Šta je novo?

Beton hala

Ovo je i dalje Evropa, ne Amerika, ma koliko se ti trudio da nas ubediš da nam trebaju uputstva, upozorenja i bezbednosne mere na svakom centimetru.

Trideset godina niko nije nastradao zbog te ograde a sad odjednom postade problem i opasnost... :kafa:
 
Ne znam odakle ti ideja da ja pokusavam da ubedim bilo koga da nama trebaju bilo kakva obavestenja i upozorenja. Samo kazem da je ta ograda nebezbedna za decu a u prethodnim postovima je objasnjeno i zasto. Ti ocigledno nemas intelektualni kapacitet da to shvatis ali to ne znaci da te treba pustiti da tvrdis da je nesto ispravno sto je ocigledno pogresno...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Sta je zapelo sa poplocavanjem jos 100 m2.Teraju ljude da idu kod Brankovog mosta na prljavu bici stazu da se sudaraju deca i biciklisti.Stoji tako evo mesec dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758130#p758130:h4y2fuee je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Jul 19, 2020 12:46 pm[/url]":h4y2fuee]Trideset godina niko nije nastradao zbog te ograde a sad odjednom postade problem i opasnost... :kafa:
 
Trideset godina (i malo vise...) je tu bila luka gde su radili lucki radnici (postoji i lep spomenik istim na nekih 50m od hale) na utovaru/istovaru robe i na tom potezu NIJE BILO DECE, a sad je doslo do PROMENE NAMENE prostora, izgradnjeno je setaliste a ograda je ostala ista, sa velikim razmakom izmedju horizontalnih precki izmedju kojih dete moze da se provuce ili popne i preskoci ogradu. Zato je NEBEZBEDNA!!!!!!
Nadam se da niko nikada nece upasti u reku na tom mestu ali zar je toliko tesko shvatiti da je bolje promeniti ogradu i staviti sigurniju, po standardima, nego cekati da se nesreca desi pa da se ovde prepucavamo da je trebalo na vreme razmisljati...
Inace se dete od 2 godine popne na ormar preko fotelje za nekoliko sekundi, da ne pricam o novim trotinetima sto klinci sada voze po parkicima i po tom istom keju...
Zato kazem, bolje spreciti nego leciti...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RybNI0KB1bg[/youtube]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758182#p758182:13iigmsw je napisao(la):
Lufti » Ned Jul 19, 2020 2:36 pm[/url]":13iigmsw]
Inace se dete od 2 godine popne na ormar preko fotelje za nekoliko sekundi, da ne pricam o novim trotinetima sto klinci sada voze po parkicima i po tom istom keju...
Po toj logici, idi brzo reci Beograd putu i Beokomu da sklone sa Brankovog mosta ovu pokretnu kliznu platformu za održavanje jer zaboga miloga, može neko dete da se popne na nju i da preskoči i padne s mosta!!! :shock: :shock: :o
BG-Brankov-most-2805-2018.jpg

Zato kazem, bolje spreciti nego leciti...
Jasno... :kafa:
0128_washing-machine-warning-label_485x340.jpg


Izvinjavam se sad, moram da odem do toaleta, dobijem probavu kad god naletim na ove ''Won't somebody think of the children'' i ''Ali šta ako...'' fenomene.
 
lufti, slazem se sa tobom, bolje spreciti nego leciti. dakle, deci treba objasniti da to nije parkic niti karting staza, da se na malom prostoru mesaju biciklisticka i pesacka staza i ulazi/izlazi u kafice. izgleda da je tebi mnogo lakse da se oslonis na gradske sluzbe i trazis razumevanje za potrebe svojih malisana nego da ulozis malo truda i vaspitas te male ljude tako da pre nego zatraze svoje pravo razmisle i o svojim obavezama. ako su suvise mali za takav razgovor suvise su mali da voze trotinet isperd beton hale sa i bez ograde. to je stvar vaspiatanja a ne bezbednosti.

sledeci isstu logiku verovatno smatras da istu ogradu terba staviti i po obodu trga republike, na slaviji, duz svih bulevara i uredjenih delova obale a i da adu treba nasuti do dubine od pola metra
 
Ne samo ograde svuda, nego i sunđere i štitnike!

