Šta je novo?

Brankov most

dedinje":2ahxmdpu je napisao(la):
Nije mi jasno šta se to dešava na slici mosta (ostatak Aleksandrovog) koju je objavio direktor i gde se vidi neka omanja dizalica ili kran.
Izgleda nešto loše pošto Bivis onako reaguje........

Ogromni grafit na očišćenom kamenu.

"Omanja dizalica ili kran" je nosač kaobraćajne kamere za žutu traku na mostu, i koji tu stoji godinama.
Posle par opaski sličnih ovoj se zapitah - da li stvarno ziviš u Beogradu?
 
Živim u BG ali nažalost manje se krećem. Više kompjuter, TV i čitanje. Ranije, mogao sam za jedan dan da obiđem i novi i stari B. Sećam se da sam 1992 peške išao prugom od Nove pazove do Inđije. Hteo sam da vidim radove na modernizaciji.
 
Nisam provocirao, da ne bude zabune.
 
dsc09446.jpg

Очишћен камен? :roll:
 
Pa uzimajući u vidu koliko automobila svaki dan prolazi mostom ne možeš očekivati da blista.

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Jeli moguce slikano je juce ,jesi siguran fotku ili se nije desilo
 
Polako.
Pre godinu (ili dve?) kamena stepeništa su bila potpuno očišćena, izgledala su kao 1934.
Onda je počela najezda ovih kretena, a ovaj grafit je nedavno nacrtan koliko se meni čini, i mislim da je i najveći.

Naša reakcija se odnosi na ovaj novi grafit.
 
Da su, a očigledno je da nisu, stavili antigrafit zaštitu kada su vrsili rekonstrukciju, sada bi samo sa malo vode pod pritiskom sve relativno lako skinuli. I da su na taj način svaki put redovno čistili od grafita, danas sigurno ne bi svakom majmunu sa dva grama mozga palo na pamet da ostavlja svoje tragove.



Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Kako nasoj Vladi uputiti zahtev - predlog da se kod svih prodavaca sprejeva prodaja vrsi iskljucivo na spisak sa imenom i prezimenom, brojem licne karte i adresom stanovanja? Valjda bi to, ako nista, bar smanjilo ovaj problem.
 
relja":87j0rprp je napisao(la):
Polako.
Pre godinu (ili dve?) kamena stepeništa su bila potpuno očišćena, izgledala su kao 1934.
Onda je počela najezda ovih kretena, a ovaj grafit je nedavno nacrtan koliko se meni čini, i mislim da je i najveći.

Naša reakcija se odnosi na ovaj novi grafit.

Да очистили су га баш као '34., осим ситне чињенице да су сваки појединачни камен офарбали у другу нијансу,
те је "чист" више одражавао стање струке и управе из 2010.

Нажалост још нико није окачио "шему бојења" па сам склон веровању да је тежак избор боје за конкретан камен падао на плећа конкретних бојилаца који су то годинама мацали.
 
Pa obradil smo ovdje to cuveno molanje kamena ,Koji uzgred receno se sad uveliko ponovo ljusti , posto tamo gdje je trebalo nije uradjena hidro izolacija
 
Шта знам, после неколико година прешао сам поново пешке преко моста и остао без речи. Све ме је то растужило. Унутрашњи украсни стубићи не да се љуште, већ отпадају у комадима величине песнице. Лифт је прљав, уосталом као и све друго. Раздрндани чешљеви, рупе на асфалту, затворена узводна пешачка стаза (видели смо фотке од раније због чега). Графити су свуда, посебно велики у Фрушкогорској - до половине зграда, никако се не слажу са њеном дивном калдрмом, прљава Трансјугова зграда, поломљено степениште ка Косанчићевом венцу зарасло у грање, розикаста боја на споменику, парк заборављен. Тужно, заиста тужно.
 
Мост Краља Александра (данашњи Бранков мост), 1939.године
104731996986591368375523.jpg
 
Za filmadžije Brankov može da „glumi” Bruklinski most
A. KRSMANOVIĆ | 25. jun 2014. 13:38 | Komentara: 1
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... inski-most

Martin Kaf, mag svetske filmske industrije: Snimanje filmova bi Srbiji moglo da donese mnogo gostiju i para. Imamo savršene lokacije, jeftiniji smo od Mađarske, a majstori mogu sve
rep-most620x0.jpg


MILION turista godišnje poseti Tunis ne zbog mora, već isključivo zato što se u toj zemlji nalaze lokacije na kojima su snimani kultni filmovi. U Tunisu je snimljeno 130 filmova, od kojih su najpoznatiji serijal "Ratovi zvezda" i "Engleski pacijent".

Milioni evra i milioni turista mogli bi da se slivaju i u Srbiju od filmske industrije, ukoliko bi naši lokalni zvaničnici bili spremni da izdaju dozvole za snimanje filmova!

Martin Kaf, mag svetske filmske industrije, koji je čitav život proveo tražeći lokacije "zgodne" za snimanje filmova, trenutno šeta Srbijom. On je u potrazi za "dobrim mestom" i utiske će izneti na konferenciji "Pripremanje Dunava za glavnu ulogu u filmovima".

- Prvo i poslednje pitanje koje postave filmadžije prilikom odabira lokacije je: Da li je skupo? - kaže Kaf. - Srbija je 20 odsto jeftinija od Mađarske. Niste skupi, ni rizični i veoma ste zanimljivi, pa ću svima preporučiti da tri meseca provedu u Beogradu, a ne u Bukureštu ili Budimpešti.

Češka je do pre deset godina bila "meka" za filmadžije i godišnje je imala 270 miliona dolara godišnje od stranih produkcija! Onda je izgubila 80 odsto biznisa, jer je Mađarska uvela podsticaje i svi projekti su se preselili u Budimpeštu. Kakvi bi filmovi mogli da se snime u Beogradu?

