Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Od cega da se izvuce, jeste li vi stvarno toliko naivni da verujete da ce sa 18 godina otici da studira u Kembridzu?

Sinoc sam isao do Ribnikara da upalim svecu, deca pisu grafite po kolovozu, Kosta cekamo te i slicno
Види, кад сам ја био средња школа, Никола Koвачевић је претучен на смрт и убијен испред гимназије Свети Сава. Био је огроман протест против насиља следеће недеље, није се ишло у школе. Клинци из Николиног краја су причали како се спрема освета кад год ови што су га пребили изађу. Неких 2.5 године касније ти момци који су га убили су били пуштени, лично сам их видео у дворишту школе у коју је убијени ишао. Нико није ништа урадио, никакве освете никада није било.

Мали ће можда неко време бити по психијатријским установама, али пре или касније ће морати да га пусте и биће слободан човек.
 
Ne znam druže o čemu pričaš, nisam ja ništa predložio... Samo iznosim činjenicu da su ljudi glupi i da im je potreban sistem da ih vodi kroz život, a kakav sistem i koja verzija sistema to nije bitno, samo da je efikasan i da uspešno upravlja masama.

Ajde malo elaboriraj termine "slobode ideja Naroda" i "Rodovske Zajednice tj Naroda" da bih bolje razumeo o čemu govoriš pošto su ti misli nepovezane.

Orvelovštinu već živimo, samo što od svih tih sadržaja kojima nas hrane kao ćurke iz pištolja, to ne vidimo.
Da se ne ponavljam al ajde, država je veštačka nametnuta forma koja neprirodno u istu grupu gura razne rodove, ko kad bi u savani lavovi i tigrovi morali biti ista zajednica, i korenom je iz Egipta i povezana sa državnim religijama nametanja grupne vere, a Rodovska zajednica je prirodna, božja, narodna, rasna, plemenska organizacija tipa Vinče i povezana je sa slobodom vere svakog pojedinca. Između njih postoji borba, veštačka Država želi satrti božansku Rodovsku zajednicu. I problem je onda kad naši neuki ljudi usađeno misle da je Država isto što i Narod, a ne da su to dve suprotstavljene kategorije. Tako da time mere koje se predlažu da jačaju Državu, zapravo vode daljem smanjenju slobode Naroda, tj Rodovske zajednice
 
Види, кад сам ја био средња школа, Никола Koвачевић је претучен на смрт и убијен испред гимназије Свети Сава. Био је огроман протест против насиља следеће недеље, није се ишло у школе. Клинци из Николиног краја су причали како се спрема освета кад год ови што су га пребили изађу. Неких 2.5 године касније ти момци који су га убили су били пуштени, лично сам их видео у дворишту школе у коју је убијени ишао. Нико није ништа урадио, никакве освете никада није било.

Мали ће можда неко време бити по психијатријским установама, али пре или касније ће морати да га пусте и биће слободан човек.
^^ Upravo tako. Neće se ništa desiti, niti promeniti, niti pravda zadovoljiti.

Ako i bude nešto, biće to da ga roditelj neke ubijene žrtve sačeka negde pa ga izbuši ili izbode.

Zato, po ovome što znam o njegovom Tigger ocu, predviđam da će ga čuvati dok ne napuni 18 (ili će biti po ustanovama i centrima) a sa 18, kad ga puste, tatica će da ga skloni u inostranstvo.

Režim će se isto postarati da malom ne zafali dlaka sa glave do 18. godine, da se ne bi dizala prašina i javnost podsećala da je i to doživela pod SNSom. A ovaj će posle da dobije novi identitet, i bude poslat negde van, da započne novi život kao da se ništa nije desilo.


A ovi što škrabaju pretnje i najave osveta neće ništa uraditi, to su samo klinačka k'čenja i senzacionalizam. Ko zaista planira osvetu, taj ćuti i čeka. Kao što je i sam Kecman ćutao pred svoju osvetu.

