Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Nema gorih idiota od ovih sto konzumiraju ove supstance (koje god) a nema ni nize IQ-ua u zemlji od ovih sto misle da treba da se legalizuje.
 
Од нечистог кокаина још је опаснији чист кокаин, једноставно је бесмислено и свим тим иде се ка легализацији нечега што може да изазове срчани или мождани удар после само једног конзумирања.
Nisam ni spomenuo da treba da se ide ka legalizaciji kokaina. I ne, čist kokain nije opasniji od nečistog.
 
Jedna nova pojava:

Osim kradje putera u maloprodaji pocela je znatna kradja boljih pasti za zube.
U nekim prodavnicama (Idea) sada skupe paste drze u posebnim providnim kutijama koej moze da otvori samo osoblje.
Neki prodavci se sada ne usudjuju da izlazu firmiranu robu.
 
To je odavno postao običaj sa skupljim žiletima... da su pod ključem, katancem i obavezno sa beeperom...

Pastu kupujem uvek najjeftijiju od oko 100 dinara, a četkice isto, one turske u pakovanju od dva komada za oko 150 dinara, znate ih svi...

Činjenica da nemam ni jedan kvar zuba sa blizu 40 god, govori koliko je važno prati zube bilo čim. Samo ih operi. A ko hoće high tech samorotirajuće četkice i super izbeljuću pastu da ukupno plati 3000 dinara, nek plati al to mu neće učiniti zube zdravijim i čistijim koliko redovno pranje i genetika.

Takođe zubi mi nisu najbelji mogući, al su zdravi za sad.

Sirimašno smo društvo. Stavljaju tag na proizvode od 200 rsd. Zbog mene će i voće krenuti da taguju kad vide da im se u računici nešto ne slaže 😄 Na svaku šljivu po 1 tag...
 
Prirodna boja zuba nije čisto bela već malo vuče na žuto. Ovo što dreči belo na filmovima je izbeljeno hemijom. Za zdrave zube bitna je i ishrana i "redovno servisiranje" tj pranje, pregled.. Skuplje paste imaju u sebi taj delić hemije koje redovnim pranjem može malo izbeliti zube ali ne kao hemijsko kod zubara.
 
Danas sam u Maxiju u Beoshoping centru doživeo nesvakidašnju scenu. Barem što se mene tiče. Krenuo sam u nabavku sa svojim kolicima. Stojim na kasi sa sve kolicima i vadim stvari iz korpe. Dok sam pripremao pare da dam na kasi kad dođem na red, pored mene je prošla žena sa detetom koje je staro ne više od 7 godina. Ladno je, dok je prolazila pored mene, dohvatila moja kolica i krenula pravo sa njima. Istog trena sam reagovao, jer sam pored toga što sam pripremao pare, pazio i na kolica. Izvinula se i nastavila dalje da ide. Na kraju je kupovinu obavila na samouslužnoj kasi. Da nije bilo ljudi okolo, verovatno bi bila neka veća scena, jer cenim da ne bi bila ovakva reakcija sa njene strane. U to da se zamislila pa da je pomislila da je krenula sa kolicima u nabavku, ne verujem.​
 
Situacija u kojoj trgovci ne smeju da javno drze firmirane i skupe stvari mi se svidja jer je antikozumeristicka.
Trudim se da nista nemam firmirano.
Paradoksalno da doprinos ovoj ideoloskoj promeni daju lopovi.
 
mislim na poznate i prestizne marke odece. Sve kupujem kod novopazaraca na pijaci
 
Tamo sve vrvi od fejk najki i ostalo.. tamo tek ne možeš da izbegneš oznake.. al ajde, nek ti bude MC_, nek ti bude...

