Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

Sudar gradskog autobusa i automobila kod Ušća: Povređene četiri osobe


Na raskrsnici kod beogradskog Tržnog centra Ušće danas je došlo do sudara gradskog autobusa na liniji 16 i automobila, javio je reporter N1.

Kako je za N1 rečeno u Hitnoj pomoći, u udesu su povređene četiri osobe – dva muškarca i dve žene.

U Hitnoj pomoći nisu mogli da kažu više detalja, osim da su dve ekipe izašle na teren.

1711018681-sudar-usce-750x563.jpg


1711018726-sudar-usce2-1024x876.jpg



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3478, pozlilo vozaču, nakon čega je udario u semafor kod palate Srbija.

363_f398137211778e57471e83b0d077e4d5_t-ezgif.com-webp-to-jpg-converter.jpg


izvor: facebook
 
Umesto da se nešto konkretno preduzme po pitanju odgovornosti i sprečavanju da se nesreće sa kotrljajućim delovima vozila i uopšte otpadanjem istih spreče, dobismo napad na opoziciju kako ovo zloupotrebljava zarad ličnog napredovanja, a na sve to primanje pripadnice BELI-ih zbog verbalnog napada od strane putnika koji je raspravu okačio na društvene mreže.​


 
Umesto da se nešto konkretno preduzme po pitanju odgovornosti i sprečavanju da se nesreće sa kotrljajućim delovima vozila i uopšte otpadanjem istih spreče, dobismo napad na opoziciju kako ovo zloupotrebljava zarad ličnog napredovanja, a na sve to primanje pripadnice BELI-ih zbog verbalnog napada od strane putnika koji je raspravu okačio na društvene mreže.​



Eno mu kontrole u kladionici Olimp u Vojvode Stepe.
A svakog jutra has u objektima kod Pere Velimirovića i mala vožnjica do Pet solitera.

To im je norma za ceo dan.
 
Moguće da je i puklo neko crevo. Zapalio se očigledno nije, barem sudeći po snimku. Čak se i čuje šištanje.
 
Znam da je jedan tamo izgoreo. Mislim da je požar krenuo od krova, što samo po sebi nameće uzrok požara. Verovatno da ima ponešto od instalacija što nije sastavljeno kako treba. Dizeli su sa te strane daleko bezbedniji, mislim barem kad se radi o onim nezvučnim imenima autobuske industrije. Za Novi Sad, CNG je stvarno dobra stvar, al takav pogon traži i malo više pažnje. Elem, opet čuveni naslovi u bombastičnom tonu panike, horora i nečeg nigde neviđenog. A nije se desilo, vrlo verovatno, ništa toliko strašno, barem ne za novine strašno. Da se ne lažemo, te i takve gluposti se dešavaju svuda. Kod nas možda malo češće nego što bi smelo, al opet ne vidim razlog za toliku dramu. Požari su već mnogo ozbiljnija stvar, a nažalost skoro nikada ne dobijemo neki zvanični izveštaj o uzrocima kad do njih dođe.
 
Znam da je jedan tamo izgoreo. Mislim da je požar krenuo od krova, što samo po sebi nameće uzrok požara. Verovatno da ima ponešto od instalacija što nije sastavljeno kako treba. Dizeli su sa te strane daleko bezbedniji, mislim barem kad se radi o onim nezvučnim imenima autobuske industrije. Za Novi Sad, CNG je stvarno dobra stvar, al takav pogon traži i malo više pažnje. Elem, opet čuveni naslovi u bombastičnom tonu panike, horora i nečeg nigde neviđenog. A nije se desilo, vrlo verovatno, ništa toliko strašno, barem ne za novine strašno. Da se ne lažemo, te i takve gluposti se dešavaju svuda. Kod nas možda malo češće nego što bi smelo, al opet ne vidim razlog za toliku dramu. Požari su već mnogo ozbiljnija stvar, a nažalost skoro nikada ne dobijemo neki zvanični izveštaj o uzrocima kad do njih dođe.
Isto tako su mogli da napisu horor naslov za Strelinog Citara koji se zapalio, a ono prskalice su ugasile požar i nije bilo nikakve štete.
 
To si u pravu. Al taj se bar i stvarno bio zapalio, barem malo. Sećam se isto tako neviđenog horora, mislim da je bilo na Vencu. Zapario se skoro nov MAZ sa onom većom ćubom na krovu, verovatno zbog OM936 motora, i odmah je to završilo u novinama uz neverovatne naslove. A samo je puklo crevo, i majmunima bi bilo jasno da je bila samo vodena para. I tako je izgledalo, čulo se, i bez ikakvih mirisa, al mora drama oko svega, kao da je meteorit pao na Beograd.
 
Vrh