Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Meni bode oci sto je ubijeno 7 devojcica a samo 1 decak.
Mozda se ovaj mali ubica bojao njihovog jezika, ega, ponasanja, statusa. Meni frapantno.
U nase vreme, sve suprotno.
E da ovo je čudno. Jer se ne uklapa sa pričom da je bio maltretiran. Nisu ga sigurno devojčice maltretirale, da je bio maltretiran upuco bi dečake.
 
Za vreme dok je dete u zakonski obaveznoj osnovnoj školi, roditelj nije u mogućnosti da bude sa detetom, a time ni odgovoran za njegova dela, već je to ŠKOLA., tj Država. Znači jasno je ko je odgovoran. Ali to što država štiti samu sebe pa neće odgovarati je druga stvar. Trenutno Službe traže ko će biti kriv za umirenje javnosti, pa ćete preko udbaških medija biti obavešteni ko je žrtveni jarac, ne pravno nego medijski.
Streljana, i ja sam išao sa 13 godina na Olimp u streljanu, i to sam, i šta, to nije prekršaj.

Roditelj je odgovoran za čuvanje oružja, ali se slažem da je najodgovornija država. Mi smo redukovali broj psihologa i pedagoga po školama... Ranije je bilo obavezno da imaš zaposlena oba lica, i psihologa i pedagoga, a sad je ili ili...

U SAD možeš sedmogodišnjaku da kupiš poluautomatsko oružje i da ga kao roditelj obučavaš i vodiš u streljanu, potpuno legalno...

Samo jedna od mera bi trebalo da bude zabrana mlađima od 16 da pucaju iz vatrenog oružja u streljani... Glavne mere su da se prepozna da neko ima problem, mentalni, u društvu, sa vršnjacima i da se sa njim obavezno i redovno razgovara... To se ovde nije dogodilo...
 
Joj ne budite bas tolike bumercine.

Kako cete uopste komentarisati i pricati sa decom ako ste toliko operisani od njihovog sveta.

Зар ти ниси везан само за тему на кафи са Врадовићем о некретнинама, овако како браниш лик и дело Црног Церака ниси чак ни пројекат Резиденс 7 у Земуну, читајући твоје коментаре једини логичан закључак је да имаш неки лични интерес са црнцима са Церака.
 
Roditelj je odgovoran za čuvanje oružja, ali se slažem da je najodgovornija država. Mi smo redukovali broj psihologa i pedagoga po školama... Ranije je bilo obavezno da imaš zaposlena oba lica, i psihologa i pedagoga, a sad je ili ili...

U SAD možeš sedmogodišnjaku da kupiš poluautomatsko oružje i da ga kao roditelj obučavaš i vodiš u streljanu, potpuno legalno...

Samo jedna od mera bi trebalo da bude zabrana mlađima od 16 da pucaju iz vatrenog oružja u streljani... Glavne mere su da se prepozna da neko ima problem, mentalni, u društvu, sa vršnjacima i da se sa njim obavezno i redovno razgovara... To se ovde nije dogodilo...
Zasto je bitno za ovu temu kako je nesto regulisano u USA?
 
A nije ti frapantno da jedna od najbogatijih zemalja sveta (USA) ima najvecu stopu kriminala, ako ne racunamo zemlje treceg sveta.

Mnogo toga mi je frapantno u SAD i svih njenih 50 država, što danas nije tema... Od smrtne kazne do olakih i čestih ubistava crnaca od strane policije... Njihova kriminalna politika mi je jeziva... a danjašnje ubistvo je posledica našeg, srpskog društva i gde smo mi kao društvo zaglibili, a ne Amerike.
 
Mnogo toga mi je frapantno u SAD i svih njenih 50 država, što danas nije tema... Od smrtne kazne do olakih i čestih ubistava crnaca od strane policije... Njihova kriminalna politika mi je jeziva... a danjašnje ubistvo je posledica našeg, srpskog društva i gde smo mi kao društvo zaglibili, a ne Amerike.
Pa zasto onda u 2 posta zaredom pominjes USA?

