Šta je novo?

Brankov most

Čekaj direktore, nisam siguran šta si napisao... Jel hoćeš da kažeš da sad ne može peške preko Brankovog mosta?!
 
Po imformacijama sa ssc od vise forumasa preko brankovog se vise nemoze preci pjeske nisu normalni ,definitivno pjesaci treba da auzmu jednu traku
 
Na web-kameri Naxi radija se vidi da ima pešaka i bicijkista na penizvodnoj pešačkoj stazi.
Na silaznoj rampi na NBG strani, u zaustavnoj traci je parkiran veliki narandžasti kamion (takve ima i BG put), a čini mi se i žuti kompresor.

Rekao bih da se to dešava baš kod "češlja", mesta za koje smo konstatovali da rampa menja ugao nagiba.
 
Већи део је обележен за радове и постављено је ограничење 40.
Делује да је у питању ограда стаза, ка саобраћајној траци ( унутрашња ) јер било је пешака јутрос када сам пролазио.
 
Pa, pošto je iz betonskih barijera već duže vreme virila armatura, vreme je da se to popravi.
Samo da im opet neki popodnevnji pljusak ne pokvari posao.
 
Postavio sam i na temi o biciklističkim stazama

http://www.beogradput.rs/rad/30.07.2014.htm?iframe=true

РАСПОРЕД РАДОВА ЕКИПА ГРАЂЕВИНСКЕ ОПЕРАТИВЕ
30.07.2014.
...
РЕДОВНО ОДРЖАВАЊЕ
...
НОВИ БЕОГРАД
Бранков мост - компресор
Тошин бунар - уливно изливне рампе са аутопута - фреза
Гандијева - асфалт
Мост у продужетку Бранкове улице –уклањање оштећеног асфалта са пешачке стазе моста
...
 
Moze se preci peske i trenutno nema radova zbog kise, a kad ih bude bilo na most cete se penjati kamenim stepenicama na nbgd strani posto su radovi od stepenica ka nbgd.
 
Ovo možda više spada u "Gradske vesti" i "Bahate vozače"...
Postavljam na ovoj temi pošto pretpostavljam da je čitanija i da ljudi znaju o čemu se radi ako u periodu 16:40-17h budu prelazili preko mosta.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/485146 ... govog-sina

TIHI PROTEST Otac stoji na Brankovom mostu dok ne nađu ubicu njegovog sina
M.B. | 03. 08. 2014. - 18:42h | Foto: B. Karanović | Komentara: 61

Bojan Jovanović, otac Luke Jovanovića koji je pre devet dana teško povređen na Brankovom mostu kada je na njega, dok je pokušao da popravi automobil, naleteo obesni vozač, a nedugo zatim i umro, stajao je danas na mestu nesreće četrdeset minuta držeći sliku stradalog sina.
Tihi protest Bojana Jovanovića

On je očajan što policija još uvek nije pronašla počinioca nesreće. Tačno u 17 sati Jovanović se prekrstio i lagano krenuo ka Starom gradu.

Zastao je kod sigurnosnih kamera u nadi da će one otkriti ko je udario Luku.

- Moja namera je da svaki dan od 16:20 do 17 sati budem ovde u tihom protestu dok se vinovnik nesreće i ubica mog sina ne pronađe. Siguran sam da postoje ljudi koji iskreno rade na tome da pronađu vinovnika, ali posle deset dana javlja mi se sumnja. Nadam se da će savest proraditi kod svih, pa i kod te osobe koja je to učinila. Želim da duša mog sina ode spokojno - kazao je Jovanović.
 
Prolazio sam pre neki dan i na ovoj strani mosta stoji pesaci predjite na drugu stranu :))
 
Bolje da su napisali pjesaci zaobicite me nadjite sebi drugi most
 
OK, treba reći da to piše kod kamenih stepenica, kada se ide iz centra ka nbg, tako da ima kuda da se ide.
I ja sam prvo hteo da napišem isto što i vi...

Treba reći da i danas rade. Zar je potrebno toliko vremena da se promeni asfalt na tako kratkoj i uskoj stazi?
 
Pešaci zaobidjite mi i dalje slavimo Beograd :violina: :rant:
 
venaduzu.jpg


6a9e9ypa.jpg


Nadam se da ce popraviti i onaj slegnuti deo!
 
direktor":1nv3wwd2 je napisao(la):
Сви Минији у Београду су прегледани, а унутрашњост се чешља интензивно. Пријатељ од мог сина има Мини Купера беле боје, па је полиција била и код њега. Сумња се да је Мини био и са страним таблицама. Прегледане су камере и на граничним прелазима.
 
subota 30.08.2014 | 23:59
Biciklisti ispred MUP-a: Ima nas
Izvor: Beta
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=894077

Beograd -- Oko 650 biciklista i biciklistkinja Beograda okupilo se u grupnoj vožnji od Trga republike do Palate Srbija gde je sedište MUP Beograda da bi poručili: ima nas!

To je bila parola "Kritične mase" - grupne vožnje ulicama grada, na poziv Udruženja građana "Ulice za bicikliste" povodom nedavne izjave načelnika Saobraćajne policije za Beograd, Dragana Bogosavca, da "gotovo nema ljudi koji biciklom svakodnevno idu od kuće do posla i nazad".

Udruženje koje ima vise od 6.000 članova, saopštilo je večeras da načelnik Bogosavac, iako je to najpre potvrdio, ipak nije došao, ali je najavio saradnju i sastanke s predstavnicima udruženja biciklista koje poručuje da će mu tada pokazati fotografije s "Kritične mase" koja "Beograd čini biciklističkim gradom zahvaljujući svima koji u njoj učestvuju iz meseca u mesec".
Saobraćajna policija, ističe se u saopštenju, "pokazala je izuzetnu predusretljivost i profesionalnost" obezbeđujući veliku povorku tokom grupne vožnje.

Biciklisti su na sredini Brankovog mosta čiji je jedan trotoar zatvoren od avgusta prošle godine, postavili transparent s porukom "VRATITE TROTOAR" jer radovi na mostu nisu ni počeli, a Direkcija za puteve pri gradskoj upravi i JKP "Beograd put" - ukazuje Udruženje - pokazuju "potpunu ravnodušnost i nesposobnost" te još nisu sproveli javnu nabavku da problem propalog trotoara reše.

Zato će se biciklisti koji su Brankov most danas demonstrativno prešli četiri puta, piše u saopštenju, sledeći put na tom mestu zadržati sve dok Direkcija za puteve i JKP "Beograd put" "konačno ne počnu da rade svoj posao".

Uz probleme zbog stanja mosta, Udruženje "Ulice za bicikliste" ukazuje i na opasnost od vozača koji pretiču bicikliste na maloj bočnoj udaljenosti od njih i bezrazložno trube što je, "nažalost, biciklistička svakodnevnica: ili to ili provlačenje među pešacima" jer broj biciklista u Beogradu raste, a ionako nedovoljna infrastruktura propada.

"Kritična masa" koja je u Beogradu održana 41. put, je grupna vožnja ulicama grada čiji je cilj podizanje svesti o ravnopravnom učešću biciklista u urbanom saobraćaju. Veliki broj gradova u svetu, a sve više i u Srbiji, održava te redovne mesečne

manifestacije poslednjeg vikenda svakog meseca kao vid borbe za bolje uslove i prava biciklista, i kao podsticaj onima koji to još nisu počeli, da koriste bicikl kao prevozno sredstvo.

U Beogradu se "Kritična masa" organizuje više od tri godine, raznim trasama, svake poslednje subote u mesecu.
 
Vrh