Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Vidi Madjarsku.... ona je još u EU a toliko ima drugcija rešenja od osttalih, sa pravom , prva je podigla bodljikavu žicu na ,,grani,, zbog migranata i niije izletela iz EU.
Meni nije cillj EU,
eto svi moraju da finasiiraju ratnu klanicu a mi ne moramo. 😃


Zamena teze 😋 pričao si o nečemu drugom. Jedno je dodatno obezbediti granicu, žicom, a drugo je da princip ravnopravnosti u krivičnom pravu pogaziš tako grubo i propišeš da za jednu naciju ili nepoželjnu grupu nacija važe a priori teži oblici krivičnih dela. Teži oblik se propisuje kad su prisutne okolnosti koje su objektivno delo učinile težim. Kako zbog same radnje izvršenja ili posledice koja je nastupila. A ne jer je neko Pakistanac, na primer.

Prosto bi se ispisali iz reda evropskih nacija da propišemo e sad jer je ubio Pakistanac ili Sirijac automatski teži oblik dela.
 
,,.... a drugo je da princip ravnopravnosti u krivičnom pravu pogaziš tako grubo i propišeš da za jednu naciju ili nepoželjnu grupu nacija važe a priori teži oblici krivičnih dela.... ,,


Gaženje ukazanog gostoprimstva nj. vršenjem K.D. samo po sebi jeste prirodno teži oblik.

Podmetuti kvazi principi i doveli su do toga da su nam migrransske grupe naoružane automatskim oružijem.

Ko garantuje da takve grupe nece ,,prošetati,, i po vecim gradovima ili po Bgdu ?
 
Poslednja izmena:
I da pojasnim oko kvazi ,,jednakosti,, u pravnim principima

Što se tiče ispravnih i pošteniih ljudi koj trreba da ostvare neko svoje pravo tu treba poštovati priincpe jednakosti i ravnopravnosti.

Kada su u pitanju vinovnici izvršenja krivičnog dela ne samo što je svako kriv. delo posebno i jedinstveno za sebe, tako je i samo posmatranje vinovnika je unikatno. Te nema reči o jednakosti a pri tome ako je zloupotrebio poverenje gostoprimstva ili date brige (uživalac neke pomoći) Naravno da delo poprima teži oblik kod takvog lica.

Sobzirom kako su nedavno dnevne novine pisale o načinu polaganju pravosudnog ispita ... nije ni čudo da se ovo ne razume.
 
Poslednja izmena:
Koje svetsko cudo

Osim Beograda i Dubai ja ne znam gde mozes ovako. Koje ludilo!!
Svaka cast kako je organizovan i siguran grad.
 
Meni je jedan mlađi policajac gurao ruke u džepove od šorca iako bi trebalo da me pita da mu sam izvadim i pokažem... sve što ga zanima... a nalazi se u džepovima... Međutim on je te noći bio drčan, kao loš policajac, a stariji kolega je bio dobar policajac...

To je baš bilo smešno, dira mi neke maramice po džepovima... Pomislio sam u sebi da mu kažem onu rečenicu iz Hobita da pripazi jer svašta može da nađe dole u mojim džepovima... ali rekoh ajde da ga ne provociram, bolje da ćutim...
Trebao si glumiti narkomana, mislio bi da imas spric u dzepu, tek onda ne bi smeo, da se ne ubode i potencijalno dobije HIV ili neko slovo iz goleme abecede hepatitisa.
Ali da znas za ubuduce :)
 
Кладионице су увек окупљале криминалне ликове. Могуће да су нападачи имали сарадника унутра који им је јавио кога да нападну.
 
Šta konkretno? Da se šetaš gradom, ne razumem?
Eto u Kijevu sam proveo 5 godina, nisam se nikad osetio uplašenim, u bilo koje doba dana i noći

Iz Kijeva mi najviše nedostaju one njihove kantine restorani kao što je bila Puzata Hata 🙂 Za 4 evra pun obrok sa supom, salatom i pićem...

I nedostaje mi metro, beše za 2 grivnje? Ako se dobro sećam... Mada je bila nesnosna gužva...

