Šta je novo?

Blok 39 - Centar Za Promociju Nauke i Nanocentar

2012":33a6fucq je napisao(la):
Trebalo da podrzite tu inicijativu, da Telsa zasluzuje taj simbol u vidu tornja koji bi ujedno bio i novi muzej u njegovu cast a da postane najpoznatiji simbol grada poput Ajfela u Parizu..ne razumem zasto bi neko ima nesto protiv toga..a posebno likovi koji to nazivaju glupost..mozda i nisu odavle :kafa:

Kratak, debeo, a sa okruglom glavom je pravi simbol za one koji razmisljaju ovako, samo se iskreno nadam da nisu vecina u Beogradu. Tesla inace ima sasvim lep muzej koji srecom jos uvek radi, vazan bulevar, i ne vidim sta jos tu treba izmisljati. Bilo za turiste ili nas same. A i sam Tesla kao skroman covek posvecen nauci bi verovatno vise voleo da se najzad kompletira kampus tehnickih fakulteta, ako vec na nesto treba trositi pare koje i tako nemamo.
 
Realnost je da je danas mnogo važnije imati ikakav posao bez obzira na visinu prihoda
-kako bi se nekako preživolo do boljih dana .
Utakvoj situaciji ovo je još jedno ulaganje u neprofitabilan projekat koj ne donosi popravljanju situacije, uvećava prezaduženost i ovom narodu stavljanje još jedne grbe na leđa. . . . ( nece od ,,luksuzatora,, da se vraca dug, nego od svih nas)

Naravno sit gladnom ne veruje a koliko vidim siti su nezajažljivi

I arhiktektura u ovakva teška vremena treba da služi narodu a ne protiv njega .
Navijati samo radi ostvarenja egzotičnog projekta u kome ce samo siti imati koristi je vrlo nisko. i sa moralne i ljudske strane

Arhiktektura svoje lepote može da pokaže i na profitabilnim projektima. Jednom kada se bar malo popravi stanje
tada svako ce se, rado složiti i sa izgradnjom ako trebaj i pet centara za promociju nauke . . .

Ovakvim Antoanetskim, ponašenjem se samo udaljujemo od željenih boljih dana tj. pospešuje se dekadencija
ako grešim , gde su onda ti kolači ?

.
 
JohnyBgood":3efviv9i je napisao(la):
2012":3efviv9i je napisao(la):
Trebalo da podrzite tu inicijativu, da Telsa zasluzuje taj simbol u vidu tornja koji bi ujedno bio i novi muzej u njegovu cast a da postane najpoznatiji simbol grada poput Ajfela u Parizu..ne razumem zasto bi neko ima nesto protiv toga..a posebno likovi koji to nazivaju glupost..mozda i nisu odavle :kafa:

Kratak, debeo, a sa okruglom glavom je pravi simbol za one koji razmisljaju ovako, samo se iskreno nadam da nisu vecina u Beogradu. Tesla inace ima sasvim lep muzej koji srecom jos uvek radi, vazan bulevar, i ne vidim sta jos tu treba izmisljati. Bilo za turiste ili nas same. A i sam Tesla kao skroman covek posvecen nauci bi verovatno vise voleo da se najzad kompletira kampus tehnickih fakulteta, ako vec na nesto treba trositi pare koje i tako nemamo.
Vidi se da si Trol... ;) inace promasaj vitak i visok..a sta imas protiv debelih ljudi ..ovo je govor mrznje..i primitivizma..dao bih te debelima da te rastrgnu.. :D
 
Nemam nista protiv debelih ljudi, ti ocigledno tesko kapiras :D :D :D ... sto me i ne cudi s obzirom na sve druge nebuloze koje pises.
 
Svako licno obracanje clanu foruma,vredjanem i sl.moderator treba da izbrise s obzirom da pojedinci kao Johny.B..miniraju forum..
Ne razumem zasto bi neko vredjao bilo koga sa foruma ako mu se ne svidja sta pise..zar nije lakse preskociti post....ili se radi o opstrukciji..... :kafa:
 
boca-ica

алал вера. због постова оваквог квалитета и зрелости радо посећујем овај форум.
 