Evo ti najnovija vest iz USA

 
Зар ти ниси везан само за тему на кафи са Врадовићем о некретнинама, овако како браниш лик и дело Црног Церака ниси чак ни пројекат Резиденс 7 у Земуну, читајући твоје коментаре једини логичан закључак је да имаш неки лични интерес са црнцима са Церака.
Jeste, jedini logican zakljucak, bravo.

Ne moramo o meni toliko na ovoj temi. Molim da se komentarise napisano a ne autor.
 
Zasto je bitno za ovu temu kako je nesto regulisano u USA?

Zato što je momak napisao da je išao u streljanu kao klinac... ja mislim da to za decu nije normalno, ali ima društava gde jeste i gde se blagonaklono gleda na to...

Spomenuo sam jer obično desničari upere prstom u zapadne vrednosti, a Earthmoving je svakako desničar... ali mu ovde ne smetaju zapadne vrednosti, jer bi da puca
 
@Defke
Znaci i Dzigi te defKinitivno ima na listi. Plasim se da je ovaj spisak veci nego sto sam mislio... bas te vole ljudi, ljubomora, zavist jel?
 
E da ovo je čudno. Jer se ne uklapa sa pričom da je bio maltretiran. Nisu ga sigurno devojčice maltretirale, da je bio maltretiran upuco bi dečake.
NIsu ni devojčice više jadne i nežne kao što su bile. Ko zna kakve su bile prema njemu.

UbQTBGk.jpg
 
Mi smo imali eksploziju nasilja devedesetih. Oruzje je bilo dostupno. Ipak, glavnom se sve desavalo medju kriminalcima.
Imali smo male Cece i Arkane.
Posle 2000. stvorena je agresivna i arogantna srpska srednja gradjanska klasa.
Oni su amalgam nasilnika devedesetih i legalizovanog, pozeljnog nasilja kapitalizma.
Kod obrazovane srednje klase imamojos i nenormalne ambicije koje se projektuju na decu:
(SNS elita sa Vracara se ponasa kao sto.a, ali izuzetno su ambiciozni, dec anekih od njih ici ce da studiraju na Sorboni, od nasih para)
 
To o "pišanju po kurvama" je mogao od Bake Praseta da čuje i u rijalitijima, a danas se Vučić upinje da objasni kako klinci ne gledaju TV

Ali gledaju Tik Tok i YT... a tamo se sve to prenosi...

Tim sadržajima treba dati adekvatno mesto i znacaj ali ne i zabranjivati ih...

Da sam ja država Baka Prase i slični bi takvu poreščinu plaćali da im se ne bi isplatilo da na taj način grade svoju ličnost i karijeru... Pa mladi ne bi ni imali na koga da se ugledaju...
 
Kako znaš da to priča baka prase? A o ugledanju, niko nije ispratio koliko se ovih dana pisalo u našim medijama koliko je onlifans unosan biznis?

evo nekih linkova



Tako da i ne čudi da su ga devojčice možda više maltretirale od dečaka.
 
@mariks Kako znam..? gledao sam dokumentarac na pinku i upamtio stihove..."Dok ja pišam po tebi u svojoj šaim se majici"

Nikad u zivotu nisam kliknuo ni na jedan njegov YT klip ili kupio jednu njegovu pljesku ili palačinku iz principa 😉

Ispratio sam i to oko OF, ima tu puno proser.... vidim Choda je nešto kačio o tome... Zato kazem poreščine na primitivne sadržaje... To je jedini način i nisi više faca... Jer nema para od takve rabote... Može, al nema para... I to suverena drzava može da uraditi, ali mi to nismo, ovde (i širom sveta) vlada kapital, a ne vrednosti...
 
Ma deca su nam napuštena, roditelji im se ne posvećuju, pred njih postavljaju visoke ciljeve.. Jeste li čuli danas, na onom snimku privođenja ubice-neka deca traže da im taj mali što snima brže bolje prebaci snimak, a drugi viču - ubij Šiptara... To deca u osnovnoj školi, deca uglednih roditelja?