I cene u vozovima... Za 5, 6 evra od Lviva do Kijeva plackartom
 
Sve je vise tih fizickih obracuna i pljacki u Beogradu.
Postoji uvek korelacija izmedju toga i inflacije i pada stqandarda.
Tako je bilo i devedesetih.
 
Ја памтим пре око 11 година да је било случајева отимања златних огрлица старицама на улици.
 
Sećam se i ja toga. Čak je jedan lik baš u to vreme napravio nalog na pravnom forumu koji sam tad redovno posećivao i pitao nas neka pitanja oko toga... Hehehe.. bio je skroz sumnjiv... Neka baba i lift sećam se... i kao baba ga prepoznala a on tvrdio da nije uradio... Samo se zbog te teme bio ulogovao, sećam se baš... Imali smo ceo potforum, pravni saveti...

Kod prepoznavanja bi trebalo da bude minimum 5 osoba veoma sličnog opisa, građe.. bez navođenja svedoka ili oštećenog koga treba da izabere.. Tek na kraju kad izabere je pitaš koliko je sigurna? Jako je teško ako je neki polumrak u jednoj, dve sekunde kod kidanja te ogrlice primetiti lik, a bez ukradene ogrlice ili prepoznatog učinioca ništa od krivičnog postupka...
 
Ја памтим пре око 11 година да је било случајева отимања златних огрлица старицама на улици.
Ja pamtim da je pre nekoliko godina na Zvezdari neko kratko vreme ordininirala ekipa koja je skidala ljudima patike (skuplje Najke) kao omaz nikad prezaljenoj i zaboravljenoj 1993.
Kappa Danone krimi dzimi fazon a ne finansijski razlozi, tj.nemastina.
 
Ja pamtim da je pre nekoliko godina na Zvezdari neko kratko vreme ordininirala ekipa koja je skidala ljudima patike (skuplje Najke) kao omaz nikad prezaljenoj i zaboravljenoj 1993.
Kappa Danone krimi dzimi fazon a ne finansijski razlozi, tj.nemastina.
Мог ујака је једна бандица тако изула баш 1993. године у Земуну у аутобусу 78.
Репер Ђус је у неком реп подкасту гледа клип где се неки клинци хвале ценом гардеробе коју носе, и све стотине и стотине евра а Ђус на то каже кад сам ја био клинац у Јерковићу су скидали скупе патике с ногу.

У Енглеској је овакав криминал и још насилнији свакодневна појава.

 

Зорану Марјановић, који је осуђен на 40 година затвора због убиства супруге Јелене Марјановић, укинут је притвор и првостепена пресуда, потврђено је за Нова.рс.​

 
Iz Kijeva mi najviše nedostaju one njihove kantine restorani kao što je bila Puzata Hata 🙂 Za 4 evra pun obrok sa supom, salatom i pićem...

I nedostaje mi metro, beše za 2 grivnje? Ako se dobro sećam... Mada je bila nesnosna gužva...

I cene u vozovima... Za 5, 6 evra od Lviva do Kijeva plackartom

Da da, puzata hata je super.
plus minus 50ak grivni je za jelo, neko jelo sa mesom. Pa si mogao za 4-5 evra da se najedeš :)
U Odesi naprimer ima mnogo više tih kantina nego u Kijevu.
Metro je 8 hrivni :) To je bilo odavno kada je kurs bio 8 grivni zas dolar :) Do rata je bio oko 25, sada je oko 40...
Aha, plackart je baš jeftin :) Obožavao sam da tako putujem :)
 
Ja sam bio turistički 2014. mislim da je tad kurs bio 18 grivni za dolar, a metro 2 grivne.. al možda se ne sećam najbolje... U Kijevu sam imao osećaj kao da sam u BG.. super je zemlja, Lavov je baš lep gradić i tamo sam jeftino ručao, a na jugu nisam bio...
 
Мог ујака је једна бандица тако изула баш 1993. године у Земуну у аутобусу 78.
Репер Ђус је у неком реп подкасту гледа клип где се неки клинци хвале ценом гардеробе коју носе, и све стотине и стотине евра а Ђус на то каже кад сам ја био клинац у Јерковићу су скидали скупе патике с ногу.

Редовна и свакодневна појава у Земуну и на НБГ, као и целом БГ у првој половини 90-их, патике, јакне итд.
 
Vrh