Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Искрено, занимљиво ми је неколико феномена. Прво, то ниподаштавање Шапића надимком Гангула. Шапић јесте човек који може да изазове различите врсте емоција код људи, али свакако није човек за потцењивање. Неко ко је био врхунски спортиста, оснивач хуманитарне фондације, успешан председник општине у више наврата и неко ко је удахнуо живот једном ватерполо клубу је човек који изазива поштовање. Јадно је да му се подсмевају људи који му по делима ниси ни до колена, а који вероватно не би ни смели у очи било шта да му кажу. Мени је лично много одвратнији био Весић, али добро, то је ствар личних перцепција.
Друго, свака ствар којом се превише манипулише, почиње људима да се гади. Као што су НВО већини огадиле појам људских права, сада се то дешава са екологијом. Укупно гледано, уопште ми није јасно шта неком смета ширење улица и њихово асфалтирање. Те улице се не шире само због тренутног саобраћаја, него и због будућности. За неколико година ћемо имати хиљаде нових станова око Тошиног бунара и на многим другим местима.
Некако не могу да се отмем утиску да се овакве ствари критикују само да би испало да Шапић све ради како не треба.
Наравно, истине ради, треба и рећи шта није добро, барем за мене. Мени смета што су многе друге теме пале у "пети" план. Нико више не говори о обнови фасада, ове године се нису скидали графити у неком већем обиму, затим ред није ни почео да се уводи у центар града који личи на вашариште. Затим делује да се стало са пројектом комунално-безбедносних станица који ми се допао. Сећам се и идеје да се једанпут месечно праве радне акције чишћења где би учествовали заинтересовани људи, нешто попут радних акција у старој Југославији... Ни то нико не помиње.
Мени више делује да се сем асфалтирања и ширења улица ништа и не ради.
 
Па за ове паре које троше на проширење Булевара Зорана Ђинђића су могли да реновирају пола тротоара по НБГ или све фасаде у Београду које су под заштитом државе.
 
Па за ове паре које троше на проширење Булевара Зорана Ђинђића су могли да реновирају пола тротоара по НБГ или све фасаде у Београду које су под заштитом државе.
Ја би лично више волео да се обнављају фасаде од ширења улица.
 
Ово све што ради доктор Шапић је без икаквог плана осим да он брзо стигне кући са посла. Занемарене су десерине приоритетнијих ширења и продужења улица, и на НБГ (Сурчинска, продужетак Т6 око Гробља, Тошин бунар ка Земуну, подвожњак испод пруге) и преко Саве (Деспота Стефана после Цетињске, Макензујева од Славије, и даље у наставку Цара Николаја 2., Милешевска и Жичка, скроз до Војислава Илића, Јужни булевар, Господара Вучића од Војислава Илића до булевара Краља Александра, булевар Краља Александра од Цветка до Малог мокрог луга) и преко Дунава (Зрењанинац кроз Борчу).
А сам доктор Шапић је својим бахатим понашањем и дрским наступом, и политичком недоследношћу изгубио сваком поштовање.
 
Ово све што ради доктор Шапић је без икаквог плана осим да он брзо стигне кући са посла. Занемарене су десерине приоритетнијих ширења и продужења улица, и на НБГ (Сурчинска, продужетак Т6 око Гробља, Тошин бунар ка Земуну, подвожњак испод пруге) и преко Саве (Деспота Стефана после Цетињске, Макензујева од Славије, и даље у наставку Цара Николаја 2., Милешевска и Жичка, скроз до Војислава Илића, Јужни булевар, Господара Вучића од Војислава Илића до булевара Краља Александра, булевар Краља Александра од Цветка до Малог мокрог луга) и преко Дунава (Зрењанинац кроз Борчу).
А сам доктор Шапић је својим бахатим понашањем и дрским наступом, и политичком недоследношћу изгубио сваком поштовање.
Па добро, то је твоје мишљење. Не слажем се у потпуности, али наравно, на форуму смо, свако може и има права да каже и напише шта мисли и жели.
Слажем се са тим делом да су занемарене многе друге ствари.
 
