Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Evo kopiket. Ali kako bre sve te elitne škole, gde su MOC, ZMAJ te tradicionalne škole poznate po nasilju?

Po meni jedno od lošeg primera društva je na žalost i ovaj tvoj primer koji nije jedini. Više puta je to uradjeno na samo nekoliko stranica na temi. Šta? Pa kopirali su se isti linkovi koji su postavljeni pre par postova i iste vesti koje su već prenešene i komentarisane. Niko više ništa ne čita, bitno je "da Ja prvi ostavim komentar" ne čitajući ostatak teme. Naravno nije ova tema izolovan slučaj i to je jedna od posledica današnjeg društva.

@Bender Rodriguez
Po tvom pisanju ispade da streljane nigde u svetu ne postoje. I ako postoje služe samo za vežbanje službenih lica?
 
@vsn
I Marko Miljković je dete lekara, pa je on najviše ložio ove svoje po principu "ajmo mi prvi, pre nego što oni nama to urade".
Mali i ako nije odrastao u porodici u kojoj se gleda zadruga je primetio da deca u Srbiji više poštuju kriminalce nego lekare. Tim pre je to mogao da uoči kroz prizmu svoje porodice, gde je otac lekar, a majka doktor nauka.
Pogrešan primer. Da je otac lekar iz državne ustanove gde radi za crkavicu, otplaćuje kredit za stan jedva pa i da se napiše tako nešto.
 
Ja sam postavio jasna pitanja, a ti tumači i izvrći kako god hoćeš. Ova tema već ima dovoljno svojih Ljiljana Smajlović, ne mogu da se rvem sa još jednom.
Šta to izvrćem. I Ja sam postavio lepo pitanje. Ko daje oružje ljudima u streljani? Kome je dozvoljeno da bude u streljanama? Kome je dozvoljeno da ima oružje? Kada na sve to dobijemo odgovor dobićemo odgovor i na tvoja pitanja. Ono što znam je da mi nismo jedina država na svetu gde je dozvoljeno legalno posedovanje oružja. Inače ne znam ko je pomenuta Ljiljana Smiljanić.
 
Po meni jedno od lošeg primera društva je na žalost i ovaj tvoj primer koji nije jedini. Više puta je to uradjeno na samo nekoliko stranica na temi. Šta? Pa kopirali su se isti linkovi koji su postavljeni pre par postova i iste vesti koje su već prenešene i komentarisane. Niko više ništa ne čita, bitno je "da Ja prvi ostavim komentar" ne čitajući ostatak teme. Naravno nije ova tema izolovan slučaj i to je jedna od posledica današnjeg društva.

@Bender Rodriguez
Po tvom pisanju ispade da streljane nigde u svetu ne postoje. I ako postoje služe samo za vežbanje službenih lica?
Nisam išao od početka teme, nažalost. Stoji ako je to istina. U svakom slučaju me zanima ta promena trenda gde je nasilje izraženo sada i u elitnim školama.
 
Одговорио је Defke
Znači maca ti pojela jezik.
2. Био ко може да се учлани у стрељани, чак и ти, нема ту никаквог примања.
I dete od 13 godina?
3. Ко је рекао да је ово дете било малтретирано? Медији? Ево излази све више изјава и деце и родитеља из те школе који демантују да је био малтретиран. Али не, ти имаш своју теорију.
Pa objasni nam onda, od kud sve ovo? Bilo mu dosadno?

Sve si smešniji iz posta u post.

Mali uzeo prangije, ubio ljude, sebi poremetio život, svojoj porodici uništio,samo zato što je psihopata a bilo mu dosadno za vikend?

Jeli, a koje filmove ti gledaš da lupaš takve stvari?
 
Kosta Kecmanovic je dete, produkt sistema koji je stvorio Aleksandar Vucic. Bez deset godina Vucicevog pravljenja Kolumbije od Srbije, nema Koste Kecmanovica kao surovog gengsta psihopate koji ubija ljude.
Јако је јадно што користите једну овакву трагедију за овакву злоупотребу и извртање али шта да вам се ради, нема помоћи. Очигледно не капираш појам психопатологије и то да иста постоји свуда у свету и да се психопате нису створиле у Србији доласком Вучића на власт.
 

Juče spominjano kako ne treba da se ova situacija koristi za opoziciono političarenje, a danas dok sam vrteo kanale, naletih na Pinku kako prenose tekstove dnevne štampe gde se N1 i Nova S "čereče" zbog neprofesionalnog izveštavanja od juče. A to neprofesionalno se sastoji u tome da su ceo dan prenosili šta se dešavalo na terenu.​
 
Јако је јадно што користите једну овакву трагедију за овакву злоупотребу и извртање али шта да вам се ради, нема помоћи. Очигледно не капираш појам психопатологије и то да иста постоји свуда у свету и да се психопате нису створиле у Србији доласком Вучића на власт.
A jel postojala u Srbiji kod dece i od 1990. do 2023?

Jeste.

Al kako onda tih 30 godina nismo imali Kolumbajne usred Beograda?🤔 A oružja u tom periodu pun kufer po Srbiji.
 
Znači maca ti pojela jezik.

I dete od 13 godina?

Pa objasni nam onda, od kud sve ovo? Bilo mu dosadno?

Sve si smešniji iz posta u post.

Mali uzeo prangije, ubio ljude, sebi poremetio život, svojoj porodici uništio,samo zato što je psihopata a bilo mu dosadno za vikend?

