Šta je novo?

"Blok 63" - Vojvođanska [stambeni objekat]

Ostaje još jedna parcela sa druge strane ove sivo-narandžaste zgrade, tj. između nje i ograđene parcele osnovne škole Jovan Sterija Popović.

A duž Vojvođanske ulice poslednja prazna parcela u 62. bloku preko puta Bežanijske crkve.
 
A poslednja prazna parcela osim nje, koju pominje MaRkOs, je namenjena za dom zdravlja
 
Ova zgrafa se radi iz sopstvenih stedstava investitora, ne finansora banka izgradnju tj ne radi se o projektnom finansiranju.
Da li znate koja banka odobrava kredit na 80 posto izgradjenosti u ovom slucaju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827542#p827542:3q00o7sm je napisao(la):
Bezaninac » 01 Mar 2021 10:45 am[/url]":3q00o7sm]A poslednja prazna parcela osim nje, koju pominje MaRkOs, je namenjena za dom zdravlja
Dom zdravlja? Da li inače bežanija ima svoju zdravstvenu stanicu ili svi idu na NBG?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828322#p828322:3bo20mfg je napisao(la):
Mima » Sre Mar 03, 2021 7:44 pm[/url]":3bo20mfg]Ova zgrafa se radi iz sopstvenih stedstava investitora, ne finansora banka izgradnju tj ne radi se o projektnom finansiranju.
Da li znate koja banka odobrava kredit na 80 posto izgradjenosti u ovom slucaju?


U oba slucaja tj. bilo da je projektno ili ne, nakon sto zgrada dostigne 80% izgradjenosti svaka ce banka odobriti kredit.

Razlika je kad je projektno, onda samo banka koja finansira investitora daje pre 80% izgradjenosti.
 
Cini mi se da sam danas videla da se gradi zgrada prekoputa ove.
Zar nije trebalo da sa druge strane Vojvodjanske ostanu kucice u nizu? Na kraju ce se i to sve porusiti.
 
Sa sajta jedne banke:

“Preduslovi

Kreditna sposobnost dužnika se određuje u zavisnosti od visine mesečnih prihoda i obaveza dužnika odnosno, zbirnih primanja i obaveza supružnik;
Minimum 12 meseci radnog odnosa u kontinuitetu, 3 meseca kod trenutnog poslodavca, a za penzionere da su najmanje 1 mesec u penziji;
Postoji mogućnost odobravanja kredita za finansiranje kupovine nepokretnosti, čiju izgradnju finansira banka, a koje su namenjene za stanovanje (projektno finansiranje);”

Treci pasus mi je sporan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828352#p828352:353ujazm je napisao(la):
vucko » 03 Mar 2021 09:08 pm[/url]":353ujazm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827542#p827542:353ujazm je napisao(la):
Bezaninac » 01 Mar 2021 10:45 am[/url]":353ujazm]A poslednja prazna parcela osim nje, koju pominje MaRkOs, je namenjena za dom zdravlja
Dom zdravlja? Da li inače bežanija ima svoju zdravstvenu stanicu ili svi idu na NBG?

Nema vucko.

Nekada davno (pre otvaranja objekta DZ u bloku 44) postojala je zdravstvena stanica pored crkve Sv. Đorđa, ali je ugašena. Postoji jedna malena ambulanta na Kosi, i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828388#p828388:14h8cnh5 je napisao(la):
Mima » Sre Mar 03, 2021 11:34 pm[/url]":14h8cnh5]Sa sajta jedne banke:

“Preduslovi

Kreditna sposobnost dužnika se određuje u zavisnosti od visine mesečnih prihoda i obaveza dužnika odnosno, zbirnih primanja i obaveza supružnik;
Minimum 12 meseci radnog odnosa u kontinuitetu, 3 meseca kod trenutnog poslodavca, a za penzionere da su najmanje 1 mesec u penziji;
Postoji mogućnost odobravanja kredita za finansiranje kupovine nepokretnosti, čiju izgradnju finansira banka, a koje su namenjene za stanovanje (projektno finansiranje);”

Treci pasus mi je sporan

Moguce da te nesto buni, generalno moras otici u banku i raspitati se licno za svoj slucaj, nije samo pitanje stepena izgradjenosti kod uslova za kredit, a ono sto sam napisala stoji.
Ovo sa sajta, barem ovako izvuceno, blage veze nema sa zivotom u smislu korisnosti informacije, i ne gledaj bolje to.
Uz ostale uslove, kad dostigne ovaj objekat 80%, mozes kod bilo koje banke da trazis kredit.
 
