Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578824#p578824:2x4f30g6 je napisao(la):
KartmenBG » Sub Nov 03, 2018 3:48 pm[/url]":2x4f30g6]Divan kompleks Srbija Šuma na raskrsnici koji sadrži: Restoran, prostor za streličarstvo, teniske terene i rasadnik. Nisam uspeo sve da uslikam
Restoran
1-E25-BC21-9038-4236-ACE2-CDC5-F6-B0-D3-E9.jpg

2-C705-AA9-3-CF4-43-F0-A340-CE8-ECEDEE57-B.jpg

443-E1-A57-68-EE-4-ABB-A934-A9-D90-AB10330.jpg

869-A3-C4-F-A46-F-4-D50-806-D-D99-A6-B5795-E3.jpg

Rasadnik
7304-A3-E4-57-BE-4-A10-95-C6-16-D7098-E8-D08.jpg

EB265993-778-D-4-ABA-A1-AA-B8-A059-E61-F78.jpg

Teniski Tereni
BE721-FBC-584-C-4-DCD-B26-C-068-F4-D05-B30-E.jpg
:kk: Stoput sam prolazio tuda i nikad nisam svratio , iako su mi relatvno laki za dolazak gradskim prevozom.
 
KartmenBG":2gsaii7p je napisao(la):
I onako najlepše za kraj . Hepi end političara i bivšeg ministra obrazovanja Žarka Obradovića njegova skromna kuća na pošetku proširenja Pere Velimirovića. Ko kaže da se od politike ne može lepo živeti. :dil:
688110-EA-A348-4-DC6-AF14-FE0-A5-DF24-BAB.jpg


I kuća u Pere Velimirovića vlasnika Modne Kuće Balašević u čijem sklopu se nalazi i Butik Balašević koji toliko voli svoj posao da je u sklopu kuće napravio i butik :lool:
3-FB4-D2-CF-2-EA5-4-EC9-81-C2-CEF126-A3-C32-A.jpg
Mala ispravka , kuća je od političara Tomice Milosavljevića.
 
Zar nije ova Tomicina ?



Tu sam ga često viđao.
 
ne
kraj je svakako pun funkcionera, uspešno povezanih pojedinaca, sa firmama koje snabdevaju javni sektor, večiti tenderski šampioni.
 
Novo korito reke toočiderke polako se betonira kako bi izmestili reku za proširenje Bulevara Patrijarha Pavla
438-DFFA2-86-C9-432-B-A923-11-A9-CD992-A3-A.jpg

4620380-A-EE90-413-D-BE37-D3-C8-A69679-B5.jpg

887-C2-E45-BA34-45-E6-AFA2-62-F6-C1416-DC2.jpg

F85109-FF-537-F-4-A70-8506-C8-E65057-CDDE.jpg

1-E0-D45-F8-A8-B4-4674-8-B88-4-BE12-EF38-BB4.jpg
 
Naravno da nije bolji tunel.
Reke, potoci, jezera treba da to i ostanu. Sasvim dovoljno vidotokova smo sproveli u cevi i zatrpali.
Ovaj nema potrebe, tim pre sto ne smeta ni najmanje.

Bolje bi bilo da je korito radjeno kamenom umesto samo betonom al eto, kod nas se betonnsko korito radi u gradu u parkovsko-rezidencijalnom delu, dok se na regulaciji tokova oko autoputeva radi uz oblaganje kamenom.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Tunel jeste jeftiniji u ovom slučaju. Međutim trend u svetu jeste da se ti lokalni vodotokovi otkriju umesto da budu ispod gradskih saobraćajnica i tako da oplemenjuju grad sa razvojem parkova i šetališta okolo. Ovde je dobra stvar što zaista može da se napravi prelep park u topčiderskoj dolini .
 
Inače ovaj metalni most i mom prethodnom postu je železnički most na staroj trasi. Trenutno nema nikakvu saobraćajnu namenu.
 