To nije nikakvo mišljenje, čovek ti je izneo činjenice. Postoje desetine bitnijih proširenja ulica, ako ćemo već istima da se bavimo, većina njih u planu već decenijama, većina njih dovodi već decenijama do toga da ljudi troše živote u saobraćaju i javnom prevozu. Ali ne, Gangula širi ulicu gde nema zastoja i gde bi se isti efekat postigao da pauk dođe i pokupi sve nelegalno zaustavljene automobile i oslobodi jednu traku, ali to su mu drugari i glasači, pa ne sme da ih dira.
 
Па добро, то је твоје мишљење. Не слажем се у потпуности, али наравно, на форуму смо, свако може и има права да каже и напише шта мисли и жели.
Слажем се са тим делом да су занемарене многе друге ствари.
Просто пре се све знало у напред и постојали су планови. Нису били сјајни, било је доста растегнутих рокова али се радило по некакви усвојеним документима.
Сада нема никаквих планова, одједном се само појави механизација ЈКП Београдпут, и шире се улице на рачун зеленила.
Е да, заборавио сам да напоменем и срамоту звану булевар Патријарха Павла, као и СМТ који су започети а недовршени.
Приоритет су добиле улице које већ имају више трака.
Ево и кружни ток, ту је приоритет добио нови код Ушћа уместо да је сређен кружни ток на крају Војвођанске.
 
Udahnuo život jednom vaterpolo klubu i to pazi sad... državnim parama bez kontrole i revizije 😂
Wow, kakav uspeh.
Kao uostalom i sve ostalo što je radio novcem iz budžeta građana osim svoje sportske karijere.
Apsolutno ništa drugo ne zaslužuje nikakve pohvale jer kakva pohvala je potrebna za bahato ponašanje koje je pokazao svih ovih godina kako prema građanima tako i prema novinarima.
 
Просто пре се све знало у напред и постојали су планови. Нису били сјајни, било је доста растегнутих рокова али се радило по некакви усвојеним документима.
Сада нема никаквих планова, одједном се само појави механизација ЈКП Београдпут, и шире се улице на рачун зеленила.
Е да, заборавио сам да напоменем и срамоту звану булевар Патријарха Павла, као и СМТ који су започети а недовршени.
Приоритет су добиле улице које већ имају више трака.
Ево и кружни ток, ту је приоритет добио нови код Ушћа уместо да је сређен кружни ток на крају Војвођанске.
Običan lajk nije bio dovoljan da istaknem koliko se slažem da je prioritet morao da dobije kružni tok na kraju Vojvođanske kao i BPP i SMT. Sve je ovo u redu što se radi (manje/više) ali unapređenje saobraćaja neće biti ni blizu kao što bi bilo da su prioriteti drugačije postavljeni.
 
Kad ste kod vrsnog gospodina, evo mog ličnog primera. Treba da se uradi na zgradi staza za invalide za mog ćaleta ( 3 puta nedeljno dijaliza, plus posle gangrena...znači svakodnevno smo ga prebacivali kuća bolnica itd ), podnesemo mi zahtev opštini, dolazili oni ne znam ni ja koliko puta, zavlačili nas bukvalno godinu dana, keva kad je išla u opštinu da vidi o čemu se radi, tamo ti zaposleni na kraju počeli da beže od nje. Posle godinu dana nas zove žena i kaže nema para za stazu, snalazite se sami, ok mi uradimo stazu dovoljne širine da mogu kolica da prođu, oni dođu da je ruše. Kaže meni ova iz opštine, pa vi ste je nelegalno sagradili, e onda sam joj očitao Oče naš, pa ovima što su došli objasnio da biraju situaciju između života ili smrti, pošto sam bio u tom stanju ( ko je imao teškog bolesnika u kući razumeće me ), pa su rekli izvinite i svi otišli. Šlag na tortu cele priče, u danu kada su nam javili da nema para za rampu, zalepili su mi obaveštenje na ulaz da "Gospodin" dolazi u mesnu zajednicu da predoči građanima pogodnosti koje im pruža opština tj njegovo besplatno deljenje resursa opštine, koje onda krpi iz budžeta zarad lične promocije, a sve ostalo se raspada. Taj sastanak sam izbegao nekako i svesno, jer bi u kojem god pravcu da je otišao verujem bio poguban za mene. Tako da tu veličinu pozdravite u moje ime.....
 