Pozdrav svima od jos jednog kupca u Blok 63 :sesir: Vidim da vec ima buducih komsija na temi. :kk:

Jako mi je drago da je pokrenuta tema, jos uvek je i prilicno rana faza izgradnje, pa mozemo da razmenjujemo korisne informacije i predloge na vreme. Hvala svima koji dele informacije (bezaninac i ostali :) ) Ja sam bas juce bio na gradilistu, i vidim da ima jaako puno radnika i da se radi punom parom.

Video sam da se u jednom momentu pisalo oko dela ugovora u kojem mi kao stanari prepustamo Investitoru zajednicke prostorije da prakticno radi sa njima sta hoce, da postavi reklame, koristi zajednicko brojilo za struju itd. Ja licno u principu nisam pravio big dil oko toga jer mi je u startu receno da svi ugovori sadrze to i da se to nece menjati. Medjutim, pri potpisivanju predugovora kod notara, notar nas je informisao da ta klauzula nije po zakonu (ne mogu da garantujem da su tacno te reci bile, ali nesto slicno), i da, iako ostaje u ugovoru, kada se stanari usele i formiraju zajednicu/skupstinu stanara, da mogu odmah prvi dan da donesu odluku da to poniste i da preuzmu kontrolu nad zajednickim prostorijama.

Da napomenem da ja do sad nemam nikakav problem sa Investitorom, i ne bih unapred da pokrecem neki konflikt :) Mislim da treba sacekati i videti sta planiraju i da li je razumno. Samo prenosim tu opciju sa Skupstinom stanara o kojoj me informisao notar.
 
Mislim da neke zajednicke prostorije nisu ni predvidjene (steta sto nema biciklane), a deo krova je planiran kao terasa za stanove na povucenom spratu. To jeste standardno za sve novije projekte, iako nije po zakonu, pa bi sigiruno moglo da se ospori na sudu, ako bude potrebe.
 
Da, i ja sam se baš razočarala zbog biciklane.

Inače, da li je neko tražio neke izmene u stanu? Kakva su vam iskustva, da li izlaze u susret?
 
par danasnjih fotki
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    105,4 KB · Pregleda: 4.776
  • 2.jpg
    2.jpg
    113,6 KB · Pregleda: 4.783
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830447#p830447:129n7nqf je napisao(la):
Leslie Knope » Pet Mar 12, 2021 11:51 am[/url]":129n7nqf]Da, i ja sam se baš razočarala zbog biciklane.

Inače, da li je neko tražio neke izmene u stanu? Kakva su vam iskustva, da li izlaze u susret?

Gledali smo plan strujnih izvoda i rasvete (za 2soban stan) i to deluje sasvim dovoljno, bez potrebe za dodatnim izmenama.
Prilikom overe Predugovora kod notara su mi pomenuli da su neki iskazali želju za izmenama kuhinje (da ne bude kliznih vrata i da zidovi budu negde do visine elemenata) i da to prihvataju ako tražimo u nekoj ranoj fazi.
Ja nisam za sada imala zahtev za izmenama. Ono što sam jedino videla kao korisno je kad bi se u stan ovakve strukture u spavaću sobu ulazilo iz hodnika umesto iz dnevne sobe. Ali to mi deluje baš krupna izmena (smanjenje kupatila, izmeštanje vrata, manje mesta za ugradne ormare u sobi...), pa nisam ni ulazila u tu priču.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832127#p832127:nlad9abb je napisao(la):
dreamer » Sre Mar 17, 2021 2:31 pm[/url]":nlad9abb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830447#p830447:nlad9abb je napisao(la):
Leslie Knope » Pet Mar 12, 2021 11:51 am[/url]":nlad9abb]Da, i ja sam se baš razočarala zbog biciklane.

