Šta je novo?

Blok 32 - Stambena izgradnja

0.7 evra po m2 plus PDV i dodatnih 7 evra za parking mesto.

Mozda iznos zavisj od povrsine stana i kada je ugovor sklopljen. Ta cena ce protpostavljam biti dogovorena u buducnosti skupstinom stanara.

Ne verujem da PMC zaradjuje na održavanju, nije im to delatnost.

Nadam se da je unutrašnjost kvalitetno uradjena. Po slikama vidim da su spolja koristili meterijale koje su obećavali u promotivnom materijalu.

Nadamo se najboljem dok se ne dokaže suprotno :)
 
Bio sam u zgradama pre nekoliko dana, obišao neke stanove, par utisaka ovako na brzinu: one fotke unutrašnjosti sa njihovog instagrama odgovaraju stvarnom stanju stvari, prilično korektno urađeno sve. Sve ugrađeno deluje veoma kvalitetno na prvi pogled, prozori, vrata, keramika, parket, sve... Pohvala za parketare i keramičare koji su napravili spoj između parketa i pločica u kuhinjama/trpezarijama savršeno, linija prava, tanka, sve u istom nivou, bez lajsni koje prekrivaju spoj. Ariston Velis bojleri u kupatilima stvarno lepo izgledaju onako tanki, samo je meni čudno što se priključuju na struju preko utičnice a ne direktno na kabl, nisam do sad video takvo povezivanje bojlera na struju. Prozori masivni, dobro izoluju od buke, provereno uživo jer je kompresor nešto razbijao ispred zgrade. Unutrašnje stepenište je malo "neudobno" za penjanje, visina stepenika je nešto veća od uobičajene, možda za 2-3 cm. Stepenice obložene kamenom, ograda staklena, rukohvat drveni, malo blesava kombinacija, ali lepo izgleda. Ono zelenilo po terasama se zaliva automatski, kap po kap sistem, zemlja je pokrivena onom usitnjenom korom drveta (malč beše?) pa valjda neće blato prskati na sve strane kad pada kiša. Ne postoji plafonsko osvetljenje na terasama, postavljene su valjda led trake na unutrašnju stranu ograde i svetle ka podu terase, verovatno će biti zanimljivo. Nije spojena struja u stanovima još uvek pa nisam mogao da isprobam to...
Opšti utisak je da luksuznije deluju spoljašnjost zgrada i ulazi i stepeništa u zgradama nego sami stanovi (što je možda i normalno), nemam pojma...
 
Blok 32 se izdvaja spoljašnošću, što je za pohvalu imajući u vidu brojne replike demit fasada sa staklenim balkonima po gradu. Ono što nije poželjan Bgd trend je što se kao luksuz prodaju našminkani lobi ulazi sa portirima i održavanjem od 1€ po m2 mesečno kao navodnim luksuzom, dok su preskupi stanovi potpuno prevaziđeni arhitektonski i po uređenju enterijera koji ne opravdava plaćenu cenu kvadrata
 
Да је среће да су направили само ове две стамбене зграде, био би пун погодак. Пословна, сама по себи, није лоша, али је преблизу цркве и гуши поглед на њу.
 
Još uvek nema rasporeda primopredaje stanova za srednju zgradu. Poslednje obaveštenje je "do 30 septembra".
 
Pera13":2rhxn976 je napisao(la):
Ja sam jedan od kupaca i cest posetilac beobuild foruma. Ovo je prvi put da iznosim svoje misljenje. Forum je veoma dobar jer nam daje bar neki oblik transparentnosti. Ovaj projekat je daleko od svetskih standarda kao i vecina novogradnje u Bg. Ja sam kupio stan ovde zbog lokacije. U mom ugovoru pise 0,7 e po m2 plus pdv. Pozvao bih buduce vlasnike da iznesu koliko je ova stavka u njihovim ugovorima da bih izbegli potencijalna vacarenja of strane PMC. O nepostovanju ugovora i slicnom cu vam izneti detalje nakon sto dobijem kljuc.
Zašto se to održavanje obračunava po m2? Pa neće oni njemu čistiti i sredjivati stan iznutra.
Smatram da to treba da bude podjednaka cena na sve stanove.
Očigledno je kod svih investitora ta cena oko 0.7eur/m2 plus pdv, što je stvarno mnogo.
Stan od 50m2v= 35eur plus pdv+info stan i ostalo = previše
 
Zeus od koga si dobio obavest o uselenju do 30 septembra za srednju zgradu. Deluje mi da nas zavlace.
 
Da u pravu si, zavlače Pero.

Ovi iz PMC-a ne o odgovaraju na upite, nego prosledjuju sve poruke firmi koja im radi marketing i prodaju "AMG solutions d.o.o."

Ovi iz AMG-a, mada ljubazni, zbunjeni su i ne dagu precizne informacije, jer možda i nemaju. Loša komunikacija.

Zadnja informacija od AMG-a je "do 30 Septembra".

Takav vid zavlačenja je neprihvatljiv.
 
