Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

@spatiotecte
Ko je o tome govorio?
Rekao bih da nisi pratio prethodne postove koji su prethodili... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zgrada (soliter) omogućuje da njih 100 vlasnika bude na istom mestu. Dok jedna kuća omogućuje samo tom vlasniku kuće da bude na tom mestu.

Zgradu i kuću treba održavati, kao što zgrada bez održavanja ne može tako ni kuća bez održavanja ne može. Jedna zgrada ima jedan ulaz i njih 100 vlasnika stanova ga zajedno održavaju. Samo ja još nisam našao tako dobru profesionalnu uslugu za održavanje zgrada. Da bude uvek okrečeno, čisto i lift uvek ispravan, a ne da jedan pojedinac noseći krevet, pločice pokvari lift ili grafitiranjem zida koji nema ko da prekreči deprimira ostalih 99 vlasnika u zgradi i time delvalvira život u soliteru kao da je to nešto loše za život.

Dakle suština je u materijalnoj strukturi vlasnika, a ne u veličini objekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372876#p372876:3qsdy1kl je napisao(la):
laki72 » 23 Feb 2016 01:47 am[/url]":3qsdy1kl]@spatiotecte
Ko je o tome govorio?
Rekao bih da nisi pratio prethodne postove koji su prethodili... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Pratio sam celu diskusiju ali posto sam video da se neki zalazu za kuce (sto me bas cudilo) a neki za solitere (to me vec manje sokiralo) onda mi je bilo logicno da u sredini okruzena objektima P+6, P+8 budu izgradjene zgrade istih gabarita kako bi se nastavio kontinuitet bloka.
Nema potrebe ni za vecim, ni za nizim zgradama. Ko ce da popuni te 4 solitere od 120 metara, jednostavno nema potrebe za tolikim poslovnim prostorom kao sto nema potrebe za kucama u tom bloku.
Vodio sam se samo zdravom logikom.
 
kako nema potrebe za tolikim prostorom kad novogradnja prosecnih stanova na NBG kosta 2000 e/kvm a svaki poslovni prostor A klase je izdat i pre nego se zavrsi?
 
Da li si siguran mekbejn?
Sto li ima onda toliko poslovnih zgrada koje nisu izdate?
 
Evo ti jedan konkretan primer.

Upalis Happy TV i svaki dan prolazi reklama za bivsu zgradu Lukoil-a.
Izdaje se cela zgrada ili po spratu, a ta se reklama vrti vec jedno vreme sto se moze protumaciti kao slaba potraznja za poslovnim prostorom a lokacija je veoma dobra.
 
generalno kada sada završe sve poslovne objekte u izgradnji ima da bude viška poslovnog prostora na NBG, bar za par godina. Osim ako odjednom ne procvetamo :) Tako da ove silne kule, možda, al za jedno 10 i više godina...

Što se tiče naselja, stambena naselja samo sa kućama u američkom stilu su totalno antisocijalna zajednica koje traže ogromne troškove radi ikakovog socijalnog života (kako neko reče). svuda moraš kolima, niko nigde ne šeta, jednostavno mrtvilo, jednom posetio. Znam i ja da je lepše uživati u svom vrtu, ali mnogo ljudi zanemaruje minuse takvog života, a naročito minus u kome bi svi živeli tako - pa Beograd bi bio površinski jedno 10x veći grad da svi žive u kućama.

Stambeni blokovi sa dosta zelenila, slobodnog prostora mogu da ponude mnogo više, ali naravno uz odgovarajući kvalitet istog, a jednostavnije ih je opslužiti javnim prevozom i jednostavno su mnogo ekonomičnija (novčano i ekološki)
 
Poslovnog prostora ima manjka i to mnogo, ali cena je nerealna za nase uslove. Znam licno bare 15-ak IT manjih kompanija 10-30 zaposlenih koji se smucaju po stanovima i kucama a trebali bi da rade u poslovnim prostorijama sa mnogo vise prirodnog svetla.
Medjutim cena je eksponencijalno veca u odnosu na cenu kojom placaju stanove i kuce.
Vise poslovnog prostora, veca konkurencija, niza cena, bolja popunjenost. Zakon trzista.
 