Na kraju krajeva, neće se taj više vraćati u Ribnikar.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Сећам се тог случаја, био минут тишине по школама. Сећам се и оног дечака што се убио због насиља у школи. Исто се дизала прашина и на крају ништа. Нажалост овакве трагедије су пролазни шок за друштво.
 
"Одговоран" не значи и безусловну затворску казну. Ти код којих је преглед 150 евра, не ангажују јефтине адвокате.

Vidi, ja nemam kristalnu kuglu da mogu da predvidim u detalje kakva će biti nečija sudbina. Ali mislim da je ovde već stvar sudije i politike, jer je linija odgovornosti za pristup oružju potpuno jasna.

A ovde svi pričaju kako je moćan njegov otac i sa svakim postom postaje sve moćniji, kako je ubica išao u "elitnu školu" za koju se uticajni utrkuju da upišu svoju decu, a niko da spomene žrtve i njihove porodice. Mi osim inicijala, identiteta jednog poznatog oca-sportiste ne znamo ništa (a i zašto bi?) .... osim što je jedno dete bilo i francuski državljanin (da, znam - Bris Taton... ali ovde se radi o deci na času u školi, nema tog spina koji može ikoga da oslobodi).
 
Iako granice za krivičnu pravnu odgovornost i seksualnu aktivnost nisu definisane na istom mestu one si i sad iste zato što jedna proizilazi iz druge kod nas. Dok si pravno odgovoran znači i da si sposoban da odlučuješ o svom telu. Nadam se i sam da to neće povezati ali s obzirom da sam pre par godina slušao predavanja sociologa na kojima je ukazano da će se na taj način legakizovati pedofilija prvom prilikom naravno da se bojim ovoga što se dešava.
Kasno je posle se žaliti. Biće pa vi ste tražili kako niste znali da je povezano.
A ne bih išao dotle da tvrdim da Vučić ima veze s tim, to neko pripremi i poturi kad je prilika ko tu to radi svesno a ko nesvesno ne zna se. Mislim da treba biti izuzetno oprezan iukazati na moguće posledice.
I ostale mere o ukidanju dozvola za oružje, kontrole medija i interneta ne idu u korist ljudskih sloboda. Liči na zloupotrebu 11 septembra u Americi.
 
@relja
Добро, можда буде и две године у затвору... 40 неће сигурно.
Наравно, мали јесте спржио и своју породицу, али ипак их није трајно осудио на гладовање. Велики је свет.
Уосталом, та шира фамилија је поприлично добростојећа.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
a niko da spomene žrtve i njihove porodice.
Zato što se o njima ne zna baš ništa. Dok se za Kecmanovog oca već sada iz svega može zaključiti da je debil.

A što se tiče žrtava, rekoh, jedan komentar na Blicu je lepo bio napisao da bi oni koji su se našli na spiskovima, kao i njihovi roditelji, trebalo malo da se priupitaju neke stvari i da porazmisle o svemu.

Nije ta škola naivna, još ranije je bila puna , pored normalnih, imala i dosta puno (moralnog) šljama. A ko zna kakva je tek sada, sa današnjim roditeljima, današnjom dečurlijom i današnjim prosvetarima.
 
A ovde svi pričaju kako je moćan njegov otac i sa svakim postom postaje sve moćniji, kako je ubica išao u "elitnu školu" za koju se uticajni utrkuju da upišu svoju decu, a niko da spomene žrtve i njihove porodice.
Njima se na zalost, vise ne moze pomoci.
Cak ni porodicama, jer ko moze da vrati mrtve.

Slusam sada zene iz naroda, jako su potresene, a kad je njihov Hulja pricao u ljudskim rezancima nisu bile potresene.
 