Inače, da li je neko tražio neke izmene u stanu? Kakva su vam iskustva, da li izlaze u susret?

Gledali smo plan strujnih izvoda i rasvete (za 2soban stan) i to deluje sasvim dovoljno, bez potrebe za dodatnim izmenama.
Prilikom overe Predugovora kod notara su mi pomenuli da su neki iskazali želju za izmenama kuhinje (da ne bude kliznih vrata i da zidovi budu negde do visine elemenata) i da to prihvataju ako tražimo u nekoj ranoj fazi.
Ja nisam za sada imala zahtev za izmenama. Ono što sam jedino videla kao korisno je kad bi se u stan ovakve strukture u spavaću sobu ulazilo iz hodnika umesto iz dnevne sobe. Ali to mi deluje baš krupna izmena (smanjenje kupatila, izmeštanje vrata, manje mesta za ugradne ormare u sobi...), pa nisam ni ulazila u tu priču.

Da, i ja sam razmišljala o toj varijanti ulaska u spavaću sobu i došla do istog zaključka. :) A ne smeta vam položaj klime? Nisam sigurna da li je na istom mestu kao za moj stan, ali kod mene je predviđeno da unutrašnja jedinica bude iznad TV-a, što mi je jako čudno jer je čak i prema njihovim renderima taj zid za TV, odnosno suprotan zid za trosed/garnituru, što znači da klima bije direktno u ljude koji sede u dnevnoj sobi, plus stoji na "dekorativnom" zidu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832158#p832158:r86ldpki je napisao(la):
Leslie Knope » Sre Mar 17, 2021 3:40 pm[/url]":r86ldpki]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832127#p832127:r86ldpki je napisao(la):
dreamer » Sre Mar 17, 2021 2:31 pm[/url]":r86ldpki]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830447#p830447:r86ldpki je napisao(la):
Leslie Knope » Pet Mar 12, 2021 11:51 am[/url]":r86ldpki]Da, i ja sam se baš razočarala zbog biciklane.

Inače, da li je neko tražio neke izmene u stanu? Kakva su vam iskustva, da li izlaze u susret?

Gledali smo plan strujnih izvoda i rasvete (za 2soban stan) i to deluje sasvim dovoljno, bez potrebe za dodatnim izmenama.
Prilikom overe Predugovora kod notara su mi pomenuli da su neki iskazali želju za izmenama kuhinje (da ne bude kliznih vrata i da zidovi budu negde do visine elemenata) i da to prihvataju ako tražimo u nekoj ranoj fazi.
Ja nisam za sada imala zahtev za izmenama. Ono što sam jedino videla kao korisno je kad bi se u stan ovakve strukture u spavaću sobu ulazilo iz hodnika umesto iz dnevne sobe. Ali to mi deluje baš krupna izmena (smanjenje kupatila, izmeštanje vrata, manje mesta za ugradne ormare u sobi...), pa nisam ni ulazila u tu priču.

Da, i ja sam razmišljala o toj varijanti ulaska u spavaću sobu i došla do istog zaključka. :) A ne smeta vam položaj klime? Nisam sigurna da li je na istom mestu kao za moj stan, ali kod mene je predviđeno da unutrašnja jedinica bude iznad TV-a, što mi je jako čudno jer je čak i prema njihovim renderima taj zid za TV, odnosno suprotan zid za trosed/garnituru, što znači da klima bije direktno u ljude koji sede u dnevnoj sobi, plus stoji na "dekorativnom" zidu.

