Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Pa ukrali motor tako nesto stavio sam vijest sa sajta grada
 
Da se podsetimo reči premudrog i presposobnog Vesića iz septembra 2014.

Kod:
Izabrana je „Mostogradnja” i ugovor je potpisan. Sada traje rok od sedam dana za uvođenje izvođača u posao i posle toga očekujemo da radovi budu gotovi za 20 do 25 dana i očekujem da će za oko mesec dana, najkasnije početkom oktobra, Brankov most bude prohodan - objasnio je Vesić.

http://arhiva.24sata.rs/vesti/beograd/v ... 9643.phtml

Kao što znamo, trenutno je cela strana mosta blokirana ogradom.
 
Zato što su neodgovorni i bezobrazni, i to bahato privatno preduzeće kome je poveren posao održavanja lifta i Direkcija za puteve posebno.

Dobijaju pare na svakih nekoliko godina, unapred, na osnovu ugovora i od tih para ta privatna firma treba taj lift da održava REDOVNO, a on nije radio nekoliko meseci zbog kvara i sada je VEST što oni nabavljaju novi deo, kao da je to nešto vanredno i extraordinary, a ne nešto što bi trebalo da se čini u okviru normalnog REDOVNOG ODRŽAVANJA koje je tom privatnom preduzeću VEĆ PPLAĆENO i PREPLAĆENO. U poslednjih nekoliko godina, naplata tog održavanja od jedne te iste firme samo je rasla, a kvalitet usluge je sve gori!

Nema nikakve kontrole i ne znam da li su i čisto sumnjam da su ugovorom propisane odredbe da se moraju plaćati penali za svaki sat nerada tog lifta, ali to bi trebalo napraviti. Ali ko nas pita, kada te ugovore ne stavljaju na javni uvid pre potpisivanja. Sramota bre i potpuni amaterizam, jednostavno ih ne interesuje.
 
Jlaki neko je tu dobar za procenat trazite ugovor na uvid
 
110705388091938558277974.jpg

110718298091937791611387.jpg

izvor:Beociklizacija
 
Taj koji je slikao je mogao i da pomeri te znake malo prema ulici ili da skrene pažnju radnicima na pumpi da tako rade ubuduće ili da pošalje taj snimak pumpi i objasni zašto nije dobro što su tako namestili.

Ovako imamo samo još jednu sliku koja ništa neće promeniti.
 
Наравно. Сваку бахатост, некултуру, и не поштивање правила градског живота треба на лицу места исправљати и на те ствари упозоравати. Да променимо једног од десет то је већ, у овој земљи, велики успех.
 
Mali off: Ispred restorana Perper sam jednom zatekao onu reklamu na kojoj piše dnevni meni na sred puta. Tu se još nalaze i stubići koje drže nadstrešnicu (idiotski postavljeni na trotoaru) pa se nije moglo ni mimoići. Tu je bio konobar i kad sam ga pitao zašto reklama stoji na sred puta on mi je nadrndano rekao "šta te se tiče"! Kad sam složio besnu facu, rekao je, mali blažim tonom "zar ne vidiš da je radnik u šahtu". Reklamu su stavili tu da neko ne bi upao u šaht. Ja naravno nisam mogao da vidim otvoren šaht od reklame.
 
jlaki
mozda se secas kada je bilo reci o izboru parka za zvanični Bg biciklistički centar
da sam predlagao upravo Teraziski park zbog mnogih prednosti koje pruža...
a jedna od prednosti je bila upravo strama ali kratka ,,prečica,,
koja gotovo neutrališe visinske razlike a odakle se račva u sve važne pravce
i to u samom srcu ,,centra,, Bgda....
 
astrodule":2iaip98j je napisao(la):
Taj koji je slikao je mogao i da pomeri te znake malo prema ulici ili da skrene pažnju radnicima na pumpi da tako rade ubuduće ili da pošalje taj snimak pumpi i objasni zašto nije dobro što su tako namestili.

Ovako imamo samo još jednu sliku koja ništa neće promeniti.

Zanimljiva ti je pretpostavka da taj koji je slikao nije uradio ništa, ali zapravo jeste.

Prethodni put kada sam naišao na to, otišao sam do prodavnice gde su vrata bila blokirana, a dva randika unutra se nisu obazirala na moje mahanje. Ovog puta kad se isto ponovilo, poslao sam mejl OMV-u i odgovorili su mi gotovo odmah da su skrenuli pažnju zaposlenima da to više ne rade. Nema na čemu.

boca-ica":2iaip98j je napisao(la):
jlaki
mozda se secas kada je bilo reci o izboru parka za zvanični Bg biciklistički centar
da sam predlagao upravo Teraziski park zbog mnogih prednosti koje pruža...
a jedna od prednosti je bila upravo strama ali kratka ,,prečica,,
koja gotovo neutrališe visinske razlike a odakle se račva u sve važne pravce
i to u samom srcu ,,centra,, Bgda....

Ne sećam se? Molim te, daj mi nešto više o tome :)
 
joj ko ce da kopa ... ajd kad se opsetim bacicu na PP
ako je neko brži, nek okaći ovde :)
 
jlaki":1durjdr9 je napisao(la):
astrodule":1durjdr9 je napisao(la):
Taj koji je slikao je mogao i da pomeri te znake malo prema ulici ili da skrene pažnju radnicima na pumpi da tako rade ubuduće ili da pošalje taj snimak pumpi i objasni zašto nije dobro što su tako namestili.

Ovako imamo samo još jednu sliku koja ništa neće promeniti.

Zanimljiva ti je pretpostavka da taj koji je slikao nije uradio ništa, ali zapravo jeste.

Prethodni put kada sam naišao na to, otišao sam do prodavnice gde su vrata bila blokirana, a dva randika unutra se nisu obazirala na moje mahanje. Ovog puta kad se isto ponovilo, poslao sam mejl OMV-u i odgovorili su mi gotovo odmah da su skrenuli pažnju zaposlenima da to više ne rade. Nema na čemu.

Da sam znao da je neko sa ovog foruma to slikao bio bih siguran da je nešto preduzeto.

Uvek se setim onog lika što je sa bazukom otišao u kod lekara, a neko je slikao tog lika i nije ga prijavio Policiji, ali jeste okačio na Fejsu.
 
Čim vidiš da je izvor Beociklizacija, znaj da je dopisano kome god je imalo smisla dopisati :)
 
У Блицу су написали да је неко искривио стубиће на бици стази, а написали су тако како су им рекли ови из Беоциклизације. Нису стубићи него рукохвати, а и није неко искривио, него су били судари и возила излетала са улице.

На првој слици је раскрсница Др. Хуго Клајна са Пеђе Милосављевића, а на другој раскрсница др. Хуго Клајна са Исмета Мујезиновића.

То сам већ пре неки дан пријавио Београд путу тј. г-ђи Нади Петровић.
 
Vrh