Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

@bendere

kao sto rekoh, dok ti ne priznas sam sebi nece ti biti lakse :) ali posto neces, nemaju onda sta ni kriptasi da priznaju. Meni vise zagadjuju gameri koji cepaju wow 26 sati dnevno. Nikad on nece biti koristan za drustvo niti ce ista dobro doneti, njegova neproduktivnost utice na sve nas, a najvise na njegove roditelje koje stavlja na muke u svojim srednjim poznim godinama. I da, ja bih pre dao nekom drugom nego bankarima, nije mi krivo kad neko drugi zaradi ako ima zasto. Nema potrebe da budem ljubomoran da zelim nekome da crkne krava jer ja nisam hteo da zaradim. Do tada ce za one koji placu za propustenom zaradom uvek biti piramidalna sema iako nema dokaza koji ukazuju na to samo sebe ubedjuju u nesto da bi lakse spavali. (ne odnosi se na tebe)

@earth

zlato je proslo, nema ono vise nikakvu vrednost. Vidim niko od pljuvaca se nije nadovezao na moj post za dijamante, a da ne spominjem "umetnicka dela". Pa cak i nekretnine su kocka i mafijanje ako cemo tako. Vreme gvozdja, zlata je proslo... sada su neke nove vrednosti...

@grey

mozda prilikom akumulacije, niko ne kupuje kripto jer zna da ce cena biti manja.
 
Zlato kao najpostojaniji element na zemlji je izabran za osnovno merilo vrednosti. Većinu zlata države čuvaju u rezervama, a veoma malim delom tzv. investicionog zlata se trguje i pomeranje cena nije toliko teško predvideti.
Bitcoin kao univerzalno merilo vrednosti, šta ćemo kad nestane struje, a ne bude backup-a?
 
Čekaj brate, zlato je ipak tu hiljadama godina kao čuvar vrednosti, a ni tržište ne pokazuje da mu je vreme prošlo jer je zadnje 2 godine uvećalo vrednost za 50%, a u zadnjih 15 oko 300% (slika ispod). Prednost zlata je što je imovina koju možeš držati u ruci i što su varijacije mnogo manje nego kod kriptovaluta, pa je za onoga ko želi manji rizik bilo dobitka bilo gubitka. Takođe je vrlo likvidno, tj brzo se pretvara u novac (prednost u odnosu na nekretnine). Ja obazrivo navijam za blokchain kriptovalute ali ako se nešto sumnjvo iznese, ne vidim to kao pljuvanje, nova i nepoznata stvar, treba biti oprezan. Kako prolazi vreme sve manje mi deluje da će propasti, ali da li će jedan bitkoin vredti za par godina milion ili 1 evro, nemam predstavu. Meni lično kao sredstvo zarade nije interesantna, ali bih ga korsitio kao sredstvo plaćanja ako se omasovi i cena stabilizuje.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 2.618
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813680#p813680:3dr8k15u je napisao(la):
mariks » Pet Jan 15, 2021 10:11 pm[/url]":3dr8k15u]zlato je proslo, nema ono vise nikakvu vrednost.

Једна од најглупљих изјава које сам прочитао у животу.
 
Da je bitcoin i ostali shitcoini napravljen da se sacuva vrednost, tj da danas mozes da kupis X komada hleba (ili cega vec) i za 5 godina isto toliko, to bi bio revolucionarni proizvod, i ja bih prvi uradio naklon do poda.
Zastita od inflacije, i lopova iz centralnih banaka, pa vi majneri bi bili nasi idoli.

Medjutim, on je napravljen da bi se spekulisalo na njemu, tipicna prica hleba bez motike, tj cista kocka.
Svi igraci cekaju da vrednost poraste i da ZARADE na njemu.
I onda kazu pa to je isto kao i berza.
NIJE, jer:
- berza zavisi od konkretnih kompanija cije su akcije, a coini zavise od naivaca koji ulaze u kolo, tj u igru "ko zadnji magarac".
- ulaganjem u berzu, ulazete u razvoj kompanija, tj u neku privrednu aktivnost, inovacije itd, kupovanjem koina samo ulazete u trosenje energije i zagadjenje bez ikakve koristi po covecanstvo.

