Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Sto se tice broda prosetajte do muzeja nauke i tehnike gospdja Gordana Karovic je kustos za brodove i mozete se kodnje raspitati odjeti bilo kakvu dokumentaciju ili fotogragfije koje posjedujete .U vezi brodaova takodje mislim da je brod na predhodnoj slici vec evidentiran kao pokretno kulturno dobro od izuzetnog znacaja za republiku Srbiju .Takodje mozete potpisati peticiju za osnivanje muzeja brodarstva i brodogradnje i pogledati film da vidite sta smo sve nekada pravili www.muzejnt.rs sorr za off :kafa:
 
da da vam kazem nasip je spojen sa putem koji ide do surcina i koristi se kao ulica ....
 
Lik je car!!!Ono sa udaranjem policijskog auta na kraju je savrseno!
 
Trebalo bi ja to da uradim na potezu od hrama do autokomande, imam podosta kanti, bandera, hidranata, bilborada i trafika.

Edit: ne znam kako sam mogao zaboraviti parking ispred veterinarskog, kod franša, a onda još trafika i besmislene žardinjere.
 
Interesuje me u kakvom je stanju sada biciklistička staza na potezu Ada ciganlija - Ušće / SC "25. maj"?
Da li se svuda može proći regularno biciklom, pa čak i pored gradilišta novog mosta?
Da li je završena obnova bic. staze na toj relaciji, ili i dalje ima raskopanih deonica?
 
Sve je ok osim tog dela kod mosta,malo je izrovareno ali moze da se prodje bez problema.ponekad kod gazele malo blokiraju stazu zbog varenja i farbanja
 
Dodao bih da je nova deonica kod Sajma preterano udobnija nego ranije (naročito za deo tela gde leđa gube svoje časno ime), i da je sada pravo zadovoljstvo voziti celom trasom.
 
Nova staza je odlicno uradjena bez neravnina u odnosu na katastrofalno uradjenu stazu na adi koju su radili prosle godine, koja je blagi uzas za voznju
 
Preudobno, dok sam prolazio tu deonicu ja skoro zaspao za volanom i umalo da pređem na suprotnu stranu...
 
_54141178_010168954-1.jpg


many people felt the routes did not make them feel safer and the lanes were too small
ovde maltene dva auta mogu da prodju, a njima tesno :D
 
Čini mi se da se zamerke građana Londona na preuske biciklističke staze odnose pre na ove jednosmerne, a ne na te duple, pošto se ove jednosmerne staze naslanjaju na traku kojom prolaze kamioni, busevi, itd.

2372620_e108bfdb.jpg


_48416362_48416363.jpg
 
uociste li gresku na poslednjoj slici?
ne treba da stoji CS7 nego CSI
:D
 
Приметио сам да је у последње време доста фрибајкера који возе дунавском рутом (скоро сваки пут када прођем Батајничким друмом видим неколико бициклиста под пуном опремом). Мислим да би требало мало више пажње посветити овој врсти туризма, не због тога што то доноси пуно новца већ због тога што су то туристи који шире позитивну енергију. Имајућу у виду да је део од Батајнице до Земуна најоптерећенији на целом делу који пролази кроз Србију требало би у некој догледној будућности размишљати о изградњи бициклистичке стазе. Наравно ова стаза би добро дошла и грађанима Батајнице.
 
Ne znam koliko ima veze sa biciklističkom stazom, ali na trotoaru u Omladinskih brigada, tačine na "pešačkom" delu, na rastojanju od oko 30-40 cm od ivičnjaka"biciklističke staze" je iskopan plitak kanal, širine par sanimetara i dubine sloja safalta. Postavljene su trake "Beoagrad puta" ali nigde nema table i na njihovom sajtu se ništa konkretno ne spominje. Taj kanal se prorstire od West 65 do nadvožnjaka preko autoputa.
Deluje kao da ima neke veze sa biciklističkom stazom, ali kakve,pojma nemam.
 
Hvala Ink, nisam znao uopšte da je negde nešto ovakvo konstruisano :)
 
Hvala Ink, nisam znao uopšte da je negde nešto ovakvo konstruisano

neverovatno zar ne!

kako bi to bilo dobro recimo na banovom brdu za ljude koji vole da voze bajs na adi... ili recimo u pojedinim strmim ulicama u gradu.
 
Manji problem,zakidaju se gomile parking mesta a to je najvaznije gradu. :rolleyes:
 
@vucko

Manji problem,zakidaju se gomile parking mesta a to je najvaznije gradu

bio bi jos manji problem kad bi vise ljudi vozilo bajs na posao kao sto to rade u londonu.
 
Vrh