepanović, bilo je reči o centralnoj pripremi tople vode, i toplane su insistirale na tome, ali je cena participacije za to bila veoma velika, pa je investitor odustao.
Tako da ne treba uvek kriviti ni investitora....zakon tržišta je jasan.
U Višniičkoj banji voda je stalno topla (bez bojlera) i nije u pitanju tehnička voda već voda za piće. Naselje je projektovao arhitekta Bakić početkom osamdesetih godina.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Znam da je ta zagrejana voda ista kao pijaca, koja za razliku od hladne, prvo ide preko izmenjivaca toplote u podstanici. Zato sam napisao nije za pijenje. Valjda niko ne pije toplu vodu koja iz sistema ?
 
Kod nas na Medaku je topla voda 24/7 i funkcionise kako je kolega iznad napisao. Jeste skuplji infostan ali se definitivno isplati, bar po mom misljenju. :)
 
Vrh