Šta je novo?

Blok 66

Treba postaviti park u sredini da spoji autobusku stanicu sve do bloka 65 i nadomesti nedostatak parka u Belvilu
Po meni teško da tu može da bude park ako imamo u vidu da je tržišna cena m2 na toj lokaciji 4.000 eur ili više. Ostatak predloga ti je dobar (zgrade sa kaskadama i ostalo).
 
Ostaje da se nadamo da ce buduci investitor izgraditi nekakav park pored samih zgrada. Zaista je potreban park tom delu grada.
Samo da idu u visinu kako bi ostalo vise mesta za zelenilo.
 
Ostaje da se nadamo da ce buduci investitor izgraditi nekakav park pored samih zgrada. Zaista je potreban park tom delu grada.
Samo da idu u visinu kako bi ostalo vise mesta za zelenilo.
Slažem se, najbitnije je da idu u visinu, koliko god. A što se tiĉe parka ako se desi da ovde ne bude park, imaćemo backup opciju u Greenline-u, što je realno tu u kraju
 
Није блок 66 погосно место за парк због близине нове БАС.
 
8 трака по смеру парче булевара хероја са Кошара, парче булевара Црвене армије (Гангула лајк тхис нејм <3 ) и део Ђорђа Станојевића.
 
Па шта онда да направе ту?
Veća osnovna škola, gimnazija, Dom zdravlja ili nešto slišno, pijaca, manji park... Ono što je potrebno južnom delu NBG, a ne da se za maltene sve prelazi na stari deo Beograda ili da se ide u Zemun. Sa već postojećom izgrađenošću NBG, kuburi se sa pomenutim stvarima, jer otprilike čitav severni NBG ide da se leči u Dom zdravlja u Paviljonima, a južni u blok 44, škole i vrtići ne mogu da prime svu decu koju su novoizgrađeni blokovi doveli, a još stambenih blokova je u planu...​
 
Па није ово баш локација ни за ДЗ, ни за ОШ, ни за пијацу, посебно не за мањи парк. Такви садржаји су пре за празне просторе дуж Јурија Гагарина, мада их ту и има. Овај блок је завучен и окружен већином нестамбеним садржајима.
 
Blok A, Belvil, The one, Soul 64, pa buduće naselje u ostatku bloka 64, pa stambeno naselje na mestu Rode, West 65, pa naßelje u Jurija Gagarina kod toplane koje je u nastajanju. Sve su to naselja koja okružuju blok 66, manje - više i kojima bi bilo lakše da doðu do bloka 66 nego da sa gradskim prevozom idu u Savske blokove da obavljaju sve što sam pomenuo u prethodnom postu. Zato sam i predložio blok 66, jer još jedno naselje koje bi opsluživale ustanove u Savskim blokovima svakako nije nešto što bi doprinelo poboljšanju kvaliteta života. Uzgred, već imamo privatni vrtić pored Depoa NBG. Takoðe bi i ljudima iz blokova uz Milutina Milankovića bilo lakše da doðu do bloka 66, nego savskih blokova. Takoðe bi i stanarima BK bilo lakše da doðu dotle.​
 
Blok A, Belvil, The one, Soul 64, pa buduće naselje u ostatku bloka 64, pa stambeno naselje na mestu Rode, West 65, pa naßelje u Jurija Gagarina kod toplane koje je u nastajanju. Sve su to naselja koja okružuju blok 66, manje - više i kojima bi bilo lakše da doðu do bloka 66 nego da sa gradskim prevozom idu u Savske blokove da obavljaju sve što sam pomenuo u prethodnom postu.​
Mali broj ljudi u tim naseljima koristi gradski prevoz (iz iskustva) i vecina koristi privatne domove zdravlja, a deca im uglavnom idu u privatne vrtice, a jedan deo i u privatne skole (osnovne i srednje). Makar sam takav utisak stekao obzirom da sam godinama ziveo u A bloku.
 
Išli bi u državne vrtiće da ih ima više, i da se pre svega grade. Verovatno bi slična situacija bila i za osnovne škole. Takoðe bi se manje išlo i kod privatnih lekara da imamo bolji sistem rasprostranjenosti zdravstvenih ustanova i da se ne čeka i po nekoliko meseci na običan pregled.​
 
Poslednja izmena:
Мислим да у околини има вртић код Белвила, ДЗ недалеко у Нехруовој, пар ОШ у Јурија Гагарина, а парк на шеталишту уз реку. Блок 66 је постављен ближе прузи и уз нову БАС, а у блоку 66А су комерцијални садржаји.
 
Ništa onda, da dignemo mi lepo stambene kule u bloku 66, što je sigurno - sigurno je, bolje je imati još dece koja će da se guraju u gradski prevoz i da se takmiče za mesto u vrtiću i školi sa lokalnom decom iz Savskih blokova, jer to je prirodnije nego sagraditi dodatne kapacitete. Isto je i sa domom zdravlja. Jedino mi nije jasno zašto nije prihvatljivo da se ide u gimnaziju u Paviljonima, nego to može u blok 66.​
 
Pa u dokumentaciji piše da se plan radi po hitnom postupku.
 
Ništa onda, da dignemo mi lepo stambene kule u bloku 66, što je sigurno - sigurno je, bolje je imati još dece koja će da se guraju u gradski prevoz i da se takmiče za mesto u vrtiću i školi sa lokalnom decom iz Savskih blokova, jer to je prirodnije nego sagraditi dodatne kapacitete. Isto je i sa domom zdravlja. Jedino mi nije jasno zašto nije prihvatljivo da se ide u gimnaziju u Paviljonima, nego to može u blok 66.​
Па тако ће и бити, ГСП се сели због продаје, не због практичних разлога. Зато је боље да овде буду пословне куле уместо стамбењака.
 
Možemo samo da se složimo da se n slažemo kako treba da izgleda blok 66.
 
Наравно. Плашим се само да се на крају ни твоја ни моја очекивања неће реализовати, и да ће овде нићи густо поређани стамбењаци.
 
Vrh