Šta je novo?

Brankov most

509056biciklisti01-foto-.jpg
 
Doro su se sjetili nesposobnjakovici jedni lezilebovicki
 
GOJE":ft4imzk0 je napisao(la):
Dragička:

Počelo vraćanje trotoara danas!!!

Kada sam pročitao odmah sam pogledao web kameru Naxi Radija i nisam video radnike.
Jel' to sigurno?
 
I ja jutros oko 10h videh radnike i na mostu, i u onoj korpi. Možda su danas bile samo pripreme, a sutra prionu na pravi posao :)
 
Tokom prepodneva juče 5 radnika (propisno obezbeđenih) se tu dosta vrzmalo.
 
Субота, 06. септембар 2014.

Весић: Лева пешачка стаза на Бранковом мосту биће отворена почетком октобра

Лева пешачка стаза на Бранковом мосту у смеру ка Новом Београду биће санирана и отворена за пролаз пешака почетком октобра – изјавио је градски менаџер Горан Весић.

–Проблем је био техничке природе односно наше предузеће „Београд-пут” је имало проблем са спровођењем јавне набавке јер постоји само једна компанија у држави која то може да уради, а то је „Мостоградња”. Међутим, без обзира на то, није било могуће доделити тај посао без јавне набавке. Тај поступак је спроведен и при крају је. Изабрана је „Мостоградња”, уговор је потписан. Сада траје рок од седам дана за увођење извођача у посао и после тога очекујемо да радови буду готови за 20 до 25 дана и ја очекујем да ће за око месец дана Бранков мост буде проходан – рекао је Весић.

Он је, говорећи о снабдевању водом, истакао да Београђани пију квалитетну воду, и да се интезивно ради на проблему канализације.

–У току су разговори са неколико компанија, које ће постати партнери у изградњи фабрике за прераду воде, нагласио је Весић.

Градски менаџер је најавио и да ће следеће недеље кренути чишћење Чукаричког рукавца, а ће дугорочно овај проблем бити окончан у наредне две године, и да ће уместо њега бити изграђена прва Београдска марина.

Он је изјавио и да ће реконструкција Улице војводе Степе бити завршена у предвиђеном року, јер се радови одвијају по фазама и иду по плану.

Izvor: Grad Beograd
 
–У току су разговори са неколико компанија, које ће постати партнери у изградњи фабрике за прераду воде, нагласио је Весић.

Ovo mi se uopste nesvidja to je privatizacija vodovoda u najavi
 
–Проблем је био техничке природе односно наше предузеће „Београд-пут” је имало проблем са спровођењем јавне набавке јер постоји само једна компанија у држави која то може да уради, а то је „Мостоградња”. Међутим, без обзира на то, није било могуће доделити тај посао без јавне набавке. Тај поступак је спроведен и при крају је. Изабрана је „Мостоградња”, уговор је потписан. Сада траје рок од седам дана за увођење извођача у посао и после тога очекујемо да радови буду готови за 20 до 25 дана и ја очекујем да ће за око месец дана Бранков мост буде проходан – рекао је Весић.

Više od godinu dana je "tehnički problem sa javnom nabavkom" da se za popravku angažuje jedina firma koja to može da uradi.
Tako je to kada te ništa nije blam.
 
Mislim da je bilo brže da se zamoli Putin za donaciju u obliku popravke mosta ... vojska je na taj način čekala samo tri meseca na akumulatore da može ponovo da podigne lovce, pošto su i oni imali "tehnički problem sa javnim nabavkama".
 
A hvalil su se kako je novi zakon o javnim nabavkama odlican i koko su drsticno ustedili sa istim
 
На данашњи дан: 10. сeптeмбар 1956. – У Бeограду пуштeн нови мост прeко Савe.
106360068136767753300457.jpg
 
milos.tro":233y62j9 je napisao(la):
На данашњи дан: 10. сeптeмбар 1956. – У Бeограду пуштeн нови мост прeко Савe.
a na današnji dan 27.09.2014:

2014-09-27-105637.jpg


2014-09-27-105626.jpg
 
direktor":38er5o80 je napisao(la):
–У току су разговори са неколико компанија, које ће постати партнери у изградњи фабрике за прераду воде, нагласио је Весић.

Ovo mi se uopste nesvidja to je privatizacija vodovoda u najavi

Ako to bude kao sa WTE u Zrenjaninu, a oni su bili na razgovoru sa Sivom eminencijom grada Beograda, crno nam se piše.
 
Tamo su raskinuli ugovore navodno ali nebi me cudilo da ovi tuze za stetu neispunjenja ugovra
 
Svet, pa i Srbija polako ali sigurno, posle neo kolonijalizma tonu ka neo robovlasnickom drustvu. Bogate multinacionalne kompanije postaju polako vlasnici svih resursa neophodnih za zivotni opstanak, pa i vode. Negde se to radi prodajom izvorista, a negde na ovaj nacin, 'partnerstvom' u preradi. Bojim se ta je to proces koji je daleko odmakao, a takodje se bojim da ce prekid tog procesa biti moguc samo nasilnim, revolucionarnim putem.
 
Još jedan off topic, neću više.

Na sastanak kod gradskog menadžera, podpredsednika i predsednika skupštine grada, zamenika gradonačelnika i gradonačelnika, svaka belosvetska džukela ulazi za dan, najkasnije, a obično za par sati nakon što dodje u naš grad da se oždere, napije, mazne neku sponzorušu i na kraju sklopi plan na koji način da makne koji milion.
Dobri ljudi ovog grada, sa dobrim idejama i dobrim namerama mesecima čekaju da im se neko od njihovih gore pomenutih, saradnika, PR-aova, savetnika i ostalih uvlakača javi da bi ih ovaj možda mogao da ih primi sredinom sledeće godine, ako tada ne bude na odmoru u Bodrumu ili Skijatosu.

Tako su i ovi Nemci bili kod Vesića, pa posle kod Vučića. Došli su i izrazili nezadovoljstvo što nisu dobili posao u Srbiji od kojih bi zaradili ogromne pare, a mi toliko da nam ostane za semenke.

Kraj.
 
Vrh