Gledam danas klince kako izlaze iz jedne osnovne škole-mali, nemaš šta da ih vidiš, torbe veće od njih, a jedan klinac se uhvatio za međunožje i dobacuje drugom-s*ebaću te, možeš da mi po*ušiš... Mali nema više od 9-10 godina..

S jednim veroučiteljem sam baš dobar, pričao mi pre par meseci, predaje u osnovnoj školi-kaže vodio decu na ekskurziju u manastir i jedna devojčica ga mrtva ladna pita-a je l' smem da obučem tange kad idem u manastir? Drugi klinac rekao učiteljici da je debela svinja, zvali mu majku na razgovor, kad i ona-dete vam je dobro reklo, vi ne biste smeli da radite u školi s takvim izgledom... :oops:

Mi smo potpuno propalo društvo, nevaspitano, bezobrazno, napumpano nasiljem od malih nogu, u školi, na televiziji, na ulici..

Ovog malog su maltretirali i šta je bilo-on je prebačen u drugu smenu, a jesu li kaznili te što su ga maltretirali? Je l' direktorka možda zataškavala probleme, da ne kvari ugled škole? Deca su surova, zato i kažem da školski psiholozi moraju konačno da počnu nešto da rade, u moje vreme psiholog nije ništa radila, koliko se sećam, više je bila neka vrsta sekretarice nego što je radila svoj posao..
 
Ma deca su nam napuštena, roditelji im se ne posvećuju, pred njih postavljaju visoke ciljeve..
Ako su deca danas napustena i roditelji im se ne posvecuju, u kom periodu nije bilo tako? Posto ja sto dalje u proslost idem u tom smislu je bilo jos gore.
 
Otac je prosto id****. Ali nije on ništa kriv. Ne, nikako...
Sad reče vodja tj potvrdio je da je trenirao u streljani. Dakle zakoni su prekršeni. Sve može u ovoj državi.
Ali otac mu je ugledni lekar.

Ja za taj cerak prvi put cuo danas ovde na temi. Kriviti samo jedno, kao što Beki radi, nije ispravno. Ovde su zakazali i roditelji i škola, a ne neki cerak, iako ne podnosim tu vrstu muzike. Nekako smo zaboravili razne metalike, rokere i slično koje uzdižu demone? Čim dete sluša ta sranja, kao npr i taj emo, znači da nešto nije u redu. Sa druge strane nešto ne verujem da se na ovom forumu sluša isključivo mocart.
Ja tek pre neki dan kada je bio slučaj i protest roditelja iz škole u kojoj je bio.

Ma kakva Metalika i rokeri. Slušao sam svašta i kao klinac i sad, gledao Palmu i razne gluposti devedesetih pa mi ništa ne fali. Poenta je da se odvoji stvarnost od fikcije, dobro od lošeg, a u tome pomaže najviše porodica.
(y)

Hoce li otac dobiti zatvorsku kaznu kad vec klinac ne moze zakonski?

Otac je uticajan, teško da će odgovarati, možda nanogica.
Nije ni bitno da li će otac odgovarati ili ne, kada će dete neoštećeno (parafrazirano) da izraste u agresivnu i nasilnu osobu, a vrlo moguće i u nekog kriminalca, jer je eto maloletno i nije svesvno svojih posledica.

Treba najpre uvesti da sva deca jednom u šest meseci treba da razgovaraju sa školskim psihologom, jedan na jedan, po pola sata barem.. da se na vreme uoče potencijalni problemi.
A prosek nam je 1 psiholog na 3 škole. Plus što neki nisu ni zainteresovani za tu decu.

Нове генерације одрасле уз интернет са тиктоком, јутјубом, инстаграмом и до неке мере Фејсбуком имају кризу идентитета, преко интернета они су глобални грађани. Поистовећују се са белосветским јутјуберима, тиктокерима, форе су им из америчких мимова и игрица.
To je kao da kažeš "ja u Srpskom filmu ne vidim ništa skandalozno, jer sam pročitao scenario i uopšte me nije pogodilo".

