Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Nije. Mislim da je ovo tarket ili tako nešto...
Višeslojni hrastov parket proizvođača Tarkett,
kolekcija Step Oak Copper ili slično, oborenih ivica po dužoj strani. Dimenzije parketnih
lamela: debljina daske je 14 mm, širine 140 mm, dužina 1000-1200 mm. Parket je lakiran
radi pojačane izdržljivosti i lakšeg održavanja UV Proteco Strong lakom sa zaštitom protiv
tečnosti na kraćim stranama.
Ovo bi trebalo da dobijemo po tehničkoj specifikaciji :)
 
Pogled na kompleks iz Zvezdarske sume
IMG-a9590e9b5e86fba589d84251d746ff1f-V.jpg
 
Da li u garazama kao sto je i ova u big residence postoji opcija za punjenje elektricnih automobila ?
 
Zvanicna informacija ?
Ne postoji bilo kakva naknadna opcija u buducnosti da se to promeni ?
Ja kada sam kupovao stan u prvoj fazi nije postajala opcija da se kupi takvo mesto, prosto nije projektovano.
Inače imam stan u drugom kompleksu i tamo postoje parking mesta sa punjačima, posebno brojilima EDB od starta.
Deo komšija je pokrenuo inicijativu da postavi punjač na svom parking mestu ali su naišli na milion zakonskih zavrzlama. Od kapaciteta šta je EDB dobeo do zgrade,
do saglasnosti stanara i sl...
Cenim da će se i ovo vremenom nekako regulisati i omogućiti. EDB sigurno ima interes da postavi još brojila.. Na žalost
sa BIG-om ćemo morati malo da sačekamo. Ako je neka uteha mislim da BW nije nudio punjače takođe, barem do 2022 koliko sam se ja interesovao.
 
Ja kada sam kupovao stan u prvoj fazi nije postajala opcija da se kupi takvo mesto, prosto nije projektovano.
Inače imam stan u drugom kompleksu i tamo postoje parking mesta sa punjačima, posebno brojilima EDB od starta.
Deo komšija je pokrenuo inicijativu da postavi punjač na svom parking mestu ali su naišli na milion zakonskih zavrzlama. Od kapaciteta šta je EDB dobeo do zgrade,
do saglasnosti stanara i sl...
Cenim da će se i ovo vremenom nekako regulisati i omogućiti. EDB sigurno ima interes da postavi još brojila.. Na žalost
sa BIG-om ćemo morati malo da sačekamo. Ako je neka uteha mislim da BW nije nudio punjače takođe, barem do 2022 koliko sam se ja interesovao.
Hvala puno na informacijama, verujem da ce se pronaci neko resenje kad se poveca broj "elektronaca", svakako je tako nesto svima u interesu.
 
Trošak dovođenja značajnijeg broja punjača nije mali, sve da idu oni najmanji od čini mi se 3.5kw, pa do onih od 11kw, praktično znači da će svako takvo mesto morati da ima odvojen kapacitet skoro kao stambena jedinica (u garsonjerama je obično 6kw odobrena snaga), veći stanovi troše do 11kw...
 
Trošak dovođenja značajnijeg broja punjača nije mali, sve da idu oni najmanji od čini mi se 3.5kw, pa do onih od 11kw, praktično znači da će svako takvo mesto morati da ima odvojen kapacitet skoro kao stambena jedinica (u garsonjerama je obično 6kw odobrena snaga), veći stanovi troše do 11kw...
Apsolutno tačno. Parking mesto sa el.punjačem je u bilo skuplje 5000e u kompleksu gde sada živim.
Uključen u cenu je bio trošak brojila i priključka kod EDB-a, ovde su išli na "single phase 7.4kw / 32a punjač proizvođača ABB...
2020 kada sam kupovao stan delovalo mi je previše futuristično, a sada nalazim cedulje zalepljene za punjač u garazi tipa ako izdajete javite se....
Šteta što to nije realno rešeno sada u izgradnji, mišljenja sam da će to jako teško ići posle
 
Mislim da bi to bilo rešivo dovođenjem struje od brojila stana, čime se ne bi menjao kapacitet dobijen od EDB. Postoji opcija ugradnje balansera koji oslobodi neiskorišćenu snagu u stanu (laički rečeno, nisam elektro struke) ka punjaču u garaži, a imajući u vidu da se kola pune mahom noću nije problem za stan standardan punjač taj od 11kW. Treba volje Investitora da prihvati to, nađe slobodan kanal/daht za vođenje tog kabla, a i u zavisnosti od udaljenosti kabl može da košta takođe, ali ko insistira rešivo je da plati to, izvede mu se u toku gradnje i ćao..
 
Mislim da bi to bilo rešivo dovođenjem struje od brojila stana, čime se ne bi menjao kapacitet dobijen od EDB. Postoji opcija ugradnje balansera koji oslobodi neiskorišćenu snagu u stanu (laički rečeno, nisam elektro struke) ka punjaču u garaži, a imajući u vidu da se kola pune mahom noću nije problem za stan standardan punjač taj od 11kW.
Za kapacitet struje se slažem da je moguće...
 
Evo da malo oživim temu, jedna lepa vest

 
Auuu...stanari u zgradi A nece biti odusevljeni kada vide ovo. Narucito oni koji gledaju ka Visnjickoj ulici. Ovaj totem ce ih ubijati...jalo je neprijatna svetlost.
IMG-f541f8b450e20bcc8961c73ae08cb90e-V.jpg
IMG-35c082c2ee989e38826bf21ad12d2fc0-V.jpg
 
Evo da malo oživim temu, jedna lepa vest

Bogami jeste lepa, samo da izdrzimo sa zivcima dok ne zavrse radove 😃
Имамо посебну подтему о проширењу/обнови Вишњичке улице, па ту можете да пратите, постављате слике радова и слично. За сад се, од чланова форума, највише критикује. https://forum.beobuild.rs/threads/višnjička-ulica.2887/
 
Uživo i ne svetli toliko jako, plus mogu da isključe osvetljenje sa određenih strana, baš kad sam ja prolazio nije radilo sa strane bliže Big Fashionu i sa strane do zgrada.
 
Ovo je realno jako lose. Prvo stanari zgrade A ce poludeti. Ovoj totem je napravljen od led panela i nenormalni sija. Nocu ljudi koji budu ziveli u zgradi A imace nenormalno neprirodnu svetlost u prostorijama. Pa cak i ljudi iz zgrade B bocno. Drugo je sto totem nenormalno odvraca paznju vozacima koji se krecu iz pravca grada ka Visnjici. Uostalom videce stanari sami sve. Bio sam pre par dana,cak i objavio sliku koliko se "crveni" fasada.
 
Vrh