Zabrinjavajuce spatio da gledas Happy :)

Inace taj objekat je vlsnistvo onih koji da mi ponude besplatno da udjem da koristim prostor ne bih pristao. Sta mislis zasto Miskovic ne gradi poslovni prostor vec hotele tc i sl.
 
Evo šta o poslovnom prostoru kaže JLL u poslednjem izveštaju (a gotovo istim brojkama barataju i CBRE, Colliers, Danos, Nai Atrium...):

Belgrade end-2015 class A, B office vacancy rate at 4.2% - JLL

BELGRADE (Serbia), February 16 (SeeNews) – The vacancy rate for class A and B office properties in Belgrade stood at 4.2% at the end of 2015, with class A office vacancy standing at 3.1%, real estate consultancy Jones Lang LaSalle (JLL) said on Tuesday.

Belgrade's office market is witnessing a growth in construction activity, with several ongoing and announced projects located mainly in New Belgrade – CBD, JLL said in a market overview. High demand for new schemes has been recorded as new office schemes are being absorbed quickly, causing a constant drop in vacancy rates.

Market activity was split by net take-up, 52%, including relocations, new leases and expansion, while 48% was attributed to renewal of contracts, JLL said.

The most active sector was IT, followed by the banking and the insurance sectors.

Looking forward, the expanding retail market will underpin the development of the industrial market, JLL noted.

Izvor: SEE News
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372964#p372964:exbsplt6 je napisao(la):
Igor » 23 Feb 2016 03:39 pm[/url]":exbsplt6]Zabrinjavajuce spatio da gledas Happy :)

Inace taj objekat je vlsnistvo onih koji da mi ponude besplatno da udjem da koristim prostor ne bih pristao. Sta mislis zasto Miskovic ne gradi poslovni prostor vec hotele tc i sl.

Pa gledam sve tv programe ne samo happy.
Ako si mislio da pratim Parove, ne pratim ih, mrzim reality. :D

Inace srpska televiza je krs nevidjeni. Neko ko ne zna i ko gleda TV reklame kod nas bi pomislio da smo nacija koja ima problema sa erekcijom, bolesne zglobove i da imamo problema sa grlom i da nam svima treba dormeo jastuk. :D
 
spatio, reklama na hepi televiziji za poslovni prostor A(B) kategorije moze i mora biti samo nekakva kompenzacija izmedju vlasnika prostora i televizije. to je u rangu oglasavanja seksualnih pomagala na nekom decijem kanalu ili da budem realniji nesto kao reklamiranje ulozaka na sos televiziji. na hepiju, obzirom na programsku semu i prosecnog konzumenta njihovog programa od poslovnog prostora nema smisla reklamirati nista vece od trafike ili garaze.

kapiram da ti marketing nije struka pa ti to nije toliko ocigledno ali verujem da bi ti kad bi video konkurs za zgradu opere u vranicu odmah nesto bilo sumljivo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372931#p372931:1lr34hh2 je napisao(la):
spatiotecte » 23 Feb 2016 12:57 pm[/url]":1lr34hh2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372876#p372876:1lr34hh2 je napisao(la):
laki72 » 23 Feb 2016 01:47 am[/url]":1lr34hh2]@spatiotecte
Ko je o tome govorio?
Rekao bih da nisi pratio prethodne postove koji su prethodili... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Pratio sam celu diskusiju ali posto sam video da se neki zalazu za kuce (sto me bas cudilo) a neki za solitere (to me vec manje sokiralo) onda mi je bilo logicno da u sredini okruzena objektima P+6, P+8 budu izgradjene zgrade istih gabarita kako bi se nastavio kontinuitet bloka.
Nema potrebe ni za vecim, ni za nizim zgradama. Ko ce da popuni te 4 solitere od 120 metara, jednostavno nema potrebe za tolikim poslovnim prostorom kao sto nema potrebe za kucama u tom bloku.
Vodio sam se samo zdravom logikom.