Za položaj klime nisam ni pitala. U principu mi je to manje bitno. Verujem da su tako osmislili kako bi spoljna jedinica završila na terasi, a ne na spoljnoj fasadi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821657#p821657:3t5pjj6v je napisao(la):
Sholim » Uto Feb 09, 2021 3:18 pm[/url]":3t5pjj6v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821333#p821333:3t5pjj6v je napisao(la):
dreamer » 08 Feb 2021 12:50 pm[/url]":3t5pjj6v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821321#p821321:3t5pjj6v je napisao(la):
Leslie Knope » Pon Feb 08, 2021 12:06 pm[/url]":3t5pjj6v]
dreamer":3t5pjj6v je napisao(la):
Hvala na odgovoru.
Da li mislite da će trebati sve te izmene u odnosu na planirani projekat utičnica/rasvete?
Javite ako budete dobili neku povratnu informaciju :)
To je sada stvar lične preferencije. Da li biste radije da prilagodite instalacije svojim potrebama ili svoje potrebe instalacijama. :D

Sholim":3t5pjj6v je napisao(la):
Pozdrav potencijalne buduce komsije, naime ovo i mene interesuje. U predugovoru u clanu 7. pise da dajemo prodavcu neopozivu saglasnost da moze da koristi i upravlja zajednickim prostorijama koje se nalaze u dvorisnim, podrumskim, suterenskom, krovnom prostoru.
Da mogu menjati njihovu namenu i rekonstruisati ih, a narocito krovni deo i spoljasnje zidove zgrade radi postavljanja reklamnog, rasvetnog materijala koji ce se napajati preko zajednickog brojila skupstine stanara.

Da li neko ima slicno iskustvo, ili je cuo negde za nesto slucno? Meni je takodje ovo vrlo nelogicno.
Da im mi stanari placamo reklame itd? I zasto bi oni zadrzavali vlasnistvo nad ovim zajednickim prostorima kada prodaju sve stanove? Zar ne bi trebala skupstina stanara/sama zgrada da zaradjuje ukoliko bude nekih postavljenih reklama na samoj zgradi?
Takodje i ovaj deo oko promene namena zajednickih prostorija..
Ja sam ovaj predugovor poredila sa par predugovora za neke druge aktuelne novogradnje u Beogradu, i ovaj član je prisutan svuda. Odnosno, deo člana koji se tiče korišćenja i prilagođavanja zajedničkih prostorija. Nisam nigde videla ovaj deo za napajanje reklamnog materijala preko zajedničkog brojila skupštine stanara. Taj deo bi mi bio okej pod uslovom da novac od reklamiranja ide u budžet zgrade, a to nije definisano u predugovoru i nekako mi se čini da to nije plan.

I ja sam se raspitivala - u poslednje vreme u novogradnjama bude prisutan član koji se tiče ovoga za zajedničke prostorije.
Ali nisam naišla na slučaj ili da je nekom poznato da se ovako reguliše ustupanje reklamnog prostora. Verovatno što nema ni mnogo zgrada koje bi imale ovako zgodnu čitavu jednu stranu zgrade za reklame. Investitor nije prihvatio korekecije tog člana, pa je "uzmi ili ostavi".
Da, stanari će u okviru zajedničke struje plaćati i napajanje reklama, ali bi trebalo (nadam se da će biti tako) da investitor plaća određenu nadoknadu za korišćenje reklamnog prostora, koja će ići u fond za održavanje zgrade, eventualne popravke i sl.
A kako će to u praksi zaista izgledati i kako će ići dogovor o visini te nadoknade, ostaje da vidimo.

I ja se nadam da ce investitor placati naknadu za taj reklamni prostor skupstini stanara, posto ce se napajati preko zajednickog brojila. To bi bilo korektno. I nadam se sa ce ipak i te reklame da se urade sa merom i da nece nocu smetati stanarima.
To sta je korektno i sta pise u ugovoru su razlicite stvari.
Videcete kako ce odnos investitora prema vama da se promeni onog momenta kad mu isplatite novac.
Posebna prica su doplate za promenu rasporeda uticnica, ili za to sto neko zeli tus kabinu umesto kade.. ne verujem ljudi na sta sve pristajete, a pritom vec papreno placate cenu kvadrata.
Sto se tice zajednickih prostorija, to je standardna fora po kojoj ce on te iste prostorije da prenameni u stanove, i posle nekog vremena legalizuje(tako sto ce da podmaze gde treba).
Ovo sto rade investitori po Beogradu je bahatost na delu, a to rade zato sto im se moze.
 
