Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Mi nismo latinska amerika da postoje favele i krajevi u kojima se napadaju slučajni prolaznici iz čista mira da bi se opljačkali (takvi napadi su kod nas statistička greška) tako da normalci ne bi trebali da brinu

Tvoji kriterijumi normalnog su nam poznati sa raznih tema 😄 ipak niko ne treba da te lema zbog toga.
 
449658060_122141523458250649_5296953464113558155_n.jpg


 
^^ To je taj plemeniti ujediniteljski sport i to su ti "strastveni ljubitelji fudbala". 🤗

Jedni Titovi blizanci mrze druge Titove blizance. Divno. Baš lepo. 🤗

Posle mi se prosečne šuplje Srbende čude i beče kad kažem da ne pratim ništa od toga, da ne gubim vreme na te nameštene gluposti, da ne navijam ni za jednog Titovog blizanca i da ne želim nikakvu navijačku bagru u svom komšiluku a kamoli u zgradi i stanu.
 

 
Upravo saznah da je u pitanju fudbaler. Izgleda da mu plata u klubu nije bila dovoljna za normalan život.

 

 
Što bi NVO reko femicid u pokušaju, muški svet koji mrzi žene. A ja bih to okarakterisao kao pogrešan izbor partnera, nekada zbog zaljubljenosti, gluposti ali u mnogim slučajevima i svesna nenormalnosti koja se kasnije obije o glavu. Moja pokojna baba mi je često pričala, ko je lud ne budi mu drug. Jako jednostavna rečenica koja te može rešiti velike bede u životu. Jer ovi muški egzamplari što atakuju na žene ne rade to zato što su muškarci, nego što su ludaci i psihopate.
 
Što bi NVO reko femicid u pokušaju, muški svet koji mrzi žene. A ja bih to okarakterisao kao pogrešan izbor partnera, nekada zbog zaljubljenosti, gluposti ali u mnogim slučajevima i svesna nenormalnosti koja se kasnije obije o glavu. Moja pokojna baba mi je često pričala, ko je lud ne budi mu drug. Jako jednostavna rečenica koja te može rešiti velike bede u životu. Jer ovi muški egzamplari što atakuju na žene ne rade to zato što su muškarci, nego što su ludaci i psihopate.
Ah hajmo opet kriviti žrtvu, a ne počinioca koji je mogao da stane i da sebi kaže da to ne treba da uradi 🤠👍
I ne, ovde se ne može okarakterisati kao "femicid u pokušaju", nego šta god drugo. Šta god da je, čoveka treba zatvoriti jer predstavlja opasnost i po eventualnim budućim partnerima, ali i po opštu bezbednost svih.
Da ponovimo, žena u ovom slučaju nikako ne može biti kriva, šta god da je (eventualno) uradila. On očigledno ne može da kontroliše svoja osećanja i nema zdravo razmišljanje sa kojim će ta osećanja kanalisati u neki drugi pravac i ono, možda da onda ne zapali auto.
 
Koja budalaština 😨
Čista manipulativna zamena konkretnog jednog izvršenog krivičnog dela sa nekim dr. koj nije izvršen nego se pretpostavlja koje je misli izvršilac imao. Te te bi proces vodili zbog grešnih misli. A glavni dokaz je sudisko uverenje sa prefiksom femicida.

Jadno je sve to kada se ne drže
činjenica koje glase : Načinjena materijalna šteta sa izazivanjem opasnosti svih drugih u neposrednoj blizini pri tome i uznemirio gradjane u široj okolini .

Ali NE , u toj kvalifikaciji mora imati reč Femicid. To je mnogo jače nego ugroziti ili napasti ljudsko bice...
kao nešto stešnije je kad ima u kvalifikaciji dela prefiks femicida...
 
Da, eto pokrali su i sva obeležja BG stajališta za medjumesni saobracaj
Vrlo verovatno i mnoge ,, pečurke,, -nastrešnice na istim stajalištima
te bi trebalo za početak podneti krivičnu prijavu protiv NN lica
 
Meni nije jasno po čemu tužilaštvo smatra da su (sa)izvršioci postupali iz nehata... Po cemu je jasno zaključiti da je "pao" sa 27 sprata... Možda je pokušao da se domogne krova ili nešto tako, ali treba to i navesti, šta ih upućuje da je stradao "iz nehata"...

S tim u vezi treba utvrditi i do koje mere mu je život mučenjem bio ugrožen. U smislu da je verovatnije da neće preživeti ako ne proba da se bilo kako izvuče. Strah bi cenio subjektivno po okolnostima slučaja iz ugla stradalog mladića i tek zatim ocenio da li se radi o eventualnom umišljaju za lišenje života ili svesnom nehatu...
 

👍

Delimično je priznao. Mada me zanima epilog. Koliko će dobiti za teške telesne povrede i bežanje sa mesta događaja tj. nepružanje pomoći... Verovatno neće ni biti zatvorske kazne a onako je bahato i nemarno uleteo uz pun gas.
 
Vrh