Iako granice za krivičnu pravnu odgovornost i seksualnu aktivnost nisu definisane na istom mestu one si i sad iste zato što jedna proizilazi iz druge kod nas. Dok si pravno odgovoran znači i da si sposoban da odlučuješ o svom telu. Nadam se i sam da to neće povezati ali s obzirom da sam pre par godina slušao predavanja sociologa na kojima je ukazano da će se na taj način legakizovati pedofilija prvom prilikom naravno da se bojim ovoga što se dešava.
Kasno je posle se žaliti. Biće pa vi ste tražili kako niste znali da je povezano.
A ne bih išao dotle da tvrdim da Vučić ima veze s tim, to neko pripremi i poturi kad je prilika ko tu to radi svesno a ko nesvesno ne zna se. Mislim da treba biti izuzetno oprezan iukazati na moguće posledice.
I ostale mere o ukidanju dozvola za oružje, kontrole medija i interneta ne idu u korist ljudskih sloboda. Liči na zloupotrebu 11 septembra u Americi.
Vec i pre ovoga je krenulo razoruzavanje Srbije, svi pamtimo famozni zakon od pre 2-3 godine. Ovo ce samo doliti ulje na vatru
 
Slusam sada zene iz naroda, jako su potresene, a kad je njihov Hulja pricao u ljudskim rezancima nisu bile potresene.
Neka gledaju reprizu Tužnog vetra dok čekaju nove epizode Klana. Tako će brže zaboraviti na sve ovo.

Samo nek su nama Predsednik, Partija, RTS, RRA, Pink i rijalitiji živi, zdravi i netaknuti nakon svega ovoga.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Zato što se o njima ne zna baš ništa. Dok se za Kecmanovog oca već sada iz svega može zaključiti da je debil.

A što se tiče žrtava, rekoh, jedan komentar ma Blicu je lepo bio napisao da bi oni koji su sr našli na spiskovima, kao i njihovi roditelji, trebalo malo da se priupitaju neke stvari.

Nije ta škola naivna, još ranije je bila puna (moralnog) šljama, a ko zna kakva je tek sada.
Čitam izjavu nekog malog iz 8 razreda koji je bio na spisku pa kaže "Ne znam što sam na spisku, ja tog dečka ne znam, on mene sigurno zna, mene cela škola zna."
I razmišljam se kad možeš tako nešto da izjaviš meni je jasno otkud ti na spisku.
 
Da se ne ponavljam al ajde, država je veštačka nametnuta forma koja neprirodno u istu grupu gura razne rodove, ko kad bi u savani lavovi i tigrovi morali biti ista zajednica, i korenom je iz Egipta i povezana sa državnim religijama nametanja grupne vere, a Rodovska zajednica je prirodna, božja, narodna, rasna, plemenska organizacija tipa Vinče i povezana je sa slobodom vere svakog pojedinca. Između njih postoji borba, veštačka Država želi satrti božansku Rodovsku zajednicu. I problem je onda kad naši neuki ljudi usađeno misle da je Država isto što i Narod, a ne da su to dve suprotstavljene kategorije. Tako da time mere koje se predlažu da jačaju Državu, zapravo vode daljem smanjenju slobode Naroda, tj Rodovske zajednice
Na nešto slično sam mislio kada sam spomenuo rano hrišćanstvo. Takve zajednice su oduvek postojale, postoje i sada, čak i u urbanim životnim uslovima, ali, moje mišljenje je da nikada neće postati dominantne niti imaju kapacitet da preovladaju postojeći sistem. Ili će država jednostavno iskriviti te ideje i usaditi ih u postojeći sistem(kao dodatak tj. modifikaciju sistema). Takve zajednice mogu da nastanu samo od svesnih pojedinaca, koji svesno ulaze u takvu zajednicu sa određenom svrhom koja ja zasnovana na nekim višim zakonima. Dakle od pojedinca se kreće pa se dalje širi. A istovremeno ide i sa vrha do pojedinca, uz pomoć grupe(plemena), ali ne onog vrha koji većina ljudi poznaje. Ovo olako može da se karakteriše kao religiozna priča, što donekle i jeste. Ljudi brzo zaboravljaju i uglavnom žive u snu. I kao posledica toga sna stvaraju se državni sistemi koje poznajemo. Kada bi se više ljudi probudilo, ne bi bilo potrebe za takvim sistemima...
 
