Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=875584#p875584:3fnsgz8a je napisao(la):
Galeks » 28 Avg 2021 21:44[/url]":3fnsgz8a]Дакле, праве булевар од нуле, а ниједан сливник није увучен, гомила шахтовских отвора (поклопаца) се налази тачно на правцу да точкови неће моћи да их заобиђу... Почињем да трипујем заверу да им је циљ да се путеви што више акају како би неке фирме имале посла.
Standardizacija u XXI veku. :)
 
Prošao danas (nedelja 29.08.) oko 15h tuda, pljušti kiša kao luda, a na raskrsnici sa PV više radnika, kamiona, mešalica, raznih vozila nego ikad za protekle dve godine. Sumnjam da će stvarno išta moći da otvore za 3 dana (pomereni rok za kompletan završetak je 01.09). Mada, ako zapnu kao u Save Maškovića, ko zna, možda ipak iznenade barem nekim delom. Koliko vidim, trenutno potpuno nedostaje spajanje stare trase sa desnom trakom ispred PV, šine i prateće instalacije nisu postavljene nigde i, naravno, cela stara trasa je nedirnuta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=875771#p875771:bzlxtyw7 je napisao(la):
karim » Нед Авг 29, 2021 5:01 pm[/url]":bzlxtyw7]Prošao danas (nedelja 29.08.) oko 15h tuda, pljušti kiša kao luda, a na raskrsnici sa PV više radnika, kamiona, mešalica, raznih vozila nego ikad za protekle dve godine. Sumnjam da će stvarno išta moći da otvore za 3 dana (pomereni rok za kompletan završetak je 01.09). Mada, ako zapnu kao u Save Maškovića, ko zna, možda ipak iznenade barem nekim delom. Koliko vidim, trenutno potpuno nedostaje spajanje stare trase sa desnom trakom ispred PV, šine i prateće instalacije nisu postavljene nigde i, naravno, cela stara trasa je nedirnuta.

Pozdrav :)

Moguće da nešto nisi dobro video, jer je kompletno spojeno 50-100 metara nakon raskrsnice sa Pere Velimirovića a danas su radili završni sloj na celoj desnoj traci.
 
Moguće je da nisam dobro video taj deo, vozio sam, padala je kiša. Proći ću danas biciklom, pa javljam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=875966#p875966:39bbs12m je napisao(la):
Fist » 30 Aug 2021 09:15 am[/url]":39bbs12m]@karim

Na ovoj stranici imaš prikaz cele prve deonice iz ove nabavke:

https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=16&t=3937&start=1100
Secam se toga, tu su dati samo crtezi buduceg projekta za sledeću fazu, tj. za deo od rasadnika do Mosta na Adi.
Kopao sam sada jos malo po forumu, nasao sam ovo:

izmestanje-topciderske-reke-prikaz.jpg

bulevar-patrijarha-pavla-driga-etapa-mapa.jpg


Definitivno se desna traka ispred raskrsnice gradi od nule, a ostatak je stara trasa.
 
Požurili da puste novu deonicu do srede. Skoro celom trasom je urađen drugi sloj asfalta, nikad ovoliko mašina i radnika nije bilo...
 
Ovo je raskrsnica PV i BpP
7d3696cc5e4ae7eb7f8e585bb7c7bef9.jpg
94824876757899fef9d4a5cecc18e674.jpg
2165aa093f6cd2bd3f58cb46894af594.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Navalili su večeras na raskrsnicu sa Pere Velimirovića ko ludi. Mislim da je ostala još sutra samo šminka, u sredu sigurno puštaju i raskrsnicu i jednu stranu bulevara. Da je bilo ovoliko radnika svaki dan ceo bulevar su mogli da završe za pola godine.
 
Sada će drugu stranu da razvlače do izbora sledeće godine.
 
Samo nek sutra otvore raskrsnicu, dovoljno. Gužve na Kanarevom i Miljakovcu su nepodnošljive.
 
Stigli semafori. Na prilazima samoj raskrsnici iz smera Topčidera i iz smera Rakovice koristiće se obe novosagrađene strane Bulevara sa po dve trake, a uklapanje će se vršiti stotinak metara pre raskrsnice. Napravljeni su privremeni prelazi preko tramvajskih šina. Tako da bi trebalo da raskrsnica radi u punom kapacitetu...
2b119266a8e5e18a601126d22321a252.jpg
476165ec2a889a71e2ad5a86606440b5.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Kad se očekuje puštanje u saobraćaj?

Da prođem sa kolima pa da uhvatim snimak sa dash kamerom
 
Upravo sam prošao biciklom celu trasu. Na čitavom potezu od spajanja sa starom trasom kod rasadnika do raskrnice sa PV je postavljen završni sloj asfalta, crtaju se pešački prelazi na bočnim ulicama, markirana pozicija linija, verovatno će noćas i njih da iscrtaju. Na samoj raskrsnici sa Pere Velimirovića se i dalje asfaltira, betonira, ugradjuju se šine u sam kolovoz tamo gde tramvaj preseca PV, postavljen je deo semafora. Radnika i mašina je tu u rekordnom broju, mada mi deluje da ih ipak čeka duuuga noć. Postaviću uskoro i slike...
 
Inače, pomenuo sam pre neki dan da nisam nigde video spajanje stare trase za priključenje na desnu traku pred samu raskrsnicu sa PV. Sada sam proverio i zaista ne postoji nigde mogućnost da se premosti saobraćaj na tom delu. Iz toga zaključujem da je plan da se sutra prebace OBA smera na novu trasu, a stara potpuno izbaci iz upotrebe, dok se ne započnu i završe radovi i na njoj. Ne vidim kako bi bilo moguće rešiti to drugačije, jednostavno sa stare trase više nikako nije moguće da se skrene levo u PV. Znači barem još 6 meseci nećemo videti sve 4 trake u funkciji. Jedino će raskrnica biti u punom kapacitetu, a sve ostalo i dalje 1+1.
 
Biće, definitivno, duga noć!
Inače, dok ne urade osvetljenje vrlo nebezbedno...sa one strane gde su tramvajske baštice ivičnjaci su visoki samo par centimetara, a ima krivina nekoliko. Daj Bože da ne bude izletanja. Trotoari nisu urađeni, radiće ih pod saobraćajem. Sve u svemu, isforsirano za sutra...
Dok ne urade trotoare biciklisti bi trebalo da izbegavaju ovu trasu, jer deluje da je uža od starog puta.

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876355#p876355:zd4imnkt je napisao(la):
sudija » 31 Aug 2021 06:57 pm[/url]":zd4imnkt]
Dok ne urade trotoare biciklisti bi trebalo da izbegavaju ovu trasu, jer deluje da je uža od starog puta.
Ako sad budu potpuno zatvorili celu staru trasu, vozice se bajs tuda ;). Ko zna koliko ce im jos trebati da pocnu da raskopavaju tu stranu...
 
Jutros u 6h raskrsnica je bila zatvorena...da li je neko prošao posle toga?
 
Da li su ivičnjaci uzdignuti celom dužinom? Koliko se sećam, pre je bila linija i malo asfalta pored, tako da je bilo relativno bezbedno i široko da se vozi bajs tuda.
 
Prodjoh upravo, bukvalno je uradjeno kao nogama. Sahte na sred puta i vec sad konstantno udara auto, nema govora o nekoj glatkoj voznji na ganc novom asfaltu. Mozda mu treba malo vremena da se razradi al ne secam se da sam se susreo sa ovako losim kvalitetom skoro.
 
Vrh