Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Inače, izasfaltirali su kanale u kojima su optički kablovi (treba li reći da je fušeraj?) i na nekim mestima postavili pločice na kojima piše ima firme i da je u pitanju odpičke kabl.
 
Izgleda vrlo lepo. Jedva čekam sledeće leto da isprobam... Ovde redovno vozim bajs, i iako ima biciklističkih staza svuda po gradu, u strašno su lošem stanju, pune rupa, pa pravljene od nekih betonskih pragova, tako da ti točak pri svakom okretu malo poskoči...
 
Jako su dobro uradili tu stazu, vrlo su je dobro ispeglali i za razliku od novobeogradskih koje su sečene, pa krpljene ili od samog početka bile grbave, ovo je jedna milina za voziti se.

Nurko7000":d9pgv22l je napisao(la):
Савска бициклистичка стаза, сеп11


Biciklistička staza by Polexia Nurkin, on Flickr


Još kada bi baš tu napravili jedan pešački mostić da nema te idiotske krivine, bilo bi fenomenalno.

YBMHQ.jpg


Zašto uopšte postoji ta glupa uvala tu? Mogu i da je zatrpaju, zar ne?
 
Glupo pitanje.Gde se moze uci na taj deo od Starog savskog mosta do Ade?Nisam nikada bio tuda za ceo zivot jer ne znam gde se moze dole recimo kod sajma izaci i kako?
 
У принципу колима се може слободно доћи све до Газеле улицом Браће Крсмановића, па обазриво пешке прећи пругу. Кроз Сајам је још лакше...
 
Isto postavljeno na temi o železnici

slika0783.jpg


slika0784.jpg


slika0785.jpg


slika0786.jpg
 
O. . . lepo, lepo . . . . svetski a naše :D
@relja
+ 1 :)
 
Superiska,videh kada su poceli da rade pre nekoliko dana.Zbunjuju me zadnje 2 slike,da li su i tu napravili kao na prvoj slici pesacku stazu ili su zviznuli samo tarabu bez staze?
 
vucko":3fcn82fp je napisao(la):
Superiska,videh kada su poceli da rade pre nekoliko dana.Zbunjuju me zadnje 2 slike,da li su i tu napravili kao na prvoj slici pesacku stazu ili su zviznuli samo tarabu bez staze?

Ograda je između staze i koloseka koji je u funkciji.

Da, ne vidi se jer nisam više slikao, u tom trenutku se čulo kako nailazi Mig-29, pa mi ovo i nije bilo više toliko zanimljivo.

I da, prelet tri Super Galeba, zbijeno i nisko iznad Saborne crkve i Pobednika u povratku na Batajnicu - Neprocenjivo :D
 
relja":2xyzx9yg je napisao(la):
I da, prelet tri Super Galeba, zbijeno i nisko iznad Saborne crkve i Pobednika u povratku na Batajnicu - Neprocenjivo :D
И кад видиш људе да се сагињу на улици. :D
 
Napravljen je novi deo staze koji potpuno zaobilazi usko grlo kod "Bella Viste" i ide uz prugu.

Ograda je ofarbana u boje Beograda.

slika0809.jpg


slika0808.jpg


slika0807.jpg


slika0806.jpg


slika0803.jpg


Veri najs! :kk:
 
Prošao sam tuda juče i ono je stvarno dobro. Nije bilo pešaka, nema rupa i grba, staza međutim i nije toliko široka na pojedinim deonicama pa dodatni oprez nije na odmet. Ali sve u svemu, dobra odluka grada (ili onoga ko je to odlučio da se gradi).
 
Grad je u pitanju.Dok ovi iz zeleznica i gradske direkcije za saobracaj vriste i dalje jer ostadose bez koloseka koji nije koriscen 20 godina :)

Reljo,kako uredise ukljucivanje kod beton hale?
 
vucko":2h6fky1q je napisao(la):
Grad je u pitanju.Dok ovi iz zeleznica i gradske direkcije za saobracaj vriste i dalje jer ostadose bez koloseka koji nije koriscen 20 godina :)

Reljo,kako uredise ukljucivanje kod beton hale?


Ne što nije korišćen, nego su drveni pragovi bili potpuno truli, a ceo potez od Dorćola do Glavne potpuno zapušten. Ako sam dobro primetio, kolosek koji je u fukciji ima betonske pragove.
Ko zna koje decenije je tim kolosekom prošao voz.

Plus, mislim da je na pružnom prelazu kod Kapetanije, na ulazu u tunel Beton hale, taj kolosek "malo" zaliven asfaltom.

Sama biciklistikka staza, posle Beton hale i ona barake iza nje odmah skreće desno ka prugi i potom nastavlja paralelno sa njom. Usko grlo ispred i kod Bela Viste je potpuno zaobiđeno.

Ovo je zapravo bilo i jedino moguće rešenje. Sama staza jeste malo uska i vozi se tik uz ogradu, ali drugačije i bolje jednostavno nije moguće. I ovo je poboljšanje 100% u odnosu na prethodno stanje.
 
vucko":sleu5e6p je napisao(la):
Dok ovi iz zeleznica i gradske direkcije za saobracaj vriste i dalje jer ostadose bez koloseka koji nije koriscen 20 godina :)
Типично за њих. :lol:
 
Nisam in znao da sredjuju ovu stazu. Nisam se provozao od prosle godine...
Svaka cast :kk:
 
Vrh