Evo jedna lepa prica na tu temu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tulip_mania
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813685#p813685:3ch5njzp je napisao(la):
rangeros » Pet Jan 15, 2021 11:41 pm[/url]":3ch5njzp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813680#p813680:3ch5njzp je napisao(la):
mariks » Pet Jan 15, 2021 10:11 pm[/url]":3ch5njzp]zlato je proslo, nema ono vise nikakvu vrednost.

Једна од најглупљих изјава које сам прочитао у животу.
I ovo za umetnička dela je prilično smelo reći. Kakva je to vizija sveta uopšte?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813687#p813687:336zy30f je napisao(la):
chiko » Pet Jan 15, 2021 10:54 pm[/url]":336zy30f]Da je bitcoin i ostali shitcoini napravljen da se sacuva vrednost, tj da danas mozes da kupis X komada hleba (ili cega vec) i za 5 godina isto toliko, to bi bio revolucionarni proizvod, i ja bih prvi uradio naklon do poda.
Zastita od inflacije, i lopova iz centralnih banaka, pa vi majneri bi bili nasi idoli.

Medjutim, on je napravljen da bi se spekulisalo na njemu, tipicna prica hleba bez motike, tj cista kocka.
Svi igraci cekaju da vrednost poraste i da ZARADE na njemu.
I onda kazu pa to je isto kao i berza.
NIJE, jer:
- berza zavisi od konkretnih kompanija cije su akcije, a coini zavise od naivaca koji ulaze u kolo, tj u igru "ko zadnji magarac".
- ulaganjem u berzu, ulazete u razvoj kompanija, tj u neku privrednu aktivnost, inovacije itd, kupovanjem koina samo ulazete u trosenje energije i zagadjenje bez ikakve koristi po covecanstvo.

Evo jedna lepa prica na tu temu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tulip_mania

Ne bih se sa ovim slozio.

Vecina spekulise sa kriptama, to je cinjenica, ali reci da koini nemaju nikakvu korist po covecanstvo je netacno.

Za smesnu proviziju i vrlo brzo moze da se prebaci recimo milijardu dolara sa jednog kraja sveta na drugi. Nisam imao priliku, ali kod banaka ne bih rekao da je tako brzo i da je provizija smesna.

A ima tu jos mnogo prednosti pojedinih koina, ali uzalud je navoditi ih ako se ne uvidjaju osnovne stvari.

Ovo za hleb je prosto smesno. Pokusavas u nasoj drzavi da objasnis da danas mozemo da kupimo isto hleba kao i pre 5 godina za isto dinara/eura/dolara nebitno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813562#p813562:12xde0w5 je napisao(la):
mariks » Pet Jan 15, 2021 5:12 pm[/url]":12xde0w5]ja majnujem, zarada je sada extremna, u nivou 2017te

@bendere

a ja prodao mining opremu krajem 2018 :bash:

srecom ostao sam u industriji kroz druge kanale...
 
I od siline sreće napraviš nalog bas na ovom forumu koji nema dodirnih tačaka sa tom tematikom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813819#p813819:jkzekh6d je napisao(la):
MinerPath » Sub Jan 16, 2021 3:15 pm[/url]":jkzekh6d]Vecina spekulise sa kriptama, to je cinjenica, ali reci da koini nemaju nikakvu korist po covecanstvo je netacno.

Za smesnu proviziju i vrlo brzo moze da se prebaci recimo milijardu dolara sa jednog kraja sveta na drugi. Nisam imao priliku, ali kod banaka ne bih rekao da je tako brzo i da je provizija smesna.

A ima tu jos mnogo prednosti pojedinih koina, ali uzalud je navoditi ih ako se ne uvidjaju osnovne stvari.
I koliko ljudi bi realno koristilo tu mogucnost, u stvari idealno je za medjunarodne kriminalce i utajivace poreza.
Ako vrsis transfer u istoj banci, iz jedne drzave u drugu ne verujem da su provizije velike i da dugo traje, ako je neko radio moze da navede konkretno. Takodje time se vrsi kontrola da li placas porez, ili da li si osudjen u ovoj drugoj drzavi, sto je pozitivno. Ali je negativno ako si krimos ili utajivac.

