Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Kako bi tek bilo da je napravljen na pravom mestu, a ne gde nikom ne odgovara
Apolitican sam, ali smatram da je most na adi poslednji dobar veliki saobracajni projekat uradjen u ovom gradu. Ovaj javasluk da ne komentarisem, a ni za ono parce ka tosinom bunaru koji je napravljen nivelisan, dalje ne daj boze skretanje u bul. umetnosti koje je epopeja sama po sebi...
 
Apolitican sam, ali smatram da je most na adi poslednji dobar veliki saobracajni projekat uradjen u ovom gradu. Ovaj javasluk da ne komentarisem, a ni za ono parce ka tosinom bunaru koji je napravljen nivelisan, dalje ne daj boze skretanje u bul. umetnosti koje je epopeja sama po sebi...
Mislim da je skyrunner bio ironican u toj recenici


Danas oko 3 slucajno udjem na neki gugl/majkrosoft traffic i vidim da je najveca guzva od Rakovice do Topcidera, bem ti narod i drzavu i grad i sve
 
Kao što sam rekao već ranije, a podsetiću ponovo, za sve vezano za ovaj bulevar neko treba da odgovara pred sudom!
Да треба, много тога треба овде. Толко су се опустили са својим лоповлуком и осталим да се спрдају са нама, најопуштеније причају лажне небулозе и то тако пролази без икакве реакције.
 
Весић прича глупости, небулозе, лаже како зине. Шапић га покрива јел је исти такав шљам и то је то као, раде шта хоће. Сурово покрали милионе сви они комплет на свему. Ништа друго не могу да закључим сем да је овај народ без свести и ретардиран. Ајде баш да видимо шта ће бити на Београдским изборима.
 
Znate kako, kada 12 godina padamo na iste priče, fazone svi su isti i druge bajke osmišljene samo da odgovornost ne stanuje ovde, krivi smo polako mi. Niko drugi.

Kada nas rade na iste fazone, sa skoro istim uspehom, normalno je da nas se ne plaše.
 
Предизборна шећерлема, нове табле на улазу у парк.
IMG_5030.jpeg
 
Mene ovo podseća na ono kada u crtaću Pera Kojot postavi neku prepreku preko koje nacrta imaginarni put, kao zamku za Pticu trkačicu, a ona protči kroz tu zamku kao da je normalan put, bez lomljenja iste. Kada Pera Kojot pokuša da uradi isto što i Ptica, tresne glavom o metalnu prepreku. E političari zamišljaju kako su građani Ptice trkačice, dok u realnosti imamo Homera Simpsona koji drži ispred sebe sliku savršeno sklopljenog montažnog roštilja, a kada je skloni, vidi se hrpa elemenata sklopljenih u nešto što više liči na gomilu đubreta. I tu je onaj njegov čuveni komentar "Zašto moje ne može da izgleda kao na slici?".​
 
Kako ih nije sramota? Umesto da se pokriju ušima i gledaju kako znaju i umeju da se čupaju iz cele te bruke i propasti, oni se još i diče i troše pare na bilborde. Stvarno neverovatno...
 
Izvinjavam se sto kavarim zabavu ali na prvom bilbordu na kom je bul pat pavla
Nema tramvaja sina i tako toga ...
A bilborde su reciklirali inace i kod hrama nikla dva bilborda sa renderima....
 
Kako ih nije sramota? Umesto da se pokriju ušima i gledaju kako znaju i umeju da se čupaju iz cele te bruke i propasti, oni se još i diče i troše pare na bilborde. Stvarno neverovatno...
Kako bi ti rešio ovaj i slične probleme na dovoljno brz i efektan način, a da imaš krajnji rok mesec dana pred izbore, i uz to znaš da nemaš dovoljno radnika da pokriješ sve lokacije? Ne pravdam ove što su to uradili, nego čisto onako glasno razmišljam.​
 
Ако је проблем у извођачу, то би се лако исправило ангажовањем градске оперативе (Бг пут, БВК, јавна расвета, зеленило) уместо приватних извођача.
 
Na 30 - ak mesta istovremeno da sem pokriju aktuelni započeti radovi i da se započnu najavljeni? A da pritom to bude daleko smislenije od 3 čoveka koji čupaju ručno korov na zaraslom neaktivnom gradilištu? Brojku sam onako bezveze uzeo, čisto primera radi.​
 
Ако је проблем у извођачу, то би се лако исправило ангажовањем градске оперативе (Бг пут, БВК, јавна расвета, зеленило) уместо приватних извођача.
Sve te firme koje si naveo ne mogu da se povataju sa redovnim poslovima koje imaju a kamoli još nešto da im se nakači.
 
Moгле би када би смо имали адекватног градског менаџера. Имају механизацију која је потребна, имају раднике, имају и базе са материјалима који су неопходни, изузев шина за трамвај.
 
Не знам чему оваква размишљања. Постоје уговори, у којима је наведено шта се дешава, ако се не поштују рокови. Да би извођач уопште добио посао, мора да приложи гомилу финансијских инструмената обезбеђења (менице и банкарске гаранције, као и сопствени пословни интегритет). Уколико озбиљно касни, уговор се раскида, наплаћују се гаранције, пуштају менице, расписује се нови тендер.

Но, обзиром да су органи градске власти активан учесник у намештању тендера, такав сценарио је нереалан, тако да једино остаје да се ти органи хитно замене и процесуирају. Ако градска власт не може/жели да замени те своје органе, а правосуђе да их процесуира, онда хитно сменити и процесуирати ту власт и то правосуђе.

А, да....
 
То је опет исто последица лошег руководства које баш брига да ради свој посао и брани права града и грађана која су нарушена кршењем уговора о овим радовима.
 
Izvinjavam se sto kavarim zabavu ali na prvom bilbordu na kom je bul pat pavla
Nema tramvaja sina i tako toga ...
A bilborde su reciklirali inace i kod hrama nikla dva bilborda sa renderima....
Po projektu ih tu, nazalost, i nema, Ima ih na drugom bilbordu, idu kroz park u tom delu. Propustena prilika da se izmeste iz parka i park zaokruzi kao celina.
 
Vrh