Info koju sam dobio od cuvara sinoc je da 1 Sept. krecu sa uselenjem prve zgrade a za srednju zgrade ne znaju. Zeus da li su za srednju zgradu ti rekli da do 30 Sep svi treba da dobiju kljuceve ili ce tek da krenu sa delenjem kljuceva. Meni vec ceo mesec obecavaju sledece sedmice. Jedino su ljubazni klinci koji rade u AMG ali slaba vajda od toga kada nas zavlace.
 
Ovo su mi poslali pocetkom avgusta:


"Poštovani,

Planirano useljenje za ulaze A i B kreće 17. avgusta, a za ulaze C i D od 01.09.2020. godine.

Izvinite što ste čekali na odgovor. "


Ovo su mi poslali prosle nedelje:

"Poštovani,

Očekujem da ću uskoro imati raspored useljenja i blagovremeno ću vas obavestiti o datumu primopredaje za vaš stan.
Plan je da useljenje Bloka bude u periodu 31.08. -30.09.2020. godine.

Srdačan pozdrav,"
 
Još uvek je nepoznat raspored useljenja i kriterikum za prioritete.
 
Слике од данас поподне; тротоари око средње зграде се још раде и приступ њој је заграђен; у првој згради су прошле недеље почели да предају станове, али ни у њој није готова гаража, у светларнику је још скела, нису све зелене површине и жардињере засађене.
У улазу је портир за пултом. У приземљу има мала остава за бицикле - за пет-шест њих на око 28 станова, а кажу да ће у подземном делу имати и малу оставу уз гаражно место.

























Ходник, степениште и простор испред лифта су поплочани махом белим мермером с помало црног, и то добро изгледа. Знатно је квалитетније и лепше него у ламелама прве фазе Веста 65. Ограда уза степенице је од стакла. Лифтови су одвојени од станова, налазе се између два засебна ходника са по два стана, са стакленим вратима која могу да се закључају (власници добијају кључ од њих).












 
Улазни део је знатно мањи него у зградама Централ гардена, али је у Блоку 32 много мање станова по спрату (и улазу) него тамо. Степеништа су овде боља него у Централ гардену и првој фази Веста 65, где је број станова по спрату исто тако већи него овде.



Улазна врата у стан споља и изнутра - не свиђа ми се што су беле боје с унутрашње стране:







Дневна соба - веома ми се допадају велики прозори и балконска врата која имају још једно уско крило које се скроз отвара:



Ево како изгледа када су и врата и то крило отворени; више би ми се свиђало да је алуминијум обложен дрветом с унутрашње стране:



Клима је на плафону који је веома мало спуштен, исто и у кухињи:



Свуда је велики број утичница - овде су маске скинуте јер је зид пукао, рекламиран и одмах поправљен, као и једна непопуњена фуга на подним плочицама:



Скела у светларнику кроз кухињски прозор:



Прозор у спаваћој соби, исто тако велик:



Спаваћа соба, с климом:



Клизна врата према ходнику, соби и купатилу - боље би било да су стаклена као у Весту 65:



Купатило, нема огледала:









Једино осветљење на балкону је - тзв. амбијентално:



Жардињера испод прозора дневне собе је још празна:





На ову шипку доле и на део који спаја терасе ће вероватно слетати птице и убрзо их запрљати:







Један број биљака се суши, али, постоји гаранција да ће их заменити кад се то деси:



 
Lepo sve izgleda. Kakav je spoj keramike i tarketa u kuhinji? Obicno nasi majstori to ne znaju da dobro izvedu.
 
А ево како изгледа током ноћи, са осветљењем.
 
Biljke ce retko ko zalivati, nije ovo resenje sa biljkama za stambene zgrade, lepo je ali nece jos dugo ostati tako, bez obzira na garanciju.
 
Ako sam dobro video na jednoj slici se vidi 'šaht' u žardinjeri što znači da može da se izvuče i lateral za kap po kap navodnjavanje.
 
Mislim da je neko komentarisao da ce terase imati kap po kap sistem. Kompeks izgleda pristojno, dosta dobrih resenja. Ono sto mi se ne svidja su radijatori u sobama, nisu prozori celom visinom dnevne sobe I bojler u kupatilu ( ne znam da li ce moci da se zatvori pa da se ne vidi ). Mnogo bolje nego A blok I vecina novogradnji po BGD. Cekamo prva iskustva stanara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedan od najboljih stambenih projekata u bgu. Investitori kojima bi dao pare definitivno, da kupujem stan
 
bas dobro izgleda, moja jedina zamerka su bojler ( ja bih stavio protocni ili sakrio) i radijatori. Ostalo izgleda korektno.
 
Dopadljivo izgleda. Ipak ti tunelski stanovi, kao na slikama iznad, pozicionirani su u središnjem delu zgrade i imaju prednost samo zbog prirodne ventilacije mokrih čvorova ka svetlarniku, što je ipak retkost u novogradnji. Mnogo su atraktivniji stanovi na uglovima ovih zgrada, dvostrani su, u prozorima su celim spoljnim obimom, što je takođe retko prisutno u novogradnji. Ko je kupio takav stan na ovoj lokaciji nije pogrešio
 
Sinoć kad sam prolazio pored primetio sam interesantno osvetljenu fasadu. Nažalost nisam mogao da uslikam jer sam vozio.
 
Vrh