I još pritom ti imaš 30-40 godina, dok ova klinčadija i ovi što ih brane na temi imaju između 10 i 20. I tovare se tim Balkan-Emo-IDJ glupostima svakog dana, a mmogi i oponašaju takav život i oblače se tako
(y)

Navešću jedan primer od pre dvadesetak godina. Kod moje setre u srednjoj školi, razgovarali između sebe o muzici i jedna od drugarica je spomenula Stoju. Sestra je pitala ko je taj Stoja, na šta su se glasno nasmejale drugarice jer nije čula za dotičnu osobu, nakon čega su je ispravile da je u pitanju žensko. Druga situacija je bila kada je jedna drugarica rekla da njena majka sluša "tamo neke Rolingstone". Treća situacija je bila kada su imali čas psihologije, i dobili zadatak da se igraju igre gluvih telefona. Na kraju se od "čuveni tenor Plasido Domingo je dobio desetominutni aplauz na koncertu u Beču" do "tamo neki pevač je dobio neki aplauz u nekom gradu".

Нове генерације одрасле уз интернет са тиктоком, јутјубом, инстаграмом и до неке мере Фејсбуком имају кризу идентитета, преко интернета они су глобални грађани. Поистовећују се са белосветским јутјуберима, тиктокерима, форе су им из америчких мимова и игрица.
Pa klinčadija razume i oni žive to. Možda ne bukvalno svaku strofu (vozim džipa, nudi mi se riba) ali ležu i bude se misleći o tome, ponašajući se nalik tome i oblačeći se u skladu sa tom subkulturom.

Svakako, bilo je sličnih trendova i ranije. Ali svakih 5 godina intenzitet se pojača.
Danas postoji trend među omladinom da se rade raznorazne gluposti i kače na društvene mreže kako bi se dobilo što više lajkova, jer tako ti se povećava popularnost u društvu.

Joj ne budite bas tolike bumercine.
Kako cete uopste komentarisati i pricati sa decom ako ste toliko operisani od njihovog sveta.
Dete se uči i vaspitava još od malih nogu. Mene su roditelji vukljali po prirodi i puštali mi rock i pop muziku, vodili me u pozorište, zajedno smo gledali televiziju, filmove i serije (gledao Hičkoka kada druga deca nisu ni čula za njega), program za decu, ja sam redovno kao klinac tačno znao kada počinje Opstanak i redovno ga gledao, igrali karte sestra i ja sa roditeljima kao i društvene igre... A danbašnji roditelji deci koja još nisu ni prohodala tutnu mobilni u ruke i misle da su rešili sve probleme. Na jednoj FB grupi, čija tematika nije imala veze sa onim što je pisao jedan čovek, dotični je napisao kako je morao da kupi ćerki koja je išla u niže razrede osnove mobilni telefon najnovije generacije, kako ne bi bila izopštena iz društva. A primera radi, Slobodan Trkulja (izguglati ako se ne zna ko je dotični) svojim ćerkama kojih ima tri, od kojih dve idu u osnovnu školu, nije uopšte kupio mobilne telefone, jer smatra da su još uvek male za to.

Dakle, sublimirano, ako se baviš decom, lakše ćeš ih i razumeti.

Jedna od odlika današnje klinčadije i zoomera jeste upravo to da sve koji ih ne kapiraju nazivaju boomerima. Pošto jadni neobrazovani i šuplji ne znaju ni za šta drugo.
(y)

Ma deca su nam napuštena, roditelji im se ne posvećuju, pred njih postavljaju visoke ciljeve.. Jeste li čuli danas, na onom snimku privođenja ubice-neka deca traže da im taj mali što snima brže bolje prebaci snimak, a drugi viču - ubij Šiptara... To deca u osnovnoj školi, deca uglednih roditelja?
Da, nažalost veliki broj takve dece su od uglednih roditelja.
 
Poslednja izmena:
To o "pišanju po kurvama" je mogao od Bake Praseta da čuje i u rijalitijima, a danas se Vučić upinje da objasni kako klinci ne gledaju TV

Ali gledaju Tik Tok i YT... a tamo se sve to prenosi...

