Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

Mi smo stvarno narod da Bog sačuva, malo pre u 23 u BMCu na okretnici na Vidikovcu dok je vozač izašao do toaleta, uleteo neki cigan u bus i povadio sve čekiće sa razbijanje stakla…
 
Толерисање крађе иде од горе на доле - краду ти територију, краду ти гласове, краду ти државну имовину функционери, краду ти државну имовину радници, краду ти државну имовину социјални случајеви, краду ти приватну имовину функционери, краду ти приватну имовину разбојници...
 
Mi smo stvarno narod da Bog sačuva, malo pre u 23 u BMCu na okretnici na Vidikovcu dok je vozač izašao do toaleta, uleteo neki cigan u bus i povadio sve čekiće sa razbijanje stakla…
Ima neki nesinpatični lik, verovatno sa "posebnim potrebama" koji često sedi na nekim klupicama kod nas u kraju. Momak i devojka, ganci, nemaju ni po 14 godina, danas prišli i nešto ga zezali. Apsolutno niko od od prisutnih roditelja i šetaća pasa nije reagovao. Lik priđe meni i kaže da mu dam telefon da zove policiju.
Grešna mi duša, rekao sam da nemam. Ipak sam se onda vratio i rekao sam mu da su to samo deca i da se ne plaši.
 
Dobro barem si ga nekako utešio na kraju, nije ni to loše... možda je i njegova želja da pozove policiju revolt trenutka 🙂 verovatno se i on iskulirao posle... e sad šta su mu tačno radili, govorili nisi preneo, ali lepo je podržati nekog ko ne ume sam...
 
Толерисање крађе иде од горе на доле - краду ти територију, краду ти гласове, краду ти државну имовину функционери, краду ти државну имовину радници, краду ти државну имовину социјални случајеви, краду ти приватну имовину функционери, краду ти приватну имовину разбојници...
Pa kad je to društveni obrazac koji se uči od malih nogu. Nije loš onaj što prepisuje (krade tudje znanje), nego onaj što mu eventualno ne dozvoli da prepiše.
 
Popustila stanicna kocnica na higeru 350X (nisam video ceo broj), udario 8 auta
Uzeto sa instagram profila moj_beo_grad
Screenshot_2023-05-05-11-39-58-047_com.instagram.android.jpg
 
Meni ovde ama bas nista nije jasno... ne znamo doduse pocetak ali mi nije jasno zasto zena ovo tolerise.
nazovite me antifeministom ili nasilnikom, ali da sam u starijim godinama i da mi ovako sedne u krilo ustinuo bih je dole i odmah bi ustala.
 
Uzmeš i streseš sa sebe dotičnu pa nek gleda šta će, koliko god da se žali da ne može da stoji na nogama. Zna se kako se u takvim situacijama pristupi kada se želi da neko ustane, i nikada ne bude problema. Barem ja nikada nisam naišao na problem, a i nikada mi nije bio problem da ustanem kada me zamole, jer se dešavalo i da se zamislim nešto pa da ni ne konstatujem nekog, ali mi se isto tako desilo dva puta da sam video ljude sa štapom i ponudio im da sednu, a oni su odbili i zahvalili se.​
 
Koliko vidim po instagramu, svako malo se desi udes mazovog zglobnog autobusa na liniji 511. To navede coveka da se zapita koliko je ustvari ta linija bezbedna?
 
C&LC je loš. Ne može sudar koji nije počinio vozač 511 da napravi liniju nebezbednu. 511 se kreće po magistralama i međugradski putevima, logično je da će se dešavati saobraćajke jer se vozači ponašaju kao da su na trci.
 
treba vozacima, ako ga vec nemaju, dati status sluzbenog lica i uvesti posebno stroge propise za napade na iste...
 
sta sve jos nece da se desi u nasoj zemlji. propao asfalt na okretnici u ustanickoj, ostecen higer na 302.
 
Vrh