Šta je novo?

Brza saobraćajnica Požarevac-Golubac

Ja sam prolazio 25 Decembra prosle godine od naplatne rampe Pozarevac do Pozarevca i bilo je nekih radova al ne nesto udarnicki da rade, zadnja tri puta kad sam isao tamo posto idem ujutru svaki put je bila tolika magla da je se jedva prste pred okom video, a kad se vracam bude mrak, tako da nisam mogao sa dronom da snimim te radove.
 
Ja sam prolazio 25 Decembra prosle godine od naplatne rampe Pozarevac do Pozarevca i bilo je nekih radova al ne nesto udarnicki da rade, zadnja tri puta kad sam isao tamo posto idem ujutru svaki put je bila tolika magla da je se jedva prste pred okom video, a kad se vracam bude mrak, tako da nisam mogao sa dronom da snimim te radove.
@srdjanprpa kada sledeci put prolazis snimi molim te dronom :D Ova deonica ima jako malo snimaka iz vazduha na zalost.
 
Evo nekoliko slika od pre par dana.
Mesto slikanja: zuto brdo iznad Golubca - Trasa gde ce biti tunel i vijadukt izgradjeni.
Markirao sam dodatno mesto slikanja sa crvenom bojom
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Unbenannt.PNG
 
Gde vodi ovaj "žuti" put na dole sa poslednje fotke ?
 
Na ovom projektu bez nekih većih novina, dosta se mirovalo poslednjih 2 meseca iako je bilo lepo vreme.
Evo par fotki danas iz opštine Golubac. Prve tri forke smer ka Golupcu, treća i četvrta smer ka Velikom Gradištu.
 
Nisam video odmah da se nisu uploadovale zbog prevelike rezolucije. Sad sam ih smanjio.
Znači, prve tri su pogled ga Golupcu i Dunavu, to je ujedno i kraj brze saobraćajnice, dok su četvrta i peta pogled ka Braničevu i Velikom Gradištu.
DJI_0001.jpg
DJI_0002.jpg
DJI_0004.jpg
DJI_0003.jpg
DJI_0005.jpg
 
Nisam video odmah da se nisu uploadovale zbog prevelike rezolucije. Sad sam ih smanjio.
Znači, prve tri su pogled ga Golupcu i Dunavu, to je ujedno i kraj brze saobraćajnice, dok su četvrta i peta pogled ka Braničevu i Velikom Gradištu.
Bravo za slike, konacno imamo jedan lep pregled radova. Uzeo sam @Mr.Awesome sliku u tom delu crvena linija i zuta farba ce biti tunel i vijadukt koji ce spojiti doljni deo saobracajnice sa dunava i zuto brdo @vlasta
DJI_0002.jpg
 
Odlicne slike iz vazduha.. Da li ste upuceni u radove kod Braniceva,trenutno vrse iskopavanje na samoj saobracajnici poput nekih kanala,ne bi bilo lose i to da se snimi.?
 
Ovaj kraj uz Dunav je izuzetno bogat arheološkim nalazištima.
Verovatno će jedan deo neidentifikovanih lokacija trajno biti uništen.
Šteta! :(
 
Update radova 23.02.2023.

Izgleda da se Unkop i Nukleus bude iz zimskog sna, te kao prve vesnike proleća se mogu videti kako vršljaju kamionima na ovom delu puta.
Mašine izlaze polako na teren, imamo nekih dešavanja. Kako kolega kaže, nastavljaju lagano sa radovima.

1 - Naplatna rampa Požarevac, proširuje se za još 2 polaza i tu je neka montaža u toku.
2 - Na nadvožnjaku kod Male Krsne (par stitina metara dalje) mašina je počela sa bušenjem za šipove budućeg nadvožnjaka
3, 4 i 5 - Mašine i radovi na trasiranju, čišćenju i drugo
6 - Na poslednjoj fotografiji pred ulazak u Veliko Gradište, dovučena je veća količina kamena i lomljenog betona koji će biti ugrađen u deo saobraćajnice između sela Kumane i Velikog Gradišta. To je močvarni deo, dosta je meko, ima mnogo treseta, tako da se osnova mora dobro učvrstiti pre nasipanja.