I koje su to jos korisne stvari, bas me zanima ?

Ovo za hleb je prosto smesno. Pokusavas u nasoj drzavi da objasnis da danas mozemo da kupimo isto hleba kao i pre 5 godina za isto dinara/eura/dolara nebitno...
Valjda kapiras da hocu da kazem da bi bitcoin bio koristan kada bi stitio od infalcije i stampanja love, naveo sam hleb kao primer.
Da je takva uloga coina, to bi bilo izuzetno pozitivno, ali nazalaost nije, coini su cista kocka i nerazumno spaljivanje resursa.
 
vidim da mi je izbrisan post, verovatno se neko od dezurnih pljuvaca nasao uvredjenim na istinu i jednostavno nije imao komentar :) Dajte argumente zasto zlato, dijamanti i umetnicka dela bi trebala da imaju neku vrednost i da ne sluze za pranje para pa cemo videti.

@earth

idena je vec popularizovana i vrednost je pala, na pocetku si mogao da uzimas i 100$ po nalogu, a ako si iole inteligentan sa dva naloga raspolazes lako i radis verifikaciju. Sada je vec zarada dosta manja.

Zlato je stara kajla i ja mislim da ce proci kao i gvozdje kada odluce da ga puste niz vodu. Novac odavno nema pokrice u zlatu. Danas se vrednuju druge stvari. Ne moras da cekas 15god na neku zaradu. Ako hoces da ga imas u ruci i kupis u zlatari posle sat vremena da ga prodas nazad toj zlatari dobijas upola manje, a ako bi nesto preko pola sveta hteo da kupis za pola miliona u zlatu nikako nije prakticno. Skaldistenje i prenos nikako zlatu ne ide u prednost.

I koliko ljudi bi realno koristilo tu mogucnost, u stvari idealno je za medjunarodne kriminalce i utajivace poreza.
Ako vrsis transfer u istoj banci, iz jedne drzave u drugu ne verujem da su provizije velike i da dugo traje, ako je neko radio moze da navede konkretno. Takodje time se vrsi kontrola da li placas porez, ili da li si osudjen u ovoj drugoj drzavi, sto je pozitivno. Ali je negativno ako si krimos ili utajivac.

znaci svi frilenceri su kriminalci i utajivaci poreza. Porez znamo da ne placaju, primaju pare na racun niko ih nista ne pita, i skidaju pare preko pausalnih firmi drugima za procenat. Sve ima svoje prednosti i mane i moze da se gleda ovako ili onako. Zeznuto je ako prihvatas samo jednu stranu i cesto ides protiv sebe. Pravi kriptasi koji su skoro od pocetka u ovome su razocarani, kripto je dobio neku drugu vrednost i one zamisljene ideologije vise nema, pojela je pohlepa za proofitom.

Probaj da platis nesto u drugoj zemlji preko banke, i na to ne mislim na kupicu karticom na aliexpresu, vec kao firma da kupis devize i da platis robu pa ces onda videti kolika je procedura i koliko zapravo kosta.
 
odlicna eizoda, secam je se, eto koliko nesto bezvredno moze enormno da vredi, a opet sutra da ne vredi nista. Pomenuti dotcom bubble je pokazao i koliko "sigurno ulaganje u kompanije" moze da bude nistavno, kao i sve.
 
da, dole jeste problem, zali boze potrosene struje. Siptari kupuju stare asic-e za badava, a vga rigove i ne podesavaju vec sve na default, struju ne placaju i bas ih briga samo nesto da kaplje.
 
Hahah "mrezu" ja pomislio "bitcoin mrezu" i reko kakva nebuloza jer je mineri upravo osiguravaju. Kad ono misli se na elektro mrezu :)
 
Čovek je podelio vest, ne znam čemu tolika radost?
 
Ma sve je to zavera da se ovce drže u sistemu pravog novca #sloboda #antivaks #bitcoin #zarada
 
Drugari,

Dobio neko poziv od malog ili me troluju?
 
imao sam nekih 50 dolara u bitcoinu pre rasta i kad je naraslo na 180 potrosio
 
Vrh