Наравно, овакве коментаре сам и очекивао. Што се тиче Дошљака човек је рекао шта мисли на један пристојан начин и то треба поштовати.
На сваком од нас је да се са неким слаже или не слаже.
А што се тиче ових коментара да су нечији ставови чињенице пошто се ми са њима слажемо, а нечији су глупости пошто се не слажемо, тако мало деца доживљавају живот.... Или ванредно ограничени људи.
А ови који исмавају или причају како је нешто лако, нека "удахну живот" прво улазу сопствене зграде, па да крену даље. Озбиљни људи пажљиво мере речи и нерадо квалификују друге, поготово оне који су светлосним годинама изнад њих по многим параметрима.
 
А ови који исмавају или причају како је нешто лако, нека "удахну живот" прво улазу сопствене зграде, па да крену даље. Озбиљни људи пажљиво мере речи и нерадо квалификују друге, поготово оне који су светлосним годинама изнад њих по многим параметрима.

slazem sa ovim u potpunosti, samo bi trebalo zadrzati integritet do kraja recenice
 
Hahahah, e pa super, to sam već sve uradio kao upravnik stambene zajednice. Malo manje botovanja nije na odmet. Čovek ni kršteno obrazovanje nema a kamoli da nekome soli pamet.
 
Meni će još malo da stave sliku u ulaz koliku sam promenu doneo i koliko se oko njega bavim na dnevnom nivou.
Ne čekam sigurno drugoga da mi nešto uradi, tu sam se već dosta puta opekao.
Dovoljno govori da su se stanari samoinicijativno organizovali i većinski izglasali povećanje mesečnih izdataka za zgradu kada su videli šta je sve urađeno i kako se o njihovom mestu stanovanja neko brine.
A eno i oko vrtića se cimam, pošto je "besplatan", pa da ne bi deca izginula menjamo propale utičnice, prekidače, komplet rasvetu, kupujemo klime, popravljamo tende, plaćamo krečenje, moraćemo i mašinu za sudove da im kupimo da ne peru na ruke itd itd itd
 
Ja razumem da Gangul Pasa Bezanijiski ima svoje poklonike (slusaj mene botove), obozavatelje i da oni argumentovano brane njegov rad, ali ja ne viim ni jedan argument ovde. najblize argumentu je "on radi za grad". da on je placen da radi za grad, ali nije grad njegova prcija da radi sta hoce.
Moj komsija Gangul Pasa Bezanijiski je dovukao onog cistka gore na bezaniju i toliko je efikasan da svako jutro pravi guzve u saobracaju, a ulice Partizanske Avijacije. Nedeljka Gvozdenvica. Ljubinke Bobic, Gandijeva (gornji deo) i Nikole Dobrovica ce uskoro morati pod rekonstrukciju koliko ih drlja on cistko. a kad ste vi videli cistka u vase kraju.
ispred njegove kuce se kosi i grabulja na nedeljnom nivou, a samo 150m dalje je isto to zelenilo odnelo kante iz parka da ne bi moralo da ih prazni - da dobro ste procitali, to su nam rekli kada smo pitali zasto su odnete kante iz zvanicnog parka.
sve do jedne ulice na NBG se rade bez dozvole (duduse tako je Gangul Pasa Bezanijiski i svoju kucu napravio), a interesantno je da su sve ulice na liniji nelegalno nadogradjenog objekta na BK i gradske skupstine.
ajmo dalje, humanitarna organizacija mu se finasirala iskljucivo od opstinskih para i privatnika koji su saradjivali sa opstinom, sve je to prekopirano na vaterpolo klub samo na gradskom nivou.
Veliki je igrac bio, medjutim kakav je covek dovoljno govori da do gotovo ni jedan saigrac iz reprezentacije ne komunicira sa njim.
O obrazovanju ne bih, jer ga nema, ali bilo je i drugih bez obrazovanja koji su imali pristojnosti da se ne prave da su doktori nauka.
Bahat, ohol, nabedjen, veliki srbin cija deca zive i skoluju se u inostranstvu.

eto, toliko od mene na brzinu o Gangul Pasi Bezanijiskom
 
Možda je bolje pitanje da li populacija koja ga "podržava" razume koncept i definiciju argumenta i argumentovane diskusije?!
 
pa tolike pare su ulupali u botove i PR, mogao je izraelac da im opravi neku skriptu za GPB
 