Danas sam u Maxiju u Beoshoping centru doživeo nesvakidašnju scenu. Barem što se mene tiče. Krenuo sam u nabavku sa svojim kolicima. Stojim na kasi sa sve kolicima i vadim stvari iz korpe. Dok sam pripremao pare da dam na kasi kad dođem na red, pored mene je prošla žena sa detetom koje je staro ne više od 7 godina. Ladno je, dok je prolazila pored mene, dohvatila moja kolica i krenula pravo sa njima. Istog trena sam reagovao, jer sam pored toga što sam pripremao pare, pazio i na kolica. Izvinula se i nastavila dalje da ide. Na kraju je kupovinu obavila na samouslužnoj kasi. Da nije bilo ljudi okolo, verovatno bi bila neka veća scena, jer cenim da ne bi bila ovakva reakcija sa njene strane. U to da se zamislila pa da je pomislila da je krenula sa kolicima u nabavku, ne verujem.​

Kakva to kolica imaš? Kao ona za pijacu? Ako smo došli dotle da majke s decom kradu pijačna kolica... Čoveče baš smo zaglibili kao narod.

Sad će neko da kaže, ćuti ti kradeš šljive 😄 al to nije isto... svi smo ukrali poneku voćku, smokvu, šljivu, barem kao klinci iz komšijinog dvorišta... a ja sam "ojadio" Maksi za 50 dinara, al neću nekom sugrađaninu sapatniku u ovoj napaćenoj državi, dnevnu nabavku iz kolica da ukradem, to je baš nisko...
 
Mislim da nemaju.. jer se ne zna tu kod voća i merenja, šljiva gore dole, pa da može precizno da se utvrdi i neko da odgovara, puno te robe se i baci... i nisam zapravo ni ukrao, nego zamenio šifru 😉
 
Kakva to kolica imaš? Kao ona za pijacu? Ako smo došli dotle da majke s decom kradu pijačna kolica... Čoveče baš smo zaglibili kao narod.
Najobičnija moguća kolica kakva se viđaju na pijacama, ako svraćaš na iste. Čak su i izlepljene drške, zato što mi se šrafovi sa iste odvijaju. A u kolicima bile samo kese za zamrzivač, kupljene u drugoj radnji.
 
Mariks wrote: ,,.Nisi ojadio Maksi, ojadio si radnike koji će da plate taj minus ako imaju takvu politiku poslovanja.,,
🤔
Niisi nikog ojadio ,gro robe je osigurano. Voce i povrce se svakii dan prebira, koje je izgubilo svežinu jednostavno se izmeri , evidentira i baca. To je i uračunato u m.p.. cenu . Nekada se to naziivalo - kal - (kaliranje) on je prisutan ali ne predvidljiv. Praktično nema štete,, teoretski šteta jeste al zanemarljiva.

Da me ne mrzii da ,,osmišljavam,, takve stvari po prodavniici a to uticalo na boljitak ličnog ekonomskg stanja i ja bi to ponekad uradio , makar iz bunta tj. inata. 😎
Inat, je jedan od bitnijih našeg naciionalnog obeležja i treba ga gajiti makar kroz sitnica kao što si ti i uradio. 😇
 
Poslednja izmena:
Jbg, akcija i reakcija. A i drenovina je skoro pa potpuno suva, nema više šta da se iscedi.

Ovim tempom, za pet godina 50% Srbije biće u riziku od siromaštva. Sada je oko 25% inače.
 
Poslednja izmena:
I danas se zove kal, kalo.. to što ode u rastur, kao posledica transporta, pretovara, utovara, istovara..

Znači danas je vest 3 muškarca u belom kombiju nude deci bombone 🦧 kao na filmu...
 
Безбеднији јесте зато што је Америка класно и расно дубоко подељено друштво, али организованији није.
 
Bas danas gledam neku istorijsku emosiju o USA i neki us istoricar kaze :"Morate razumeti da je u SAD ropstvo trajalo preko 200 godina i da smo mi i dalje robovlasnicko drustvo iakp ne drzimo robove vise".
 
Тешко је тек тако отарасити се менталитета грађеног вековима.
 
Vrh