Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

Izvor: Financial Times

Bitcoin plunges after China signals cryptocurrency crackdown

Cryptocurrency markets plummeted in chaotic trading on Wednesday as fears that Chinese regulators would intensify a crackdown on financial institutions using digital tokens alarmed traders.

Bitcoin tumbled $12,000, or almost 30 per cent, to just above $30,000. Other digital coins endured even heavier selling, with ethereum, one of the largest cryptocurrencies, losing about 40 per cent of its value. More than $8bn of positions were liquidated over the past 24 hours, according to data from bybt.com.

The sharp moves came after Chinese financial institutions were warned about accepting cryptocurrencies as payment or offering related services and products. It marks the latest sign that global authorities are beginning to more closely scrutinise the burgeoning market that had remained lightly regulated in many jurisdictions.

Market conditions were highly volatile on Wednesday, with bitcoin’s price swinging in often wide ranges. Binance and Coinbase — two of the best-known cryptocurrency exchanges — both experienced technical problems with their exchanges as users tried to sell their holdings. Other cryptocurrencies also tumbled, including the “joke” dogecoin, which fell 40 per cent.

Virtual currency “is not a real currency” and “should not and cannot be used as currency in the market”, said a joint statement issued late on Tuesday on the People’s Bank of China’s WeChat account, banking and internet industry associations. It referred to a recent surge in prices as “speculation”.

Its stance added to the bearish sentiment that has overtaken the industry in the last month amid concerns about a regulatory crackdown and its impact on the environment.

US securities reliant on cryptocurrency trading and prices also slumped at the open in New York. Coinbase, the exchange, dropped 12 per cent and Microstrategy, the software company turned bitcoin investor, fell 15 per cent.

The development reflected China’s campaign to limit institutional activity in cryptocurrencies as it prepares to launch its own digital currency. Other markets such as the US have remained comparatively open to institutional involvement.

“Part of it is they have their own digital renminbi, part is the lack of control in terms of cash outflows and part of it is trying to make sure people don’t get scammed,” said Paul Haswell, a partner at law firm Pinsent Masons in Hong Kong, of China’s crackdown.

China’s pressure on cryptocurrencies gained momentum in 2017 when it closed the country’s bitcoin exchanges, which had previously accounted for the majority of global trading.


The government’s plans for a digital renminbi, which would provide the central bank with a record of all currency transactions in real time, could provide a rival cashless payment mechanism to compete with vast online fintech platforms from Ant Group and Tencent.

In the US, regulators have made it easier for retail investors to buy cryptocurrencies and permitted the listing of crypto exchanges on public markets. Large US financial institutions, such as Goldman Sachs and JPMorgan, are exploring offering investments in digital currencies to wealth management clients.

In its latest financial stability review, the European Central Bank said that bitcoin’s price volatility made it risky, as well as flagging its “exorbitant carbon footprint and potential use for illicit purposes”. Financial stability risks to euro area institutions were limited as they had little exposure, it added.

The price of bitcoin has soared 300 per cent over the past 12 months, despite its recent sell-off. The ECB noted the surge in bitcoin prices had eclipsed previous financial bubbles such as “tulip mania” and the South Sea Bubble in the 1600s and 1700s.

“I would not be surprised to see other regulators and policymakers do the same [as the Chinese restrictions] over the coming weeks as they warn investors over the risks of speculative trading or crypto market volatility,” said Henri Arslanian, global head of crypto at consulting company PwC.


“The reality is that we are seeing the continuous entry of institutional players and institutional investors in this space and that is unlikely to slow down anytime soon.”

Recent volatility in cryptocurrency prices has raised doubts among some institutional investors about their value, with UBS Wealth Management and Pimco expressing reservations about digital currencies’ potential as an asset class.

Cryptocurrencies are largely unregulated in Hong Kong, a semi-autonomous Chinese territory. However, in November, the city’s Financial Services and the Treasury Bureau published proposals that would ban retail investors from trading cryptocurrencies.

“If anything I feel like the market’s growing in Hong Kong in terms of the cryptocurrency industry,” said Haswell.

https://www.ft.com/content/c4c29bb3-c8e ... c9f644007f
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835272#p835272:1rzccd0h je napisao(la):
vradovic » 26 Mar 2021 08:00 pm[/url]":1rzccd0h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835227#p835227:1rzccd0h je napisao(la):
PetarPetrovic » 26 Mar 2021 06:01 pm[/url]":1rzccd0h]Ode bitkoin u nebesa :roll: a sa njim i komšija Vradović :kum:

Hvala komsija :)
Bitcoin je bas skocio i samim tim omogucio mi je kupovinu ovakvog stana! Naravno gain tax je placen cisto za ove neverne tome.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835159#p835159:1rzccd0h je napisao(la):
srdjan » 26 Mar 2021 01:25 pm[/url]":1rzccd0h]@vradovic, čestitam! Koji je ugovorni rok završetka gradnje? i da li će sa desne strane zgrade (gledajući iz Savske) biti ulica ili će zgrada ići odmah pored?