Izvini, nisam dobro protumacio tvoj post. :sesir:
je*******iga posle celog dana na poslu bih trebao izbegavati komentarisanje jer ocito da slabije funkcionisem , al tesko je odoleti.
I da, slazem se sa svim sto si u odgovoru napisao
 
Београду треба можда и цели милион квадрата новог пословног простора А класе. Оно што нас спречава да то добијемо је:

- Изостанак било какве економске суверености, слободног тржишта и здраве конкуренције
- Очајна саобраћајна ситуација, пре свега јавног превоза
- Корупција
- Бирократија
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373014#p373014:1552nzqe je napisao(la):
laki72 » 23 Feb 2016 08:37 pm[/url]":1552nzqe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372931#p372931:1552nzqe je napisao(la):
spatiotecte » 23 Feb 2016 12:57 pm[/url]":1552nzqe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372876#p372876:1552nzqe je napisao(la):
laki72 » 23 Feb 2016 01:47 am[/url]":1552nzqe]@spatiotecte
Ko je o tome govorio?
Rekao bih da nisi pratio prethodne postove koji su prethodili... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Pratio sam celu diskusiju ali posto sam video da se neki zalazu za kuce (sto me bas cudilo) a neki za solitere (to me vec manje sokiralo) onda mi je bilo logicno da u sredini okruzena objektima P+6, P+8 budu izgradjene zgrade istih gabarita kako bi se nastavio kontinuitet bloka.
Nema potrebe ni za vecim, ni za nizim zgradama. Ko ce da popuni te 4 solitere od 120 metara, jednostavno nema potrebe za tolikim poslovnim prostorom kao sto nema potrebe za kucama u tom bloku.
Vodio sam se samo zdravom logikom.


Izvini, nisam dobro protumacio tvoj post. :sesir:
jbg posle celog dana na poslu bih trebao izbegavati komentarisanje jer ocito da slabije funkcionisem , al tesko je odoleti.
I da, slazem se sa svim sto si u odgovoru napisao

Opusteno, desava se to svima nama, bitno je da smo se razumeli. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373003#p373003:2vjowec6 je napisao(la):
razgradjevinar » 23 Феб 2016 06:48 pm[/url]":2vjowec6]spatio, reklama na hepi televiziji za poslovni prostor A(B) kategorije moze i mora biti samo nekakva kompenzacija izmedju vlasnika prostora i televizije. to je u rangu oglasavanja seksualnih pomagala na nekom decijem kanalu ili da budem realniji nesto kao reklamiranje ulozaka na sos televiziji. na hepiju, obzirom na programsku semu i prosecnog konzumenta njihovog programa od poslovnog prostora nema smisla reklamirati nista vece od trafike ili garaze.

kapiram da ti marketing nije struka pa ti to nije toliko ocigledno ali verujem da bi ti kad bi video konkurs za zgradu opere u vranicu odmah nesto bilo sumljivo
Па наравно да ће Пецони да рекламира на својој телевизији свој простор који издаје.
 
sada se pravi Navigator, dva objekta u AC, GTC 43, MPC u Milutina Milankovića, SG... kada se sve to završi svakako više neće biti prazno 4% prostora već dosta više. Naravno osim ako ovaj Penis, izvinte Tenis, ne iznajmi još jedno 10.000 kvadrata poslovnog prostora za svoje potrebe. BNV ni ne računam pošto u isti ne verujem. Gde smo trenutno, mislim da i zgrada od 20.000 kvadrata uzdrma tržište, a sada se pravi dobrano preko 60.000...

Svakako bi svi mali bizinsi radje bili u poslovnim objektima, a ne stanovima, ali ne vidim da mogu da plaćaju 10 i više evra po kvadratu zakup, a dok ne budu to u mogućnosti teško da će se izgraditi tih milion dodatnih kvadrata. Na srednji rok nadam se svakako, danas ne.
Investitori pak ne vide računicu da im daju u zakup nekome prostor za 5 evra, pošto za te pare ne mogu ni da sagrade zgradu.
 