Tim sadržajima treba dati adekvatno mesto i znacaj ali ne i zabranjivati ih...

Da sam ja država Baka Prase i slični bi takvu poreščinu plaćali da im se ne bi isplatilo da na taj način grade svoju ličnost i karijeru... Pa mladi ne bi ni imali na koga da se ugledaju...
Gledali bi najgledanijeg balkanskog youtubera Omču, tako da dzaba ste krečili.
 
Nije džaba uopšte... bilo bi manje sadrzaja i nije isto kad je neko iz Srbije ili van... Nije isti nivo identifikacije... Korak bi bio u dobrom smeru da im se pokaže gde im je mesto...
 
Интернет је код тих млађих генерација створио једну нову субкултуру, начин комуникације и идентификације који је несхватљив и релативно младима који су исто имали интернет у детињству.
 
Dete se uči i vaspitava još od malih nogu. Mene su roditelji vukljali po prirodi i puštali mi rock i pop muziku, vodili me u pozorište, zajedno smo gledali televiziju, filmove i serije (gledao Hičkoka kada druga deca nisu ni čula za njega), program za decu, ja sam redovno kao klinac tačno znao kada počinje Opstanak i redovno ga gledao, igrali karte sestra i ja sa roditeljima kao i društvene igre... A danbašnji roditelji deci koja još nisu ni prohodala tutnu mobilni u ruke i misle da su rešili sve probleme. Na jednoj FB grupi, čija tematika nije imala veze sa onim što je pisao jedan čovek, dotični je napisao kako je morao da kupi ćerki koja je išla u niže razrede osnove mobilni telefon najnovije generacije, kako ne bi bila izopštena iz društva. A primera radi, Slobodan Trkulja (izguglati ako se ne zna ko je dotični) svojim ćerkama kojih ima tri, od kojih dve idu u osnovnu školu, nije uopšte kupio mobilne telefone, jer smatra da su još uvek male za to.

Dakle, sublimirano, ako se baviš decom, lakše ćeš ih i razumeti.
Danasnji roditelji su oni koji su znali kada pocinje Opstanak, Branko Kockica i kojima je pustana rock i pop muzika. Ako su oni danas toliko losi roditelji onda ni to nekadasnje vaspitanje nije nesto uspesno.

A mozda ce samo svaka generacija uvek idealizovati svoje detinjstvo i vezivati ga za neke bogom dane 'prave vrednosti' bez sustinskog razumevanja problema danasnje generacije.
 
Nije džaba uopšte... bilo bi manje sadrzaja i nije isto kad je neko iz Srbije ili van... Nije isti nivo identifikacije... Korak bi bio u dobrom smeru da im se pokaže gde im je mesto
Ja sam pre mozda godinu dana instalirao TIktok da vidim sta mi deca gledaju tj da budem u toku.

Baka Prase i slični, se pojavljuju u manje od 1 % klipova, jedno vreme su dominirali Dr Miroljub, zatim strikan iz Pazove, raznorazni eksperti sa slušalicama na ušima (po meni najopasniji jer deluju pametno) zatim klipovi iz domaćih serija, J Vetar, Klan, Ubice m.o., Gorki plodovi .... onda raznianonimusi sa bizarnim trendovima ....
 
Danasnji roditelji su oni koji su znali kada pocinje Opstanak, Branko Kockica i kojima je pustana rock i pop muzika. Ako su oni danas toliko losi roditelji onda ni to nekadasnje vaspitanje nije nesto uspesno.

A mozda ce samo svaka generacija uvek idealizovati svoje detinjstvo i vezivati ga za neke bogom dane 'prave vrednosti' bez sustinskog razumevanja problema danasnje generacije.
Pa da, kako ispadoše ovakva deca od perfektnih roditelja koje je vaspitao Branko Kockica?
 
@Noki
Sad možemo da idemo u krajnost. Da li je kriv Baka ili oni što gledaju njegove sadržaje? Da li je bolje što si gledao njegov dokumentarac na pinku ili da si pustio neki njegov klip? Misliš da pink prihvatljiviji? Deca su ogledalo roditelja.
 
Vrh