Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

Nemačka je zakon za sve, niko ti se ne obraća, svađa ili bilo šta drugo. Sve što imaju proslede mailom poslodavcu
.
 
Apsolutno se slažem da bi trebalo da ih tuže.

Samo da dopunim onaj moj stav za silu - prvo sve probaš na finjaka, rečima, zapretiš sudom (to ne traje duže od 60 sekundi). Ako je i dalje status kvo - i očigledna je brojna nadmoćnost jedne grupe - razgovor tu više ne pomaže, već blaga upotrebe sile.

Naravno, dovoljno je da uhvatiš nekoga za ruku, ovaj se ne da - i nastaje modrica, tj, verovatno lakše telesne povrede i to svako ko je spreman da upotrebi silu mora da zna (tj, koje su moguće posledice - tužba)
 
Шта ви очекујете од кривосуђа Србије? Данас се ретко ко тужи у оваквим случајевима, а најчешће страдају они мање криви.
 
Mene je 2 puta spasao pp aparat i siguran sam da toj dvojici neće nikad više pasti na pamet da nekog napadnu.
 
Ljudima je muka od samoživih skotova željnih pažnje i svađe, ko bi primetio to dvoje nebitnim ljudi, da nisu drndali 50-100 ljudi i ko zna koliko njih koji nisu dočekali taj bus zbog njihovih prava... Pokušati na lep način, može sa nekim razumnim, sa ovakvim nazovi ljudima, moraju represivne mere, mada upitne su mi i te batine i onesvešćivanje, samo mi liči na lepo odigran performans, kao prilog ugroženosti kučkara.
Opet, ponavljam, ne smetaju mi životinje, smetaju mi ovi moderni kučkari, što izigravaju borce za prava životinja, a zapravo preko njih leče svoje frustracije i komplekse.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693414#p693414:2pvi8ezp je napisao(la):
@Aca » Sub Dec 28, 2019 1:05 pm[/url]":2pvi8ezp]Шта ви очекујете од кривосуђа Србије? Данас се ретко ко тужи у оваквим случајевима, а најчешће страдају они мање криви.

Lekarski izveštaj uz službenu belešku policije čini čuda.
Ono što sam napisao ranije tako bi im zabiberio odštetni zahtev + za remećenje javnog reda i mira i jpš nešto pa bi im palo na pamet neću da izađem zovi koga hoćeš.
 
Хмм, све ми се више и више чини да су средње баштице више проблем него решење за трамвај.
 
Dobro je fokus prošao. Onaj ko ne vidi tramvaj, ne bi ga video ni da je sa strane. Samo bi bio još veći problem pešaka i drugačiji konflikti sa vozilima.
 
Nije problem u srednjoj baštici, nego u tome što gomila ljudi umišlja da je brža od tramvaja i da mogu da prođu ispred njega. I sa šinama na Autokomandi po obodu kružnog toka, i sa šinama po sredini kružnog toka, imamo isti problem. Nebrojeno puta se zamalo dogodila neka nezgoda. Ništa nije bolja situacija ni sa skretanjem iz Koste Glavinića.
A kada imamo šine uz trotoar, onda redovno imamo ono tipa zaustavio kola "samo da odnese tetki lek", a i ono kada se tako lepo parkira na parking mesto da mu zadnji kraj auta taman toliko viri da tramvaj ne može da prođe.
 
@ Дошљак
Не бих рекао. У четвртак пре подне сам на Дорћолу видео како се неко ,,фино" паркирао на шинама, које су са стране, само тетки да однесе лек. Трамвајџија је истовремено изнемогао од звоњења. Иначе, трамвај се укључивао из гараже на неку линију, претпостављам 11.
 
Нажалост управу сте. И сам сам присуствовао сличним ситуацијама. Али ме страшно изнервирају ови судари са левим скретањима или још горе полукружним.
 
Ne valja ni jedno rešenje osim ukopavanja.
Svuda je problem, gde god da su šine mada mi ovo po sredini izgleda daleko nezgodnije gde ima levih skretanja. Vozači se često prevare i iznenade kad im brzo dođe tramvaj.
 
Zar je problem da tramvajdžija slika vozilo na šinama i zamoli par putnika da posvedoče i onda pravna služba GSP pokrene tužbu protiv bahatog?
 
Камера на чело трамваја, па лепо слика и шаље у МУП или милицију снимак па честитка на адресу.
 
Pa ima kameru, vidi se na slici. E sad, da li radi, to je već drugo...
Mislim da već znam odgovor na to pitanje.
 
Rade sve kamere, ali pristup ima direkcija i mogu se skidati samo po zahtevu direkciji za jp. Ako ne rade, zovu, proveravaju zašto ne radi i u vrlo kratkom roku izlaze na teren.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Kao i mnoge druge stvari pokazujemo da je rešenje vrlo prosto i vrlo dobro za gradski budžet, ali očigledna je ku*cobolja nadležnih da rade nešto za dobrobit Grada koji su dobili na upravljanje.
 
Kamerama pristupaju referenti za bez. saob. u svakom pogonu. Snimke mogu da daju samo SUP-u ili sudu.

A koliko su mi rekle kolege snimke sa kamera JGP koriste pojedini gradovi u Poljskoj. Da se slično radi i kod nas sigurno se više niko ne bi igrao da parkira u stajalištu, na šinama , u žutoj traci ili bilo gde gde to nije bezbedno ili protivno znaku.
 
Po medijima pričaju kako zapošljavaju starije ljude kao vozače, jer su iskusniji od mlađih, a velika većina njih su penzioneri. Juče sam se vozio sa 59 od DZ Labudovo brdo do Dragiša Mišović. Vozač sve vreme vozio kao Milica Milša u "Porodično blago", cima nas napred nazad... Dok sam izalazio, video sam da je stariji čovek u pitanju. Nažalost nisam stigao da zapišem garažni broj, jer sam odmah prelazio u trolu koja je bila iza.
 
Претпостављам да је био Банетов ИК 103 јер цимао, не цимао, се љуља на све стране.
 
Više nastradala gromada od kamiona nego katica. :lol: Čehoslovačka proizvodnja, sklapali tramvaje isto kao i T-55ice. :mrgreen:

Šalim se malo, ne shvatite bukvalno, znam da zavisi i od ugla udara. Ali opet, ne mogu a da se ne divim žilavosti Katica.
 
Ово код новог кружног тока на укрштању пута за мост и Вилсоновог булевара?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697277#p697277:1dtr5w6q je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Jan 10, 2020 4:45 pm[/url]":1dtr5w6q]Više nastradala gromada od kamiona nego katica. :lol: Čehoslovačka proizvodnja, sklapali tramvaje isto kao i T-55ice. :mrgreen:

Šalim se malo, ne shvatite bukvalno, znam da zavisi i od ugla udara. Ali opet, ne mogu a da se ne divim žilavosti Katica.

A se uvek divim našim sugrađanima, navodno su svi prošli pored koleginice koja je ležala na podu tramvaja i izašli na prva vrata ???
Prvi koji joj je pritekao u pomoć je kolega iz busa. Ako je istina strašno i sramota.

Katice više nisu žilave već trule pa kod prvih sudara završavaju u rashodu.
 
Vrh