2012":1yw0f83m je napisao(la):
Svako licno obracanje clanu foruma,vredjanem i sl.moderator treba da izbrise s obzirom da pojedinci kao Johny.B..miniraju forum..
Ne razumem zasto bi neko vredjao bilo koga sa foruma ako mu se ne svidja sta pise..zar nije lakse preskociti post....ili se radi o opstrukciji..... :kafa:

Ja tebe nisam nazvao trolom niti nekim pogrdnim imenom a ti se frljas sa nekakvim govorima mrznje i koje cime. No dobro od sad si mi na "ignore", i zaista cu preskakati tvoje buduce postove. Have a nice life.
 
Na sajtu Jedinice za upravljanje projektima (www.piu.rs) dati su novi rokovi za izgradnju Nanocentra i Centra za promociju nauke i Bloku 39: april 2013 - septembar 2014. za oba projekta.

Za CPN stoji da je u toku izrada arhitektonskog rešenja, idejnog projekta i glavnog projekta, dok je na stranici o Nanocentru navedeno da su u toku pripremni radovi na sanaciji terena. Prolazim relativno često pored Bloka 39 (doduše kroz Omladinskih brigada, a ne kroz Bulevar umetnosti prema kom bi trebalo da budu orijentisani novi objekti) i nisam primetio nikakve pripremne radove. Međutim, ne mogu da se zakunem, ali čini mi se da je skoro bilo seče drveća i drugog rastinja u tom bloku.
 
Izgradnja nanocentra je izvesna ali mislim da je i zbog promene politicke situacije izgradnja centra za promociju nauke pod velikim znakom pitanja.Ostaje nam samo da imamo strpljenja i vidimo sta ce biti od te cele price.
 
Moguće, ali sumnjam. Ministarstvo prosvete i nauke vodi isti čovek kao i u prethodne četiri godine, a kredit EBRD-a je namenski odobren za te projekte. Naravno, nema garancija da će projekat biti realizovan, ali za sada niko ne pominje odustajanje od izgradnje.
 
Nazalost,vec pola kredita zeleznica su odlucili da istorse na potrosnju,plasim se da ne urade i sa ovim kreditom.To ce biti totalna tragedija.
 
To što novi stari ministar finansija želi da sprca ruski kredit na plate i penzije mora da sačeka zeleno svetlo iz Moskve. No, o tome na drugoj temi. Verujem da ima razmišljanja da se i ovaj novac potroši u druge svrhe, ali kao i u slučaju kredita za železnice - bez odobrenja zajmodavca mogu samo da sanjaju o tome.
 
Zar nije sve ovo vodio Boza Djelic a ne ovaj jolpaz?

A sto se mene tice, ako i ova vlast nastavi sa ovom gluposcu ni u ludilu mi ne pada na pamet da glasam za neku od partija iz koalicije. Kao sto sam i ovim predjasnjim dao ukraseni beli listic. Jedino ispravno po meni je stornirati taj krediti i pootpustati sto vise tih partijasa koji su se u taj "centar" uhlebili. A nekakav nanocentar i sve ovo nam treba kao saka na oko.
 
Neka makar pocnu graditi nanocentar,steta sto toliko kasne makar sa njime.Sam efekat pocetka izgradnje novog objekta u tom bloku bi bio lep.
 
vucko":2huuom7z je napisao(la):
Neka makar pocnu graditi nanocentar,steta sto toliko kasne makar sa njime.Sam efekat pocetka izgradnje novog objekta u tom bloku bi bio lep.

Drzava koja nema para da ispuni obaveze cak ni prema onima koji su joj poverovali pa kupili stanove u Dulvilu, a o hiljadama dobavljaca da i ne govorimo, nema nikakva posla da se zanosi sa nekakvim nano-lazama niti da se, odnosno NAS, dodatno zaduzuje (sto bi bilo ne mega nego tera-sr***). Ma kako taj blok na kraju izgledao.
 