Mislim da ce biti razmak ali samo kao prolaz. Ja sam na drugom kraju tako da nisam to mnogo zagledao :)
Izgleda da je moja prodaja Bitcoin-a bila u pravom trenutku! :)

Kad li je vreme da se ulece ponovo? :)
 
Vidi, ovo je drugi put kada se tvoj Bitkoin srušio na niske grane a ja sam imao priliku da se istovarim po tebi. Pa nisam. I pored toga, ti opet nastavljaš da provociraš i tražiš kavgu. Imaš dve mogućnosti: iskuliraj me, produži dalje i živi svoj život - koji, nadam se, uključuje još nešto osim fantaziranja i opsesije o meni.

Bilo šta van ta dva će rezultirati mojim prijavljinjem tvojih postova Igoru i brisanjem istih.
 
Dobro!

Ja se razmisljam da ulecem na 20k. To mi je neki target.
Cisto da ostane zabelezeno a druge koji mozda prate. A naravno postovacu ovde screenshoot ako se desi :)

U sustini postoji razlog zazsto se 1% razlikuje od 99%. Drugaciji pogled na svet uz kombinaciju srece/tajminga.
 
Treba sačekati godinu dve dok se skupi dovoljan broj ovaca za šišanje.
 
ja ne ulazim na wallet do daljnjeg...ni na menjačnice...:) jedino možda uletim još sa nekom lovom na ETH


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852589#p852589:20552pwt je napisao(la):
vradovic » Ned Maj 23, 2021 7:02 pm[/url]":20552pwt]Dobro!

Ja se razmisljam da ulecem na 20k. To mi je neki target.
Cisto da ostane zabelezeno a druge koji mozda prate. A naravno postovacu ovde screenshoot ako se desi :)

U sustini postoji razlog zazsto se 1% razlikuje od 99%. Drugaciji pogled na svet uz kombinaciju srece/tajminga.
Mojne se potcenjuješ, ja bih rekao da takvih genijalaca nema i u 99,99%.
 
dosta njih ceka 20-25k tako da tesko, mozda neki jaci wick ili ako je sudija svirao kraj bull trendu. Ostaje da se vidi. Ako je kraj ja kupovinu pre 10-12k ne bih razmatrao, ako nije onda kupovina na 50+
 
Toplo preporučujem seriju "On Becoming a God in Central Florida", ima samo 10ak epizoda. Pošto vidim neki novogovor koji jako liči na vrlo indoktrinirane žrtve...
 
Pa ti sedi kuci i gledaj serije i nadaj se nekom danu mrmota. Pusti nas prevarene da se lazemo medjusobno :)
 
Nema potrebe gledati seriju od 10 sati, da bi se shvatilo da je ovo nemoralna glupost, tj kockanje koje przi resurse.
Moralnije je otici u kladionicu i odigrati tiket, manje se trosi struje.
 
pa ti onda idi u kladionicu i gasi svetlo u hodniku ili kad izadjes iz sobe.
 
Ovo je sve u eksperimentalnoj fazi. 99% ljudi je čulo za kripto a ne zna uopšte šta je.
Verujem da kripto ima svoje mesto u 21om veku i da tek treba da se razvija, ovo je nesto sto je relativno mlado i ima.perspektivu da se itekako unapredi.
A sto se zagadjivanja tiče prelazi se na proof of stake.
 
Ko ulaze u te stvari iskreno samo zbog tehnologija i poboljsanja zivota covecanstvu, ulaze u blockchain. I u dizanje svesti i sirenje primene blockchaina (koji btw postoji vec 30 godina). Ne ulaze u kritpovalute. Jako je malo ulagaca u toj sferi koji ulazu u kritpovalute zato sto istinski i iskreno veruju u njih. Blockchain entuzijasti i kriptoinvestitori imaju dodira ali cesto ne iste interese i filozofije.
 