Jeli, a koje filmove ti gledaš da lupaš takve stvari?
Очигледно не капираш шта значи психопата и из тог разлога ниси у стању да скапираш ништа везано за овај случај. Добити дозволу за поседовање оружја није нуклеарна физика, постоји процедура прописана закономи не треба да познајеш лично Вучића да би ту дозволу и добио. Ништа спектакуларно и неуобичајено. Дете је у стрељану водио отац и ту треба видети да ли је било кршења закона или не.

А то ко је смешан мало боље размисли.
 
Јако је јадно што користите једну овакву трагедију за овакву злоупотребу и извртање али шта да вам се ради, нема помоћи. Очигледно не капираш појам психопатологије и то да иста постоји свуда у свету и да се психопате нису створиле у Србији доласком Вучића на власт.
Nadji mi ovakav slucaj onda od ranije. Klincu je na opisu profila bilo da samo treba pisati po kuckama i onda je ubio sedam devojcica.

Psihopata je psihopata, ali se kontrolise, leci i usmerava, a ne daje mu se vetar u ledja.

Zivimo u drzavi gde je pozeljno biti psihopata i podrzava se i gura i promovise psihopatski vid ponasanja.
 
A jel postojala u Srbiji kod dece i od 1990. do 2023?

Jeste.

Al kako onda tih 30 godina nismo imali Kolumbajne usred Beograda?🤔 A oružja u tom periodu pun kufer po Srbiji.
А како се тако нешто догађало у једној Немачкој на пример или било где другде у свету? Tи стварно верујеш да је овај злочин до Вучића?
 
Очигледно не капираш шта значи психопата и из тог разлога ниси у стању да скапираш ништа везано за овај случај
Ma nauči me, o doktore.
Добити дозволу за поседовање оружја није нуклеарна физика, постоји процедура прописана закономи не треба да познајеш лично Вучића да би ту дозволу и добио. Ништа спектакуларно и неуобичајено.
Treba ti jak osnov da bi dobio i za posedovanje.

Ja pitam tebe i ove tvoje - po kom osnovu je data Kecmanovom debilnom ocu?

Ajde recite javno ako smete. Ali znam vas. Ne smete
Дете је у стрељану водио отац и ту треба видети да ли је било кршења закона или не.
Ma jok, sve je bilo po zakonu. Srbija je zemlja zakona i pravde.
А како се тако нешто догађало у једној Немачкој на пример или било где другде у свету? Tи стварно верујеш да је овај злочин до Вучића?
Pitao sam te, kako se ovo nije dogodilo od 1990. do danas, a zemlja svo vreme puna oružja?
 
Nadji mi ovakav slucaj onda od ranije. Klincu je na opisu profila bilo da samo treba pisati po kuckama i onda je ubio sedam devojcica.

Psihopata je psihopata, ali se kontrolise, leci i usmerava, a ne daje mu se vetar u ledja.

Zivimo u drzavi gde je pozeljno biti psihopata i podrzava se i gura i promovise psihopatski vid ponasanja.
Психопата се лечи и усмерава када се поремећај открије, а то није увек лако открити. Ко у нашој држави промовише и гура масовно убијање људи око себе? Ово је први овакав случај код нас али није први ни у Европи ни у свету, да ли можете то да скапирате?
 
Ma nauči me, o doktore.

Treba ti jak osnov da bi dobio i za posedovanje.

Ja pitam tebe i ove tvoje - po kom osnovu je data Kecmanovom debilnom ocu?

Ma jok, sve je bilo po zakonu. Srbija je zemlja zakona i pravde.

Pitao sam te, kako se ovo nije dogodilo od 1990. do danas, a zemlja svo vreme puna oružja?
А ја сам тебе питао како се ово дешавало раније у уређеним државама? Не, не треба ти толико јак основ за поседовање, знам људе који су добијали те дозволе и није то ништа спектакуларно. Ајде експерту кажи нам који прописи важе у стрељанама за малолетнике у пратњи родитеља?
 
Уништи вас Вучић видим ја. Опсесија је болест.
 
Pitao sam te, kako se ovo nije dogodilo od 1990. do danas, a zemlja svo vreme puna oružja?
А ако те занима зашто овога код нас није било раније, боље мало погледај глобалну гејмерску субкултуру којој дечко припада. Није тај гледао Задругу у Парове него је играо игрице и пратио Тик Ток.
 
Prvo morate da cujete neki razgovor od klinaca 10 do 14 godina i da vidite da je dosta njih totalno zastranilo. Mi takvi u nasim godinama sigurno nismo bili. Bili smo po ceo dan napolju. Oni su danas na tiktoku i igricama , internet ih obrazuje a ne roditelji. Nisu svi takvi ali dosta njih jeste i to je sustina svega.
Mali psihopata ubica nece sigurno na slobodu izaci, bice u nekim mentalnim ustanovama ipak je ovo nesto sto nece moci ispod radara da prodje.
 
А ја сам тебе питао како се ово дешавало раније у уређеним државама?
Zato što su veće i drukčijih uređenja i zakona.
Не, не треба ти толико јак основ за поседовање, знам људе који су добијали те дозволе и није то ништа спектакуларно.
Pa znam, kapiram,za drugove iz partije uvek ide preko reda i mimo zakona i razuma.
Ајде експерту кажи нам који прописи важе у стрељанама за малолетнике у пратњи родитеља?
Maloletnici se ne puštaju u streljane, a tek im se ne daje oružje u ruke.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Што се тиче пооштравања ионако већ једног од најрестриктивнијих закона за ношење оружја на свету⬇️

56DBBCB8-6BFA-4E57-95DF-4CF71E76390C.jpeg
 
Vrh