Ja sam imao više drugara iz te škole, zatim iz okolne gimnazije drugare i devojke (a i poznajem praunuka Vladislava Ribnikara koji se isto tako zove). Generalno, taj kraj jes liberaški kraj, državnih službenika i državnih tzv umetnika, prvo lojalista kralju, pa komunistima i danas globalistima, dakle tu su doseljavali ljudi koji žele biti blizu vlasti. Npr sa mojim drugom je tamo išao u odeljenje sin glumca Ejdusa i po njegovoj priči odma posle 5 okt je dobio liberaški NATO dobro plaćen posao u Partnerstvu za mir. Ali generalno, za mene je ceo taj kraj ispod Vuka, sve do Kalimegdana, računajući i sadašnji BnV jedna velika negativna energija pa iako mi je blizu ga zaobilazim. Možda grešim ali gledam ga kroz otimanje stanova, pohlepu, želju za vlašću i moći, pomodarstvo, portal globalističkih trendova i kvaziumetnika za celu Srbiju... ništa lepo sem okolnih drvoreda ne vidim.
 
Poslednja izmena:
Било је питање шта је са жртвама и њиховима породицама...

Једно предивно дете које сам познавао је настрадало. Нема тих речи које могу да опишу како је протекло јутро, дан и ноћ у њеној породици. Како ће протицати следећи дани, како уопште размишљати о сахрани детета? Мислим да јавност то ни не треба да прати. Али, треба да поштује, пре свега те жртве, и те породице.

Похлепа је оно што разара породице, друштвено ткиво на какво смо навикли, и читав систем. Похлепа за новцем, моћи и статусом. Породица је кичма, и све одатле почиње, и све се ту и завршава.
 
Na nešto slično sam mislio kada sam spomenuo rano hrišćanstvo. Takve zajednice su oduvek postojale, postoje i sada, čak i u urbanim životnim uslovima, ali, moje mišljenje je da nikada neće postati dominantne niti imaju kapacitet da preovladaju postojeći sistem. Ili će država jednostavno iskriviti te ideje i usaditi ih u postojeći sistem(kao dodatak tj. modifikaciju sistema). Takve zajednice mogu da nastanu samo od svesnih pojedinaca, koji svesno ulaze u takvu zajednicu sa određenom svrhom koja ja zasnovana na nekim višim zakonima. Dakle od pojedinca se kreće pa se dalje širi. A istovremeno ide i sa vrha do pojedinca, uz pomoć grupe(plemena), ali ne onog vrha koji većina ljudi poznaje. Ovo olako može da se karakteriše kao religiozna priča, što donekle i jeste. Ljudi brzo zaboravljaju i uglavnom žive u snu. I kao posledica toga sna stvaraju se državni sistemi koje poznajemo. Kada bi se više ljudi probudilo, ne bi bilo potrebe za takvim sistemima...
Nekada su takve zajednice mogle da postoje, ljudi su se poznavali.
Sada je nemoguce da neka koherentna ideologija tih malih zajednica pored ideologije militantnog individualizma, koja se siri telefonima i drus. mrezama.
 
Čitam izjavu nekog malog iz 8 razreda koji je bio na spisku pa kaže "Ne znam što sam na spisku, ja tog dečka ne znam, on mene sigurno zna, mene cela škola zna."
I razmišljam se kad možeš tako nešto da izjaviš meni je jasno otkud ti na spisku.
Sto je najgore ni bio na spisku, vec je samo hteo da izadje na talevizor. Vidim da su ga razapeli na mrezama kao da je glavni krivac, a veze nema sa slucajem.
 
Види, кад сам ја био средња школа, Никола Koвачевић је претучен на смрт и убијен испред гимназије Свети Сава. Био је огроман протест против насиља следеће недеље, није се ишло у школе. Клинци из Николиног краја су причали како се спрема освета кад год ови што су га пребили изађу. Неких 2.5 године касније ти момци који су га убили су били пуштени, лично сам их видео у дворишту школе у коју је убијени ишао. Нико није ништа урадио, никакве освете никада није било.

Мали ће можда неко време бити по психијатријским установама, али пре или касније ће морати да га пусте и биће слободан човек.
Mozda si ti u pravu, ali porodica masovnog ubice sa Cetinja je jos uvek na tajnoj lokaciji.
 
Vrh