Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Ja sam pre mozda godinu dana instalirao TIktok da vidim sta mi deca gledaju tj da budem u toku.

Baka Prase i slični, se pojavljuju u manje od 1 % klipova, jedno vreme su dominirali Dr Miroljub, zatim strikan iz Pazove, raznorazni eksperti sa slušalicama na ušima (po meni najopasniji jer deluju pametno) zatim klipovi iz domaćih serija, J Vetar, Klan, Ubice m.o., Gorki plodovi .... onda raznianonimusi sa bizarnim trendovima ....
Treba imati u vidu, TikTok algoritam se vrlo dobro prilagodjava interesovanjima korisnika, tako da svakome na kraju izlaze drugacije stvari.
 
Roditelj je odgovoran za čuvanje oružja, ali se slažem da je najodgovornija država. Mi smo redukovali broj psihologa i pedagoga po školama... Ranije je bilo obavezno da imaš zaposlena oba lica, i psihologa i pedagoga, a sad je ili ili...

U SAD možeš sedmogodišnjaku da kupiš poluautomatsko oružje i da ga kao roditelj obučavaš i vodiš u streljanu, potpuno legalno...

Samo jedna od mera bi trebalo da bude zabrana mlađima od 16 da pucaju iz vatrenog oružja u streljani... Glavne mere su da se prepozna da neko ima problem, mentalni, u društvu, sa vršnjacima i da se sa njim obavezno i redovno razgovara... To se ovde nije dogodilo...
Većinu se slažem, jedino ne da gubiš iz vida i psiholozi i pedagozi licencirani tj agenti u funkciji Države, pa je to kao da benzinom gasiš vatru, njijov posao je da brane i opravdavaju sistem, ne da govore istinu.
NIsu ni devojčice više jadne i nežne kao što su bile. Ko zna kakve su bile prema njemu.

UbQTBGk.jpg
A kakve su "nekad bile"? Šta su trebale, sve da mu daju i govore da je savršen da ga ne bi uvredile? Ako nisi filozof da se nosiš s devojčicama, da mentalno ojačaš i prihvatiš svoje mane, zaobiđi ih jer si slabić, a deca ni sva zdrava bića na ovom Svetu ne vole razmažene slabiće. Ok možda sem Vučića, oni vole debilizaciju Srba.
 
Danasnji roditelji su oni koji su znali kada pocinje Opstanak, Branko Kockica i kojima je pustana rock i pop muzika. Ako su oni danas toliko losi roditelji onda ni to nekadasnje vaspitanje nije nesto uspesno.
Nisu svi današnji roditelji kao što je moj primer. I u moje vreme (kad sam bio dete i školarac) je bilo dosta njih koji se nisu bavili svojom decom, pa su ona slušala i gledala i za uzore i načine ponašanja imala ono što je nudila televizija. I uostalom, moj primer nije reprezentativan, jer koliko ljudi znaš da su gledali stvari koje sam ja gledao i slušalo muziku koju sam ja slušao? Eventualno je pored mene bio još jedan u razredu. A Opstanak sam samo ja pratio.​

A mozda ce samo svaka generacija uvek idealizovati svoje detinjstvo i vezivati ga za neke bogom dane 'prave vrednosti' bez sustinskog razumevanja problema danasnje generacije.
Da ponovim, ako se baviš svojim detetom, lakše ćeš ga i razumeti, kakvo god da je vreme u kojem raste dete i kakvo je bilo tvoje vreme.
 
Danasnji roditelji su oni koji su znali kada pocinje Opstanak, Branko Kockica i kojima je pustana rock i pop muzika. Ako su oni danas toliko losi roditelji onda ni to nekadasnje vaspitanje nije nesto uspesno.

Kapitalistički način života ih pritiska više danas, manje je vremena da sw bave decom kao nekad, a brojni su izazovi, sadržaji i atrakcije koje odvlače pažnju, nije im lako ni da prate korak sa svim tim...

Nema to veze sa njihovim nekadašnjim vaspitanjem...

Recimo ja sam cuo za taj Crni cerak, jednu pesmu, neku obradu i dopalo mi se...

Ali ja sam bu**** za koga je već kasno po mnogim osnovama i rizika da ću stvarno ući u ozbiljan kriminal, nasilje, drogu i da mi je to poželjan način života, nema...

Ali ne mogu ja da namećem svoj mozak i moje iskustvo i to što ja dobro podnosim takvu klinčadiju kao nešto što treba svako i da je to ta prava vrednost koju treba negovati...

Treva odvojiti da to što meni ne smeta i što mi je sprdnja nije sadržaj koji treba da se preporučuje i deli u meri da postane popularno i poželjno kod klinaca...

E sad kako naći mehanizme da se to sprovede, to je za ozbiljnu društvenu analizu i dijalog...

