Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Na šta misli kad kaže Bulevar vojvode Mišica? Od parkinga posle sajma ka Drajzerovoj? Tri trake kroz park?
 
Нигде не помињу трамваје, и шта је са завршетком комплетног Булевара до окретнице тројике ?
1701881883374.png

Jel sam jedini koji na ovoj slici ne primecuje tramvajske sine?
 
Šine bi trebalo da budu levo, tj šine bi trebalo da ostanu gde jesu, a bulevar da ide sa druge strane u odnosu na park.
 
Сумњиво ми је што се не помињу трамвајске шине, све је поменуо овај шљам сем тога. На слици се такође не виде шине. Ово ме јако забрињава, није ваљда да планирају да не ураде шине и дали смо ми толико јадни да они могу то да ураде.
 
Šine bi trebalo da budu levo, tj šine bi trebalo da ostanu gde jesu, a bulevar da ide sa druge strane u odnosu na park.
Да, шине требају да иду лево. Помиње се бициклистичка стаза и све а нигде шине, то ме брине. Има делова Булевара где шине иду по средини, тамо где су их постављали па уклонили.
 
Mislim da ne moramo da se brinemo oko ovoga, nisu ga do sad pipnuli, nisu ga započeli sad pre izbora, tako da ne očekujem ništa bitno bar do kraja sledeće godine.

Inače, ovi njihovi bilbordi kod mene imaju suprotan efekat, čak i ako sam zaboravio šta sve nisu uradili, vidim neki pa me podseti.
 
Pogledajte prilog 182957
Jel sam jedini koji na ovoj slici ne primecuje tramvajske sine?
Ништа чудно за рендере тима доктора Шапића. На рендеру за тунел код економског су ставили кола која из леве траке Карађорђеве скрећу у леву траку ка мосту.
 
Ништа чудно за рендере тима доктора Шапића. На рендеру за тунел код економског су ставили кола која из леве траке Карађорђеве скрећу у леву траку ка мосту.
Ne bih se cudio da na finalnom produktu sine budu u sredini kao i u ostatku bulevara.
 
Рендери немају везе са реалношћу.
Ја бих више волео да видим конкретне планове, пошто изгледа последњи где је булевар требао да иде трасом пруге неважећи.
 
Рендери немају везе са реалношћу.
Ја бих више волео да видим конкретне планове, пошто изгледа последњи где је булевар требао да иде трасом пруге неважећи.
Screenshot_2023-12-06-23-46-27-822_com.google.android.apps.maps-edit.jpg

Na njihovom renderu izgleda kao da prati vec postojece tramvajske sine i onda dolazi na mesto stare pruge.
 
Kad cujem ovu Sapicevu izjavu, pomislim kako cemo lepo ziveti... Kad pogledam realnost i sta je dosad uradjeno, pomislim naj..ali smo.
Sve se svodi na to da se rade projekti koji donose politicke poene ili pare u privatne dzepove.
Bulevar Patrijarha Pavla je preko potreban u delu koji nedostaje (mnogo bitniji od zavrsenog dela), projekat je veliki i moglo bi da se fino dekra, a i doneo bi lepe politicke poene. Problem je sto je skup za budzet za to sto politicki donosi.
Bulevari na NBG se prosiruju za jos po jednu traku jer su daleko jeftiniji, a donose isti privid da se nesto radi.
Razlika izmedju ta dva projekta je ogromna. Bul. PP je tzv magistralna tangenta i postoji prostor za prosirenje. Bulevari na NBG su prosireni smanjenjem zelenih povrsina, trotoara i biciklistickih staza i to se tako ne radi. Tu se radi na poboljsanju javnog saobracaja, biciklistickog i pesackog saobracaja i stimulisu gradjani da lokalno idu prevozom, peske, biciklom, trotinetom, a sto manje kolima. Ne postoji milionski grad na svetu koji je prosirivao bulevare do beskraja. Ne mozemo ostati bez zelenila, trotoara, normalnog zivota, da bismo za nijansu lakse negde stigli kolima.
 
Ја бих више волео да видим конкретне планове, пошто изгледа последњи где је булевар требао да иде трасом пруге неважећи.
Da oni sami znaju kako da dođu do tog konkretnog, davno bi to i predstavili javnosti. Ovo sada je pokušaj zamazivanja očiju javnosti u Beogradu, u nadi da će panoima uspeti da skupe dovoljan broj glasova.​
 
Све раде наопако без реалне користи, развитка и дугорочног бољитка за грађане и функционисање овог града. Њихов главни циљ је сурова крађа тј отимање новца од народа и стицање великог богатства на тај начин. То траје деценијама, то је наша свакодневница и све је горе и горе, тотално смо поремећено и болесно друштво.
 
Овде ако се нешто уради заиста како треба и нормално, просто је невероватно. Јел зна неко неки пример да је нешто заиста урађено како треба ?
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 182971
Ipak se vide tramvajske sine levo na spojenoj slici samo ih je bilo teze uociti zbog trave oko njih...
Све је поменуо сем трамвајских шина, то ме забрињава још увек иако се овде на слици виде шине. Ништа ме не би чудило од Шапића а видим да се ложи на аутобусе, да их форсира и да није нормалан.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: nm_
Изговор увек може да буде у фазону "за те шине узмемо 30 аутобуса, за један трамвај узмемо 5 аутобуса".
 
Kod njih je sve igra brojeva, uvek je forma a nikad suština.... "Bolje da uzmemo 300 solaća nego 200 zglobobova... leopše će zvučati tupavom glasaču..." Ok gradu više možda trebaju zglobovi ali koga briga, neće se oni voziti njima...
 
Poslednja izmena:
Tako je, uredili smo nevažan parking u Zemunu (iza moje zgrade) za rekordna 2 meseca koji je (jadan) bio zapušten, niko ga nije dirao od kad su zgrade izgrađene 60tih, a nebitno što imamo kratere od nuklearnih bombi na Brankovom mostu koje rasturaju naš vozni park, bitno da komšija Joca može da parkira na novom asvaltu umesto na kockama starim 60 godina... i slično... Pametnome dosta :)
 
Vrh