Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Čeka se novi izođač radova.
Реално су чекали изборе, па ћемо сада чекати још неко време док се направи ”власт” у Београду... ово је питање дал ће кренути са радовима наредне године.
 
Da li nekako moze da se sazna šta je sa prethodnim izvodjacem? Kakve su bile ugovorne obaveze i da li je pokrenut postupak neki ako su prekrsene?
 
Za ovu fazu je izvođač bio Ras Inženjering a Bauwesen ako se sećam dobro za onu prethodnu koja je završena.
bpp-tabla.jpg
 
:LOL::LOL::LOL:
E pa ko će ga više pofatati šta je kad bilo.
Ja se sećam da je za onu "prvu" fazu rok bio npr. 700 dana!!!
Prva pomisao mi je bila da bi ta dvojica koja treba da naprave put mnogo brže završili ako bi im dali i alat!!!
700 dana, eeeeeej!!!!
 
Za ovu fazu je izvođač bio Ras Inženjering a Bauwesen ako se sećam dobro za onu prethodnu koja je završena.
Да ли можда знаш, или неко друго, јел су остали при плану да иде некадашњом трасом пруге или ће и то опет мењати јер су се сетили да им треба ипак пруга?
Праштајте, ја заиста више не могу да испратим од количине лажи и/или неповезаности које градски челници изговарају.
 
Umesto što se bavite fatanjem faza, bolje da se pozabavite "fatanjem" za gušu (metaforički) onih koji su nadležni za ovaj projekat.​
 
Да ли можда знаш, или неко друго, јел су остали при плану да иде некадашњом трасом пруге или ће и то опет мењати јер су се сетили да им треба ипак пруга?
Праштајте, ја заиста више не могу да испратим од количине лажи и/или неповезаности које градски челници изговарају.
U jednom trenutku se ovde na forumu pominjalo da je plan ponovo promenjen i da se ipak neće koristiti železnički koridor. Međutim, poslednji put kada je pre par nedelja bivši (neka tako i ostane) gradonačelnik govorio o Bulevaru povodom otvaranja Buvljaka, ponovio je da će buduća trasa zaobići Topčiderski park i koristiti nekadašnju prugu. Naravno, to treba uzeti sa rezervom, nisu gradonačelnici baš uvek najbolje obavešteni.
 
Ovde vlada dijagnoza od naroda i to je to, kad kazes nesto normalno vecina nece da te skapira u potpunosti, tako da sta reci ludilo totalno.
 
Za ovu fazu je izvođač bio Ras Inženjering a Bauwesen ako se sećam dobro za onu prethodnu koja je završena.
bpp-tabla.jpg
Овде не пишу подаци од грађевинској дозволи..Да ли је издата уопште?
 
Овде не пишу подаци од грађевинској дозволи..Да ли је издата уопште?
Pa radovi su bili počeli, prvih par meseci su onaj deo oko rasadnika raskopali, nešto mrljali okolo, probili kanalizaciju i poplavili sve... Da li su mogli da započnu radove, a da dozvola nije uopšte izdata? Doduše ta tabla je postavljena par dana pred one prethodne izbore, imala je funkciju ovih bilborda sa renderinzima bulevara koje smo dobili ove godine...
 
Naravno da nije, čak sam viđao i divlje patke u tom jezeru kako plivaju, a kada je toplije vreme oseća se baš neprijatan miris. Deo Topčiderskog parka je još uvek pod vodom, kao i čuveno jezero na započetom delu trase Bulevara sa desne strane, u smeru ka Topčideru.
Свака част, описао си најтачније могуће сву суштину, проблематику и немар на овом пројекту у 2 реченице.
 
Pozdrav svima, danas sam video dva automobila azvirta kako premeruju nešto na bulevaru.(delu koji je počeo da se gradi pa stao posle ovog novoizgrađenog dela kod budućg kružnog toka) E sada ne znam kolike su šanse da se azvirt umeša u ovo i da oni rade i završe čitav bulevar
 
Pozdrav svima, danas sam video dva automobila azvirta kako premeruju nešto na bulevaru.(delu koji je počeo da se gradi pa stao posle ovog novoizgrađenog dela kod budućg kružnog toka) E sada ne znam kolike su šanse da se azvirt umeša u ovo i da oni rade i završe čitav bulevar
Raspisana je nova javna nabavka, mislim da je još uvek u toku. Možda Azvirt premerava na terenu kako bi bolje sračunali koliko će da nas rebnu. Ako oni dobiju tender, mislim da su bolje šanse da će stvarno i da završe posao nego ove naše firme.
 
a da li je neko uopste video tu raspisanu novu javnu nabavku? ja nesto i u to sumnjam
 
a da li je neko uopste video tu raspisanu novu javnu nabavku? ja nesto i u to sumnjam
Ovo je bila vest o tome: https://www.ekapija.com/news/448412...jarha-pavla-vrednost-gradnje-saobracajnice-od
Ne znam na kom sajtu se gledaju te javne nabavke, ako je neko upoznat neka da link.

Inače, 2,5 milijarde RSD je više od 10 miliona EUR po kilometru, tj. 10.000 EUR po dužnom metru ulice. Valjda će to da bude dovoljno da ovaj put ipak mogu da isfušerišu nešto?
 
Боље да нисам читао ту вест, пресело ми је.

Želimo da proširimo Bulevar vojvode Mišića i da dobijemo tri trake umesto sadašnje dve do raskrsnice sa Teodora Drajzera, kao i da proširimo Drajzerovu.
Човек је заиста одлучио да нас пенетрира, и то онако на суво.
Па где ће та возила после да оду на крају Теодора Драјзера? Преко Незнаног јунака ка Бањици? Па ваљда је, мајку му, план био да се повеже Бањица са Бул. Патријарха Павла кроз Пере Велимировића?!
 
Čitajući komentare, ja uopšte ne mogu više da pohvatam odakle su krenuli i koji delovi su uopšte započeti, šta je raskopano,šta završemnop, koji delovi započeti pa napušteni. Kakav užas. Kao da su nasumično krenuli izmađu neka proiizvoljna dva šahta i rekli "ajd krenemo da rekonstruišemo odavde do ovde". A o tome da ni finalna trasa nijie defiinisana već se lupeta o prolasku kroz park, obilasku opko parka, koridoru železničke pruge - totalno ludilo.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: nm_
Vrh