- Svi! - odgovara Kaf. - Dunav je savršen za filmove o američkim Indijancima. Ulica Strahinjića bana je savršena za period "bel epok" i sa plesačima tanga pretvorili bi je u Buenos Ajres. Novi Beograd bi dočarao SSSR, ali i tematiku apokalipse. Stari grad je odličan za filmove iz sredine 20. veka. Beograd, možda, ne može da "glumi" pustinju, ali može grad u pustinji!

Novac je glavni pokretač dovođenja stranih produkcija, jer pokreće malu privredu. Recimo, nijedan kadar filma "Poslednji samuraj" nije snimljen u Japanu, već na Novom Zelandu. Apsolutno sve potrebno za film napravila je lokalna privreda - od dugmića za kostime do carskih palata. U tom lancu su zaradili svi: avio-kompanija, hotelijeri, kuvari, statisti, drvodelje, krojači, vlasnici konja... Ukupna zarada: 47 miliona evra!

Za šest noći snimanja filma "Ja sam legenda", sa Vilom Smitom, Njujork je zaradio 30 miliona dolara! Kaf je ubeđen da bi Brankov most mogao da glumi Bruklinski most!

rep-most-mala.jpg

- Pored novca, najveći motiv za snimanje filmova treba da bude turizam - ističe Kaf. - Potpuno je neobjašnjivo zašto ljudi putuju na mesta gde su snimani filmovi. Lokacije koje je ovekovečila celuloidna traka poseti po 44 odsto više turista. Filmovi do te mere promovišu destinaciju, da je posle crtaća "Hrabra Merida" Velika Britanija zabeležila 82 miliona posetilaca!

NEGATIVAN FILM - POZITIVNA ZARADA
Kakav su filmovi magnet najbolji je dokaz loš film "Deliverans" sa Bertom Rejnoldsom i Džonom Vojtom u kojem momke na raftingu grozno maltretiraju lokalci. Posle ovog filma 20 miliona ljudi otišlo je na rafting rekom Čaruga u Džordžiji!

Hoteli u Čikagu su imali duplo više noćenja posle vampirske serije "Tvajlajt saga"!
 
sasa901":d4c9nljq je napisao(la):
Bas o tome naš MilisaV je piso i sve lepo uslikao,( samo što briše slike za sobom) :lool:

MilisaV":d4c9nljq je napisao(la):
lik se ladno uselio u brankov most.
slika ispod mosta. ima prozor, doduše u rešetkama.
dscn0415.jpg

ovo je ulaz u prostoriju. ima dosta cveća i nekog krša. i vrata koja blokiraju znatiželjnike da mu banu na gajbu.
dscn0416.jpg

i treća slika. ovo je sa gornje strane. vidi se neki orao sa znakom crvene zvezde, sušena paprika, tikva...
dscn0417.jpg
 
boco ne brišem ja slike za sobom.

okačio sam ih na sajt dodaj.rs ali izgleda da sajt posle određenog vremena sam briše slike....


elem nakon što sam ja to slikao "beogradska hronika" je napravila prilog o čoveku koji se uselio tu.


nakon tog priloga taj čovek je napustio to mesto.


izgleda da se neko novi tu useljeva.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=880173

Društvo | sreda 23.07.2014 | 17:41
UZB: Trotoari na mostu propadaju
Izvor: Beta

Beograd -- Trotoari mostova Beograda propadaju, neki su i opasni za prolaznike, a vlasti odlažu popravke, upozorilo je Udruženja građana "Ulice za bicikliste".

U proleće prošle, 2013. godine, propao je deo trotoara na uzvodnoj strani Brankovog mosta, te je trotoar avgusta zatvoren za pešake jer je na polovini mosta velika rupa kroz koju se vidi reka Sava.

Tako i pešaci i biciklisti mogu da koriste samo drugu, nizvodnu stranu tog prometnog mosta, gde gužve rastu - ukazuje Udruženje, a trotoar je i tu u toliko lošem stanju, da se između nekih spojeva betonskih ploča na mostu već mesecima vidi površina Save.

Nadležni iz Direkcije za puteve grada Beograda su u dopisu od 23. maja saopštili da se ove godine ne planira popravka trotoara na Brankovom mostu, iako je gradski Sekretarijat za saobraćaj još 2013. godine ustanovio da je popravka neophodna.

Uz to je u tom dopisu rečeno da JKP "Beograd Put" nije u mogućnosti da samostalno popravi oštećenje trotoara na mostu, te je pokrenut postupak javne nabavke.

Tako je prošlo godinu dana od nastanka problema, ali se početak rešavanja još ne nazire, navodi Udruženje.


Slično je i na Pančevačkom mostu u Beogradu gde se o stanju trotoara pisalo godinama, a Ministarstvo saobraćaja 2013. utvrdilo da je za taj problem nadležna gradska Direkcija za puteve.

Ali, Direkcija za puteve nije preuzela na održavanje Pančevački most, a nije utvrđen rok da to ona i učini.

"Dotle građanima Beograda ostaje da se guraju na trotoarima ili prelaze mostove sa oštećenim ogradama i rupama", piše u saopštenju udruženja Ulice za bicikliste čiji su aktivisti više puta protestovali na Brankovom mostu.
 
danas i da je i druga pešačka/biciklistička staza na novobeogradskoj strani Brankovog mosta zatvorena za pešake/bicikliste.

Misli li neko popraviti te staze već jednom ili će uskoro i kolovozne trake početi da zatvaraju?

Da li su oni normalni moze li neko da uslika
 
Vrh