Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Moze da stane 8 koloseka kod sajma.
Hale 2 i 3 imaju fantastican potencijal da budu stanični objekti.
Projektovanje zeleznickih postrojenja u toku za tu lokaciju.
 
Касни и воз за Експо, него то све у даљој будућности...

(А да неко сиђе из дупло бржег воза у дупло спорији метро накрај Земуна, па да иде за Београд... ајајајајај... да не зажалимо ми на крају за коњским трамвајем?)
Знам, то спајање је дебилно, али су СМАРТ планери правдали да је добра сасвим довољна веза железнице и метроа преко укрштања у Земуну, код Сајма (чувени stairway to heaven) и код Панчевца.
 
Tako je, taj stairway to heaven je čak i neizvodljiv, veza se stvara podzemnim podhodnikom izmedju metro stanice i hola zelezničke stanice.
 
Одлично ако је тако, пре пар година на јавном увиду су ми га хвалили као добро решење у подруму 27.3ж
 
Одлично ако је тако, пре пар година на јавном увиду су ми га хвалили као добро решење у подруму 27.3ж

Mislim da nisu bili svesni šta pričaju.

Na svakih 15 minuta da jedan BG voz tu stane na sred mosta i da blokira magistralnu prugu i ulaz u Prokop.
A nisu ni razmisljali o tome da treba da se naprave peroni minimalne širine 4m, liftovi pokretne stepenice. I koja bi to skalamerija od konstrukcije bila na obe strane mosta. Peroni duzine 110 metara za jednu garnituru ili 220 metara za 2. To uopste nije mala dužina.
Apsolutna utopija od rešenja koja je postojala samo u mašti.

Problem je sto je ta ideja opstala jako dugo i metro stanica je bila planirana na pogresnoj strani mosta zbog toga, optimalna pozicija je blize sajmu sa druge strane mosta.odnosno izmedju hale 3 i podvoznjaka koji omogucuje ulaz u sajam.
 
Poslednja izmena:
Ма знам да је то било лудило од самог старта. Али били су толико самоуверени.
 
A zar nije ostavljeno prostora da se duplira most isti kao sadašnji uz malo rusenje na senjaku i da 4 kolosjeka ulaze u prokop preko nbg tosinog do zemuna
I kakve to sve veze ima sa bul pat pavla
 
Ima veze utoliko što najnoviji planovi za železnicu izgleda utiču na trasu samog bulevara i dinamiku radova, jer dok se ne reši situacija sa delom od Pere Velimirovića do Mosta na adi, ne postoje uslovi za radove na bulevaru južno od nadvožnjaka (ako su dotle stigli radovi ili malo južnije).​
 
Mislim na trasu koja ide ka okretnici tramvaja u Kneževcu i fabrikama koje su nekada bile tu, a ne na trasu koja ide pored ili kroz Topčiderski park.

P. S.
Kao što znamo, urađen je središnji deo bulevara.
 
Trasa bulevara je podeljena u 4 sektora
3 i 4 sektor su ka rakovici oni nisu pipnut
Sektor 2 je kao uradjen
Sektor 1 su kao trebali da rade
 
Pa sektor 1 je bio zamišljen da se ne diraju kolosjeci pa ga je vesic stavio na kolosjeke
Kao što je smanjio dubinu bazena na tasu id***
Pogledaj kako je to trebalo da izgleda bez diranja pruge
 
Зна ли се шта тачно град планира и којом динамиком?
 
Trasa bulevara je podeljena u 4 sektora
3 i 4 sektor su ka rakovici oni nisu pipnut
Sektor 2 je kao uradjen
Sektor 1 su kao trebali da rade
Prvi put čujem za sektor 4. Dosad je bilo pominjano samo tri faze, tri sektora.

Kako god, ne postoji nikakavo (valjano) opravdanje da se u trećem/četvrtom sektoru ništa ne radi.
Sve i da su rešili da sagrade aerodrom pored kovnice novca, a ne nekakvu prugu poveznicu.
 
Четврти је ваљда именом други булевар, Патријарха Димитрија, па скроз до окретнице?
 
Четврти је ваљда именом други булевар, Патријарха Димитрија, па скроз до окретнице?

Још један добар разлог да је постојало искључење ближе Реснику са обилазнице. Од окретнице 3ке до обилазнице има 2мин.
 
Само ја се плашим да ће да ураде до општине, а да ће булевар Патријарха Димитрија да најаве касније као, ово било само за Патријарха Павла.
 
Patrijarha Dimitrija počinje od Starog Košutnjaka, pa dalje tamo do BIG Rakovica, i ne ide ka okretnici trojke koliko ja znam, nego produžava ka manastiru Rakovica i ne znam gde mu je tačno kraj. Ja sam isto znao za tri faze. Ovu prvu najlakšu nesrećnu što je kao završiše, drugu oko Točidera, a treću sam mislio da čini baš Patrijarha Dimitrija do BIG Rakovica odakle treba da se ispravi do Kneževca.
 
Vrh