Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Danas, oko 16.45.
4km od tačke A do tačke B za 25 minuta. To mu dođe negde oko 9km/h.

SmartSelect_20230928_165005_Maps.jpg



Dakle, brže je pešice, brže dođe do tačke B i zlatni ritriver i morska kornjača. Bulevar Patrijarha Dimitrija ne dominira čak ni nad Pelomedusidae (African Sideneck Turtle) - gmizavcem sa Madagaskara veličine 12 do 45 cm.

Ali... dobro je, može i gore, ćuti...

SmartSelect_20230928_203351_Chrome.jpg
 
Danas, oko 16.45.
4km od tačke A do tačke B za 25 minuta. To mu dođe negde oko 9km/h.

Pogledajte prilog 174697


Dakle, brže je pešice, brže dođe do tačke B i zlatni ritriver i morska kornjača. Bulevar Patrijarha Dimitrija ne dominira čak ni nad Pelomedusidae (African Sideneck Turtle) - gmizavcem sa Madagaskara veličine 12 do 45 cm.

Ali... dobro je, može i gore, ćuti...

Pogledajte prilog 174700
Znam da sam dosadan, ali bike, ebike, trotinet postaju nešto obavezno za Beograd. Ovaj put bi prešao bez problema za mnogo kraće vreme.
 
svidja mi se prikaz apsurda guzve u bulevaru - nikad nije bilo ovako zaista, cak i u smeru ka nbg (ceo potez od kasarne do semafora)! Ali, 9km za sat je vec granica trcanja.
 
Divota, novi izbori, sad će to za narednih godinu dana da bude opravdanje da se tu ne pipa ništa. A nakon toga će biti priča "to su bili oni bivši...".
I tako, nekih 5 godina od početka svih radova sada imamo još veće gužve nego što su bile na početku, jer je ukinut pravac kroz park, samo je čep malo pomeren.
 
Petak 16.30 - 4km -> 38 minuta.

U potpunosti OBESMIŠLJEN most na Adi jer je brže preko gazele ka Rakovici. Ja mislim da ovakvo iživljavanje nad gradjanima Beograda a naročito Rakovice nije bilo nikada!
SmartSelect_20230929_163307_Maps.jpg
 
To vam je zato što volite da trpite. To što se manjina buni na forumu i isčuđava zašto se ništa ne radi duže vreme, neće rešiti problem, a kamoli stvari pokrenuti sa mrtve tačke. Sad je pravo vreme da se nešto uradi po tom pitanju, ako vam je zaista stalo do toga.​
 
Да сам из Раковице покушао би неку акцију да организујем, овако Звездара далеко сам. Де сте мештани Раковице и околине ?
 
I to nije baš moguće. Proći biciklom i sličnim sredstvom od topčiderskog parka preko mosta do NBG je vrlo rsikantno. Staza ne postoji.
Eto prilike da napravimo modernu stazu uz ovaj novi Bulevar. Tačno ide do mosta. Bombonica. Zamisli povežeš Rakovicu i NBG biciklistički? Vrhunski.
 
Eto prilike da napravimo modernu stazu uz ovaj novi Bulevar. Tačno ide do mosta. Bombonica. Zamisli povežeš Rakovicu i NBG biciklistički? Vrhunski.
Naravno da je biciklistička staza bila predviđena prvobitnim projektom. Priča je kako se navodno niko nije javio za tender za izvođenje te staze i onda je jednostovna ta ideja precrtana. Previše je to sitno, ne može dovoljno da se nakraducka na bici stazama, to je problem. Te firme su suviše zauzete nezavršavanjem i fušerisanjem mnogo većih projekata da bi mogle da ne završe i običnu bici stazu.
 
Било им тешко да издају Београд путу налог да направи стазу, као што су урадили у случају продужетка булевара Зорана Ђинђића.
 
Naravno da je biciklistička staza bila predviđena prvobitnim projektom. Priča je kako se navodno niko nije javio za tender za izvođenje te staze i onda je jednostovna ta ideja precrtana. Previše je to sitno, ne može dovoljno da se nakraducka na bici stazama, to je problem. Te firme su suviše zauzete nezavršavanjem i fušerisanjem mnogo većih projekata da bi mogle da ne završe i običnu bici stazu.
Ne verujem u ovo. Strategija koju vidim je da se promoviše prodaja goriva. Dugoročno se suzbijaju alternative.

To i aljkavost i nerad.
 
I to nije baš moguće. Proći biciklom i sličnim sredstvom od topčiderskog parka preko mosta do NBG je vrlo rsikantno. Staza ne postoji.
Ja idem tuda nekoliko puta nedeljno. Imam samo dva dela po kojima ne volim da vozim. To su deo od Vareške do Pere Velimirovića i od kraja duplih traka do Topčiderskog parka. Mada je ovaj drugi deo non stop pod gužvom pa i nije tako opasno. Bici staza bi privukla ogroman broj biciklista (ja znam bar desetoro ljudi koji se plaši da ide na posao baš zbog ovih deonica). Kroz park može da se vozi stazama (nema pešaka po njima bar po staza kuda ja idem) a od perionice do bici staze pored Save vodi put koji je dovoljno širok i nema puno saobraćaja(Bus 3a ide tim putem, ja se odvajam pre samog uključenja u Bulevar Vojvode Mišića). Staza na Mostu preko Ade je solidna i dovoljno široka, problem je deo posle mosta u Jurija Gagarina koji je očajan, kao i veći deo staza po NBG
 
Ne verujem u ovo. Strategija koju vidim je da se promoviše prodaja goriva. Dugoročno se suzbijaju alternative.

