Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Ko zna kada će to pošto je to već projekat Bulevar patrijarha Dimitrija sa delom izmenjenom trasom do sadašnje okretnice.
 
Ovo ti je bukvalno bulevar iz njive u njivu (auto pranje) trenutno.
 
Biće zanimljivo videti postavljanje stubova kontaktne mreže.

210307-bulevar-patrijarha-pavla-13.jpg
 
Pored probijanja rokova koji su i u startu postavljeni previše opušteno, u ovom "projektu" ima gomila nelogičnosti.

Ne znam kome služi ova "prva a/I" faza izgradnje, koja bilo korone ili ne nije ni 1/4 završena.

Mnogo su mi čudni nivoi, jer je novi most preko Topčiderke viši od prethodnog za gotovo čitav metar ali zato je na krivini kod podvožnjaka nivo niži od postojećeg za sigurno 1,5 metara a možda i više.
Ovde je bila idealna prilika da se od tog dela grada napravi nešto i malte ne spoji jedna velika saobraćajnica od 4 trake koja spaja Jurija Gagarina, Bežanijsku kosu sa Rakovicom. Mislim da od nekog lepog šetališta sa dovoljno drveća i biciklističkom stazom nema ništa.

Kad/ako se ikad završi cela trasa do okretnice tramvaja 3, uvede još bar jedna linija koja će ići na Novi beograd i onda možda Rakovica prestane da bude totalno slepo crevo.

Pismena linije BG voza i još neke stvari koje zahtevaju ozbiljnije ulaganje bi tek sredile situaciju, al sad to nije tema.

Zaključak je da će ovo sve da se otvara namo negde sledeće godine pred izbore
 
Pozdrav svima.

Evo mene u Beogradu posle 3 meseca van zemlje. Čitao sam šta ste pisali u vezi ovog projekta od decembra do danas
i manje, više ste rekli sve. Malo toga ima da se doda. Naravno da sam se nadao da ću ipak videti neki ozbiljniji pomak u
radovima, ali ništa od toga. Želja valjda bila veća od realnosti. Kao neko ko je iz građevinske struke, posebno kad su
putevi u pitanju, reći ću samo da je ovo što oni čine na ovoj saobraćajnici zločin. Probijanje rokova, neinventivnost,
bahatost, bezobrazluk. Što se tiče onog reda zgradica sa zelenim krovom (Požarevačka rampa), možda će oni i da zbudže
te dve trake nakon što su jednu zgradu i staru ogradu porušili. Možda uspeju da zbudže i pola metra trotoara, ali je
poenta da se to tako ne radi. Bulevar (pod nekim nenormalnim uglom) će promicati na metar od tih zgrada.
 
Stići će, valjda, jednu stranu da urade do maja. Vidim da su počeli da postavljaju ivičnjake kod tramvajske baštice, ali i sa druge strane kolovoza, gde bi trebalo da bude trotoar. Onda, valjda, ide asfaltiranje... Pre toga moraju da urade bašticu celom dužinom, a mislim da to mogu, ako zapnu. E sad, za drugu stranu je pitanje kad će biti gotova. U principu, samo da završe ono uklapanje sa Pere Velimirovića u punom profilu, za ostali deo nije ni bitno, jer će se ionako posle PV i pred Topčiderom iz četiri prelaziti u dve trake...dok ne završe druge dve faze. A to će biti...ne smem ni da prognoziram

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Ako uzmemo u obzir da na ovom projektu je uključeno 10 tak radnika, 8 lopata i 3 vozila. Uradjen je lavovski posao do sad!
 
A što se auto pranja tiče, nema veze što je u nelegalnoj zgradi na sred puta.
Znaju oni koji su pre godinu-dve i napravili perionicu tu da ih niko neće dirati jer zasluge su zasluge.

Čak su i asfaltirali plato pored za svoj auto-plac.

Sve to u prevodu znači da izgradnja normalne ulice prema DMB-u i okretnici tramvaja neće biti ove decenije.
Odnosno dok se kupac IMR kompleska ne odluči da krene u izgradnju sadržaja koje je planirao.
A nakon toga će Rakovica konačno da ima svoj centar i pismenu vezu sa gradom i to širokim bulevarom, tramvajem i vozom.
Pa poput blokova da postane od spavaonice normalno mesto za život
 
Reče zamenik gradonačelnika onomad da neće dirati postojeće kolovozne trake dok ne budu gotove buduće dve trake.
Ali, kada će biti gotove nove trake, kada ono pre i nakon table kod rasadnika ne spada u prvu fazu ???

Ili će da naprave 2 trake, privremeni prelaz preko stare pruge (na 2 mesta) i poruše sadašnje trake. To bi tek napravilo
saobraćajni haos. No, o tom, potom. Neće to do leta.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WA3_IQlJBZ4[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BcqNUcHnSEM[/youtube]
 
Sajt Beobuild je juče 16.03. izbacio nove slike sa ovog gradilišta. Pomalo se i zaboravi, ali kod stavke ROKOVI
piše da su radovi počeli u martu 2018. godine. Dakle 'slavimo' tri godine od otvaranja ovog projekta.
 
U pitanju su fotografije koje sam pre nedelju dana postavio na forum ali je otvorena i stranica projekta na prvoj strani sajta.
 
Da li neko zna sta se desava sa ovim delom Bulevara? U nacrtima se jasno vidi da se put nastavlja Topčiderskom ulicom, a opet kazu da su to stari nacrti i da se se put nastaviti preko železničke pruge sto znaci da ce 4 trake da idu izmedju Pionirske ulice i Železničke stanice topčider...
 
Kako misliš da se stalo? Rade, ali polako, kao i do sada. Stavljaju ivičnjake i završavaju bašticu za tramvaj. Ostalo je da bašticu urade ispod železničkog mosta i onda se prebacuju na onaj deo od garaže plavog mosta prema Ulici Pere Velimirovića...Mislim da do prvog maja mogu da asfaltiraju tu stranu Bulevara. E sad, drugu stranu pitanje je kad će da završe.

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=837211#p837211:3jy68f6u je napisao(la):
sudija » Čet Apr 01, 2021 6:13 am[/url]":3jy68f6u]Kako misliš da se stalo?
Pogledaj snimak što je postavio elcamino.
Prvih 20 sekundi, vidi se dokle su stigli i tu stali, nisu ni stare tramvajske šine izvadili prema Topčideru.
Stigli dotle i stali
 
A, pa to je drugi sektor. Odatle će da nastave ka hipodromu kad ovo završe...i ja sam bio šokiran, ima još 400m do okretnice.

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Ako tih 400m budu radili ko ovo do sada biće bulevar gotov negde na proleće 2050te godine kad automobili budu leteli pa ulice i neće biti potrebne
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835719#p835719:2qpb5uu8 je napisao(la):
chmi » Нед Мар 28, 2021 8:29 am[/url]":2qpb5uu8]To tajno napravili bici stazu ? :)


То је стаза која је повезивала Железничку колонију и бившу дворску економију и ишла је уз ограду двора, сада је њен део проширен и асфалтиран, на страни ка Топчидерки су никле куће.
 
Vrh