Ja mogu da kapiram da neko ko ima neku RTX 30XX ili 20XX na svom kompu to iskorišćava da bi sebi stvorio dodatnu pasivnu zaradu.
Mislim da je to glavni razlog koji motiviše ljude koji se bave majnovanjem.
Kad vidis da sa ulaganjem od 2000-3000 evra možeš zaraditi koliko i neko od izdavanja garsonjere u centru Beograda shvataš onda zašto je tolika potražnja za grafičkim karticama i zasto jedna takva grafička koja je vredela 500 evra pre ovog ludila sada vredi1500.
Isto tako neko je imao takav neki iznos da uloži na početku bull-a i koji je prodao pre pada se dobro opario.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853220#p853220:39azmmjl je napisao(la):
spatiotecte » Uto Maj 25, 2021 7:42 pm[/url]":39azmmjl]Ja mogu da kapiram da neko ko ima neku RTX 30XX ili 20XX na svom kompu to iskorišćava da bi sebi stvorio dodatnu pasivnu zaradu.
Mislim da je to glavni razlog koji motiviše ljude koji se bave majnovanjem.
Kad vidis da sa ulaganjem od 2000-3000 evra možeš zaraditi koliko i neko od izdavanja garsonjere u centru Beograda shvataš onda zašto je tolika potražnja za grafičkim karticama i zasto jedna takva grafička koja je vredela 500 evra pre ovog ludila sada vredi1500.
Isto tako neko je imao takav neki iznos da uloži na početku bull-a i koji je prodao pre pada se dobro opario.
Ne rudari se BTC grafičkom karticom, ETH može ali uz ulaganje x10 od ovog što pominješ da bi bilo isplativo uz sreću, tajming i ostale apstraktne faktore rizika.
 
Nisam rekao da se bitcoin rudari sa grafičkom za njega ti treba bitcoin miner machina koja košta preko 5000 evra.

I nije tačno da ti treba 30000 evra da bi imao zaradu. Ja sa jednom 1060 i jednom 3070 izlazim 150-180 mesečno sa hashratom od oko 75-80 mh/s
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853249#p853249:1kjo4unt je napisao(la):
spatiotecte » Uto Maj 25, 2021 9:18 pm[/url]":1kjo4unt]Nisam rekao da se bitcoin rudari sa grafičkom za njega ti treba bitcoin miner machina koja košta preko 5000 evra.

I nije tačno da ti treba 30000 evra da bi imao zaradu. Ja sa jednom 1060 i jednom 3070 izlazim 150-180 mesečno sa hashratom od oko 75-80 mh/s
Da, kapiram, ti svoju mašinu koju koristiš za projektovanje praktično dobiješ besplatno na kraju životnog veka, ali daleko od toga da je to neka zarada.
 
Ja svoju masinu obicno isplatim vec posle prvog ili drugog projekta u zavisnosti od velicine istog. Ne bi se bavio projektovanjem da mi treba 5 godina da vratim 3000 evra ulaganja u kompjutersku opremu. Kripto je tu samo kao mali dodatak usput i to samo zato sto graficke koje koristim za arhitekturu su pogodne i za majnovanje, nisam ulagao u RIGove pored toga koji bi napravili vecu zaradu a i veoma tesko se dolazi do dobrih grafickih kartica trenutno. Za RTX3070 sam imao mnogo srece da je ubodem po relativno normalnoj ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853271#p853271:lygpipt0 je napisao(la):
spatiotecte » Uto Maj 25, 2021 10:24 pm[/url]":lygpipt0]Ja svoju masinu obicno isplatim vec posle prvog ili drugog projekta u zavisnosti od velicine istog. Ne bi se bavio projektovanjem da mi treba 5 godina da vratim 3000 evra ulaganja u kompjutersku opremu. Kripto je tu samo kao mali dodatak usput i to samo zato sto graficke koje imam su pogodne za to, nisam ulagao u RIGove pored toga koji bi napravili vecu zaradu a i veoma tesko se dolazi do dobrih grafickih kartica trenutno. Za RTX3070 sam imao mnogo srece da je ubodem po relativno normalnoj ceni.
Zvučiš kao da ti je taj mali dodatak usput mnogo slađi od zarade koju ostvariš osnovnim zanimanjem? :)
 
A ne, ne postoji vece radosti za mene nego da se bavim projektovanjem. :)

Nisam uopste neki zaludjenik u kripto, samo mislim da svako moze da majnuje nesto sa bilo kojim iole normalnim kompjterom pored osnovne namene za koju ga je kupio i tako ostvari dodatni bonus.
 
Eto, znaci nije uopste prevara, kockanje i td (ok nekome i dalje jeste, neka mu)... Veoma lep alternativni prihod koji moze da preraste i u glavni ako se odigra pametno. Svakako je potrebno neko tehnicko znanje da bi se neko ovim bavio kako rudarenjem tako i trejdovanjem.
 
masa puta ubrzanje = hes na kvadrat, tako rekli u seriji :)
 
Vrh