@ Kartmen
@ Laki

Slažem se. Tamo gde postoji mogućnost da bude otkriveno , treba tako i da se uradi , osim u slučaju da se odatle ne širi smrad.
 
posto sam par puta prosao bas tu kod novog korita, mogu da kazem da topciderka moze da oplemeni grad samo nesnosnim smradom, stvarno bolje da je u cevi, jer to je 90% kanalizacija 10% reka
 
Када би се пазило шта се све испушта у реке и потоке, био би и мирис како-тако пријатнији. А уистину ништа нису миришљавији ни Дунав и Сава.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579365#p579365:2onw4jyv je napisao(la):
nekianonimnilik » Pon Nov 05, 2018 10:55 pm[/url]":2onw4jyv]posto sam par puta prosao bas tu kod novog korita, mogu da kazem da topciderka moze da oplemeni grad samo nesnosnim smradom, stvarno bolje da je u cevi, jer to je 90% kanalizacija 10% reka

I na kraju bude u svim bojama.
Kad bi čovek upao u Topčiderku teško bi mu se isplatilo da iz nje izlazi. :D
 
Bolje je da bude otvoren vodotok, jedino se nadam da paze na detalje koji mogu da budu od značaja kada su poplave, jer se maja 2014. desilo da se Rakovička reka izlila kod tadašnjeg Rekorda (današnjeg Capitol parka) pa je tu saobraćaj bio van funkcije
 
Izgleda mi da je ovo korito dosta šire od prethodnog a otprilike je iste dubine, možda i malo veće.
 
@dzangrizalo , ta poplava je bila zbog nepostojanja tada kišne kanalizacije na tom delu kod opštine pa voda koja se nakupi nije imala gde da oteče međutim sada su napravili posle pola godine radova ispred Opstine rakovica. Generalno potrebno je redovno čišćenje topčiderke i raskrčavanja njene okolina kako prilikom poplava ne bi padalo svašta nešto u nju i pravilo velike čepive kao i da se naprave na mestima gde prolazi kroz naselja na primer Resnik i knezevac da se tu dignu male obaloutvrde kako ne bi plavilo tu
 
Da li je moguce da su Topciderku kod rasadnika, 100m posle mosta u Pere Velimirovica, sproveli u kanalizaciju? Tu je napravljena brana, i odatle je korito puno fekalija do baze zandarmerije-dalje nisam isao...
Na tom delu nisu radili nista, tako da ne vidim drugo objasnjenje, osim da je otisla u kanalizaciju.
Danas sam na tom mestu video nekoliko ekipa JKP Gradski vodovod i kanalizacija
 
Ваљда су спровели Каљави поток у цевовод.
 
Za Kaljavi ok, to sam video i to nema veze sa mojom konstatacijom, jer je on pored Ulice Pere Velimirovića. Da objasnim preciznije: Kad se od postojećeg mosta u Pere Velimirovića krene nizvodno, posle 100m je brana od zemlje, a celokupan tok nestaje levo, ili desno-nisam uspeo da vidim. Od te brane, pa nizvodno do posle železničkog nadvožnjaka Topčiderke nema, samo je mulj, i pomalo vode. Za dalje ne znam...
Na tom delu nisu ukopavali cevi kojima bi voda privremeno odlazila (dok ne pomere tok), kao što su to radili kod restorana "Stara trojka".
Ili smo dobili ponornicu u Beogradu, ili je Topčiderka privremeno sprovedena u kanalizaciju...trećeg nema
 
Kao što se vidi na jednoj od fotografija koje je napravio KartmenBG u delu kod restorana Stara trojka su napravili cevovod gde su u dužini od 100 metara preusmerili Topčiderku dok betoniraju novo korito. U ovom delu o kojem ja pričam to se ne vidi. Jedino ako su kopali cevi u dužini od dva kilometra pa su reku vratili u korito između baze žandarmerije i kasarne u Topčideru.
 
Koliko je meni poznato , obavezan invertar svakog potoka, kao veš mašina, ili na primer smederevac, ne mogu upasti pravo u tunel.Od flore i faune,tu su i nezaobilazne školjke,u obliku tristaća.
 
Vrh