Kad ste kod vrsnog gospodina, evo mog ličnog primera. Treba da se uradi na zgradi staza za invalide za mog ćaleta ( 3 puta nedeljno dijaliza, plus posle gangrena...znači svakodnevno smo ga prebacivali kuća bolnica itd ), podnesemo mi zahtev opštini, dolazili oni ne znam ni ja koliko puta, zavlačili nas bukvalno godinu dana, keva kad je išla u opštinu da vidi o čemu se radi, tamo ti zaposleni na kraju počeli da beže od nje. Posle godinu dana nas zove žena i kaže nema para za stazu, snalazite se sami, ok mi uradimo stazu dovoljne širine da mogu kolica da prođu, oni dođu da je ruše. Kaže meni ova iz opštine, pa vi ste je nelegalno sagradili, e onda sam joj očitao Oče naš, pa ovima što su došli objasnio da biraju situaciju između života ili smrti, pošto sam bio u tom stanju ( ko je imao teškog bolesnika u kući razumeće me ), pa su rekli izvinite i svi otišli. Šlag na tortu cele priče, u danu kada su nam javili da nema para za rampu, zalepili su mi obaveštenje na ulaz da "Gospodin" dolazi u mesnu zajednicu da predoči građanima pogodnosti koje im pruža opština tj njegovo besplatno deljenje resursa opštine, koje onda krpi iz budžeta zarad lične promocije, a sve ostalo se raspada. Taj sastanak sam izbegao nekako i svesno, jer bi u kojem god pravcu da je otišao verujem bio poguban za mene. Tako da tu veličinu pozdravite u moje ime.....
Slična situacija je bila kod mene na Ceraku da su rampu postavili nakon što je čovek kome je bila neophodna umro i nije je dočekao.
 
Замислите само да зеленило овде има третман као што под Гангулом има асфалт, да се боре за сваки нови квадратни метар зеленила где год је то могуће али и немогуће, да саде и озелењавају константно и нелегално ако треба.
У овом тренутку, то делује највише утопијски.
 
Da isključimo za momenat Gangulu iz priče, ali sada kada vidimo kakvo je leto za nama tek vidimo katastrofu odluke da se novi parkinzi ovde unutar ZDj asfaltiraju kao bilo koja ulica. Da su bar isti popločani nekim raster pločama, bar bi malo više atmosferskih voda završavalo u tlu, a ne kišnoj kanalizaciji...
Ionako su visoke štikle retka slika na ovim parkizima :D (verujem da je to jedini minus)
 
Увек је готово комично видети исту групу људи како се утркује у избацивању отрова из себе. Колико волите да напишете "Гангула", колико волите да неког увредите на личној основи, колико волите да омаловажите све и сваког. Вероватно се осећате мало јаче када тако хорски нешто опљујете и међусобно се мало подржите у вашој беди. Још када дођу неизоставне приче о ботовима и сендвичима...
Нисам овде проблем ни ја на форуму, а чак није проблем ни Шапић или Вучић или било ко. Ви ћете мрзети сваку јаку фигуру која оставља какав-такав траг у времену у којем живимо... Није Шапић идеалан, као што нико није. Ипак, он је прослављени спортиста, оснивач хуманитарне организације, председник општине у два и по мандата и градоначелник (колико успешан нека покаже време). А што неко рече: и ја знам шта ћете ви да кажете, али и обрнуто.
 
Увек је готово комично видети исту групу људи како се утркује у избацивању отрова из себе. Колико волите да напишете "Гангула", колико волите да неког увредите на личној основи, колико волите да омаловажите све и сваког. Вероватно се осећате мало јаче када тако хорски нешто опљујете и међусобно се мало подржите у вашој беди. Још када дођу неизоставне приче о ботовима и сендвичима...
Нисам овде проблем ни ја на форуму, а чак није проблем ни Шапић или Вучић или било ко. Ви ћете мрзети сваку јаку фигуру која оставља какав-такав траг у времену у којем живимо... Није Шапић идеалан, као што нико није. Ипак, он је прослављени спортиста, оснивач хуманитарне организације, председник општине у два и по мандата и градоначелник (колико успешан нека покаже време). А што неко рече: и ја знам шта ћете ви да кажете, али и обрнуто.
Ок, а шта мислиш о кружном току и зашто то није промашај у планирању?
 
Vrh