Baka Prase i slični, se pojavljuju u manje od 1 % klipova, jedno vreme su dominirali Dr Miroljub, zatim strikan iz Pazove, raznorazni eksperti sa slušalicama na ušima (po meni najopasniji jer deluju pametno) zatim klipovi iz domaćih serija, J Vetar, Klan, Ubice m.o., Gorki plodovi .... onda raznianonimusi sa bizarnim trendovima ....

Preporučuje se u zavisnosti na šta klikćeš više... Gledaju klinci i YT i razne neke profile na raznim mrežama... spomenuo sam Baku Praseta kao primer, sve je to u istom paketu, i sve je to jer je profit kompanije svetinja a ne društvene vrednosti...

Da zabrane tog Crnog Ceraka bolelo mi uvo za njegova prava... ali neću da lažem da mi se jedna obrada nije svidela jer je tolika sprdačina, meni oni dođu kao neke male nabeđene mudonje koje zapravo ismejavaju to i takvo krimi društvo nego što su njegov deo... sećam se neki stih - policija ga juri, kao da je to jedini organ reda za koji znaju 😄 meni to sve smešno i primitivno... al dobro, nekom klincu verovatno deluje drugačije, verovatno to nekako bukvalno čuje i kod njega proizvodi drugačiji efekat...

Zato nisam da se samo odmahne rukom i kao tako je, kako je, ne možemo mi tu ništa...
 
Ne zagađujte forum ŠitTokom
Интернет је код тих млађих генерација створио једну нову субкултуру, начин комуникације и идентификације који је несхватљив и релативно младима који су исто имали интернет у детињству.
Pre tri nedelje na chatu mi jedan od dvojice zoomera šalje klip u kome James May iz Top Geara imitira moderne klince i njihov govor. Ja im napišem "e tako vi meni zvučite kad krenete ds brljate srblish i samo vama razumljive pojmove". Oni se smeju, kao, da sad te kapiramo. XD

Inače, gledam ove planove što je mali Psiho pravio, to je uglavnom na engleskom. Pošto je sve radio sa planom, mogu da se kladim da je i taj engleski ubacio kako bi se što brže i što dalje pročuo po internetu. Jer engleski je jezik interneta, i mnogo više težine dobije slika plana sa natpisima na engleskom, nego ds je sve na srpskom koji niko (van Balkana) ne razume.

Shadestudio je gore bio u pravu oko (bar) jedne stvari - mali je od starta želeo i planirao da postane poznat i da privuče pažnju na sebe. I to je i postigao, ostvario je san svakog tipičnog Zoomera.
 
Pa da, kako ispadoše ovakva deca od perfektnih roditelja koje je vaspitao Branko Kockica?

Branko Kockica je nažalost neispričana priča al to se obrati onoj voditeljki što vodi posle ručka na Happy-ju pa je pitaj zašto se najavljena emisija koja će iz temelja baciti drugo svetlo na heroja našeg detinjstva nikada nije skockala...

Deca su ogledalo roditelja.

Deca su ogledalo društva u celini...
 
То је то, концентровани талог са филтера канализације на изволте, др Сектољуб занимљив због уличарског говора под-мач-бато, стрикан Улемек занимљив због псовки, Кристијанове сликовите бајке са детаљима марки сатова, обуће, одеће, возила, адресама и филмском акцијом, исечци из ријалитија типа нервни испади Миљане Кулић, џентлменски сегменти из Јужног ветра типа где Баћа хоће да бије радницу на киоску са хамбургерима зато што га је искулирала или када Мараш украде са наркоманом Дрком ауто у Миријевском булевару и забију се у бандеру из забаве. Фали само Змај из Шипова мада верујем да има и канала с његовим ренесансним умотворинама. Видим сви су се окомили на Црни церак, а изостављен је Брнабин миљеник добри фантом (анти-ПУФ) познат као Де Вито.
 
Kapitalistički način života ih pritiska više danas, manje je vremena da sw bave decom kao nekad, a brojni su izazovi, sadržaji i atrakcije koje odvlače pažnju, nije im lako ni da prate korak sa svim tim...
Biće bolje kad se uvede AI. Biće veća produktivnost, manje rada, a više para i više vremena za život i porodicu.

Šalim se, neće haha
 
Ne zagađujte forum ŠitTokom

Pre tri nedelje na chatu mi jedan od dvojice zoomera šalje klip u kome James May iz Top Geara imitira moderne klince i njihov govor. Ja im napišem "e tako vi meni zvučite kad krenete ds brljate srblish i samo vama razumljive pojmove". Oni se smeju, kao, da sad te kapiramo. XD

Inače, gledam ove planove što je mali Psiho pravio, to je uglavnom na engleskom. Pošto je sve radio sa planom, mogu da se kladim da je i taj engleski ubacio kako bi se što brže i što dalje pročuo po internetu. Jer engleski je jezik interneta, i mnogo više težine dobije slika plana sa natpisima na engleskom, nego ds je sve na srpskom koji niko (van Balkana) ne razume.