Johhny,ostacemo bez novca i tako je vec,ali ovako dobijamo i infrastrukturu(naucnu) a ne bacamo novac u potrosnju i populizam.Zato i podrzavam ovaj projekat nanocentra dok nemam misljenje oko CZPN-a.
 
vucko":2mngadps je napisao(la):
Johhny,ostacemo bez novca i tako je vec,ali ovako dobijamo i infrastrukturu(naucnu) a ne bacamo novac u potrosnju i populizam.Zato i podrzavam ovaj projekat nanocentra dok nemam misljenje oko CZPN-a.

Razumem rezon, ali zemlji u kojoj se i voz prema Sidu klati da mislis da ce da iskoci iz sina iako ide samo 30 km/h ima TOLIKO druge infrastrukture u koju je bilo bolje uloziti (koliko kilometara koridora 10 se moglo za ove pare izgraditi?). Beograd vec sada zaradjuje od turizma vise nego sto ce ikada od nekakvih nano-tehnologija, a da bi nam turizam i ne samo turizam nego i SVE drugo napredovalo, treba nam obicna infrastruktura. Nazalost to nece od Mrkonjicevih obecanja nego treba dati pare. A bojim se da je nanocentar upravo to - price, PR, kule u vazduhu, ugradjivanje u nabavke opreme, a sta o tome naucnici misle - treba pitati ljude sa univerziteta...
 
Пре пар дана су почели, а данас наставили рашчишћавање терена у Блоку 39 са три велике машине. Две уз Омладинских бригада и једном уз ФДУ. Нема никакве табле (бар не на улазу из О. бригада).


Blok%2039.JPG
 
Bas to videh danas.Cim postave tablu za nanocentar prebacujemo temu u projekte u izgradnji :vops:
 
Надам се да ће ускоро иселити и оних пар нелагално насељених породица у овом блоку. Они ту живе скоро 30 година. Има чак и један ауто сервис !

Кад гледате слику Тауер Ај-а (укњижен плусићћћ за бившег мог комшију), њихове "куће" се налазе са десне стране слике (не виде се), а у равни Факултета драмских уметности.

И то може Тауер Ај да сними са прозора или терасе своје зграде у блоку 38.
 
Данас су наставили послом, али још нема табле:
http://youtu.be/VKEfGxpZgyY
Наравно, оштетили су коловоз иако су се трудили да као нешто заштите, али само формално и прилично преко qрца. :( Ко је сад одговоран за то?
 
TowerEye":3las9lzb je napisao(la):
Данас су наставили послом, али још нема табле:
http://youtu.be/VKEfGxpZgyY
Наравно, оштетили су коловоз иако су се трудили да као нешто заштите, али само формално и прилично преко qрца. :( Ко је сад одговоран за то?

Čekaj, zar nije asfalt na tom delu ulice bio obnavljan prošle godine?

Vidi se da su spremlili gumene trake da podmetnu ispod gusenica, ali da ih nisu na vreme postavli.
Morali su, pogotovo što je juče na ulici bilo preko 40 stepeni. Morao je i asfalt da bude kvalitetniji, morao je i poslovođa da obrati pažnju, morao bi Grad da naplati popravku asfalta...itd, itd.
 
Који смрадови, па могли су комотно да уђу са камионом у градилиште и да ту онда истоваре ову грађевинску машину-рово копач или како се већ зове. Има простора да се камион и окрене и изађе из градилишта, без проблема.

Уз допуштење Тауер Аја, пријавио бих ово Београд путу, значи уз пријаву против Елит Копа послао бих и овај снимак који је он снимио. Ајде да видимо како ће и Београд Пут да реагује на ово !
Да ли је Елит Коп извођач или подизвођач радова ?
 
Vrh