Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

To nikako nije trzisna cena i ne moze da bude za karaburmu,to sto ljudi misle da ce zaraditi 1000e po kvadratu mogu samo da sanjaju.realna cena ovog kompleksa je 1900-2000e max
 
@voja to da li ce neko zaraditi po kvadratu i koliko ce pokazati tržište. Ti stvarno ocekuješ da ti neko proda stan po istoj ceni po kojoj je platio u pretprodaji i rizikovao da li ce se uopste zgrada završiti. Uostalom, cena je takva kakva je, a ti slobodno izvoli i kupu za 1900-2000 po m². Sto je neko napisao, i ja smatram da mleko treba da kosta 86din, ali ga svakog dan placam po 130...
 
Pa hocu ali na dorcolu ili vracaru u novoj gradnji
Poz, evo imaš ND (Novi Dorćol), super cena 4600, prizemlje gleda na Dunav :)
Šalu na stranu, cene su u blagom padu u novogradnji, možda 2900 jeste puno, možda nije, pokazaće vreme.
Svakako čekanje gradnje od 2 godine nosi trošak iznajmljivanja bilo čega za min 600-700eur mesečno, što je takođe trošak.
Ipak postoji razlika gotovog objekta od čekanja novogradnje od investitora. Takođe veoma značajno je da se obrati pažnja na investitora.
Evo ja sam pre kupovine sadašnjeg stana na Dorćolu gledao "Cvijićeva palata" zgradu, U novembru 2020 su mi rekli da je planirani završetak
radova decembar 2021. Zgrada i dan danas nije useljena i neće još par meseci.. Od penala iz ugovora nema ništa po priči kupaca koje znam...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mzj
Izuzetno su glupi ovi komentari sa mlekom, neću ni da komentarišem to.

Cena u tom delu Karaburme sigurno nije 3000e za kvadrat i to je jasno, samo me je zanimalo objektivno mišljenje da li ova konretna lokacija Big Residences zaista ima neki selling point koji bi tu cenu opravdao jer apsolutno nisam ispratio projekat.
 
Poz, evo imaš ND (Novi Dorćol), super cena 4600, prizemlje gleda na Dunav :)
Šalu na stranu, cene su u blagom padu u novogradnji, možda 2900 jeste puno, možda nije, pokazaće vreme.
Svakako čekanje gradnje od 2 godine nosi trošak iznajmljivanja bilo čega za min 600-700eur mesečno, što je takođe trošak.
Ipak postoji razlika gotovog objekta od čekanja novogradnje od investitora. Takođe veoma značajno je da se obrati pažnja na investitora.
Evo ja sam pre kupovine sadašnjeg stana na Dorćolu gledao "Cvijićeva palata" zgradu, U novembru 2020 su mi rekli da je planirani završetak
radova decembar 2021. Zgrada i dan danas nije useljena i neće još par meseci.. Od penala iz ugovora nema ništa po priči kupaca koje znam...
Palata cvijiceva je zavrsena ceka se samo da se pusti struja i voda,stanovi su svi zavrseni a kvadrat je bio$2200 u izgradnji...trenutno se gradi zgrada preko puta zire kod vuka i cena je $2900 u izgradnji tako da za karaburmu mislim da je previse
 
Palata cvijiceva je zavrsena ceka se samo da se pusti struja i voda,stanovi su svi zavrseni a kvadrat je bio$2200 u izgradnji...trenutno se gradi zgrada preko puta zire kod vuka i cena je $2900 u izgradnji tako da za karaburmu mislim da je previse
Cvijiceva je bila 2500 + PDV jos 2020.
 
Izuzetno su glupi ovi komentari sa mlekom, neću ni da komentarišem to.

Cena u tom delu Karaburme sigurno nije 3000e za kvadrat i to je jasno, samo me je zanimalo objektivno mišljenje da li ova konretna lokacija Big Residences zaista ima neki selling point koji bi tu cenu opravdao jer apsolutno nisam ispratio projekat.
Zasto su komentari sa mlekom glupi, mleko je uzeto samo kao primer inflacije i toga da je sve poskupelo za minimum 30%.

Sto se cene tice, ja sam mislio da ne vredi ni 2000 za m², pa su se stanovi rasprodali za mesec dana. Po recima ljudi iz Merina, plan za
cene stanova iz sledece faze ce ici tamo gde se stalo sa ovom fazom, dakle od 2400e/m². Po tome mu dodje da na nekim visim spratovima cena ide i 2700 za m². Sad, da li se nekom isplati da da 2700 i ceka 2 godine izgradnju ili da da malo vise i stan kupi odmah to je vec do samog kupca. Cene nekretnina, kao i svega ostalog nece ici dole, makar ne znacajnije i to ljudi mora da prohvate.

