Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Пре два дана су асфалтирали крајњу леву траку, а сад скидају асфалт у осталим тракама:
IMG_20240912_115049.jpg
IMG_20240912_115042.jpg
IMG_20240912_115007.jpg
IMG_20240912_114947.jpg
 
Da li je ovo na prvoj slici parking kod te bašte kafića ili su parkirani u traci?
 
Ma nema sanse, mora da je nesto drugo u pitanju tamo central pub onda ostaje bez baste i ostali lokali
 
Pred decembarske lokalne izbore prošle godine je tek bilo hajdučije po blokovima, uređivanje novih parking mesta, popoločavanje platoa... Sve što treba, samo da se privuku glasovi. Bez dozvole, bez table na gradilištu, bez informacija u medijima, bez ičega.
 
To po blokovima rade i dalje.

Naravno, ista sema. Bez dozvole, table, cista hajducija, moze mi se.

Tako izgleda zemlja kada se razore sve institucije. Tražili smo, tj neki tražili, ostali pustili, sad gledamo...
 
Moram da se vratim na ovaj moj snimak od pre par meseci...
Beograd put je prešle nedelje "ispravio" situaciju i obrisao dve isprekidane linije, ali POGREŠNE dve isprekidane linije. Srećom sada su za vikend obrisali SVE linije, pa se nadamo ispravnom obeležavanju ili oblje i da ne ostane obeležno.
 
Kompletni id*** vode ovaj grad. Svaki put kad su nešto "unapredili" u ovom kraju situacija je postala još gora nego ranije. Od produžetka ulice do onog beskorisnog kružnog toka kod Ušća, ništa se nije unapredilo nego suprotno od toga, unazadilo. Gužva i kolaps su sve veći i veći.

Ilustracija skoro pa svakodnevne situacije, naravno pogoršane kada su kiše ili petak. Ovo je oko 17h, autobusi i tramvaji uvek blokiraju pravac sa starog sajmišta, samo tu stanu, čak i jure da bi što pre uleteli da ga ne bi posle ovi blokirali kad krenu iako je jasno da niko neće moći dalje. Saobraćajna kultura nula. Onda ovi iz pravca starog sajmišta svi krenu da trube ko ludi kad im se otvori zeleno, i niko nigde ne mrda, i tako sede svi do sledeće ture semafora. Ovde se upravo bio desio sudar, ali situacija je vrlo slična i bez sudara.

IMG20240916171507.jpg
 
Poslednja izmena:
ono sto ja ne kapiram: Isti taj id*** sapic mora da prodje preko save, i mora da se pojavi na starom gradu da kenja po novinarima n1, i samim tim to znaci da mora da koristi kola, ne moze da preleti.
Ja sam ubedjen da mu se put do posla dosta oduzio, i dalje kr**** ne kapira ili ne znam ni ja, da samo userava stvari. Pa je*******oe idi pravi parkove vise ces poena da skupis
 
Kompletni id*** vode ovaj grad. Svaki put kad su nešto "unapredili" u ovom kraju situacija je postala još gora nego ranije. Od produžetka ulice do onog beskorisnog kružnog toka kod Ušća, ništa se nije unapredilo nego suprotno od toga, unazadilo. Gužva i kolaps su sve veći i veći.

Ilustracija skoro pa svakodnevne situacije, naravno pogoršane kada su kiše ili petak. Ovo je oko 17h, autobusi i tramvaji uvek blokiraju pravac sa starog sajmišta, samo tu stanu, čak i jure da bi što pre uleteli da ga ne bi posle ovi blokirali kad krenu iako je jasno da niko neće moći dalje. Saobraćajna kultura nula. Onda ovi iz pravca starog sajmišta svi krenu da trube ko ludi kad im se otvori zeleno, i niko nigde ne mrda, i tako sede svi do sledeće ture semafora. Ovde se upravo bio desio sudar, ali situacija je vrlo slična i bez sudara.

Pogledajte prilog 212038
Za dobar deo ovoga je zaslužan sada besmisleni semafor kod one uličice kod Hajata. Čim su ovo otvorili, pisao sam da sada ta ulica treba da se zatvori i da bude samo za hotel, a da semafor i jedan pešački ostanu na taster. Ali ne vredi.
 
Sada ako iole imaju pameti sa ovim drvoredom:
- planirane parkinge (verujem da jesu za koso bar parkiranje) uraditi od raster kocki
- postojeća stabla orezati na onako kako ne vole NVO, pošto će verovatno svako 3,4-to imati problem sledeće godine sa korenjem, sve i da stave raster,
 
Vrh