I ja sam zainteresovan za ovu novogradnju. Moze li neko da mi kaze, posto se pri potpisivanju predugovora daje 20% vrednosti nekretnine, sta ce da se desi ako banka ne odobri kredit kad zgrada bude na 80% izgradjenosti? Iz raznih razloga, klijent dobio otkaz i sl.
Da li je neko od kupaca uzeo sprat ispod povucenog sprata i da li se raspitivao kako ce biti uradjena izolacija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833761#p833761:3on9elit je napisao(la):
ristan12 » Pon Mar 22, 2021 7:54 pm[/url]":3on9elit]I ja sam zainteresovan za ovu novogradnju. Moze li neko da mi kaze, posto se pri potpisivanju predugovora daje 20% vrednosti nekretnine, sta ce da se desi ako banka ne odobri kredit kad zgrada bude na 80% izgradjenosti? Iz raznih razloga, klijent dobio otkaz i sl.
Da li je neko od kupaca uzeo sprat ispod povucenog sprata i da li se raspitivao kako ce biti uradjena izolacija?

Ako Vam nijedna banka ne odobri kredit, ukoliko odustanete od kupovine - kapara se ne vraća (tako stoji u predugovoru).
Ono što mislim da možete da uradite ako dođe do toga je - da stan 'prodate' nekom drugom, tj da neko umesto Vas kupi (bilo preko kredita ili keš), a Vama vrati iznos kapare.

Proverite sa investitorom tj. agencijom, mislim da u Ugovoru (u odnosu na predugovor) može da se menja sve osim konkretnog stana i ugovorene cene po kvadratu.
 
Evo par slika od danas (nedelja), koliko smo primetili drugi sprat je u izgradnji.
 

Prilozi

  • 67D7EA07-CE95-4AFE-8882-9A4CFD7969CE.jpeg
    67D7EA07-CE95-4AFE-8882-9A4CFD7969CE.jpeg
    467,1 KB · Pregleda: 2.945
  • 9EA7FA03-25A4-4B8A-B7C6-61171AD72A8F.jpeg
    9EA7FA03-25A4-4B8A-B7C6-61171AD72A8F.jpeg
    472,6 KB · Pregleda: 2.929
  • 6C2F9762-68AC-4C42-9E6F-2280092C3957.jpeg
    6C2F9762-68AC-4C42-9E6F-2280092C3957.jpeg
    533,7 KB · Pregleda: 2.939
  • F5DE9BD1-58E2-43EE-8EDC-1F71B7B63E3E.jpeg
    F5DE9BD1-58E2-43EE-8EDC-1F71B7B63E3E.jpeg
    344 KB · Pregleda: 2.933
  • 5078C2BF-AF8F-43C0-B7CD-9F47B24EAFE7.jpeg
    5078C2BF-AF8F-43C0-B7CD-9F47B24EAFE7.jpeg
    342,1 KB · Pregleda: 2.940
Da li je neko nesto menjao u stanu(dodavao, oduzimao), i vrsio doplate za isto?
 
Da li ste primetili da se deo zgrade prema susednoj (gde treba da se nasloni) uopste ne gradi? I dalje stoji na nivou zemlje.
Da li spor koci gradnju ili nesto drugo?
 
Black":21epurdu je napisao(la):
Da li ste primetili da se deo zgrade prema susednoj (gde treba da se nasloni) uopste ne gradi? I dalje stoji na nivou zemlje.
Da li spor koci gradnju ili nesto drugo?
Spor ne postoji.

I taj deo se gradi.

Slika je od danas.
afec79c3e02e41fd45f2dd5b75b22ace.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Vrh