Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

neke stvari se mogu već sada ili uskoro poboljšati bar malo, recimo reprogramiranje semafora kod Careve ćuprije da krajnja desna traka ima duže zeleno u smeru ka gradu, da se uvede policijsko regulisanje saobraćaju u kružnom toku kod Dragiša Mišović, da se paralelno sa završpetkom mostića tramvajska pruga od autoperionice na Topčideru do samog mostića skine i asfaltira kao privremena saobraćajnica, da se uklone ležeći policajci kod Kneževog lada...Mostić kod Topčiderke da bude jednosmeran, od 00 do 12 ka gradu, od 12 do 00 ka Rakovici...

Rakovica je jedina opština gde recimo vrtići rade do 18 jer većina roditelja ne može ranije da stigne, naša opština više nije poslovna zona, ovde ima duplo manje poslova nego ljudi i mi smo primorani da radimo po NBG, Zemunu i centru jer u Rakovici možeš samo da nađeš posao za minimalac ili koju hiljadu preko minimalca...
 
И ово за вртиће апсолутно није тачно.
 
Писао сам и превише постова на турском, да би ми ово представљало неки изазов. Но, гледам да учествујем само у плодоносним расправама, тако да... шикидим, шикидим.
 
Secam se za vreme studijama kada je u CG pocela sa pricom o nezavisnosti, organizovao je ludi Batic peticiju za otcepljenje Srbije od Jugosalvije (ili SCG, ne znam tacno kad je bilo), kum i ja krenuli na faks i i kod Miticeve rupe stand za potpise.
Potpisemo mi to iz zaje*******ancije, a onaj gleda adrese i kaze sledece "Vas sa Miljakovca ima da napravite svoju republiku"

mnogi smo se odselili i sad verujem da u rakovici ne bi mogla da se skupi peticija za cistu vodu za pice ako je SNS ne bi pdrzao
 
Поздрав добри и надасве напаћени народе Раковице. Шта смо ми Богу згрешили, ево ни сам не знам. Радим на Тошином бунару, углавном путујем до посла аутобусом, а у повратку возом до Раковице, мада све више идем и својим колима. Иначе сам са Петловог брда.

Више пута сам се враћао наравно преко моста на Ади и мало је рећи да је оно пакао туда проћи. Оно што ја не могу да схватим и сварим је то шта се више чека са овом деоницом? Да ли је могуће да у све могу да се уграде и да све опљачкају али ово не могу да заврше?!

Ако се на изградњу обилазнице око Београда(и то не целе јер ће тек да се гради до Панчева сектор)чекало 30 година, а шта тек онда чека нас и Булевар Патријарха Павла.

П.С. Да ли су затворена врата од багера, ако уђе вода унутра од ове кише, па угасили смо га. 😄
 
Mora da se pokaze kako "Djilasov" most ne valja, nije na pravom mestu, propada... Zato nema održavanja, zato vrv ni BPP nije na listi simpatičnih projekata.

Bunite se, sta da ti kažem. Slabi su na pritisak.
 
Kada bi na raskrsnici kod Miloševig konaka, iz pravca mosta, preinačili traku za levo, ka Topčiderskoj zvezdi (koja se retko koristi), u traku za levo i pravo (ta traka je i sada vrlo dugačka i može da primi dovoljno vozila koja čekaju semafor) a ovu što je sada za desno i pravo preinačili u traku samo za desno (uslovno desno na semaforu već postoji) verujem da bi se gužva bar u tom smeru značajno smanjila. A i nije neki poduhvat već samo manja modifikacija postojećeg stanja.

Zanima me mišljenje i drugih na ovu temu. Možda grešim.

Bio je i predlog da se tu stavi i KT, sa čime se takođe slažem, ali to je već ozbiljniji poduhvat (koji pritom nije moguće izvesti bez zaustavljanja saobraćaja, za razliku od ove “modifikacije” koju sam opisao)
 
Ja.sam za KT, za pocetak samo kao eksperiment od onih plasticnih new yersey ograda da se formira krug...pa da.pratimo kako funkcionise...
Odličan predlog @PIGLET Prvo formirati KT postavljanjem Jersey barijera, pa pratiti i analizirati, možda malo negde popustiti, proširiti. Tek posle nekog vremena i analize svih podataka, praviti projekat.
To je to.
 
20240918_174917.jpg
 
Ne samo što ga ne završavaju već je i projekat težak promašaj, imali su prazan papir i čist teren da naprave kvalitetan bulevar sa širokim trotoarima, bici stazom i drvoredom, da raščiste ona rugla od auto servisa, da stvarno dignu ceo kraj na viši civilizacijski nivo, a ti na ovakvoj lokaciji okruženoj zelenilom napraviš totalni kontrast u 100% betonu/asfaltu.
 
Vrh