Shadestudio je gore bio u pravu oko (bar) jedne stvari - mali je od starta želeo i planirao da postane poznat i da privuče pažnju na sebe. I to je i postigao, ostvario je san svakog tipičnog Zoomera.
То је та криза идентитета са глобалним осећајем припадности пре локалног.
 
A kakve su "nekad bile"? Šta su trebale, sve da mu daju i govore da je savršen da ga ne bi uvredile? Ako nisi filozof da se nosiš s devojčicama, da mentalno ojačaš i prihvatiš svoje mane, zaobiđi ih jer si slabić, a deca ni sva zdrava bića na ovom Svetu ne vole razmažene slabiće. Ok možda sem Vučića, oni vole debilizaciju Srba.
A ti bi da slabići nose pištolje? Devojčice danas su zlobnije od muškaraca.
 
Vratih se u Beograd, prodjoh pored Vlade, ministarstva... Osim ljudi na skupu, u svim ostalim ulicama, na stanicama, autobusima... nisam video jednog jedinog coveka koji ne bulji u telefon. Otac vodi cerkicu i gleda u telefon. Nista se desilo nije, zombi zivot tece dalje.

Danas je umrla drzava Srbija, a onda je puknut jos metak u glavu da nas overi kada se videlo da gradjani uopste nemaju svest sta se danas desilo.

Neka pocivaju u miru.
 
A ti bi da slabići nose pištolje? Devojčice danas su zlobnije od muškaraca.
Pa zar najgori slabići već ne nose oružje, a nalaze se u režimskoj Policiji, njenim krimosima i Vojsci? Samo kad su oni hrabro naoružani, a ostali pošten narod razoružan, onda vam je to ok, ne smeta vam oružje kad su vaši naoružani, njima ne dirajte oružje
 
meni to sve smešno i primitivno... al dobro, nekom klincu verovatno deluje drugačije, verovatno to nekako bukvalno čuje i kod njega proizvodi drugačiji efekat...
Ne bih ja toliko potcenjivao klince. Bolje oni kapiraju sta je sprdnja i ironija od nas, njima je i upucena.

Sva ta resenja koja podrazumevaju da deca pojma ni o cemu nemaju su osudjena na propast jer ce im naci kontrameru jako brzo.

Bas Crni Cerak npr su postali popularni jer su se pesme razmenjivale preko bluetootha, bez youtube-a i kacenja bilo gde. Pa kako sad to zabraniti.
 
Naspram cele ove parade stereotipova i logičkog kiča, stoji otvorena mogućnost da je ovaj dečko postao takvim - proračunatim, hladnim psihopatom i zločincem - upravo zato što, budući 'créme-de-la-créme', usled visokih zahteva, nije mogao da bude kao ostali klinci.

Jer, tako izgleda.
 
Inače, ja tek malopre videh da od 8 ubijene dece, 7 su valjda devojčice. Možda se tu krije odgovor na neka pitanja.

A po netu su već počeli da nas sprdaju, odnosno da sprdaju srpsku državu i prosvetu:

Serbia.jpg

Doduše što kažu neki komentatori, danas je u dosta zemalja tako. Nastavnike prosto zabole. A boleće ih sve manje kako ih budu otpuštali i menjali mašinama.

Elem, jednom da i mi u nečemu budemo kao Amerika. Sledeće u čemu možemo da budemo kao oni su npr procenat betona u gradovima i procenat površina pod automobilima. 🤟
 
Ne bih ja toliko potcenjivao klince. Bolje oni kapiraju sta je sprdnja i ironija od nas, njima je i upucena.

Sva ta resenja koja podrazumevaju da deca pojma ni o cemu nemaju su osudjena na propast jer ce im naci kontrameru jako brzo.

Bas Crni Cerak npr su postali popularni jer su se pesme razmenjivale preko bluetootha, bez youtube-a i kacenja bilo gde. Pa kako sad to zabraniti.

E pa dobro, onda rizika nema... Ja nemam ni snage ni volje za destruktivno ponašanje i gledam to kao ironiju 🙂 ako svaki klinac tako doživljava, onda problema na toj strani nema...

Ipak mislim da nije baš tako i da se dosta toga shvati bukvalno, hoće deo lažnog sjaja i brzog keša i za sebe 😄 ko ne bi, ne krivim ih!

Krivim društvo... a rešenja još nisu na pomolu...