Vecina investitora koje si pomenuo ne krece u izgradnju objekta a da nije pre prvog ašova izdao oko 60% prostora.
 
Jeste, ali MPC je izdao VIPu koji pak izlazi iz prethodnog prostora, SG pravi da bi izasao iz drugih zgrada, GTC stalno seli svoje zakupce tamo vamo, Erste je krenuo da pravi za ne znamo koga (mozda oni izadju iz zgrade gde su sada), Unicredit se seli u onu zgradu u Belvilu.
Sve u svemu, ne bih ja baš rekao da imaju toliko baš novih zakupaca...
Veruj mi, prvi bih voleo da ih sve popune za godinu dana i onda prave nove :)
 
10 evra je i dalje duplo manje od nerealnih 20 evra koliko traze u ex-Lukoil zgradi :)

Inace, moja bivsa je firma je uzimala od GTCa prostor za oko 14-15 evra (doduse oko 1000 kvm), ne znam trenutnu cenu. Slicno je bilo i u Blue house i kod Belvila
 
"cemu sad takav stav?
Feanor je izneo svoje glediste, ti svoje ostali isto tako...
Ja ne mislim kao on , da je buducnost humanih gradova u visokoj gradnji.
Po meni su takve naseobine za visoko organizovane i disciplinovane zajednice, kao sto su pcele i njihove kosnice :D
ili mravi i njihovi mravinjaci "

Da se pojasnim malo... Gradovi NISU humani. I nikada nece biti... Mogu samo da teze tome... Gradovi su na neki nacin vestacka koncentracija stanovnistva i privrede i kao takvi ne mogu biti humani...
Ja se zalazem da zgrade idu u visinu iz vise razloga:
1. Jer nize zgrade (cak i u idealnom socijalistickom sistemu koji je cuvao javne povrsine) zauzimaju previse prostora
2. Jer jedino sto umemo jeste da pravimo krmace koje se naslanjaju jedna na drugu bez ikakvog javnog prostora (srpski kapitalizam)
3. Jer je soliter lakse odrzavati, jedan ulaz mala povrsina, mnogo stanara
4. Infrastruktura (struja, voda, kanalizacija, putevi) u znatno manjim distancama dolazi do mnogostruko veceg broja ljudi
5. Zelim povrsinski manje gradove, kako bi priroda bila bogatija i cistija van njih i kako bi pruzala onima koji to zele pravi kontakt sa prirodom
6. Manji a visi grad manje kosta i manje zagadjuje

Sve ovo vazi JEDINO ako gradnja u visinu oslobodi i poveca javne povrsine (zato poredjenje sa BW ne stoji, BW je investitorsko smece koje sa par drvoreda misli da je resilo sve)...

I da slazem se, naseobine visokih zgrada zahtevaju organizovanost i disciplinu, ali to je po meni i jedino moguce resenje ako zelimo da zivimo u gradu... Grad pruza mnoge prednosti u odnosu na selo, ali i kosta - privatnosti i slobode... Ljudi to moraju da prihvate...
Danas imamo uzas gde ljudi zele grad zbog prednosti koje pruza, a ne zele da urade nista ni da uzvrate nista... Zato su nam fasade u haosu, kucni red je misaona imenica, liftovi su ruski rulet, djubre na sve strane, ponasanje u saobracaju kao u Turskoj, nelegalna gradnja cveta...

Da se razumemo, i ja bih voleo da zivim u kuci u centru Beograda (ili NBG svejedno) ali to je jednostavno sebicno i nemoguce...

Naselja tipa americka predgradja su simbol bahatosti i rasipnistva (iako divna i idealna ako gledas samo svoje dupe) i to ne moze da odrzava ekonomija koja ne vrsi invazije svakih 2-3 godine na druge drzave i koja ne kontrolise pola sveta...
 
Да додам, већина мањих зграда до 4-5 спратова нема лифтове, па ви замислите ту хуманост према старим лицима, мајкама са бебама и особама са отежаним кретањем.
 
Vrh