P.S. Ovih dana je najavljena kiša, i ne znam kakvo će vreme biti. Ali čim se bude olepovremilo, kolega koji mi dostavlja ove fotografije, pustiće malo dronove i ostalu opremu na svetlost dana, pa će napraviti dosta lepših i ozbiljnijih kadrova.
20230221_084109.jpg
20230221_083938.jpg
20230221_105424.jpg
20230221_105440.jpg
20230221_105500.jpg
20230221_112833.jpg
 
Odlicne slike iz vazduha.. Da li ste upuceni u radove kod Braniceva,trenutno vrse iskopavanje na samoj saobracajnici poput nekih kanala,ne bi bilo lose i to da se snimi.?
Mozda kopaju za dalekovod struje, mozda i brz internet koj je najavljen ja mislim za zitkovicu i malesevo, a mozda su samo prvi radovi na postavljanju sipova za nadvoznjake!
 
Хоће ли пуштати ову саобраћајницу по етапама или све одједном? Каква је процена за пуштање у саобраћај?
 
Samo se nadam da će stari put "izdržati" do izgradnje novog. Već sada se primećuju tragovi ozbiljnijih oštećenja.
Iako istočna Srbija gubi stanovništvo ipak će ovaj put dosta značiti za vikendaše, gastere u povratku ali ne i za police patrole koje čuče u žbunju na ulasku u sela i snimaju odmah iza znaka za naseljeno mesto. :)
Golubac je nakon rekonstrukcije ulica i trotoara postao poprilično težak za proći brzinom većom od 20kmh. Obilaznica hitno, dolazi sezona posetilaca u tvrdjavu i Tumane.
Golubac-Milanovac, divota voziti (osim odrona), naročito sada pre sezone. Lepo uradjeno.
Još ako poprave i D.Milanovac-Negotin da ne izbacuje kamenje iz bubrega (kao što su do Kladova) eto lepog putnog prstena.

PS I mene zbunjuje ovaj pesak koji se nabija (na pesak) u osnovu puta.
 
Srbija je potpisala ugovor o dugoročnom kreditu u iznosu od 16 milijardi dinara (oko 136,2 miliona evra) za izgradnju deonice brze saobraćajnice Požarevac – Golubac

Vrednost projekta brze saobraćajnice od petlje Požarevac na autoputu Beograd – Niš do Golupca je 337 miliona evra.

Budžetom za 2023. godinu odobreno je zaduživanje kod poslovnih banaka za izgradnju deonice Požarevac-Golubac u iznosu od 31,9 milijardi dinara (271 milion evra).

Srbija će novac iz kredita moći da povlači u roku od tri godine nakon stupanja ugovora na snagu. Kredit je odobren na rok od 120 meseci, odnosno deset godina.

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-z...-saobracajnicu-pozarevac-golubac?source=danas
 
Super... Moci ce Zvonko da naspe gorivo u kamione... Zna li se koja ce firma raditi most preko Morave?
 
Update radova 12.04.2023.

Od novosti na ovom delu saobraćajnice imamo to da se na pojedinim delovima nanosi sivi tucanik, ojačava se tampon i radi se na pobijanju šipova.
Dosta problema ima oko eksproprijacije zemljišta u lokalnim selima, te to ponajviše usporava radove oko trasiranja na pojedinim delovima.
Najveću frekvenciju radova imamo na budućim nadvožnjacima, podvožnjacima, mostovima, petljama i drugo, gde se dosta radi na pobijanju šipova za navedene objekte.
U priloženom su fotografije sa deonice Naplatna rampa Požarevac do mosta na Mlavi.
20230411_162734.jpg
20230411_163525.jpg
20230411_163541.jpg
 
Danas prolazio trasom brze saobracajnice. Ima dosta intenzivnih radova izmedju Ponikve - Veliko Gradiste (postavljaju vec cevi za odvod kaoi tucenik, sipovi su ponegde vec zavrseni). Dosta radova i na delu oko obilaznice Pozarevac sve do naplatne rampe, takodje sipovi i cevi za odvod. Pozitivno u ovoj prici je da ima bas dosta radnika i masinerije - bas se radi!
 
Update 21.04.2023.

U priloženom imate fotografije dela trase od skretanja za Požarevac kod reke Mlave, do sela Ponikve u opštini Golubac.
Primetićete da je većina radova fokusirana na postavljanje šipova za buduće mostove, nadvožnjake i drugo, kao i postavljanje drenažnih cevovoda.
Osim naziva naselja koja su ispisana na svakoj fotografiji, primetićete transparentnu narandžastu liniju koja predstavlja liniju buduće trase.
Uživajte u fotkama, a ja vam želim lep vikend! :sesir:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh