Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

chmi

Beginner
Učlanjen(a)
03.10.2019.
Pohvaljen
112
Svetlo sinoć nije radilo od nadvožnjaka do raskrsnice.

tragac

Expert
Učlanjen(a)
05.04.2011.
Pohvaljen
4.256
još kad svaki treći upali duga svetla, a pre par dana neki iz leskOvac lagano stao u sred krivine kod Žandarmerije na sva četiri. Imao je prostor da ga izgura kraj puta al nije hteo. Sadizam.

Ronche

Higher intermediate
Učlanjen(a)
02.03.2010.
Pohvaljen
583
Šahtovi su već počeli da tonu. Ima par "zdravih" mesta koja se fino osete kada se pređe točkovima preko njih

chmi

Beginner
Učlanjen(a)
03.10.2019.
Pohvaljen
112
Sinoć su ukljanjali prugu kod parka i čačkali oko kontrolne table za osvetljenje. Inače sade i drva na deonici koja nije puštena

karim

Intermediate
Učlanjen(a)
17.10.2011.
Pohvaljen
786
U zoni perionice (tamo gde je onih novih 50m asfalta po trotoaru) se postavljaju nekakvi privremeni šatori/tende. Nisam uspeo danas iz auta u prolazu baš najbolje da vidim o čemu se radi, izgleda kao da se tu priprema (ili je možda već bila?) nekakva svečanost. Čovek bi pomislio neko otvaranje, samo ne znam čega? Možda je renovirana auto-perionica?

chmi

Beginner
Učlanjen(a)
03.10.2019.
Pohvaljen
112
Mislim da se snima neki film/serija. Bili su na još par lokacija u okolini(park, Most na Adi).
Nego most preko Topčiderke u parku je u jako lošem stanju i čudi me što je zatvoren samo deo. Danas sam osetio kako se puknuti deo ugiba pod bajsom. Kola normalno prolaze, zatvorena je samo jedna strana

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Pohvaljen
26.697
Ja i dalje ne mogu da shvatim da se niko od nadležnih nije setio da na raskrsnici sa Miška Kranjca iskoristi tramvajski koridor koji se ne koristi da napravi još par traka i tako ukloni čep koji prave oni koji skreću.

bppimk.jpg

Koliko dugo već tramvaj tu ne ide? 10 godina?

To može da se preore i asfaltira za jedan vikend.

solecar

Professional
Učlanjen(a)
06.12.2011.
Pohvaljen
19.328
Kako god okreneš, preoravaće se to, u nekoj N - toj fazi, i izmeštati (pomerati) tramvaj.

Saobraćajna Kamera

Higher intermediate
Učlanjen(a)
13.03.2014.
Pohvaljen
614
Ima smisla organizovati posebnu traku za levo skretanje (ka Miška Kranjca) i uslovno desno iz Miška Kranjca.
Svojevremeno sam inicirao sličnu intervenciju na raskrsnici Pere Velimirovića ali mi je tada na ruku išla činjenica da su baš tada u zoni izvodili radove.
Ova raskrsnica je daleko od svih tekućih (sic!) radova na trasi pa ne verujem da bi se tu sada građevinsko cimali.

karim

Intermediate
Učlanjen(a)
17.10.2011.
Pohvaljen
786
Takvo proširenje za skretanje bi trenutno najviše smisla imalo napraviti na T raskrsnici Bulevara sa Vareškom, jer se saobraćajni čep koji je ranije bio kod Pere Velimirovaća sada samo premestio na sledeći semafor. Raskrsnica sa Vareškom je inače crna tačka, jako nebezbedno skretanje, ljudi koji iz grada idu pravo su nestrpljivi kada neko pravi zastoj jer skreće ulevo, pa pokušavaju razna obilaženja i udesi su na tom mestu nažalost jako česti. Dodatno komplikuje i to što je u zoni te raskrsnice preglednost terena lošija zbog blage krivine i nasipa nadvožnjaka koji je tik do Bulevara.

1668536819537.png

Stefi bgd

Novice
Učlanjen(a)
10.01.2022.
Pohvaljen
24
Ja sam mislio da ce ceo bulevar da se radi a ne samo do Pere Velimirovica, zatim sam mislio da je najtezi deo posla pomeriti korito reke i kad se to zavrsi, sve ce biti brzo gotovo. Citav bulevar do trznog centra moze da se pregazi za najvise godinu dana intenzivnog posla i da se puste 2+2 trake + tramvaj sa prosirenjima na samim skretanjima, bruka i sramota vise, pisem ovaj komentar i nerviram se.

Bulbulderac17

Advanced
Učlanjen(a)
04.01.2015.
Pohvaljen
11.315
Isto...poslednji put kada sam prolazio bila je kiša i mrak i nikad se više nisam uplašio za bezbednost...a vozio sam po svakakvim putevima čak i po zemljanim putevima blizu litice i to je smešno za ovi deonicu.

Whiplash

Higher intermediate
Učlanjen(a)
14.03.2016.
Pohvaljen
1.413
Jel on to vozi i drži telefon dok snima? Nije čuo za dash kameru?

karim

Intermediate
Učlanjen(a)
17.10.2011.
Pohvaljen
786
Eeee kad su uspeli Vlogzillu, najvećeg entuzijastu ikada, toliko da iznerviraju... Uglavnom na svim videima je čovek pun reči hvale za sve i svašta, i za šta treba i za šta ne treba, progledava kroz prste i za sva kašnjenja i amaterizme. Ali mislim da je ovo prvi put da je napravio baš ovako kritički video.

Vrh