Ovako nešto. Ameri to najbolje znaju, ipak su oni napravili nauku od toga. Jer kad imaš dokono a dekadentno društvo, puno besposlenih pravnika i advokata, šta drugo da radiš nego da praviš nauku i frku ni iz čega...

war_zone_baby_proofing_large.png


Hmm, sad kad se setim, ja sam zapravo sa četiri godine opalio arkadu o ivicu stola. Imam mali diskretan ožiljak od toga i dan danas (će da slikam ako neko ne veruje). Sad kad malo bolje razmislim, mogu da tužim roditelje što nisu na vreme zavili celu kuću u sunđere i što su dopustili da mi se desi takva trauma. :x

A da... posle ću da tužim bivšu osnovnu školu što nam je 90ih i ranih 2000ih davala da sedimo na stolicama sa oštrim ivicama pa bi se ponekad ogrebali. :kafa:
 
bendere, i ja sam kao mali pao sa tresnje pravo na betonsku stazu u nasem dvoristu.. izgleda su nam ostale trajne posledice :)

al da ne idemo sad u sprdnju i parodiju, ja sam se ukljucio u ovu raspravu sa zeljmo da ukazem na pojavu koja bas uzima maha. deca jesu nase blago i treba uciniti sve da se razviju u zdrave ljude i u to svakako spada i voznja trotineta, motorika se razvija od malih nogu.. ali biti dobar tortinetas nije dovoljno, neophodno je razvijati i svest te dece za svet oko sebe. ako se ne posvetite tom segmentu to dete ce danas od upadanja u reku spasiti ograda ali sta ce ga spreciti da npr autom pokosi nekog na pesackom kad dovoljno poraste?
 
Ma naravno, slažem se u potpunosti. Ne osporavam ni ja da postoje opasnosti, ali upravo to teranje svega u ekstrem ne mogu da podnesem.

Ako ćemo tako u svemu da polazimo od pitanja ''ali šta ako'' i ''pa moglo bi da se desi to i to...'' onda možemo odmah da počnemo da demontiramo gradove i naselja. Jer evo, dovoljno mi da pogledam kroz prozor i pogledam svoju slabo prometnu ulicu, a da ipak ugledam 100 različitih načina na koje neko ovde i sad može da nastrada. I šta sad, po toj logici paranoičnih amera, treba da obložimo sve sunđerom od jedne do druge regulacione linije, da ivičnjake pravimo od gume, da semaforima stavimo odbojnike, da smanjimo brzinu vozila na 5 km/h, da trakama označimo a onda i oblepimo svaku staklenu površinu (ako se razbije, da ne polete komadići), da stavimo metalne panele preko svakog šahta... Mislim ako ćemo tako onda gde je granica tog paranoisanja...? :roll:
 
Bender znaš kako dok je sve ok nije problem ali kad se desi nešto onda odmah počinje da se postavlja pitanje odgovornosti. Mene ovo podseća na priču o koroni. Svi smo se radovali što su mnoge mere ukinute iako smo svi znali da je korona još tu. Tek kad je ponovo uzela maha onda smo počeli da pričamo o derbiju, adriji, noćnim klubovima...zašto je to dozvoljeno i sa punim pravom se pitamo svi a i ti pogotovo ko je to dvozvolio i čija je to odgovornost. A svako sa gramom mozga je znao da je sve to itekako rizično. Na Tašu postoji ograda decenijama. Do pre par godina niko nije stradao. A onda se desilo to što se desilo i jedan dečko je nastradao. Ne bi, da je taj čija je ograda zakrpio tu rupu u njoj, iako je očigledno da je opasno prilaziti ivici. Ako na gradilištu, gde rade odrasli ljudi i sa zaštitnom opremom je maksimalni razmak između delova privremene zaštitne ograde 35 cm onda ti to govori koliko nije pametno stavljati ovako nešto na šetalištu. Sava je divna reka, ja je obožavam, ali je reka i ne može se nikako porediti sa morem. Daleko je opasnija. Direktor je lepo rekao da su ogradu koja je bila kod brankovog mosta (tamo gde je i pre bilo šetalište) samo trebali da produže i na delu gde su pre nije bilo šetalište i sve bi bilo ok.
 
Sve je to meni jasno. Ali, da ilustrujem primerima. Mi ovde ne raspravljamo da li ovo:
1.jpg

Treba zameniti ovim:
2.jpg


Nego ovde dvoje, troje dokonih ljudi pokušavaju ostalima da objasne kako je imperativ da se ovo:
3.JPG

zameni ovim:
4.jpg


Ja takve ideje i mentalitet nikad neću podržati ni odobriti, jer to vidim kao bespotrebno proser..... u stilu onoga što dokoni dekadentni Amerikanci rade, jer su postali toliko glupi i nesposobni da im trebaju kursevi za: dojenje, čuvanje dece, izvođenje pasa, rukovanje kućnim priborima, itd itd... (ne preterujem, guglajte i uverite se i sami) I desetine hiljade advokata i sudova koji će da se razvlače ispitujući da li kada nam kelner donese sveže spremljen čaj, treba da nam ostavi pismeno upozorenje da je voda vrela i da može da nam opeče usne ako nismo pažljivi... :kafa:

Po toj logici i rezonu, mi možemo odmah da raspustimo celu Srbiju. Jer ovde na svakom metru, i napolju i u svojoj kući, i u gradu i u selu, dete može da se povredi na 1000 načina. A gle čuda, uprkos svemu tome, i dalje postojimo kao nacija. Ko bi reko... :kafa:
 
Ja nisam za to da se postojeca ograda zameni onom sto se nalazi nizvodno (mada je takav model najsigurniji sto se tice dece...) vec nekom sigurnijom i mislim da bi ograda morala da bude uniformna celom duzinom keja posto se sada radi o arhitektonskoj celini (ili bar pokusavaju da nas ubede da ista jeste...).
Sto se tice dokonosti, mislim da broj tvojih i mojih postova najbolje oslikava ko je ovde dokon, mada smatram da razlicita misljenja treba da se cuju i razmotre...

Ne kapiram odakle ti ideja da ti mozes da odobravas neciji mentalitet, moras da pocnes od svoga, mozda je tvoj pogresan za Beograd. O idejama se da polemisati...

I kakve veze imaju Amerikanci sa ogradom?? Ja smatram da je ograda nebezbedna u Beogradu, nevezano za nacin razmisljanja drugih naroda.

A sto se tice nas kao nacije, sve nas je manje, upravo zato sto ne postoje zakoni i pravila koja se postuju, pa normalni beze odavde glavom bez obzira...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Reko sam šta sam imao, ti samo vrtiš iste izanđale priče tako da dok ne smisliš nešto novo neću uopšte ni da se osvrćem na tvoje postove.

Pogotovu posle onog pisanja da ja ''nemam intelektualni kapacitet'' da shvatim tvoje paranoisanje oko toga što nevaspitano podivljalo dete bez nadzora roditelja, je u stanju da se ''za 2 sekunde popne na plakar preko kauča''.

Bolje se ti zapitaj za svoj intelektualni kapacitet kad ne umeš da spoznaš kako su roditelji rešavali takve probleme prethodnih 100.000 godina. I kad se ugledaš na mentalitet i izjave nacije koja se ponosi svojom dekadentnošću i time koliko su postali operisani i nesposobni za osnovno svakodnevno funkcionisanje.
 
O opet ista prica Lufti prijavi li ti tu ogradu nadleznima odgovorise li ti sta ce da urade ....
 
Toliko o tome sto niko za 30 godina nije upao na tom mestu u reku....
59c77b6b6bbb327ec86f7781310b01c4.jpg


Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Elem, evo par slika ograde, ali suština je ono iza ograde - turistički brod?!?! Mislio sam da ih neću videti ove sezone. Toliko sam se iznenadio tokom trčanja, da sam jedva stigao u brzini da "škljocnem":
20200715_140346.jpg

20200715_140344.jpg


Na kraju krajeva, pogledajte ogradu na brodu! To bi bilo to! Takvu imamo, samo umetnuti još po dve horizontalne sajlice... A, ove parkinge za bicikle, rasporediti ravnomerno po gradu.
 
Pa da ovakva ograda kao na brodu, tj. ista forma kao dole pored Beograda na vodi, je najprikladnija, jer je funkcionalna i ne blokira pogled na reku.
 
Bender Rodriguez":l091e6ns je napisao(la):
Podsećaš me na onog na temi o Beton hali što bi da preorava sve ograde duž keja od ušća do Ade zato što je utripovao da će neko da padne u reku kroz sporadične procepe između dve šipke.
I mene osto...:) a svinovi sto procaju telefoniraju dok voze...:) al hajde


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bender Rodriguez, ti rece da neces vise da se osvrces na moje postove. Vidim da ipak ne mozes da se uzdrzis. Zbog toga cu i ovde okaciti post koji sam vec kacio u temi o Beton hali. Covek je prosao kroz tu ogradu, okliznuo se i UDAVIO!
Ja razumem da te moji postovi o toj ogradi nerviraju ali ta SMRT je dovoljna opomena da ograda nije konstruisana za sadanju namenu i da je opasna po zivot.

Upravo zbog toga cu ja napisati isti komentar na svaki tvoj bezobrazni i omalovazavajuci post na tu temu, da bi ostali ljudi koji citaju forum uvideli da nisi u pravu i da je tvoje misljenje pogresno i u ovom slucaju degutantno.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
d411ba4d84669bfe54dd695b2f7b8348.jpg
 
Vrh