To i aljkavost i nerad.
Nisam razumeo u šta tačno ne veruješ? Misliš da se firme namerno nisu javile na tender za bici stazu u Rakovici kako bi se u zemlji ukupno prodalo 0,0001% više goriva?

Prvobitni plan je definitivno podrazumevao stazu, što se može videti iz Vesiće izjave iz 2020.:
BICIKLISTIČKA STAZA OD RAKOVICE DO MOSTA NA ADI Vesić obišao radove na rekonstrukciji Bulevara Patrijarha Pavla

Od plana se nije odustajalo još neko vreme, što se može videti po tenderu raspisanom 2022:
Beograd traži projektanta biciklističke staze u Bulevaru patrijarha Pavla

2024. ćemo biti srećni ako se tu išta bude radilo dalje, vraćanje tramvaja bi bila premija, a bici staza je sad već naučna fantastika.

Ma most je super. Ima staza sa obe strane plus liftovi. Bombona.
Liftovi na Mostu na Adi? Šališ se, jel' da? ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam razumeo u šta tačno ne veruješ?
Za početak ne verujem da postoji spontano tržišno ponašanje kada su državni poslovi u pitanju. Change my mind ☺️

Sada je 0.3%, ali strateški za 10 godina će biti značajno više. Zato mora da se suzbija na vreme. Već sada se spominje neki suludi broj trotineta u Beogradu.
 
Za početak ne verujem da postoji spontano tržišno ponašanje kada su državni poslovi u pitanju. Change my mind ☺️

Sada je 0.3%, ali strateški za 10 godina će biti značajno više. Zato mora da se suzbija na vreme. Već sada se spominje neki suludi broj trotineta u Beogradu.
Naravno, svi tenderi su namešteni, učestvuje se po pozivu, plus 2 fejk ponude.

Ova vlast ne gleda 10 godina unapred ni za šta, zanimaju ih samo naredni izbori i ko će šta da dograbi.
Kamo sreće da imaju ikakvu dugoročnu strategiju za bilo šta, pa makar i pogrešnu.
 
Ova vlast ne gleda 10 godina unapred ni za šta, zanimaju ih samo naredni izbori i ko će šta da dograbi.
Kamo sreće da imaju ikakvu dugoročnu strategiju za bilo šta, pa makar i pogrešnu.
Negiraš postojanje raznoraznih lobija, a Srbija puna nekih ekipa, svaka drži neki svoj zabran i ne dozvoljava da se mrdne ni milimetar.

Ovde ne sme da se pipne ni u taksiste, a kamoli u naftni lobi.
 
Šapić danas bio u obilasku radova na budućem OTC na Miljakovcu, OVDE je izveštaj, a na dnu je i link za ceo video. Nije me mrzelo da skinem i odslušam ceo video, konačno je rekao nešto i o Bulevaru. Evo okvirnog transkripta:

"Na primer, evo Bulevar patrijarha Pavla, ja očekujem da ćemo mi ... puno pitanja imamo za njega, pričam o ovoj prvoj fazi od Mosta na Adi do ovog dela koji je urađen, morali smo tu nabavku da poništimo, zato što onaj koji ju je dobio nije hteo da za novac koji mu je bio predodređen, a pre ove krize i rata u Ukrajini se desila ta nabavka, i onda smo morali sada, tj. moramo novu da raspisujemo, očekujem da će u toku jeseni ona biti gotova i da ćemo biti spremni da što pre uvedemo izvođača novog na tu lokaciju. (...) Kad budemo od Mosta na Adi probili kroz park bulevar onda ćemo da rasteretimo saobraćaj i na ovoj saobraćajnici koja sada postoji i do samog buvljaka ćete dolaziti daleko brže."

Dakle, nove informacije su:
- Stari izvođač je izašao iz posla, raspisuje se novi tender za izvođenje radova. Niko ne pominje nikakvu odgovornost, sankcije za neispunjenje obaveza, ništa slično. Pojeli su nam ladno dve godine.
- Opet se govori o "probijanju kroz park", a ne njegovom zaobilaženju preko stare trase pruge, kao što je bilo aktuelno na poslednjem projektu. Iz čega zaključujem da ni ne znamo po kom projektu će se raditi i da li ima još nekih izmena (denivelisan tramvajski koridor, kružni tokovi, itd).

Osim toga, pominje i proširenje Bulevara vojvode Mišića, ali to zaista ne bih ozbiljno shvatao.
 
Vrh