P.S. ja svakako nisam rekao da klinci pojma nemaju ni o čemu... to je deo nekih drugih dijaloga koje ovde vodiš 🙂
 
Mem je dobar, tačno oslikava profil režimskih uhlebljenika u prosveti koji pričaju šta treba deci za pare, ali ne samo njih već i Policije koja beži od svog posla zaštite granica i jurenja krimosa, Vojske koja beži u pozadinu kad krene rat a ispred gura regrute, sudstvo koje ne sme pokrene postupak protiv zvaničnika kad krše zakon... cela ova Država i njena administracija je zasnovana na laži, i bar deca to odlično prepoznaju u svom ratu sa njijovim školstvom i drugde
 
Inače, ja tek malopre videh da od 8 ubijene dece, 7 su valjda devojčice. Možda se tu krije odgovor na neka pitanja.

Deluje da tako se ispostavilo, neki klinci su uspeli da uteknu a po onom spisku sa imenima deluje da postoji polna ravnopravnost (gde pritom nisu ukljucene dve devojcice koje su bile dezurnr)
 
Vratih se u Beograd, prodjoh pored Vlade, ministarstva... Osim ljudi na skupu, u svim ostalim ulicama, na stanicama, autobusima... nisam video jednog jedinog coveka koji ne bulji u telefon. Otac vodi cerkicu i gleda u telefon. Nista se desilo nije, zombi zivot tece dalje.

Danas je umrla drzava Srbija, a onda je puknut jos metak u glavu da nas overi kada se videlo da gradjani uopste nemaju svest sta se danas desilo.

Neka pocivaju u miru.

Sve si tacno napisao.
Hvala bogu da jos neko razume gde zivimo.

Zamislite osecaj da ne daj boze vam se deca ne vrate iz skole.
Zamislite osecaj osobe kojoj srpski lekari odlazu operaciju raka da bi je ojadili preko operacije kod privatnika.

nema vise nicega. Niko ne oseca patnju drugog. I to je kraj.
Tako nestaju narodi.

Sprema se ekipa iz SNS da uzme veliku lovu preko ovog dogadjaja, Novi radnici obezbedjenja, nove kamere, testovi na drogu.....

Mem je dobar, tačno oslikava profil režimskih uhlebljenika u prosveti koji pričaju šta treba deci za pare, ali ne samo njih već i Policije koja beži od svog posla zaštite granica i jurenja krimosa, Vojske koja beži u pozadinu kad krene rat a ispred gura regrute, sudstvo koje ne sme pokrene postupak protiv zvaničnika kad krše zakon... cela ova Država i njena administracija je zasnovana na laži, i bar deca to odlično prepoznaju u svom ratu sa njijovim školstvom i drugde

Jz uvek pisem, Ne postoji drzava postoji servis za Hulju, strance i kriminalce.
 
Kao neko ko je bio sa obe strane katedre, moram reći da sam suze ronio. Ne pamtim kada sam se ovoliko isplakao.

Video sam taj sistem i kao učenik, a i na koži nastavnika. Kada se nešto i desi, vi nemate vremena da se posvetite detetu. Konkretno sam imao živahne petake u učionici, dok su se ispred moje učionice pobili šestaci ili sedmaci kojima nisam predavao. Na kraju sam za vreme malog odmora davao izjavu u PP službi gde više nisam mogao ni da se setim šta se tačno i kako odigralo, a ni da se setim odeće jer je bilo još dva odeljenja u tom delu hodnika. Vi kao nastavnik ne možete ništa.

Iskreno mi je prošlo kroz glavu, šta bi se desilo da je ta nastavnica bila meni neko drag? Šta bi bilo da sam ja bio na mestu profesorke istorije? Ne pamtim ovakvu jezu i gađenje zbog ovog sistema i vezanih ruku. I nikoga je***o nije briga. Ni direktore. Ni ministarstvo. Danas ne mogu da se sastavim. Samo sedim i puštam vreme da prođe jer ne mogu da skapiram razmeru ove tragedije.
 
Doživotna.
U modernoj Srbiji.
Za maloletnika.

I da je ovaj nesretnik 2 godine stariji, da je imao 15 god ne bi mogao još u maloletnički zatvor da ide... Tamo tek od 16te godine... Dotle je isključivo vaspitno popravni dom institucija u kojoj može biti zatvoren...

Mislim da je bolje rešenje od spuštanja granice sa 14 na 12 god za krivičnu odgovornost (koju je danas Vladi 'predložio' predsednik) da se kazna maloletničkog zatvora spusti na 14 godina... To bi bila jedna od dobrih mera u moru ostalih... Sa 14 ili 15 danas možeš biti kriminalac punog profila koji može da podnese zatvor za ubistvo recimo... To po našem zakonu i dalje nije moguće...
 
Vrh