I sto se tice novogradnje kod zire, bila je cena od 2990 +pdv, sto mu dodje od 3200 pa naviše. Em nema vise stanova em je isti investitor kao i u cvijiicevoj palati, ne placa penale i zgrada ce biti gotova kada njemu bude zgodno...
 
To je tacno, ako ima ljudi koji to hoce da plate, onda cena zaista i jeste realna, samo sto sam ja i pored inflacije i nenormalnog skoka cena nekretnina bas bio u soku za ovo.
 
Ja ne znam da li je navedena cena prevelika ili nije. Meni je svakako prevelika, ali to sam samo ja, niža srednja klasa, koja pukom srećom već ima svoj stan.
Ali znam da je današnja Karaburma malo drugačija od one pre nekoliko decenija. Vidi se gerantizacija (ili džerantizacija, ne znam šta je pravilnije), ove zgrade su nove na dobroj lokaciji, naselje je relativno blizu centru, ima skoro sve sadržaje, fali možda kulturnih i sportskih ali ko što rekoh centar je na 20 minuta. Cene ne mogu da budu niske, možda je 2K prava mera, ali ako neko može i hoće da kupi i za 3K, onda je to ta cena.
 
Evo jedne jutrasnje.
PXL_20230421_063001784.jpg


Klime, kao i ormarici na terasi su postavljeni na celoj prvoj zgradi.
 
Nije realno očekivati da nema demit fasadu na toj lokaciji za tu cenu nažalost, mnogo skuplje zgrade imaju..Merin odlično gađa odnos uloženo-(osećaj kupca) dobijeno, uz kvalitet.. što se tiče fasade, malo bi me brinula samo tamna nijansa na povučenom spratu leti..
 
Nije realno očekivati da nema demit fasadu na toj lokaciji za tu cenu nažalost, mnogo skuplje zgrade imaju..Merin odlično gađa odnos uloženo-(osećaj kupca) dobijeno, uz kvalitet.. što se tiče fasade, malo bi me brinula samo tamna nijansa na povučenom spratu leti..
Koliko sam video fasada je demit,sto je najcesca fasada koja se postavlja na ovakve objekte. Dobra strana je sto je ako se dobro uradi daje odlicnu i termo i zvucnu izolaciju. Ne znam sto neko misli da je to losa vrsta fasade.
 
Losa je u smislu promene boje vremenom, a i ventilisana fasada ima bolju energetsku efikasnost, plua je sad u modi 😉. Daleko od toga da je demit los.
 
Jedina mana ovih zgrada je demit fasada
Izuzev vizuelnog dozivljaja, kontaktna fasada ne mora da bude los izbor. Demit je izasao na los glas zbog krs gradjevina gde je koriscen stiropor i losi materijali za lepljenje. Kad se radi kako treba, tj sa kamenom vunom i paropropusnim zavrsnim slojem, to je sasvim ok kvalitet. A sto se tice popularnih panelnih fasada, one su prvenstveno namenjene za tople krajeve, tj da se izvode kao ventilisane fasade. U hladnim krajevima (sto mi ipak jesmo, mada pitanje je kako se klima menja), takva fasada se mora izvoditi sa dzepovima koji onemogucavaju protok vazduha (a to kod nas niko ne radi), jer se u suprotnom zimi dobija nizi koeficijent izolacije nego da tog zadnjeg sloja (panela) nema. Vec sam kacio linkove gde je to opisano.
 
Moguce da je projektant predvideo ove braon delove fasade koji su zapravo ventilisana fasada kao mesta gde ce fasada disati…
 
Nije realno očekivati da nema demit fasadu na toj lokaciji za tu cenu nažalost, mnogo skuplje zgrade imaju..Merin odlično gađa odnos uloženo-(osećaj kupca) dobijeno, uz kvalitet.. što se tiče fasade, malo bi me brinula samo tamna nijansa na povučenom spratu leti..
imamo istu brigu, još kad dodamo jednu klimu u dnevnom boravku po projektu u velikim stanovima...
 
Losa je u smislu promene boje vremenom, a i ventilisana fasada ima bolju energetsku efikasnost, plua je sad u modi 😉. Daleko od toga da je demit los.
Apsolutno, ova fasada ce izgledati ocajno posle 2-3 paklena leta. ali u svakom slucaju je super s obzirom da je ovo prvi gentrifikacioni projekat u tom delu grada
 
Vrh